Zaktualizowano: 2019, 9 sierpnia

Dlaczego kwas hialuronowy jest korzystny dla Twojej skóry?

Dlaczego kwas hialuronowy jest korzystny dla Twojej skóry?

Skóra, największy organ naszego ciała, jest wystarczająco sprężysta, aby chronić nas przed wpływami środowiska, ale jednocześnie.

Jest niesamowicie delikatny i wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Tylko przy odpowiedniej pielęgnacji Twoja skóra może wyglądać młodziej, gładko i mieć ten piękny blask, który uwielbiasz.

W dzisiejszych czasach mamy do wyboru wiele produktów i zabiegów, dlatego ważne jest, aby wybierać te, które zawierają skuteczne składniki. Jednym z najczęstszych składników w branży pielęgnacji skóry jest Kwas hialuronowy i prawdopodobnie zastanawiasz się, co to jest, jak to działa i czy naprawdę może pomóc Ci uzyskać młodszy i bardziej żywy wygląd.

Trafiłeś we właściwe miejsce! W tym artykule dowiesz się o zaletach kwasu hialuronowego dla skóry i o tym, jak może Ci on pomóc.

Ludzie też pytają

Czy produkty przeciwstarzeniowe są bezpieczne?
Co to jest Instant Wrinkle Reducer?
Czy kremy na zmarszczki naprawdę działają
Jaka jest najlepsza pielęgnacja przeciwstarzeniowa?
Co to jest Kremotex?
Co robią kremy przeciwstarzeniowe?
Jakie witaminy brać, żeby wyglądać młodziej?
Jak działają kremy Anti Aging?

Co to jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy jest nie tylko składnikiem branży pielęgnacji skóry; jest to substancja naturalnie występująca w organizmie człowieka.

W naszym organizmie kwas hialuronowy jest obecny przede wszystkim w skórze, w naszych stawach, w oczodołach i wielu innych tkankach. Kwas hialuronowy zawarty w skórze przyciąga i zatrzymuje duże ilości wilgoci oraz ma zdolność uzupełniania naszej skóry, poprawiając jej wygląd i dotyk.

Kwas hialuronowy stosowany jako lek, suplement, zastrzyk lub składnik produktów do pielęgnacji skóry jest ekstrahowany z grzebieni koguta lub wytwarzany przez bakterie w laboratorium.

Kwas hialuronowy ma wiele zastosowań i ludzie go przyjmują z różnych powodów, w tym w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawów. W dzisiejszych czasach składnik ten jest popularny wśród miłośników chirurgii plastycznej i stosowany jest jako wypełniacz ust.

Ze względu na niesamowity potencjał kosmetyczny i pielęgnacyjny, kwas hialuronowy nazywany jest również fontanną młodości.

Jak kwas hialuronowy jest korzystny dla Twojej skóry?

Stosowanie kwasu hialuronowego w pielęgnacji skóry i przemyśle kosmetycznym nie jest przypadkowym trendem, o którym prędzej czy później zostanie zapomniany.

Kwas hialuronowy ma liczne zalety, oto jak działa na skórę.

Nawilżenie skóry

Nawilżenie skóry

Najbardziej znanym działaniem kwasu hialuronowego jest nawilżenie skóry. W rzeczywistości większość osób, które używają produktów zawierających tę substancję, twierdzi, że ich skóra jest znacznie gładsza i bardziej zroszona. Kwas hialuronowy nawilża suchą skórę, zmniejszając utratę wody. Jest to szczególnie ważne, jeśli pamiętamy, że wraz z wiekiem nasza skóra traci wilgoć, staje się sucha, szorstka, a oznaki starzenia pojawiają się szybciej.

Co więcej, głównym powodem, dla którego hormonalne zabiegi zastępcze odmładzają skórę pacjenta, jest zwiększenie stężenia kwasu hialuronowego w skórze.

Łupież, suchość skóry, opadające usta i oczy, zwiotczenie skóry i wszelkie oznaki starzenia, które zauważamy w pewnym momencie życia.

Te oznaki starzenia pojawiają się, ponieważ cząsteczki w naszej skórze tracą zdolność wiązania i zatrzymywania wody wraz z wiekiem.

Suchość skóry nie jest jedyną konsekwencją braku zatrzymywania wody; prowadzi również do zmniejszenia objętości skóry. Od kwasu hialuronowego skóry Rachunki dla 50% całkowitej zawartości tej substancji w organizmie doskonale widać, dlaczego spadek poziomu kwasu hialuronowego przyczynia się do starzenia i wysuszenia.

Zmniejszenie widoczności zmarszczek

Korzyści dla skóry z kwasu hialuronowego obejmują także zminimalizowanie widoczności zmarszczek. W rzeczywistości badanie, którego wyniki zostały opublikowane w Journal of Drugs in Dermatology odkryli, że miejscowe stosowanie preparatu kwasu hialuronowego prowadzi do znacznej poprawy elastyczności i nawilżenia skóry. Ponadto regularne stosowanie kwasu hialuronowego wiązało się ze zmniejszeniem głębokości zmarszczek.

Również Journal of Cosmetic Dermatology opublikował interesujące badanie, w którym stwierdzono, że produkty z kwasem hialuronowym skutecznie redukowały pojawienie się zmarszczek i zmniejszyły zwiotczenie skóry w ciągu 30 dni regularnego stosowania.

Ponadto niektórzy uczestnicy zgłaszali również, że ich usta były pełniejsze, a policzki zyskały większą objętość. Na potrzeby tego badania naukowcy zakwalifikowali 40 dorosłych kobiet z łagodnymi do umiarkowanych oznakami starzenia na skórze twarzy.

Kwas hialuronowy zatrzymuje i poprawia nawilżenie skóry, wspomagając w ten sposób syntezę włókien kolagenu i elastyny. Wszystkie te czynniki są niezbędne dla jędrnej, elastycznej i młodzieńczej skóry. Kwas hialuronowy można również znaleźć w wielu kremach przeciwzmarszczkowych, sprawdź tutaj recenzje kremów przeciwzmarszczkowych co może pomóc w lepszym prowadzeniu.

Leczenie owrzodzeń, ran i oparzeń słonecznych

leczenie oparzeń słonecznych

Korzyści dla skóry z kwasem hialuronowym nie dotyczą wyłącznie efektów przeciwstarzeniowych.

Substancja ta może pomóc w leczeniu oparzeń i owrzodzeń jamy ustnej, ran, owrzodzeń, oparzeń, ukąszeń i innych urazów skóry, w tym łagodzenia oparzeń słonecznych.

W rzeczywistości wiele zabiegów na opryszczkę zawiera żel z kwasem hialuronowym, który przyspiesza proces gojenia i zapobiega krwawieniu i pękaniu.

Dzieje się tak, ponieważ kwas hialuronowy jest głównym składnikiem strukturalnym ust i ust. Twoje usta zawdzięczają swój kształt kwasowi hialuronowemu i kolagenowi.

Czy jest jakiś efekt uboczny kwasu hialuronowego?

Zanim zaczniesz stosować jakiś produkt do pielęgnacji skóry lub poddasz się kuracji, powinieneś zapoznać się z jego bezpieczeństwem.

Ogólnie kwas hialuronowy jest uważany za bezpieczny, gdy jest przyjmowany doustnie, nakładany na skórę lub odpowiednio wstrzykiwany. Rzadko zdarzają się przypadki, gdy osoba doświadcza reakcji alergicznej na kwas hialuronowy.

Każdy suplement, produkt do pielęgnacji skóry lub zabieg niesie ze sobą określone ryzyko skutków ubocznych.

Nie oznacza to, że na pewno doświadczysz tych negatywnych skutków, ale warto wiedzieć, jak je rozpoznać.

Wstrzyknięcie kwasu hialuronowego przez wypełniacze skórne jest obecnie popularną procedurą i uważa się ją również za bezpieczną.

W większości przypadków skutki uboczne są związane z samym wstrzyknięciem, np. Zaczerwienienie lub podrażnienie skóry, w którą wstrzyknięto kwas hialuronowy. Plik najpoważniejszy efekt uboczny z wypełniaczy kwasem hialuronowym jest zamknięcie naczyń krwionośnych, czyli zablokowanie naczynia krwionośnego zwykle przez zakrzep.

Jeśli chodzi o suplementy, sklasyfikowali je jako bezpieczne, ale potencjalne skutki uboczne obejmują niepożądane reakcje skórne i ryzyko reakcji alergicznych wskazanych przez obrzęk twarzy i gardła oraz zaburzenia oddychania.

Może Ci się spodobać - Co to jest napinanie skóry za pomocą częstotliwości radiowych?

Czy zastrzyki z kwasu hialuronowego są skuteczne?

Jak wspomniano powyżej, zastrzyki z kwasu hialuronowego są obecnie niezwykle popularne zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet, które chcą wyglądać młodziej.

Czy są jednak skuteczne? Wypełniacze do twarzy zawierające kwas hialuronowy wygładzają kontury twarzy z większym powodzeniem niż produkty miejscowe.

Widzisz, aby kwas hialuronowy był skuteczny, musi zostać wchłonięty przez skórę. Wstrzyknięcie tych wypełniaczy zapewnia lepszą wchłanialność niż aplikacja miejscowego produktu. Te wypełniacze stymulują naturalną produkcję kolagenu w organizmie.

Badanie, którego wyniki zostały opublikowane w Annals of Dermatology wykazali, że zastrzyki z kwasu hialuronowego są skuteczne, szczególnie jeśli osoba jest poddawana również zabiegowi aparatem o częstotliwości radiowej przed zabiegiem.

Warto wspomnieć, że kwas hialuronowy nie wykazuje specyficzność tkankowa lub gatunkowa, minimalizując w ten sposób ryzyko reakcji immunologicznych lub odrzucenia wypełniacza.

Jedną rzeczą, którą powinieneś wiedzieć o zastrzykach kwasu hialuronowego, jest to, że efekty są tymczasowe, co oznacza, że ​​będziesz musiał je powtórzyć po pewnym czasie.

Czytaj Dalej - Czy Twoja codzienna filiżanka kawy starzeje Twoją skórę?

Wnioski

Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w organizmie człowieka, znajduje się w stawach, oczach, skórze i innych obszarach.

W dzisiejszych czasach kwas hialuronowy jest dobrze znanym składnikiem młodzieńczej skóry i zdrowego blasku.

Korzyści dla skóry z kwasem hialuronowym to minimalizacja pojawiania się zmarszczek i innych oznak starzenia, a także leczenie uszkodzeń skóry.

Jeśli interesują Cię wypełniacze kwasu hialuronowego, umów się na wizytę i skontaktuj się z dermatologiem, który poinformuje Cię, czy można je bezpiecznie dostać, czy nie.

Biorąc pod uwagę kremy przeciwstarzeniowe takie jak Miracle Skin Transformer może być również korzystne dla Ciebie, dlatego możesz przeczytać jego recenzje w Internecie.

Podobne posty

Pokaż wszystkie