Zaktualizowano: 2020, 9 stycznia

7 najlepszych sposobów na nawilżenie skóry bez zadrażnień

7 najlepszych sposobów na nawilżenie skóry bez zadrażnień

Większość ludzi uważa, że ​​nawilżanie zwiększa ryzyko wyprysków skóry. Trzeba jednak mieć świadomość, że nie wszystkie produkty do pielęgnacji skóry mogą być skuteczne w walce z nimi trądzikwarto zauważyć, że nawilżenie ma kilka zalet. Istnieje szeroka gama produktów nawilżających, które pomogą zachować elastyczność skóry, nie powodując tłustego bałaganu. Istnieje coraz więcej dowodów sugerujących, że nawilżanie może skutecznie zapobiegać wypryskom skóry. Aby znaleźć takie pomocne produkty, powinieneś najpierw poznać składniki odpowiednie dla swojego rodzaju skóry.

1. Zastosuj kurację przeciwtrądzikową przed nawilżeniem

Po umyciu twarzy zastosuj odpowiednią kurację przeciwtrądzikową, a następnie udaj się na nawilżenie. Upewnij się, że to leczenie jest skierowane tylko do dotkniętych lub podatnych obszarów. Daje składnikom aktywnym przenikanie do głębokich warstw skóry, tam gdzie są najbardziej potrzebne. Leczenie trądziku, po którym następuje nawilżenie, pomaga przywrócić równowagę skóry, jednocześnie łagodząc suchość spowodowaną zwykle zabiegami miejscowymi. Jeśli użyjesz kremu nawilżającego przed zabiegami na trądzik, składniki aktywne mogą nie zostać wchłonięte przez skórę.

Bezolejowe środki nawilżające

2. Używaj bezolejowych środków nawilżających

Jeśli masz tłustą skórę ze skłonnością do pryszczów, nie ma potrzeby stosowania kremu nawilżającego na bazie oleju, ponieważ nie potrzebuje więcej nawilżenia. Wybierz środki nawilżające na bazie wody, które są specjalnie opracowane dla typów skóry skłonnej do wyprysków lub tłustej. Sprawdź dokładnie składniki, aby dowiedzieć się, czy istnieje taki, który może wywołać wypryski. Jeśli masz wrażliwą skórę, poszukaj składników, takich jak gliceryna, która uspokaja skórę. Gliceryna pochłania wilgoć z atmosfery, utrzymując równowagę skóry. Inne składniki do sprawdzenia to kwas salicylowy i nadtlenek benzoilu, który zwalcza trądzik i utrzymuje równowagę nawilżenia skóry.

3. Wybierz różne produkty nawilżające

Nie ma jednego kremu nawilżającego, który będzie pasował do każdego obszaru skóry. Zauważysz, że producenci zalecają dodatkowe produkty, wyraźnie wskazując, gdzie należy aplikować na skórę. Chociaż nie ma naukowych dowodów na to, że skóra w różnych miejscach na ciele wymaga różnych składników nawilżających, zaleca się wybranie co najmniej dwóch. Ilość kremu nawilżającego do użycia na skórze może się różnić.

Na przykład, jeśli masz suchą skórę, możesz potrzebować więcej kremu nawilżającego na policzkach lub czole. Osoby z tłustą skórą mogą również potrzebować nawilżenia boków twarzy w jednym lub drugim czasie.

4. Użyj lekkiego balsamu

Formuła ma znaczenie, jeśli chodzi o kosmetyki dla osób ze skłonnością do trądziku. Kremy nawilżające zwykle zawierają tłuszcze i oleje powszechnie znane jako lipidy i przeznaczone specjalnie do suchej skóry. Jeśli masz tłustą skórę, serum lub balsam to lepszy wybór niż krem. Jeśli wydaje się, że jest ciężki w dłoni, dodaj kilka kropli wody do kremu nawilżającego przed nałożeniem.

5. Unikaj zatykania środków nawilżających

Nawiązując do Karen R. Stolman, MD, Dermatology z Intermountain Healthcare, nawet jeśli masz trądzik, powinieneś nawilżać za pomocą niezatykającego się lub niezatykającego zatoru balsamu lub kremu. Zaleca co najmniej raz dziennie. Suchość i stan zapalny skóry mogą czasami zatykać pory, jeśli nie zostaną sprawdzone. Mogą przyspieszyć powstawanie trądziku. Stolman mówi, że istnieją leki dostępne bez recepty lub na receptę, które mogą powodować suchość i stany zapalne, dlatego delikatny krem ​​nawilżający powinien być częścią codziennej rutyny.

MOŻESZ RÓWNIEŻ SPRAWDZIĆ SKUTECZNE OPCJE LECZENIA PODOBNEGO DO TRĄDZIKU Clear Pory Leczenie trądziku i i Skinception Dermefface FX7

6. Użyj kremu nawilżającego z SPF

Warto zauważyć, że głównym powodem, dla którego należy nawilżać, jest nie tylko nawilżenie, ale także zatrzymanie go wewnątrz skóry, jednocześnie zapewniając ochronę przed promieniami UV słońca. Oznacza to, że nie ma potrzeby nadmiernego wysuszania skóry przed nałożeniem kremu nawilżającego. Niektórzy eksperci od skóry zalecają nałożenie kremu nawilżającego natychmiast po oczyszczeniu skóry. Możesz osuszyć twarz, aby pozbyć się kropelek, ale nawilżaj, gdy Twoja skóra jest jeszcze wilgotna i miękka. Codziennie rano przed nałożeniem makijażu lub podkładu należy nosić krem ​​nawilżający z filtrem przeciwsłonecznym, aby wilgoć mogła przeniknąć do głębszych warstw skóry. Blok przeciwsłoneczny zapobiega przypalaniu się okrycia, jednocześnie zapobiegając innym problemom ze skórą skłonną do trądziku.

Użyj wody do twarzy

7. Użyj wody

Woda jest jednym z najlepszych i najtańszych środków nawilżających, jakie można dostać. Jeśli nie wolisz nosić makijażu, spryskaj twarz niewielką ilością wody kilka razy dziennie, aby zachować jej blask i zapobiec łuszczeniu się lub łuszczeniu. Jeśli masz wrażliwą skórę ze skłonnością do pryszczów, wypróbuj wody do twarzy, aby ją uspokoić. Ta woda jest zbierana w źródłach mineralnych i zawiera naturalne składniki, takie jak selen, magnez i siarka, które znajdują się w środkach nawilżających.

Wnioski

Nawilżanie jest niezbędnym krokiem w każdym programie pielęgnacji skóry, aby uzyskać promienną, promienną i młodą skórę. Jednak niektóre środki nawilżające, gdy są stosowane niewłaściwie, mogą powodować powstawanie pryszczów lub wyprysków. Na szczęście możesz zapobiec takim nieszczęściom, postępując zgodnie z instrukcjami producenta na dowolnym wybranym przez Ciebie produkcie nawilżającym. Skonsultuj się ze specjalistą ds. Pielęgnacji skóry, jeśli uważasz, że produkt przyczynia się do powstawania pryszczów lub wyprysków skóry.

Autor

Melissa Feldman

Melissa Feldman jest niezależną autorką badań, mieszkającą w Toronto w Kanadzie. Posiada doświadczenie zawodowe jako badacz i edukator

Podobne posty

Pokaż wszystkie