Zaktualizowano: 2019, 17 sierpnia

7 witamin i przeciwutleniaczy, które zrewolucjonizują rutynową pielęgnację skóry

7 witamin i przeciwutleniaczy, które zrewolucjonizują rutynową pielęgnację skóry

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z najpewniejszych sposobów na młodą i promienną skórę. Do najważniejszych podstaw pielęgnacji skóry należy: zdrowa dieta, ochrona przed szkodliwymi promieniami słońca, angażowanie się w regularne ćwiczeniai rzucić palenie.

Niezbędne składniki odżywcze, w tym minerały, witaminy i przeciwutleniacze są kluczowe, jeśli Twoim celem jest zdrowa, promienna skóra. Możesz włączyć je do swojej diety lub nakładać bezpośrednio na skórę. Oto niektóre z najbardziej skutecznych składników dla promiennej skóry:

1. Witaminy C i E oraz selen

Kilka badań to wykazało Witamina C i witamina E plus selen może zapobiec uszkodzeniom skóry w wyniku ekspozycji na słońce, w tym raka.

Ponadto składniki te mogą odwrócić szereg chorób skóry, takich jak przebarwienia, drobne linie i zmarszczki.

Te przeciwutleniacze działają poprzez przyspieszenie naturalnego procesu naprawy skóry, jednocześnie zapobiegając dalszym uszkodzeniom - twierdzi dr Karen E. Burke z Mt. Synaj School of Medicine.

Burke zaleca codzienne stosowanie suplementów zawierających do 3,000 miligramów witaminy C, 400 jednostek międzynarodowych witaminy E i od 100 do 200 mikrogramów selenu.

2. Koenzym Q10

Koenzym Q10 to naturalny przeciwutleniacz, który wspomaga wzrost komórek, jednocześnie chroniąc je przed czynnikami rakotwórczymi. Poziom koenzymu Q10 spada wraz z wiekiem, przyczyniając się do tego starzenie się skóry.

W odniesieniu do studiować opublikowane w czasopiśmie Biofactors, miejscowe stosowanie koenzymu Q10 zmniejszyło powstawanie zmarszczek. Niemal wszystkie dotychczas przeprowadzone badania z użyciem 0.3% stężenia koenzymu Q10.

3. Kwas alfa-liponowy

Kwas alfa-liponowy

Kwas alfa-liponowy jest przeciwutleniaczem, który okazał się skuteczny w ochronie skóry przed uszkodzeniami słonecznymi. Nakłada się miejscowo bezpośrednio na skórę. Produkty kosmetyczne, stosowane regularnie, poprawiają stan skóry, który występuje w wyniku ekspozycji na słońce.

4. Kwas retinowy

W odniesieniu do Burke, kwas retinowy, aktywna forma witaminy A, jest głównym składnikiem wielu zabiegów przeciwdziałających efektom starzenia się skóry.

Kwas retinowy stosowany miejscowo pomaga złagodzić choroby skóry, takie jak plamy starcze, zmarszczki i suchość skóry spowodowane ekspozycją na światło słoneczne.

Badacze w badaniu opublikowanym w Journal of Dermatological Science zdali sobie sprawę, że miejscowe stosowanie kwasu retinowego poprawia produkcję Kolagen i elastyna, napinając skórę, jednocześnie zmniejszając widoczność drobnych linii i zmarszczek.

5. Flawonoidy

Flawonoidy to wyciągi z nich zielona herbata i czekoladę, które są pomocne w poprawie zdrowia i wyglądu Twojej skóry. Badania wykazały, że flawonoidy są silnymi przeciwutleniaczami, które mogą chronić skórę przed rakiem i stanami zapalnymi.

Niemieckie badanie opublikowane w Journal of Nutrition ujawnił, że kobiety, które piły gorącą herbatę lub kakao z wysoką zawartością flawonoidów przez trzy miesiące, miały bardziej miękką i gładszą skórę niż kobiety, które przyjmowały gorące kakao o niskiej zawartości flawonoidów.

6. Witaminy z grupy B.

Witaminy z grupy B

Witaminy z grupy B odgrywają ważną rolę w promowaniu wzrostu zdrowych komórek w całym ciele, w tym w skórze. Dobre źródła witamin z grupy B obejmują jajka, drób i wzbogacone produkty pełnoziarniste.

Niedobory witamin z grupy B powodują swędzenie i suchość. Według japońskich badań witaminy z grupy B stosowane miejscowo mogą pomóc chronić skórę przed uszkodzeniami skóry spowodowanymi działaniem słońca i zapobiegać tworzeniu się zmarszczek.

7. Likopen

Likopen odnosi się do przeciwutleniaczy ekstrahowanych z pomidorów. Likopen nadaje pomidorom czerwony kolor. Korzyści zdrowotne dla skóry można uzyskać spożywając świeżo podgrzane pomidory lub stosując maseczki pomidorowe. Oprócz zwalczania wolnych rodników, likopen stosowany miejscowo pomaga w funkcjach metabolicznych związanych ze wzrostem i naprawą komórek.

Ponadto likopen ma właściwości blokujące promieniowanie UV, co czyni go ważną bronią w walce ze starzeniem się skóry. Inne źródła likopenu to papaja, wolfberry, goji i różowy grejpfrut.

Ważenie roszczeń dotyczących przeciwutleniaczy

Obecnie na rynku dostępnych jest kilka produktów kosmetycznych, których producenci dziwnie twierdzą, że skutecznie łagodzą problemy skórne. Nigdy nie powinieneś paść ofiarą takich twierdzeń i szumu. Chociaż naturalne składniki suplementów diety i produktów kosmetycznych zostały poddane testom klinicznym i udowodniono, że są bezpieczne, niektóre z ich korzyści dla skóry nie zostały naukowo udowodnione.

Produkty mogą twierdzić, że są bogate w niezbędne przeciwutleniacze, takie jak witamina C lub E, trudno jest określić, ile każdego składnika zawiera formuła. Aby pozostały stabilne i skuteczne, witaminy lub przeciwutleniacze powinny być w wyższych stężeniach. Dlatego przed zakupem produktów kosmetycznych lub suplementów dla skóry wskazane jest skonsultowanie się z dermatologiem.

Wnioski

Jeśli przyjrzysz się bliżej witaminom i przeciwutleniaczom do pielęgnacji skóry, zauważysz, że prawie wszystkie pochodzą ze źródeł roślinnych. Możesz czerpać wiele korzyści dla zdrowia skóry z witamin i przeciwutleniaczy, stosując je miejscowo lub włączając je do diety.

Jednak ciepło denaturuje zarówno witaminy, jak i przeciwutleniacze, dzięki czemu są bardziej korzystne, gdy są świeżo użyte. Witaminy i przeciwutleniacze mają znaczący wpływ na łagodzenie typowych chorób skóry spowodowanych ekspozycją na światło słoneczne.

Pamiętaj, aby regularnie stosować środki ochrony przeciwsłonecznej, aby poprawić stan swojej skóry.

Czy kiedykolwiek miałeś te niesamowite przeciwutleniacze dla nieskazitelnej skóry !! Jakie były wyniki? Podziel się z nami!

Przeczytaj także - Jak przeciwutleniacze zapobiegają oksydacyjnym uszkodzeniom skóry?

Podobne posty

Pokaż wszystkie