Zaktualizowano: 2020, 28 stycznia

Top 8 `` pożywienia '' wspierającego zdrowie mózgu

Jedz mądrze, aby mieć `` zdrowszy '' mózg. Sprawdź 8 najlepszych pożywienia, które wzmocnią Twój mózg.
Top 8 `` pożywienia '' wspierającego zdrowie mózgu
Popraw swoją pamięć dzięki pożywieniu dla zdrowia mózgu. Obrazy Shutterstock

W tym zabieganym świecie, w którym żyjemy, nieuniknione jest, że nasze mózgi potrzebują dodatkowego wsparcia. Spożywanie potraw mocnych dla mózgu może pomóc w poprawie funkcji poznawczych.

Ale czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jakie konkretne pokarmy powinieneś jeść codziennie, aby Twój mózg funkcjonował w optymalnym zdrowiu?

Wiadomo, że te pokarmy są super-pokarmami, o których wiadomo, że zwiększają pamięć i zwiększyć wydajność mózgu.

Superfoods, aby wzmocnić Twój mózg

Oto 8 super pokarmów budujących mózg, które poprawiają pamięć.

# 1 Ryby

Ryby takie jak łososie zawierają[1]sardynki i śledzie zawierają kwasy tłuszczowe omega, a spożywanie 4 uncji z dwoma do trzech razy w tygodniu może pomóc w uniknięciu chorób zwyrodnieniowych mózgu.

Kwas dokozaheksaenowy, które tworzą więcej niż dwie trzecie mózgu, jest rodzajem kwas tłuszczowy omega 3 które są bogate w wymienione ryby.

Łosoś

Ryby, takie jak łosoś, zawierają kwasy tłuszczowe omega 3, które są korzystne dla zdrowia mózgu. Obrazy Shutterstock

Ponadto mówi się, że taki kwas tłuszczowy w mózgu chroni neurony przed uszkodzeniami i urazami. Ułatwia również przewodzenie między nimi, co może pomóc w lepszym funkcjonowaniu umysłowym. Ponieważ sami nie możemy tego wyprodukować, ważne jest, aby dostarczać jej niezbędną ilość w codziennej diecie.

# 2 Pomidory i granat

Pomidory i granat są tanimi opcjami na zasilającą mózg żywność, którą należy uwzględnić w diecie. Zawiera Witamina E który pomaga w zdrowym układzie sercowo-naczyniowym. Lepsze i dobre ukrwienie może zapewnić prawidłowe funkcjonowanie mózgu.

Witamina E jest również niezbędna w zwalczaniu rodników i toksyn w organizmie. Oczyszczenie systemu ze śmieci i brudu może zagwarantować mózgowi płynny proces. Najlepsze źródła dietetyczne tej witaminy obejmują również orzechy, takie jak orzechy laskowe, orzeszki ziemne, nasiona słonecznika i migdały też.

Sałatka

Pomidory i granaty to zdecydowanie najtańsze super jedzenie, które zwiększa moc mózgu. Obrazy Shutterstock

Dobrym substytutem jest również szpinak i zboża wzmocnione. Wraz z witaminą E przeciwutleniacz okazuje się mieć taki sam efekt w usuwaniu toksyn z organizmu.

# 3 Ciemne czekoladki

Wraz z parzoną herbatą ciemne czekolady mogą oferować wiele korzyści zdrowotnych działając jako źródło glukozy, Głównym pokarm dla mózgu. Dostarczanie mózgowi wystarczającej ilości glukozy może utrzymać jego optymalną funkcję, aby działał jak najlepiej. Jednak utrzymywanie się poziomu glukozy na poziomie niższym niż to konieczne może być śmiertelne dla człowieka.

Czekolada

Wiadomo, że ciemne czekoladki zwiększają dopływ krwi do mózgu. Obrazy Shutterstock

Pokarmy, które mogą dostarczyć takie paliwo do mózgu, obejmują również fasolę, taką jak soczewica i czarna fasola.

Z drugiej strony zawartość kofeiny w ciemnych czekoladach rozszerza naczynia krwionośne, co z kolei umożliwia przepływ większej ilości krwi. To z kolei zwiększa dopływ krwi do mózgu, umożliwiając mu lepsze funkcjonowanie.

Pokarmy zawierające kofeinę, takie jak świeżo parzona herbata, przyjmowane po dwóch do trzech filiżanek dziennie, mogą poprawić nastrój, pamięć i koncentrację.

# 4 Mięso i produkty mleczne

Mięso i produkty mleczne zawierają witaminy z grupy B, które działają poprzez redukcję homocysteiny we krwi. Obniżenie poziomu homocysteiny obniża ryzyko udaru lub innych zaburzeń poznawczych u osoby.

W studiowaćponadto, donosi, że niski poziom witamin z grupy B jest częstym zjawiskiem wśród pacjentów z chorobą Alzheimera.

Nabiał

Mięso i produkty mleczne pomagają zwiększyć moc mózgu. Obrazy Shutterstock

Dlatego ważne jest, aby uwzględnić super żywność, taką jak jajka, które zawierają wysokiej jakości białko. Może wspomagać komunikację neuroprzekaźników poprzez produkcję dopaminy i norepinefryny.

# 5 Kalafior i Kapusta

Wraz z kalafiorem[1]konsumpcja kapusty może powodować o jedną tendencję mniej suw.

Witamina K z a długie badanie jeśli chodzi o jego wpływ na mózg, został ostatnio uznany za pożywienie dla mózgu ze zdolnością do regulowania wapnia, a także właściwościami przeciwutleniającymi.

Kalafior Kapusta

Kapusta i kalafior pomagają w prawidłowym funkcjonowaniu mózgu. Obrazy Shutterstock

Zawierająca większą ilość jodu kapusta pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu mózgu i układu nerwowego. Wraz z jego Witamina C i zawartość siarki, to warzywo jest również znane ze swojego działania odtruwającego.

# 6 Brokuły

Brokuły zawiera dużą ilość choliny, która jest niezbędna do wzrostu nowych komórek mózgowych.

Badania opublikowane w American Journal of Clinical Nutrition sugeruje, że ludzie, którzy spożywają wyższą zawartość choliny w swojej diecie, uzyskali wyższy wynik w testach pamięci i rzadziej wykazują zmiany w mózgu wywołane demencją.

Brokuły

Brokuły mogą zwiększyć zarówno pamięć, jak i funkcje poznawcze. Obrazy Shutterstock

Brokuły, oprócz bogatej zawartości witaminy K, zwiększają zarówno pamięć, jak i funkcje poznawcze.

Trochę studia dotyczą niedoboru brokułów w diecie matki, prowadzącego do wad cewy nerwowej u noworodków. To dodatkowo podkreśla potrzebę codziennego włączania pokarmów bogatych w cholinę

# 7 Kurkuma

Chociaż w kuchniach jest pod dostatkiem, utrzymanie kurkumy w diecie pomaga uniknąć choroby Alzheimera.

Według badań przeprowadzonych w UCLAkurkuma zawiera kurkuminę, która zwalcza stan zapalny. Zwiększa funkcjonowanie mózgu, utrzymując go ostrym i czujnym.

Tumeric

Kurkuma może leczyć choroby zwyrodnieniowe. Obrazy Shutterstock

Ostatnie badanie przeprowadzone i opublikowane pod adresem Komórki macierzyste i terapia badawcza stwierdza, że ​​bioaktywny związek kurkumy może pomóc w proliferacji komórek macierzystych mózgu. To ostatecznie może odnosić się do leczenie chorób zwyrodnieniowych w przyszłości.

# 8 Spirulina

jeden egzotyczne jedzenie Spirulina należy do kategorii superżywności dla mózgu. Jest też pełen żelazo, miedź, witaminy z grupy B, witamina E i cynk. Ze względu na gorzki smak spirulinę najlepiej spożywać w postaci soku lub w połączeniu z innymi składnikami do przygotowania koktajli.

spirulina

Spirulina to egzotyczny pożywienie dla mózgu. Obrazy Shutterstock

Wnioski

Superfoods może pomóc w lepszym funkcjonowaniu psychicznym i odporności na choroby zwyrodnieniowe. Nie można jednak na nim polegać wyłącznie, ponieważ należy mieć na uwadze inne względy i czynniki.

Aby uzyskać najlepsze wyniki, możesz wziąć suplement diety z tymi super pokarmami[3]. Iść przez Recenzja Nootrogen, który jest jednym z suplementów nootropowych.

Pełnowartościowy posiłek i odpowiednie ćwiczenia to nadal najlepszy sposób na zdrowy styl życia, a także działania prozdrowotne i środki profilaktyczne.

Czytaj dalej - Zdrowe pokarmy dla mózgu - przewodnik po zdrowym życiu

Autor
Instagram Instagram

Lauren Ann, MS

Lauren ma dwa tytuły magisterskie z psychoterapii klinicznej i żywienia, opowiadając się za integracyjnym podejściem do optymalizacji ogólnego stanu zdrowia

Podobne posty

Pokaż wszystkie