Zaktualizowano: 2019, lipiec 17

Jakie są objawy i przyczyny niskiego ciśnienia krwi?

Jakie są objawy i przyczyny niskiego ciśnienia krwi?

Co to jest niskie ciśnienie krwi?

Ciśnienie krwi to siła lub ciśnienie, które krew wywiera na ściany naczyń krwionośnych. Utrzymanie ciśnienia krwi na normalnym poziomie jest bardzo ważne. Kiedy ciśnienie krwi jest niższe niż normalne, nazywane jest niskim ciśnieniem krwi (LBP), oficjalnie określanym jako niedociśnienie. Niskie ciśnienie krwi ma kilka negatywnych skutków dla organizmu.

Zakresy niskiego ciśnienia krwi mierzone ciśnieniem skurczowym i rozkurczowym:

 • Jeśli ciśnienie skurczowe wynosi> 90 mmHg (niezależnie od ciśnienia rozkurczowego), jest to uważane za niskie ciśnienie krwi
 • Jeśli ciśnienie rozkurczowe wynosi> 60 mmHg (niezależnie od ciśnienia skurczowego), uznaje się je za niskie ciśnienie krwi.

Fakty dotyczące niskiego ciśnienia krwi

 • Niskie ciśnienie krwi zmniejsza przepływ wymaganej ilości krwi do mózgu.
 • Niskie ciśnienie krwi bez żadnych objawów, zwykle nie ma szkodliwego wpływu na organizm.
 • Przyczyny niskiego ciśnienia krwi to zmniejszony przepływ krwi i problemy sercowo-naczyniowe.
 • Z powodu niektórych leków może wystąpić niskie ciśnienie krwi lub niedociśnienie.
 • Niektóre schorzenia, takie jak niski poziom cukru we krwi, choroby tarczycy, zaburzenia serca, choroba Addisona, choroba Parkinsona i niektóre inne zaburzenia układu nerwowego mogą powodować niskie ciśnienie krwi. Te schorzenia są odpowiedzialne za zaburzenia komunikacji w mózgu i rytmiczne skurcze serca.
 • Relacja między ciąża i niskie ciśnienie krwi starzy. Ciąża powoduje duże zmiany w układzie krążenia kobiety, na przykład naczynia krwionośne nieznacznie rozszerzają się, a nagły spadek poziomu cukru we krwi prowadzi do niskiego ciśnienia krwi.
 • Ciężkie niedociśnienie lub niskie ciśnienie krwi mogą powodować choroby serca, takie jak zawał serca, niewydolność serca, arytmia serca, wada zastawkowa serca.
 • Niskie ciśnienie krwi może spowodować poważny wstrząs, który może doprowadzić do śmierci. Wstrząs pojawia się, gdy ciśnienie krwi spada do bardzo niskiego poziomu, tak że wystarczająca ilość krwi nie może dotrzeć do ważnych narządów ciała, takich jak nerki i mózg. Wstrząs może być spowodowany dużą utratą krwi w wyniku krwawienia zewnętrznego lub wewnętrznego, oparzeń, ciężkich infekcji lub reakcji alergicznych.
 • The leczenie niskiego ciśnienia krwi zależy od stanu i sytuacji osoby. Jednak zdrowy plan żywieniowy zawsze pomaga poprawić ten stan. Możesz skorzystać z planu diety na niskie ciśnienie krwi podanego poniżej, który okazał się bardzo pomocny w przypadku niskiego ciśnienia krwi:
 • Jedz dietę bogatszą w sól.
 • Ogranicz spożycie alkoholu.
 • Zwiększaj ilość wody pitnej i innych płynnych pokarmów podczas upałów.
 • Skonsultuj się z lekarzem lub pokaż farmaceutę przed przyjęciem jakiegokolwiek leku OTC, aby upewnić się, że nie ma on nic wspólnego z twoim stanem.
 • Regularne ćwiczenia są dobre na niskie ciśnienie krwi.
 • Staraj się jeść mniejsze posiłki, ale częściej.
 • Całkiem palenie.
 • Ma na sobie pończochy uciskowe na niskie ciśnienie krwi okazał się pomocny. To te same elastyczne pończochy, które są używane do łagodzenia bólu i obrzęków żylaków.

Objawy niskiego ciśnienia krwi

Zawroty głowy: Zawroty głowy wskazują na niskie ciśnienie krwi. Zawroty głowy pojawiają się, gdy mózg nie otrzymuje odpowiedniego ukrwienia. Kiedy pojawia się niedociśnienie, wymagana ilość natlenionej krwi nie może dotrzeć do mózgu czasami ze względu na czynniki grawitacyjne, przez co czasami pojawia się zawroty głowy.

Zawroty głowy

Zawroty: Mózg znajduje się na szczycie ciała, więc przepływ krwi musi opierać się grawitacji, aby tam dotrzeć. W rezultacie większość osób z niskim ciśnieniem krwi ma zawroty głowy. Kiedy twój mózg nie otrzymuje wystarczającej ilości krwi, twoje ciało może wydawać się cięższe niż normalnie, więc twoja głowa będzie lżejsza niż wcześniej. Stanowi temu mogą towarzyszyć problemy ze wzrokiem i brak równowagi.

Niestabilność: W takim przypadku możesz poczuć niespodziewaną niestabilność. Stanowi temu czasami towarzyszy uczucie omdlenia. Może się również wydawać, że podłoga się porusza i utrzymanie równowagi może być trudne. Dzieje się tak z powodu braku dopływu krwi do części mózgu, która kontroluje ośrodek równowagi.

Przyciemnienie lub rozmycie widzenia: Niewyraźne widzenie wskazuje również na niedociśnienie. Ten objaw występuje u wielu kobiet w ciąży. Twoje oczy mogą mieć uczucie suchości i podrażnienia. Jeśli używasz soczewek kontaktowych, będą one słabe lub zbrylone.

Słabość: Jest to stan, w którym dana osoba czuje, że daje więcej wysiłku niż normalnie jest to wymagane do zrobienia czegoś, ale rzeczywista siła mięśni pozostaje normalna. Występuje głównie z dwóch powodów

1. Minimalna podaż tlenu w komórce
2. Niski poziom cukru we krwi

Zmęczenie: Zmęczenie znane również jako wyczerpanie, ospałość i zmęczenie. Jest to uczucie zmęczenia, które różni się od osłabienia i ma powolny początek. Okresy odpoczynku mogą ustępować zmęczeniu. Ten stan to chwilowa bezsilność mięśnia w utrzymaniu najlepszej sprawności fizycznej. Brak ukrwienia i odżywienia mięśni szkieletowych powoduje ten stan.

Zmęczenie

Nudności: Nudności można zdefiniować jako nieprzyjemne uczucie, które można opisać jako nudności lub poczucie nieuchronnych wymiotów, które często wiąże się z odczuwaniem nieprzyjemności w nadbrzuszu lub w górnej części brzucha. Nudności mogą być spowodowane zmianami serca / arytmią serca (tachykardia lub bradykardia).

Zimna, wilgotna skóra: Wilgotna skóra oznacza mokrą lub spoconą skórę. Pocenie się to normalna reakcja organizmu na przegrzanie. Pot działa chłodząco na nasz organizm. Wilgotna skóra zwykle powoduje uczucie lęku, nerwowości lub stresu.

Omdlenie: Omdlenie, znane również jako omdlenie, pojawia się z powodu nagłego utrata przytomności. Ten stan występuje z powodu zmniejszonego przepływu utlenionej krwi do mózgu. Kiedy mózg nie ma wystarczającej ilości natlenionej krwi, rozprowadza tylko tę niewielką ilość krwi tylko do ważnych narządów i próbuje wyłączyć mniej ważne czynności w organizmie, które wymagają więcej energii i tlenu. Istnieje wiele różnych okoliczności, które mogą powodować omdlenia. Obejmuje problemy z sercem, takie jak arytmia serca i niski poziom cukru we krwi.

Od oczywistych do niepokojących i wręcz dziwnych, oto lista schorzeń i leków na receptę, które powodują niskie ciśnienie uderzenia.

Stany chorobowe powodujące LBP

Reakcja wazowagalna: Może to być emocjonalna lub przerażająca reakcja na coś ze strony osoby, ale może to być również uczucie zaciskania lub odruch, w którym występuje napięcie. Reakcja wazowagalna jest nazywana mechanizmem mimowolnego działania układu neurologicznego i hormonów, takich jak sterowane przez nerw błędny.

Niedociśnienie ortostatyczne
Kiedy osoba staje się hipotensyjna, gdy wstaje. U osób z posturalną ich serca nie są w stanie krążyć krwi. w tym momencie krew zbiera się w dół w kierunku kostek?

Ciąża: Nierzadko zdarza się, że przyszła mama ma niskie ciśnienie w pierwszym lub drugim trymestrze ciąży, ponieważ jej krew jest dwukrotnie większa, więc można ją dzielić. Inne możliwości dla niskich ciśnienie krwi we wczesnym okresie ciąży możliwy poród bliźniaczy, anemia lub odwodnienie, problemy endokrynologiczne. Przyrost masy ciała występuje częściej z drugiego powodu, tak.

Problemy sercowe: Jeśli twoje serce jest uszkodzone, nie może również pompować krwi; kiedy nie może wypchnąć krwi, oznacza to niskie ciśnienie krwi. Zapalenie osierdzia, stan, w którym wyściółka serca jest zakażona, z pewnością spowolni przepływ krwi.

Wcześniej uszkodzona zastawka, zator tętnicy płucnej, skrzep krwi lub spowolnione serce również powodują problemy z niskim ciśnieniem krwi.

Niewydolność kory nadnerczy: Nadnercza to niedoceniani bohaterowie ludzkiego ciała. Tak naprawdę nie myślimy o nich ani nie wiemy o nich zbyt wiele, ale gdyby nie było ich w pobliżu, bylibyśmy w świecie bólu.

Utrata krwi: Twoja krew i woda są nierozłączną drużyną. Kiedy ktoś nie jest w pobliżu tak, jak powinien, twoje ciało ma problemy. Im więcej krwawisz, tym mniej jest w tobie dwóch pompowanych do serca. Tak, gdyby jego początek utraty krwi był natychmiastowy.

Posocznica - (Toksyczne zatrucie krwi): Kiedy poziom posocznicy i posocznicy występuje, bakterie, które już są we krwi powodują jej własne, krew pacjenta uwalnia toksyny zwane „cytokinami”, które powodują stan zapalny.

Te małe cytokiny zwalczają wszystko, aby chronić swoje terytorium. Ale kiedy widzą tam te bakterie, atakują ją. Szeroko otwierają naczynia krwionośne, żeby krew nie płynęła.

Leki, które mogą powodować niskie ciśnienie krwi:

Antagoniści dopaminy: Są to rodzaje leków stosowanych w leczeniu pacjentów w bardziej zaawansowanych stadiach choroby Parkinsona, także z chorobą Alzheimera i alkoholizmem.

Nazwa w rzeczywistości wprowadza w błąd, ponieważ działanie leku jest odwrotne od tego, co myślisz. Odcinki dla Perkina, to te, kiedy nie ma dopaminy. Zatem antagonista uderza w receptor, wypychając dopaminę, która następnie odciąża pacjenta. Nazwy marek: apomorfina (Apokyn).

Antianginals: Leki przeciwdławicowe są przepisywane z powodu silnego bólu serca spowodowanego stanem zwanym zapaleniem dławicy piersiowej; nie miała dość krwi.

Są to leki, które łagodzą stres z serca, ułatwiając przepływ krwi przez mięsień sercowy i zwiększając poziom tlenu Antiangianls usuwają stres z serca i robią wiele cudów. Istnieją 3 rodzaje leków przeciw dusznicy bolesnej, a także azotany pięści, które są „prosto do leków”: ranolazyna.

Leki przeciwbiegunkowe: Leki, które pomagają lekowi utrzymać zdrowy i bezpieczny rytm po zawale serca. W rzeczywistości są w stanie wytrzymać obciążenie serca, więc serce nie musi bić tak mocno.

Leki przeciwgorączkowe działają na różne sposoby, ale wszyscy lubią bardzo rozluźniać serce i jego różne części. Utrzymują naczynia krwionośne dobrze i szeroko otwarte; a ponieważ wysokie ciśnienie krwi jest skutkiem zwężania naczyń, zadaniem tych leków przeciwbiegunkowych jest w ogóle nie dopuszczanie do działania wysokiego ciśnienia krwi. Ma to dla mnie sens.

Trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne: To są leki psychotropowe pierwszej generacji, których historia rozpoczęła się w latach pięćdziesiątych. Lek psychotropowy obejmuje wszystkie leki przeciwdepresyjne, przeciwlękowe i przeciwpsychotyczne.

Leki przeciwlękowe: Wszystkie stare leki przeciwlękowe. Dziękuję Ci. I, ach, trochę niepokoju, nowsze. A także FGA o niskiej sile działania i klozapina. (FGA o niskiej sile działania oznacza lek przeciwpsychotyczny).

Najbardziej niebezpieczne ryzyko w tej kategorii, zwłaszcza w odniesieniu do wtórnego niedociśnienia, szczególnie u osób starszych. Właśnie z tego powodu zginęło sporo osób. Starsza osoba z wtórnym niedociśnieniem, która przyjmuje leki przeciwlękowe; zdarzyło się tylko zbyt szybko wstać i tak umierasz

Ostatnie słowa

Nagłe wystąpienie niedociśnienia może być niezwykle niebezpieczne z powodu zawrotów głowy i omdlenia. Drugie niedociśnienie podwaja ryzyko poważnych zagrożeń dla zdrowia. Kontrole leków i regularne kontrole ciśnienia krwi są kluczowe, podobnie jak regularne rozmowy z lekarzem.

Kiedy ciśnienie krwi jest niskie, pierwszym narządem, który ulega uszkodzeniu, jest zwykle mózg. Wadliwe działanie mózgu jest po pierwsze, ponieważ znajduje się na szczycie ciała, więc przepływ krwi musi pokonać siłę grawitacji, aby tam dotrzeć. W rezultacie większość osób z niskim ciśnieniem krwi odczuwa zawroty głowy lub oszołomienie, zwłaszcza gdy próbuje wstać, a czasami nawet omdlewa. Jeśli ciśnienie krwi jest zbyt niskie, może dojść do uszkodzenia mózgu. Niedociśnienie czasami powoduje problemy z oddychaniem, ból w klatce piersiowej i wstrząs. Niskie ciśnienie krwi może również powodować inne warunki, które nie występują z powodu niskiego ciśnienia krwi.

Objawy niskiego ciśnienia krwi można łatwo wyleczyć, dokonując kilku zmian stylu życia i diety. Jeśli potrzebne są leki, należy je leczyć.

Autor

Dr. Ahmed Zayed

Dr Ahmed Zayed Helmy posiada licencjat z medycyny i chirurgii. Ukończył studia w 2011 roku na Uniwersytecie w Aleksandrii

Podobne posty

Pokaż wszystkie