Zaktualizowano: 2019, lipiec 17

Czy suplementy wspomagające pęcherz naprawdę wspierają zdrowie pęcherza?

Czy suplementy wspomagające pęcherz naprawdę wspierają zdrowie pęcherza?

Przegląd zdrowia pęcherza

Pęcherz to ludzki organ, który zatrzymuje mocz w organizmie. Jest więc niezwykle krytyczną częścią układu wydalniczego, a jej zdrowie jest niezbędne do normalnego zdrowego życia. Zdrowie pęcherza to delikatna kwestia w większości kultur na świecie; nawet w krajach pierwszego świata, takich jak Stany Zjednoczone, jest wielu ludzi, którzy wstydzą się omawiać ze swoim lekarzem / lekarzem problemy zdrowotne dotyczące pęcherza.

Ta niechęć do mówienia o zdrowiu pęcherza jest głównym powodem, dla którego nie ma dokładnych statystyk dotyczących całkowitej liczby osób dotkniętych problemami zdrowotnymi pęcherza. Eksperci zachęcają ludzi do szczerości wobec swoich lekarzy we wszystkich kwestiach zdrowotnych, w tym zdrowia pęcherza. Jak na ironię, z wyjątkiem niektórych rzadkich schorzeń, zdrowie pęcherza można łatwo utrzymać, po prostu utrzymując zdrowy styl życia.

Istnieje wiele suplementów, które pacjenci ze zdrowym pęcherzem mogą spożywać (oczywiście za uprzednią zgodą lekarza) w celu złagodzenia ich dolegliwości, a istnieją zmiany stylu życia, które mogą znacznie przyczynić się do zapobiegania i leczenia problemów z pęcherzem.

Co może wpłynąć na samopoczucie Twojego pęcherza?

Na zdrowie pęcherza wpływa w dużej mierze sposób, w jaki żyjesz:

  • Zdrowe zużycie płynów: Ilość dobrych płynów, które przyjmujesz, może odgrywać kluczową rolę w utrzymaniu zdrowego funkcjonowania pęcherza. Dobre płyny pomagają okresowo przepłukiwać pęcherz, zapobiegając w ten sposób stanom, takim jak kamienie pęcherza i infekcje pęcherza.
  • Spożycie napojów gazowanych, alkoholowych lub zawierających kofeinę: Te napoje są uważane za uszkadzające pęcherz; mają reputację rozpalania narządu i mogą zaostrzać jego problemy zdrowotne.
  • Wiek: Wiek może odgrywać kluczową rolę w określaniu stanu zdrowia pęcherza. Przybliżenie ekspertów sugeruje, że jedna trzecia obywateli USA w wieku powyżej 30 lat i poniżej 70 lat ma problemy ze zdrowiem pęcherza. Powodem jest to, że pęcherz słabnie z wiekiem, co prowadzi do nietrzymania moczu.
  • Anatomia: Odgrywa to większą rolę w określaniu zdrowia kobiecego pęcherza - drogi moczowe są mniejsze u kobiet, przez co ich pęcherz jest bardziej podatny na zakaźne bakterie. Jeśli chodzi o mężczyzn, gruczoł krokowy, który może mieć własne problemy z wiekiem, może prowadzić do problemów ze zdrowiem pęcherza.
  • Narodziny dziecka: Kobiety, które rodziły wiele razy, częściej doświadczają problemów z kontrolą pęcherza w późniejszym życiu.

Wprowadzenie do suplementów wspomagających pęcherz

Niektóre naturalne substancje mogą być stosowane w zapobieganiu i leczeniu problemów z pęcherzem. Są to substancje powszechnie stosowane w suplementach pęcherza. Tutaj jest kilka z nich:

1. Korzenie mniszka lekarskiego: Korzeń mniszka lekarskiego, który jest spożywany jako herbata lub bezpośrednio jako ekstrakt, służy jako naturalny środek moczopędny. Korzenie mniszka lekarskiego pobudzają wydalanie płynów z organizmu, dzięki czemu dobrze łagodzą typowe objawy problemów z pęcherzem, takie jak dyskomfort i nagła potrzeba oddania moczu. Dodatkowo zioło to pomaga usuwać toksyny z woreczka żółciowego i wątroby, co zwiększa zdolność organizmu do usuwania odpadów. Zachęcając do usuwania moczu z organizmu, zioło to pomaga zapobiegać chorobom pęcherza, takim jak infekcje lub kamienie.

2. Suplementy żurawinowe: Ta mała jagoda zapewnia duży cios przeciwko infekcjom pęcherza, co potwierdził American Family Physician w 2004 roku. Wszystkie suplementy zdrowotne zawierające żurawinę jako główny składnik - soki, herbata itp. Mogą pomóc w leczeniu i zapobieganiu wystąpieniu infekcji pęcherza. Żurawina sprzyja zakwaszaniu moczu, co czyni go wrogim wobec obecności bakterii i powstrzymuje bakterie przed przywieraniem do ścian pęcherza.

Cranberry Suplementy

3. Zielona herbata: Zielona herbata zawiera polifenole - związki, o których wiadomo, że są skutecznymi lekami przeciwnowotworowymi. Dlatego regularne spożywanie zielonego drzewa jest proaktywnym sposobem zapobiegania rakowi pęcherza. Niektóre wstępne badania wykazały, że kobiety, które piły zieloną herbatę, miały mniejsze ryzyko raka pęcherza.

Herbata zielona

4. Uva Ursi: Uva Ursi to malutki rodzaj żurawiny, którą wielu nazywa mącznicą lekarską. Od wieków jest stosowany przez rdzennych Amerykanów jako domowy środek na infekcje dróg moczowych i zapalenie pęcherza. Liście rośliny jagodowej dobrze zabijają zakaźne bakterie, a także wspomagają usuwanie płynów z organizmu, co czyni go idealną substancją w walce z problemami z pęcherzem. Należy jednak uważać, aby nie spożywać mącznicy lekarskiej w dużych dawkach lub przez dłużej niż pięć dni, ponieważ może to być szkodliwe dla pęcherza w takim przypadku.

Winogrono Ursi

5. Damiana Leaf: Damiana Leaf to naturalny suplement pomagający pęcherzowi znacznie skuteczniej pozbywać się zbędnych płynów. Pomaga to zapobiegać infekcjom pęcherza, a także innym problemom, takim jak kamienie pęcherza, które pojawiają się, gdy pęcherz zatrzymuje mocz przez dłuższy czas.

Damiana Leaf

Zioła wspierające zdrowie pęcherza

1. Bromelaina: Bromelaina to enzym występujący głównie w częściach ananasa. Od dawna będący częścią medycyny ludowej, enzym ten pomaga zapobiegać pogorszeniu stanu zapalnego pęcherza, ograniczając aktywność metabolitów wywołujących stan zapalny, a także zatrzymując przepływ środków wywołujących ból do dotkniętego obszaru.

2. Buchu (Barosma betulina): Zioło to było od wieków używane w medycynie ludowej do leczenia infekcji dróg moczowych (w tym pęcherza). Mówi się, że liście Buchu zawierają wiele bioflawonoidów, które zwalczają drobnoustroje, a także łagodzą ból spowodowany przez zakażony pęcherz.

3. Tasaki (Galium Aparine): To pachnące zioło może być uprawiane w ogrodzie; działa moczopędnie i bakteriobójczo w drogach moczowych. Może odpychać infekcje i kamienie pęcherza, podobnie jak żurawina.

4. Cornsilk (Zea Mays): Jedwab kukurydziany to miękkie pasma włosów znalezione na świeżo otwartych kolbach kukurydzy. Pomaga w usuwaniu kamieni i żwiru z pęcherza moczowego dzięki działaniu moczopędnemu. Działa również łagodząco na drogi moczowe, pomagając złagodzić zapalenie pęcherza, tworząc naturalną barierę na dotkniętym obszarze.

5. Skrzyp polny (Equisetum Arvense): Zioło to jest również naturalnym lekiem moczopędnym, który wspomaga odpływ moczu z organizmu, co pomaga chronić pęcherz przed infekcjami, stanami zapalnymi i kamieniami.

6. Pestki dyni (Cucurbita Pepo): Pestki dyni były używane przez indiańskich szamanów do łagodzenia przepływu moczu. Jego rozpuszczalne w wodzie składniki wzmacniają mięśnie dróg moczowych, co pomaga osobom cierpiącym na nietrzymanie moczu odzyskać kontrolę nad pęcherzem.

Dodatkowe wskazówki

  • Pij dużo wody: bez względu na to, ile suplementów zażywasz, aby pomóc w utrzymaniu zdrowia pęcherza, nie ma zamiennika dobrej, zwykłej wody. Woda jest absolutnie niezbędna do okresowego usuwania moczu z organizmu i zapobiegania tworzeniu się kamieni i początku infekcji.
  • Spotkasz wiele innych ziół, takich jak perz, crataeva, dziurawiec zwyczajny, palma sabałowa itp., Które ograniczają lub łagodzą różne schorzenia pęcherza i całego układu moczowego. Używaj ich tylko po wcześniejszej konsultacji z lekarzem i upewnieniu się, że nie masz żadnych istniejących schorzeń, które mogą się pogorszyć w wyniku ich spożycia.

bottom Line

Obfitość naturalnych ziół wspomagających pęcherz jest dowodem na to, że zdrowie pęcherza jest bardzo łatwe do utrzymania i odzyskania: nie ma żadnych przerażających procedur związanych z rekonwalescencją i nie ma powodów do stygmatyzacji. Przy tak wielu badaniach dotyczących problemów z pęcherzem, pacjenci powinni wiedzieć, że nie są jedynymi, których dotyczy problem, i powinni podjąć kroki w celu pozbycia się problemu, zamiast próbować go ukryć.

Autor

Dr. Ahmed Zayed

Dr Ahmed Zayed Helmy posiada licencjat z medycyny i chirurgii. Ukończył studia w 2011 roku na Uniwersytecie w Aleksandrii

Podobne posty

Pokaż wszystkie