Przegląd produktów przeciwstarzeniowych - jak wybrać produkty do pielęgnacji skóry przeciwdziałającej efektom starzenia

Szukasz najlepszych produktów przeciwstarzeniowych? Poznaj wskazówki dermatologa dotyczące wyboru produktów do pielęgnacji skóry przeciwstarzeniowej.

Dlaczego naprawdę potrzebujesz produktów przeciwstarzeniowych dla swojej skóry?

Być może zacząłeś zauważać oznaki starzenia, gdy tylko osiągnąłeś 20 lat. Starzenie się to naturalny proces, od którego naprawdę nie można uciec.

Studia wykazali, że zdolność skóry do naprawy i produkcji kolagenu i elastyny ​​zwalnia wraz z dodaniem lat. Kolagen i elastyna to włókna skóry, które sprawiają, że skóra jest gąbczasta, nawilżona i wygląda młodziej.

W rzeczywistości, wśród osób powyżej 60 roku życia stwierdzono, że kolagen jest w zasadzie nieobecny.

Produkty Anti-Aging
Produkty przeciwdziałające starzeniu się

Z uszkodzeniami skóry nagromadzonymi przez lata i zmniejszającą się zdolnością skóry do gojenia, drobne linie, zmarszczki, plamy, plamy starcze i cienie pod oczami pogarszać.

Jeśli linie, zmarszczki i plamy starcze na twojej twarzy zaczęły się kumulować, prawdopodobnie zbyt długo zaniedbałeś swoją skórę. Chroniczna ekspozycja na szkodliwe promienie słoneczne UVA i UVB, palenie papierosów, nadmierne spożycie alkoholu i stres mogą predysponować Cię do zbyt wczesnego starzenia się.

Nigdy nie jest za późno, aby rozpocząć pielęgnację skóry, a teraz bardziej niż kiedykolwiek jest to najlepszy czas, aby znaleźć rozwiązanie dla swoich zmarszczek i plam. Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić dzisiaj, aby zawsze wyglądać młodziej niż w prawdziwym wieku.

Twój pierwszy ośrodek to dostępne bez recepty kremy przeciwstarzeniowe i serum. Nasza obsesja na punkcie walki ze starzeniem się na przestrzeni wieków dała jednak początek silnemu przemysłowi do pielęgnacji skóry, który utrudnił oddzielenie mitów od faktów.

Aby pomóc Ci ustalić, które butelki w Twoich ulubionych ladach kosmetycznych są poparte nauką lub szarlatanem, wymieniliśmy kilka podstawowych rzeczy, których powinieneś szukać w pięknej butelce.

Jak wybrać odpowiedni dla siebie produkt przeciwstarzeniowy?

Każdy program pielęgnacyjny zaczyna się od lepszego poznania swojej skóry.

Czy masz suchą lub tłustą skórę?

Czy Twoja skóra jest jasna, jasna czy ciemna?

Czy wiesz, jaki masz typ skóry?

Oczywiście najlepszym sposobem, aby się o tym przekonać, jest skonsultowanie się z dermatologiem. Twój specjalista od pielęgnacji skóry również będzie w stanie najlepiej powiedzieć, który produkty przeciwstarzeniowe a składniki będą działać najlepiej na Twoją skórę. Skorzystaj więc z tej listy, aby mieć podstawowe pojęcie o tym, co produkty przeciwstarzeniowe mogą dla Ciebie zrobić.

Przede wszystkim poddaj produkty przeciwstarzeniowe tym kryteriom, zanim odważysz się wypróbować je na swojej skórze:

 • Wybierz produkty wytwarzane przez producentów, którzy wydają się wydawać na badania i rozwój. Świetnym sposobem na ograniczenie wyboru jest określenie, którzy producenci cieszą się dobrą reputacją dzięki wydatkom na badania i rozwój. Chcesz, aby Twój produkt był nie tylko skuteczny, ale co ważniejsze, aby był bezpieczny. Wobec braku badań naukowych nie ma sposobu, aby stwierdzić, czy produkt ma większe działanie przeciwstarzeniowe, a także, jak długotrwałe stosowanie może wpłynąć na twoje zdrowie.
 • Produkty przeciwstarzeniowe często zawierają bardzo małe wersje tego, co w przeciwnym razie byłoby sprzedawane jako leki. Producenci celowo robią te cząsteczki bardzo małe, aby umożliwić składnikom aktywnym, takim jak witamina A, witamina C, peptydy lub hydrochinon, wniknąć w skórę. Problem polega na tym, że organizm ma próg dla tych aktywnych składników, co oznacza, że ​​zbyt wiele dobrych rzeczy może cię zranić. Większy problem polega na tym, że plik Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków prawie nie reguluje reklamacji „kosmeceutyków” lub producentów preparatów kosmetycznych.
 • Być może będziesz musiał wyszukiwać producentów jeden po drugim, ale zrób to dla swojego spokoju. Po ukończeniu tego testu musisz zawęzić wybór do zaledwie około 10 procent pierwotnej listy.
 • Wybierz najlepszy produkt przeciwstarzeniowy który jest specjalnie opracowany dla Twojego typu skóry i problemu ze skórą. Pamiętaj, że nie ma jednego produktu przeciwstarzeniowego, który pomoże Ci pozbyć się wszystkich problemów związanych ze starzeniem się skóry. Kremy przeciwstarzeniowe które koncentrują się na jednym problemie, takim jak tylko zmarszczki lub plamy starcze, są najbardziej skuteczne. Jeśli produkt nie oferuje unikalnej formuły dla różnych typów skóry, są szanse, że produkt nie został w ogóle dobrze sformułowany. Różne rodzaje skóry wymagają różnego rodzaju leczenia, nawet w celu zapobiegania i odwracania oznak starzenia.
 • Wybierz produkty, które zawierają nawilżające i ochrony przeciwsłonecznej. Szczególnie w przypadku kremów i serum przeciwstarzeniowych na dzień, preparat musi zawierać przeciwsłonecznej co najmniej SPF 30, który nie tylko chroni Twoją skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV, ale także zapobiega rozpadowi składników aktywnych pod wpływem promieni słonecznych (źródło). Jednak w przypadku produktów przeciwstarzeniowych przeznaczonych do stosowania na noc, zwłaszcza produktów zawierających retinoidy, można pominąć filtr przeciwsłoneczny.
 • Wybierz kremy przeciwstarzeniowe, które są hipoalergiczne i nie zatyka porów (lub nie powodują trądziku). Leczenie zmarszczek i plam starczych nie sprzyja rozwojowi innych problemów skórnych, takich jak trądzik, wysypki lub alergie skórne. Jeśli produkt może potencjalnie podrażniać skórę, najprawdopodobniej jest dla niej szkodliwy.
 • Postaw na produkty z odpowiednim opakowaniem. Produkty przeciwstarzeniowe zawierają składniki aktywne, które często łatwo rozkładają się pod wpływem promieni słonecznych. Dlatego skuteczny produkt przeciwdziałający starzeniu będzie dostępny w nieprzezroczystych plastikowych lub aluminiowych butelkach i tubach. Jeśli produkt nie znajduje się w tym opakowaniu, zapomnij o tym. Będziesz marnował pieniądze tylko na nieskuteczną recepturę. Sprawdź, czy produkt jest również odpowiednio oznakowany. UWAGA: Zawsze czytaj etykietę i staraj się określić, jakie aktywne składniki przeciwstarzeniowe są zawarte.

Kremy przeciwdziałające efektom starzenia zawierają jeden lub więcej składników aktywnych, które według producentów mogą odwrócić i zapobiegać oznakom starzenia. Przestroga jest taka, że ​​nie wszystkie z tych twierdzeń mają obszerne niezależne badania, które je potwierdzają. Nowsze studiaw rzeczywistości sugerują, że niektóre z tych aktywnych składników mogą potencjalnie niekorzystnie wpływać na twoje zdrowie, chociaż wyniki są nadal niejednoznaczne.

Niektóre składniki aktywne, na które należy zwrócić uwagę w produktach przeciwstarzeniowych, aby sprawdzić ich skuteczność, to:

 • Peptydy - to zasadniczo mniejsze pasma aminokwasów lub białek, które, jak wykazano, zwiększają zdolność skóry do produkcji kolagenu, a tym samym przyspieszają naprawę skóry (źródło).
 • Retinoidy - dostępne zarówno bez recepty, jak i na receptę, retinoidy są pochodną witaminy A.Retinoidy został pokazany aby zapobiec rozpadowi kolagenu. Przy długotrwałym stosowaniu retinoidy pomagają również zwiększyć produkcję kolagenu. Generalnie należy unikać retinoidów podczas ciąży i karmienia piersią.
 • Kwas hialuronowy - ten aktywny składnik pomaga w utrzymaniu i nawilżeniu skóry. To wykazano, że działa korzystnie na skórę blokuje wilgoć przez dłuższy czas.
 • Alfa-hydroksykwasy - to lepsza alternatywa dla ostrych peelingów chemicznych i peelingów. Alfa-hydroksykwasy pomagają rozłożyć martwy naskórek, stymulując młodszą skórę do powierzchni. Ciągłe stosowanie wyników w celu uzyskania gładkiej, promiennej i wyrównanej skóry (źródło).
 • Hydrochinon - jeśli Twoim głównym problemem związanym ze starzeniem się jest nierówna i poplamiona skóra, najlepszym produktem przeciwstarzeniowym będzie ten, który zawiera hydrochinon. Ten aktywny składnik zatrzymuje produkcję melaniny, która nadaje kolor skórze (źródło).
 • Przeciwutleniacze - Zgadza się! Przeciwutleniacze pochodzą nie tylko z pożywienia, ale także z miejscowego stosowania. Antyoksydanty chronią skórę przed wolnymi rodnikami i promieniami UV, które uszkadzają komórki skóry. Niektóre przeciwutleniacze, takie jak witamina C, stymulują nawet produkcję kolagenu i elastyny, aby pomóc w naprawie i odnowie skóry (źródło).

Jeśli chodzi o kremy przeciwstarzeniowe, nie ma znaczenia, czy Twoja butelka kosmetyczna kosztuje 10, czy 1,000 USD. Naprawdę ważne jest to, co jest w środku i czy to, co jest w środku, działa dla Ciebie. Prowadź zdrowszy tryb życia, aby Twoja skóra była jędrna i dobrze odżywiona od wewnątrz i na zewnątrz.

Jeśli pragniesz bardziej drastycznej i natychmiastowej poprawy starzejącej się skóry, skorzystaj z procedur klinicznych, takich jak zabieg laserem frakcyjnym CO2, zastrzyki wypełniające, terapia światłem czerwonym lub chirurgia plastyczna może być bardziej odpowiednia dla Ciebie. W takim przypadku dowiedz się o ryzyku i możliwych skutkach ubocznych.

Wraz z wiekiem zmienia się skład, tekstura i wygląd naszej skóry. Oznaki starzenia się skóry obejmują zmarszczki, drobne linie, utratę nawilżenia, nierówny koloryt i matową, zmęczoną skórę. Na rynku dostępnych jest niezliczona ilość kremów przeciwzmarszczkowych, które obiecują, że skóra będzie wyglądać i czuć się młodziej. Wiele kremów przeciwzmarszczkowych obiecuje wszystko oprócz liftingu lub zapewnienia tak poszukiwanej „fontanny młodości”. W rzeczywistości większość z nich to tylko środki nawilżające sprzedawane jako produkty przeciwstarzeniowe.

Poniżej znajdziesz naszym zdaniem jedne z najskuteczniejszych preparatów serum / kremów na zmarszczki dostępnych obecnie na rynku.

Ocena
Nasze najlepsze wybory przeciwdziałające starzeniu się
DermaSet Anti-Aging 3D Renewal Cream
Seal
#1
DermaSet Anti-Aging 3D Renewal Cream
Odnawia skórę i wzmacnia kolagen *
Zmniejsza drobne linie i zmarszczki *
Poprawia teksturę i jędrność skóry *
Potencjał do rozjaśniania ciemnych kręgów *
Zapobiega starzeniu się komórek skóry *
XYZ Smart Collagen
#2
XYZ Smart Collagen
Odnawia skórę i wzmacnia kolagen *
Zmniejsza drobne linie i zmarszczki *
Poprawia teksturę i jędrność skóry *
Potencjał do rozjaśniania ciemnych kręgów *
Zapobiega starzeniu się komórek skóry *
Collagen Refresh Lemonade
#3
Collagen Refresh Lemonade
Odnawia skórę i wzmacnia kolagen *
Zmniejsza drobne linie i zmarszczki *
Poprawia teksturę i jędrność skóry *
Potencjał do rozjaśniania ciemnych kręgów *
Zapobiega starzeniu się komórek skóry *

** Jest to subiektywna ocena oparta na sile dostępnych informacji i naszej ocenie skuteczności.

* Wynik może się różnić. Informacje zawarte na tej stronie mają charakter ogólny informacyjny. Treść ta nie zawiera żadnych roszczeń medycznych, a informacje zawarte w niniejszym dokumencie nie są przeznaczone do samodzielnego diagnozowania lub samodzielnego leczenia jakiegokolwiek stanu.

* Ujawnienie powiązania materiału: Niektóre z linków w powyższym poście to „powiązane linki sprzedażowe”. Oznacza to, że jeśli możesz kliknąć link i kupić przedmiot, otrzymamy prowizję. Niezależnie od tego zalecamy tylko produkty lub usługi, z których osobiście korzystamy i / lub uważamy, że dodadzą wartości naszym czytelnikom. Ujawniamy to zgodnie z 16 CFR Federalnej Komisji Handlu, część 255: „Przewodniki dotyczące korzystania z rekomendacji i referencji”.