Zaktualizowano: październik-04-2020

Przegląd suplementów kulturystycznych - czy go potrzebujesz?

By - Zrecenzowany przez Zespół CHD
Czy suplementy kulturystyczne działają? Ta lista najlepszych składników kulturystycznych pomoże ci mądrze wybrać.
Sportowcy i kulturyści
Najlepsze suplementy sprawdzone dla sportowców siłowych i kulturystów. Zdjęcie za pośrednictwem Shutterstock

Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy elitarnym kulturystą, kulturystyka (lub jakikolwiek inny sport) nakłada na organizm wymagania, z którymi przeciętna dieta nie może nadążyć.

Brak składników odżywczych i niewystarczający poziom energii utrudnia kulturystom osiąganie najlepszych wyników.

Tu właśnie pojawiają się suplementy kulturystyczne.

Co to jest suplement kulturystyczny?

Suplement kulturystyczny to suplement diety opracowany w celu promowania wzrostu mięśni i poprawy wyników sportowych w połączeniu z odpowiednią dietą i dobrym schematem ćwiczeń. Pomaga uzupełnić niedobory składników odżywczych, zapewniając w ten sposób organizmowi wszystko, czego potrzebuje, aby osiągnąć szczytową wydajność.

Nasz polecany suplement kulturystyczny

CrazyBulk

Produkty zostały zaprojektowane w celu zwiększenia wydajności na siłowni, umożliwiając użytkownikowi maksymalizację treningu podczas każdej sesji.

Możesz go KUPIĆ bezpośrednio w Oficjalna strona internetowa

Przeczytaj pełną recenzję

5 gwiazdek

Najnowsze recenzje produktów do kulturystyki

Dlaczego kulturyści biorą suplementy?

Suplementy kulturystyczne są przyjmowane przez kulturystów i ciężarowców w celu budowy mięśni i utraty tkanki tłuszczowej, głównie w celach estetycznych. Jednak wielu innych również mogłoby skorzystać z tych suplementów. Na przykład sportowcy mogą wymagać suplementów kulturystycznych, aby zwiększyć ich wytrzymałość i wytrzymałość podczas długich, intensywnych treningów.

Tymczasem amatorzy lub początkujący mogą odnieść korzyści z niektórych suplementów, które zawierają również elementy lub związki, które mogą tłumić gromadzenie się kwasu mlekowego.

Jakie są główne składniki suplementów kulturystycznych?

Różne marki i rodzaje suplementów kulturystycznych składają się z różnych składników.

Poniżej wymieniono najpopularniejsze ze względu na udowodnione bezpieczeństwo i skuteczność.

  • Białko serwatki: Szybko działające białko, które dostarcza niezbędnych aminokwasów Synteza białka iz kolei dla wzrostu i siły mięśni[12]. Ponadto aminokwas cysteina służy również jako prekursor glutation, główny przeciwutleniacz w organizmie. Ten przeciwutleniacz chroni organizm przed uszkodzeniami oksydacyjnymi, a także promuje detoksykacja wątroby.
  • Kazeina: Kolejne białko mleka, często jest łączone z białkiem serwatkowym ze względu na wolne tempo trawienia[15]. Jego główną funkcją jest zapobiegają rozpadowi mięśni. Zwiększa również syntezę białek w takim samym stopniu, jak białko serwatkowe. Według ekspertów, jednoczesne spożywanie białka serwatkowego i kazeiny daje znacznie lepsze rezultaty niż przyjmowanie jednego z nich samodzielnie.
  • Aminokwasy rozgałęzione: Znane również pod akronimem BCAA, obejmują one walinę, leucynę i izoleucynę. Te aminokwasy pomagają zapobiegać rozpadowi mięśni i wspomagają ich budowę[17], co prowadzi do zwiększenia całkowitego wzrostu mięśni. Zwiększają również energię, poprawiają wytrzymałość, a co ważniejsze, sprzyjają szybszej regeneracji po intensywnych treningach. W dni nietreningowe można je również zabrać utrzymać beztłuszczową masę ciała.
  • Kreatyna: Jeden z najlepiej zbadanych związków kulturystycznych na świecie, wielokrotnie udowodniono, że poprawia wyniki sportowców zaangażowanych w działania o dużej intensywności takie jak podnoszenie ciężarów. Pomaga zmaksymalizować siłę i produkcję energii podczas treningów. Działa również jako urządzenie zwiększające objętość komórek[23], sprawiając, że mięśnie są pełniejsze i szczuplejsze. Dostępnych jest wiele form kreatyny, z których najlepszy jest monohydrat kreatyny[20].
  • Tlenek azotu: Cząsteczka naturalnie występująca w organizmie, jej głównym efektem jest rozszerzenie naczyń krwionośnych. Dylatacja oznacza poprawę krążenia krwi i zwiększenie dostarczania tlenu, składników odżywczych i hormonów do mięśni. Podnosi poziom energii[25]zwiększają siłę mięśni i przyspieszają regenerację[26]. Mówi się również, że pomaga stracić nadmiar tłuszczów.
  • Naturalne sterydy: Steroidy należą do rodzaju substancji rozpuszczalnych w tłuszczach, które są naturalnie wytwarzane przez organizm lub syntetyzowane w laboratorium. Ich główną funkcją jest również promowanie wzrostu mięśni zwiększyć masę mięśniową i siłę. Testosteron, androstendion i DHEA to tylko niektóre przykłady naturalnych sterydów. Androstendion i DHEA to prohormony. Spośród tych trzech tylko testosteron nie jest zabroniony.

Czy suplementy kulturystyczne działają?

Podobnie jak w przypadku innych suplementów, suplementy kulturystyczne są skuteczne, gdy są stosowane zgodnie z instrukcją. Produkty te zostały opracowane naukowo i opracowane w celu uzupełnienia wyników sportowych kulturystów i sportowców.

Suplementy kulturystyczne
Suplementy kulturystyczne, dieta sportowa, serwatka, białka sojowe i jajeczne. Zdjęcie za pośrednictwem Shutterstock

Nawet najlepsze suplementy kulturystyczne są skuteczne tylko wtedy, gdy są częścią zdrowego stylu życia. Po prostu nie możesz tego zrobić samymi suplementami, bez względu na to, jak dobre są.

Czy suplementy kulturystyczne są bezpieczne?

Suplementy kulturystyczne nie są regulowane tak jak leki na receptę i dostępne bez recepty. Ponadto istnieją pewne związki, które nie są mile widziane przez agencje zarządzające sportem i WADA (Światowa Agencja Antydopingowa). Związki te są niebezpieczne lub dają użytkownikowi nieuczciwą przewagę podczas treningu lub zawodów. Aby dowiedzieć się więcej o tych zakazanych związkach, Kliknij tutaj.

Chociaż suplementy kulturystyczne były do ​​tej pory ogólnie bezpieczne w użyciu, nadal zaleca się skonsultowanie się ze specjalistą przed zastosowaniem tych suplementów, zwłaszcza jeśli masz problem medyczny. Dotyczy to nie tylko tego rodzaju suplementów, ale ogólnie wszystkich suplementów.

Jak wybrać najlepsze suplementy kulturystyczne?

Na rynku dostępna jest szeroka gama suplementów kulturystycznych, które mają przynieść różne rezultaty. Boostery testosteronunajpopularniejsze z nich działają w celu zwiększenia poziomu energii. Dostarczają również mięśniom energii i siły potrzebnej do wykonywania treningów o wysokiej intensywności.

Suplementy z aminokwasamiz drugiej strony specjalizuje się w promowaniu szybszego wzrostu mięśni. Istnieją również suplementy kulturystyczne, które działają na tłuszcz i wspierają przyrosty beztłuszczowej masy mięśniowej. Inne są używane jako suplement przed treningiem.

Dlatego wybierając suplement kulturystyczny, ważne jest, aby dokładnie go sprawdzić, aby określić korzyści i dowiedzieć się, czy jest odpowiedni dla Ciebie. Jeśli jesteś pierwszym użytkownikiem, zdecydowanie zalecamy skonsultowanie się z dietetykiem i / lub ekspertem fitness przed zakupem.

Bottom Line

Suplementy kulturystyczne nie bez powodu nazywane są „suplementami”. Nie uzyskasz oczekiwanych wyników, jeśli polegasz tylko na nich. Powinny służyć jedynie jako pomoc, a nie substytut prawidłowego odżywiania i regularnego treningu, jeśli chodzi o osiągnięcie celu.

Dobra dieta i rutyna treningowa wsparte odpowiednio dobranym suplementem kulturystycznym pomogą zwiększyć wydolność, skrócić czas regeneracji i zmaksymalizować efekty.

Referencje

1. https://ods.od.nih.gov/factsheets/ExerciseAndAthleticPerformance-HealthProfessional/
2. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4033492/
3. https://www.bodybuilding.com/content/beginners-supplement-guide-5-supplements-you-need-now.html
4. https://www.bodybuilding.com/content/top-10-supplements-what-you-need-to-know-and-what-works.html
5. https://www.medicalnewstoday.com/articles/325147.php#creatine
6. https://www.nhs.uk/live-well/healthy-body/body-building-sports-supplements-facts/
7. https://www.muscleandfitness.com/supplements/build-muscle/11-best-supplements-building-muscle-mass
8. https://www.gnc.com/sports-performance/workout-supplements-101-13-key-players.html
9. Białko serwatkowe - https://www.webmd.com/vitamins/ai/ingredientmono-833/whey-protein
10. https://www.mayoclinic.org/drugs-supplements-whey-protein/art-20363344
10. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6567276/
10. https://www.webmd.com/fitness-exercise/news/20110315/whey-protein-may-help-build-muscles
10. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12537959
10. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19638084
15. Kazeina - https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3404559/
10. https://jissn.biomedcentral.com/articles/10.1186/s12970-018-0228-9
17. BCAA - https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16365096
10. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26733764
10. https://jissn.biomedcentral.com/articles/10.1186/1550-2783-6-S1-P1
20. Monohydrat kreatyny - https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2048496/
10. https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S089990071830563X
10. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2780977/
10. https://www.t-nation.com/supplements/increase-cell-volume-for-fast-muscle-growth
24. Tlenek azotu - https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/14599231
10. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23553707
10. https://www.mattioli1885journals.com/index.php/progressinnutrition/article/view/8529
10. https://blogs.plos.org/blog/2018/02/05/effect-of-steroids-and-exercise-on-muscle-mass-and-strength/
10. https://www.bodybuilding.com/content/do-testosterone-boosters-really-work.html
10. https://www.sciencedirect.com/topics/agricultural-and-biological-sciences/protein-supplements
10. https://www.menshealth.com/uk/nutrition/a26075019/pre-workout-complete-guide/

** Jest to subiektywna ocena oparta na sile dostępnych informacji i naszej ocenie skuteczności.

* Wynik może się różnić. Jeśli jesteś w ciąży, karmisz piersią, masz poważne schorzenia lub choroby serca w wywiadzie, zalecamy skonsultowanie się z lekarzem przed zastosowaniem jakiegokolwiek suplementu. Informacje zawarte na tej stronie służą wyłącznie do ogólnych celów informacyjnych. Nie jest przeznaczony do diagnozowania, leczenia ani zapobiegania jakiejkolwiek chorobie i nie należy traktować go jako porady medycznej. Zawsze skonsultuj się z lekarzem przed zastosowaniem jakichkolwiek suplementów.

Ujawnienie powiązania materiału: Niektóre z linków w powyższym poście to „powiązane linki sprzedażowe”. Oznacza to, że jeśli możesz kliknąć link i kupić przedmiot, otrzymamy prowizję. Niezależnie od tego zalecamy tylko produkty lub usługi, z których osobiście korzystamy i / lub uważamy, że dodadzą wartości naszym czytelnikom. Ujawniamy to zgodnie z 16 CFR Federalnej Komisji Handlu, część 255: „Wytyczne dotyczące stosowania rekomendacji i świadectw”.

x

Jak pomocne było to?

ikona Ten artykuł zmienił moje życie!
x

Jak pomocne było to?

ikona Ten artykuł zmienił moje życie! zmiana
Twoja ocena
Uwaga: Lci.org.pl nie jest świadczeniodawcą opieki zdrowotnej. Nie możemy odpowiadać na pytania zdrowotne ani udzielać porad medycznych.
Twój Polityka prywatności jest dla nas ważne.
ikona Ten artykuł miał charakter informacyjny. ikona Mam pytanie medyczne.
x

Jak pomocne było to?

ikona Ten artykuł miał charakter informacyjny. zmiana
Twoja ocena
Uwaga: Lci.org.pl nie jest świadczeniodawcą opieki zdrowotnej. Nie możemy odpowiadać na pytania zdrowotne ani udzielać porad medycznych.
Twój Polityka prywatności jest dla nas ważne.
x
ikona Mam pytanie medyczne. zmiana

Nie jesteśmy w stanie zaoferować osobistych porad zdrowotnych, ale nawiązaliśmy współpracę z JustAnswer, który oferuje lekarzom na żądanie odpowiedzi na Twoje pytania medyczne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Porozmawiaj teraz online z lekarzem i uzyskaj szybkie odpowiedzi 1 na 1, siedząc na wygodnej kanapie.

wystarczy odpowiedzieć na logo
ZAPYTAJ TERAZ LEKARZA

Jeśli grozi Ci nagły wypadek medyczny, natychmiast zadzwoń do lokalnych służb ratunkowych lub odwiedź najbliższą izbę przyjęć lub ośrodek pilnej pomocy.

x

Jak możemy to poprawić?

ikona Ten artykuł zawiera nieprawidłowe informacje.
x

Jak możemy to poprawić?

ikona Ten artykuł zawiera nieprawidłowe informacje. zmiana
Twoja ocena
Uwaga: Lci.org.pl nie jest świadczeniodawcą opieki zdrowotnej. Nie możemy odpowiadać na pytania zdrowotne ani udzielać porad medycznych.
Twój Polityka prywatności jest dla nas ważne.
ikona Ten artykuł nie zawiera informacji, których szukam. ikona Mam pytanie medyczne.
x

Jak możemy to poprawić?

ikona Ten artykuł nie zawiera informacji, których szukam. zmiana
Twoja ocena
Uwaga: Lci.org.pl nie jest świadczeniodawcą opieki zdrowotnej. Nie możemy odpowiadać na pytania zdrowotne ani udzielać porad medycznych.
Twój Polityka prywatności jest dla nas ważne.
x
ikona Mam pytanie medyczne. zmiana

Nie jesteśmy w stanie zaoferować osobistych porad zdrowotnych, ale nawiązaliśmy współpracę z JustAnswer, który oferuje lekarzom na żądanie odpowiedzi na Twoje pytania medyczne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Porozmawiaj teraz online z lekarzem i uzyskaj szybkie odpowiedzi 1 na 1, siedząc na wygodnej kanapie.

wystarczy odpowiedzieć na logo
ZAPYTAJ TERAZ LEKARZA

Jeśli grozi Ci nagły wypadek medyczny, natychmiast zadzwoń do lokalnych służb ratunkowych lub odwiedź najbliższą izbę przyjęć lub ośrodek pilnej pomocy.

Uwaga: Wyniki mogą się różnić w zależności od skuteczności produktu. Informacje zawarte na tej stronie służą wyłącznie do ogólnych celów informacyjnych. Treść ta nie zawiera żadnych roszczeń medycznych, a informacje zawarte w niniejszym dokumencie nie są przeznaczone do autodiagnozy lub samodzielnego leczenia jakichkolwiek schorzeń.

Jakiekolwiek użycie tej witryny oznacza zgodę na Warunki korzystania i Polityka prywatności wspomniane tutaj.

Klauzula: Informacje podane na tej stronie mają na celu wyłącznie Twoją wiedzę ogólną i nie zastępują profesjonalnej porady medycznej ani leczenia określonych schorzeń. Nie należy wykorzystywać tych informacji do diagnozowania lub leczenia problemu zdrowotnego lub choroby bez konsultacji z wykwalifikowanym lekarzem. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości dotyczących stanu zdrowia należy skonsultować się z lekarzem. Korzystanie z tej witryny jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na opublikowane warunki korzystania z tej witryny oraz wszystkie zasady dotyczące witryny. Zobacz nasze Zastrzeżenie medyczne po więcej informacji.

X

Ujawnienie reklamy

Treść, która pojawia się na tej stronie, jest prezentowana jako przegląd w porównaniu z marketingiem porównawczym. Dostarczane informacje obejmują informacje o produktach, przeglądy, przewodniki zakupowe i specyfikacje produktów. Wszystkie znaki towarowe, zarejestrowane znaki towarowe i znaki usługowe wymienione w tej witrynie są własnością ich odpowiednich właścicieli. Jeśli coś jest nieścisłe, skontaktuj się z nami i daj nam znać. Dostarczanie faktów dotyczących produktów pomaga lepiej służyć naszym czytelnikom i dokładności treści.

Poniższa tabela nie obejmuje wszystkich firm ani wszystkich produktów dostępnych na rynku, z wyjątkiem tych, które promujemy jako ich podmioty stowarzyszone. W pełni przestrzegając wytycznych FTC, należy założyć, że wszystkie linki w tabeli są linkami partnerskimi i możemy otrzymać rekompensatę, jeśli klikniesz jeden z nich i dokonasz zakupu. Jesteśmy niezależni, a wyrażone tutaj opinie są naszymi własnymi. Cała zawartość redakcyjna jest napisana bez uprzedzeń i uprzedzeń, niezależnie od sponsorów lub stowarzyszeń stowarzyszonych.
X

Ta zawartość Lci.org.pl została sprawdzona, a także sprawdzona pod kątem faktów, aby zagwarantować możliwie najlepszą dokładność.

Przestrzegamy ścisłej polityki redakcyjnej, szczególnie w odniesieniu do źródeł, z których korzystamy. Nasze artykuły pochodzą z renomowanych stron internetowych, a badania pochodzą z instytucji akademickich i są recenzowane. Możesz kliknąć liczby w nawiasach (1, 2 itd.) I sprawdzić te odniesienia.

Formularz opinii na tej stronie może służyć do zgłaszania treści, które nie są dokładne, aktualne lub w jakikolwiek sposób budzą wątpliwości.

Nie zamierzamy, aby informacje przedstawione w naszych artykułach zastępowały relację medyczną z wykwalifikowanym lekarzem, ani nie stanowią one specjalistycznej porady.