Zaktualizowano: 2020, 6 stycznia

Czy pryszcze mogą sprawić, że znikną szybciej?

Czy pryszcze mogą sprawić, że znikną szybciej?

Pryszcze i trądzik są bardzo częste u nastolatków. Nie oznacza to jednak, że nie może się to przytrafić innym. Plik pryszcze lub trądzik to w zasadzie bakterie wywołujące stany zapalne, które powodują zaczerwienienia, podrażnienia, a czasem także bóle.

Ludzie często próbują znaleźć jakiś lub inny sposób na przeciwdziałanie trądzikowi lub pryszczom. Popping pryszcze to prawdopodobnie najpopularniejsza i najczęściej stosowana technika.

Jednak jest to spowodowane jednym z najczęstszych przekonań, że pojawiające się pryszcze faktycznie pomagają im wcześnie usunąć ze skóry.

Ale czy pojawienie się naprawdę przyspiesza znikanie pryszcza, czy to tylko mit? Cóż, to jedno z najczęstszych pytań, z którymi często stykają się specjaliści od skóry i eksperci.

Oto rzeczy, które należy wiedzieć o pojawiających się pryszczach i ich wpływie na stan trądziku na twarzy.

Co to jest Popping Pryszcze?

Pierwszą rzeczą, którą należy tutaj zrozumieć, jest trzaskanie. Jest to po prostu wyciskanie pryszcza ze skóry i wyjmowanie znajdującego się w nim materiału.

Czasami można to zrobić dość łatwo z dużą ilością pos w pryszczach.

Ale czasami ludzie na siłę ją ściskają, powodując również krew. Popping po prostu łamie pryszcz i materiał w środku wychodzi.

Co robi popping of pryszcz?

Krosta pryszcza przerywa stan zapalny i pozwala bakteriom i zakażonemu materiałowi wydostać się ze skorupy.

Chwilowo tak, wygląda na to, że pryszcz lub trądzik znikają ze skóry po ściśnięciu. Jednak wpływ pękania pryszcza ma różne wady.

Co najważniejsze, tak naprawdę nie przyspiesza znikania pryszczów. Ściśnięcie może tymczasowo usunąć stan zapalny, ale ma większy wpływ.

Informacje o trądziku

Zobacz także: 9 najczęstszych błędów popełnianych przez osoby ze skórą trądzikową.

Jak trzaskanie może być szkodliwe dla pryszczów?

Mówiąc ściślej, pojawianie się pryszczów jest w rzeczywistości bardzo szkodliwe dla pryszczów i trądziku.

Pierwszym powodem tego są bakterie. Rzeczy lub pozy zawarte w pryszczu mają szkodliwą bakterię, która spowodowała pryszcz.

Ponadto sam materiał jest zainfekowany. Tak więc, gdy ktoś wyskoczy trądzik, plik bakterie rozprzestrzeniają się w okolicznych miejscach. Tak więc, aby pozbyć się jednego pryszcza, możesz zaprosić znacznie więcej. Ale to nie jedyna rzecz, która powinna Cię martwić.

Ściskanie pryszcza po prostu powoduje zaczerwienienie skóry i to prowadzi do czarnej plamki. Ślady blizn, które powstały w wyniku pęknięcia, mogą utrzymywać się przez miesiące. Ściśnięcie pryszcza może dać bliznę na całe życie.

Czy popping przyspiesza usuwanie pryszczów?

Nie, popping to zły nawyk, do którego często prowadzi blizny potrądzikowe i ślady na twarzy. Ten nawyk jest tak uzależniający, że ludzie zawsze dotykają twarzy, aby znaleźć pryszcze. Zasadniczo wyszukiwanie ma na celu wyskoczenie pryszcza.

Czasami jest to nawet niezamierzone, ale staje się to nawykiem. Oprócz wyciskania szkodliwych bakterii, ciągłe dotykanie twarzy może dać Twojej skórze znacznie więcej bakterii lub wirusów. Nie oznacza to jednak, że może pojawić się pryszcz.

Istnieje kilka pryszczów, które mogły szybko zniknąć przez pęknięcie. Otrzymasz nawet wyskakujące urządzenia, takie jak ekstraktory zaskórników i podobne urządzenia. Wpływ urządzeń nie jest niczym lepszym niż samo wyskakiwanie ręką.

Tak więc mit poppingu jest równie bezużyteczny jak popping. Jednak urządzenia chronią Cię przed infekcjami na głowie, prawdopodobnie jest to jedyna dobra rzecz, jaką można powiedzieć o urządzeniach.

Popping przyspiesza usuwanie pryszcza

Popping Przyspiesz znikanie pryszczów

Istnieje wiele pryszczów, które osiągnęły wiek, a bakterie opuściły trądzik. Jednak pozycja powinna być obecna na acnes. To rodzaj umierających pryszczów, które utraciły korzeń, ale nadal są obecne w skórze.

Jeśli jednak te pryszcze zostaną ściśnięte, wtedy stan wojenny wyjdzie. Co ciekawe, nie będzie zawierał bakterii i pozostałby niezakażony.

Nie spowoduje dalszych wyprysków spowodowanych trzaskaniem, a nawet może pomóc w ich wyeliminowaniu, ale szanse na blizny i ślady pozostają z nim w każdym przypadku. Możesz jednak przyjrzeć się bliżej innym metodom leczenia trądziku, takim jak Leczenie trądziku Clear Pres i
DermeffaceFX7 które są skuteczniejsze i bezpieczniejsze.

Jak uniknąć pojawienia się pryszczów?

Najlepszym sposobem uniknięcia pryszczów jest zachowanie czujności. Należy trzymać ręce z dala od twarzy, a tym samym twarz z daleka infekcja i bakterie. Właściwe czyszczenie i stosowanie środków dezynfekujących może również pomóc w zwalczaniu infekcji trądzikowej i pryszczowej.

Unikaj trzaskających pryszczów

Wnioski

Popping nigdy nie jest rozwiązaniem przeciwdziałającym pryszczom. Czasami jest to spowodowane wiekiem, zanieczyszczeniem lub zabrudzeniem atmosfery. Należy zadbać o odpowiednią pielęgnację skóry, aby przyspieszyć znikanie wyprysków.

Następna historia - Jak trądzik jest powiązany z jedzeniem, które jemy?

Podobne posty

Pokaż wszystkie