Zaktualizowano: 2019, 9 sierpnia

Czy Twoja codzienna filiżanka kawy starzeje Twoją skórę? Wszystko co musisz wiedzieć

Autor By
Zrecenzowany przez Zespół ekspertów CHD
Czy Twoja codzienna filiżanka kawy starzeje Twoją skórę? Wszystko co musisz wiedzieć

Prawie wszyscy ludzie uwielbiają pić kawę. Czy jest to rano, kiedy jesteś zbyt senny, czy po prostu spędzasz wolny czas w kawiarni, chciałbyś napić się kawy.

Jest też dyskusja, czy kofeina w kawie powoduje szybsze starzenie się. Pytanie, które większość ludzi chce teraz zadać, czy to naprawdę prawda, że ​​kawa powoduje szybsze starzenie się?

Ludzie też pytają

Czy produkty przeciwstarzeniowe są bezpieczne?
Co to jest Instant Wrinkle Reducer?
Czy kremy na zmarszczki naprawdę działają
Jaka jest najlepsza pielęgnacja przeciwstarzeniowa?
Co to jest Kremotex?
Co robią kremy przeciwstarzeniowe?
Jakie witaminy brać, żeby wyglądać młodziej?
Jak działają kremy Anti Aging?

Czytaj dalej i odkryj związek między kawą a starzeniem się skóry. Czy kawa powoduje starzenie? Cóż, znajdź odpowiedź w poniższym akapicie.

Zadanie sobie pytania - czy kawa powoduje przedwczesne starzenie - to normalne, ale zawsze sprowadza się to do ilości.

Jak zobaczysz, kawa i starzenie się są ze sobą ściśle powiązane. Czy kawa powoduje zmarszczki? Niekoniecznie, ale może to uczynić je bardziej widocznymi.

Jakie są zalety picia kawy?

Z pewnością spotkałeś się z różnymi artykułami i badaniami, które mówią, że picie kawy może dać ci pewne korzyści. Po pierwsze, kiedy jesteś śpiący rano, wypicie filiżanki kawy zdecydowanie dodaje ci energii. To zdecydowanie może cię obudzić. Ponadto zawiera również przeciwutleniacze, które mogą walczyć z wiekiem.

Sama kofeina nie jest całkowicie szkodliwa dla zdrowia. W rzeczywistości ten składnik kawy może pomóc zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka podstawnokomórkowego. Ale zawsze jest takie powiedzenie, że zbyt dużo czegokolwiek jest złe. To samo dotyczy kawy.

Kofeina w różnych produktach

Kofeina w różnych produktach

Nawet przy różnych produktach kosmetycznych, które są obecnie oferowane na rynku, często można w nich znaleźć kofeinę. Produkty te reklamowałyby się jako skuteczne produkty kosmetyczne, które mogą sprawić, że będziesz mieć młodzieńczą skórę.

Twierdzą, że stosując produkty zawierające kofeinę można mieć promienną skórę. Jednak to nieprawda. Dr Jessica Krant, renomowany dermatolog, twierdzi, że kofeina może powodować odwodnienie, które jest szkodliwe dla skóry.

Kiedy jesteś odwodniony, miejscowe komórki tłuszczowe ulegają redukcji. Te komórki są odpowiedzialne za wygładzenie cellulitu. Z drugiej strony kawa ma też swoje zalety.

Wiadomo, że kawa wykazuje silne właściwości przeciwutleniające. Wiemy, że przeciwutleniacze zwalczają starzenie.

Na podstawie dalszych badań przeprowadzonych przez University of Washington kofeina działa jako neutralizator dla uszkodzonych komórek. Wbrew większości przekonań nie boli ani nie uszkadza zdrowych komórek.

Ale w badaniu stwierdzono również, że kofeina działa lepiej, jeśli jest stosowana bezpośrednio. Dzięki właściwościom przeciwzapalnym można go łatwo zmniejszyć ciemne koła i obrzęk.

Dlatego gdy wsypiesz kawę pod oczy, zauważysz, że ciemne zmarszczki ulegają zmniejszeniu. Inną właściwością kofeiny jest to, że może pomóc w lepszym krążeniu.

Może zwężać naczynia krwionośne, zmniejszając zaczerwienienia i obrzęki skóry. Chociaż są to niektóre z korzyści stwierdzonych w badaniu, dowody naukowe potwierdzające, że jest to rzeczywiście skuteczny środek przeciwstarzeniowy, wciąż nie są wystarczające.

Czy kawa może przyspieszyć starzenie się?

Picie kawy samo w sobie nie prowadzi do szybszego starzenia się, zwłaszcza gdy pijesz ją z umiarem.

Jednak nadmierne picie może spowodować odwodnienie. A kiedy jesteś odwodniony, wpływa to bezpośrednio na jakość Twojej skóry. Podsumowując, kawa ma swoje zalety.

Ale nie można całkowicie powiedzieć, że kawa jest dobra na przeciwdziałanie efektom starzenia, ani nie jest całkowicie zła. Pijąc kawę zawierającą kofeinę, należy zawsze zachować równowagę i uważać, aby nie przesadzić.

Jeśli jednak chcesz szybko zapobiec starzeniu się, możesz wybrać najbardziej odpowiedni najwyżej oceniany krem ​​przeciwzmarszczkowy.

Poszukaj lepszych alternatyw

Zamiast pić zbyt dużo kawy, która może powodować problemy, gdy pije się ją na wolności, dlaczego nie poszukać innych alternatyw. Na przykład możesz wypić inny zdrowszy napój, który sprawi, że Twoja skóra będzie wyglądać zdrowiej i młodziej.

Na przykład możesz zmienić preferencje na soki i koktajle ze świeżych owoców i warzyw. Twoje ciało z pewnością może otrzymać bardzo potrzebne witaminy i minerały, które są dobre dla zdrowia.

Możesz także chcieć przeczytać - Jak przyjmowanie „drzemek kawowych” może zmienić Twoje życie?

Wnioski

Podsumowując, istnieje wyraźny związek między kawą a procesem starzenia się skóry. Czy kawa powoduje starzenie?

Wszystko zależy od tego, ile kawy faktycznie pijesz. Czy kawa powoduje przedwczesne starzenie? Po raz kolejny kluczem jest ilość. Kawa i starzenie się są ze sobą powiązane, w tym sensie, że zbyt duża ilość kawy sprzyja odwodnieniu skóry, co sprawia, że ​​oznaki starzenia są bardziej widoczne.

Czy kawa powoduje zmarszczki? Nie per se, ale z pewnością je wydobywa. Możesz dać szansę kremowi przeciwstarzeniowemu, np Beverly Hills MD Lift + ujędrniający krem do kontrolowania przedwczesnego starzenia.

Autor
Facebook Twitter

Margaux Diaz

Margaux Diaz jest inspirującą pisarką, która mocno wierzy w siłę motywacji własnej. Wierzy, że każda kobieta i mężczyzna, rz

Podobne posty

Pokaż wszystkie