Zaktualizowano: 2020, 27 lutego

The Best Memory Pills (2020) - Learn The Science

Najlepsze tabletki pamięciowe na 2020 rok, które wspierają zdrowie mózgu, poprawiają koncentrację, pamięć i jasność umysłu.
The Best Memory Pills (2020) - Learn The Science
Suplementy pamięci często zachęcają do ostrzejszego mózgu i skupienia. Obrazy Shutterstock

Które pigułki pamięci naprawdę działają?

Pigułki pamięci odnoszą się do klasy leków i suplementów przeznaczonych do leczenia problemów z pamięcią i poprawiania sprawności umysłowej.

Leki te są poszukiwane przez ogromną liczbę ludzi, o czym świadczy miliard dolarów[1] wartości sprzedaży tych leków w 2015 roku.

Początkowo zostały opracowane w celu leczenia chorób powodujących problemy z pamięcią, takich jak Choroba Alzheimera, ADHD, ale w naszym współczesnym konkurencyjnym społeczeństwie coraz więcej zdrowych ludzi decyduje się na narkotyki, aby poprawić swoją pamięć.

Ten znany fakt wzbudził niepokój neuronaukowców i psychiatrów, jak wskazano w artykule z Medycyny, Opieki Zdrowotnej i Filozofii.

Chociaż powinien istnieć powód do niepokoju związanego z niewłaściwym stosowaniem tych leków, nie powinniśmy ignorować faktu, że niektóre z nich są skuteczne, co udowodniono w licznych badaniach klinicznych, a wiele z nich opiera się na bezpiecznych i naturalnych składnikach poprawiających pamięć i zdolności poznawcze .

Istnieją jednak najlepsze tabletki na pamięć, które działają dobrze i zapewniają szybkie rezultaty.

Jak wybrać najlepsze tabletki na pamięć?

Najlepsze tabletki na pamięć to te, które wspierają naturalną fizjologię, zdrowie i funkcjonowanie mózgu. Leki, które działają jako psychostymulanty, popychają mózg do granic możliwości, co może przynieść więcej szkody niż pożytku.

Wybierając pigułki pamięci, skoncentruj się na listach składników, reputacji producenta i poszukaj certyfikatów bezpieczeństwa i aprobaty FDA.

Dobrym sposobem, aby dowiedzieć się, że wybrane tabletki pamięci są zarówno bezpieczne, jak i skuteczne, jest sprawdzenie, czy zawarte w nich składniki przeszły recenzowane badania i próby kliniczne. Składniki w twoim najlepiej oceniane pigułki pamięci powinny być wyraźnie wymienione.

10 najlepszych pigułek pamięci

Jeśli chcesz znaleźć tabletki na pamięć, które będą dla Ciebie skuteczne, oto przegląd najlepszych tabletek na 2020 rok, sprawdzonych przez naszego eksperta.

#1 Noocube

NooCube
Noocube - Suplement diety

Dowiedz się więcej o Noocube

NooCube to wzmacniacz mózgu, który jest używany ze względu na wzrost funkcji poznawczych. Uważa się, że produkt ten dostarcza mózgowi niezbędnych składników odżywczych, aby zwiększyć jego skuteczność. Wykazano również, że poprawia pamięć, zwiększa uwagę i skupienie oraz zwiększa czas reakcji. Jedna butelka kosztuje 43.23 USD, a wszystkie jej produkty są oferowane w ramach bezpłatnej wysyłki. Jeśli w jakimkolwiek przypadku uznasz ten produkt za niegodny, możesz go zwrócić w ciągu 60 dni od daty zakupu, aby uzyskać pełny zwrot pieniędzy.

Jednak ten produkt można kupić tylko w sklepach internetowych. Ponadto składniki użyte w składzie tego produktu nootropowego są powszechne w innych produktach i mogą zapewniać te same korzyści.

Ten nootropik zawiera składniki, które pomagają w regulacji przepływu krwi do mózgu i pomagają zachować koncentrację przez cały dzień. Te składniki obejmują owsiankę, bacopę, koci pazur, alfa GPC i huperzine-A. Wszystkie powyższe składniki naturalnie występują w środowisku i pomagają mózgowi zachować czujność.

Ostatnie badania[9] przeprowadzone z młodymi nastolatkami okazało się, że Huperzine-A pomogła w utrzymaniu uczącego się neuroprzekaźnika. Dodatkowo inny składnik (Bacopa) poprawił zachowanie pamięci. Dzięki odpowiedniej diecie suplement pamięci zacznie działać w ciągu kilku dni.

Przeczytaj więcej o tym produkcie tutaj.

#2 Geniux

Geniux
Geniux - Advanced Brain Formula

Dowiedz się więcej o Geniux

Ten produkt ma na celu poprawę pamięci i skupienie się na tych, którzy najbardziej tego potrzebują. Zawiera związki cholinergiczne, Bacopa Monnieri i Gaba, które mają na celu poprawę ogólnej wydajności mózgu.

Ten nootrop jest uznanym medycznie środkiem psychostymulującym, który pomaga w funkcjonowaniu i stymulacji mózgu. Geniux przez długi czas był nazywany najlepszą inteligentną pigułką ze względu na swoją ogólną skuteczność. Jego naturalne składniki pomagają w poprawie funkcji mózgu, takich jak poprawa pamięci i zwiększenie uwagi.

Suplement jest znany ze wspomagania zdolności poznawczych mózgu, które obejmują uczenie się i rozwiązywanie problemów. Badanie przeprowadzone w 2015 roku wykazało, że Geniux był stosowany głównie przez wielu studentów i studentów, którzy regularnie używali pigułki podczas studiów. Spośród 70 uczniów, z którymi przeprowadzono wywiady po zastosowaniu tego nootropu, ponad 58% stwierdziło, że ich oceny znacznie się poprawiły od tego czasu.

Z drugiej strony ten suplement dla mózgu był od dawna stosowany przez profesjonalistów z różnych dziedzin. To właśnie te, które wymagają intensywnych funkcji umysłowych i dużej uwagi. Dzieje się tak dlatego, że naturalne składniki (Alpha GPC, teanina, Acacia Rigidula, Vinpocetine i Bacopin) użyte do produkcji suplementu pomagają w zwiększeniu sprawności umysłowej i czujności.

Przeczytaj więcej o tym produkcie tutaj.

#3 Addium

Addium
Addium - odblokuj potencjał swojego mózgu

Dowiedz się więcej o Addium

Addium ma podobną formułę do Geniux, ale w przeciwieństwie do firmy Geniux, Addium oferuje klientom więcej informacji dotyczących bezpieczeństwa i wydajności ich produktu. Produkt działa poprzez zwiększenie poziomu neuroprzekaźników za pomocą prekursorów acetylocholiny i poprawę przepływu krwi dzięki składnikom takim jak Bacopa monnieri, która w jednym badaniu na szczurach okazała się bardzo skuteczna.

Ponadto suplement ten jest jednym z najsilniejszych wzmacniaczy mózgu na świecie. Dzieje się tak, ponieważ wiele osób używa addium w celu promowania zdrowia mózgu.

Według badań studentów Uniwersytetu Harvarda, dotyczących funkcji różnych suplementów mózgowych, Addium okazał się bardzo skutecznym wzmacniaczem pamięci. Osoby, które regularnie stosowały ten suplement, odnotowały wzrost energii, zwiększoną pojemność pamięci i zdolność do bardziej uważnej koncentracji.

Składniki użyte do produkcji addium są w 100% naturalne i bezpieczne dla mózgu i całego organizmu. Obejmują one acetylo-L-karnitynę, L-teaninę, kofeinę, ekstrakt z Rhodiola Rosea i ekstrakt z Bacopa monnieri. Producenci używają kombinacji wysokiej jakości witamin i minerałów wzmacniających mózg, które nie tylko zwiększają zdolność umysłową, ale także poprawiają ogólną zdolność myślenia.

Dodatek ten wzmacnia również funkcje poznawcze mózgu. Osiąga to poprzez stymulację receptorów glutaminianu w mózgu, które mają kluczowe znaczenie dla uczenia się i przypominania sobie informacji.

Przeczytaj więcej o tym produkcie tutaj.

#4 Lipogen PS Plus

Lipogen ps plus
Lipogen PS Plus - Optymalizuj energię mózgu

Dowiedz się więcej o Lipogen PS Plus

Lipogen PS Plus różni się od innych tabletek pamięci tym, że zawiera tylko jeden kompleks składników zwany kompleksem fosfolipidów. Lecytyna sojowa Fosfatydyloseryna, z której pochodzi ten kompleks, została znaleziona w badaniach klinicznych w celu poprawy pamięci w zwyrodnieniowych chorobach mózgu.

Ten suplement pamięci pomaga również w poprawie funkcji poznawczych mózgu, takich jak pamięć, kreatywność i skupienie. Ten suplement diety pomaga również w profilaktyce innych chorób, takich jak choroba Alzheimera. Odbywa się to poprzez zwiększenie przepływu krwi do mózgu, co poprawia warunki, takie jak zapominanie i brak uwagi.

Badania kliniczne wykazały, że Lipogen PS Plus zawiera zestaw unikalnej fosfatydyloseryny bogatej w kwas fosfatydowy, który pomaga w poprawie funkcji poznawczych. Badania wykazały również, że suplement ten zwiększa koncentrację umysłową i zachowanie pamięci.

W badaniu mającym na celu określenie skuteczności tego suplementu diety, badania kliniczne wykazały, że osoby, które wcześniej stosowały ten suplement, miały wyższy wskaźnik zatrzymywania pamięci, a także wyższy poziom koncentracji. Byli w stanie z łatwością przypomnieć sobie informacje, a także wykazali lepsze poziomy koncentracji w porównaniu z osobami, które w ogóle nie stosowały tego suplementu. Inne składniki to glicerol, żelatyna, fosfatydylocholina, fosfatydyloinozytol i glicerydy.

Przeczytaj więcej o tym produkcie tutaj.

#5 Cebria

Cebria
Cebria - Zmniejsz zamglenie psychiczne i mgłę mózgową

Dowiedz się więcej o Cebrii

Cebria ma unikalną mieszankę składników, które pomagają poprawić pamięć w 30-dniowym okresie próbnym oferowanym przez firmę produkującą produkt. Niektóre składniki Cebrii to laktoza, arginina, tyrozyna, kwas glutaminowy i inne.

Powyższy suplement został uznany za jeden z najlepszych jeśli chodzi o poprawę pamięci. 60% osób, które regularnie używają Cebrii, z czasem wykazało zwiększoną zdolność umysłową. Jest to wzmocnione przez laktozę, składnik używany do produkcji suplementu.

Laktoza to enzym, który pomaga w prawidłowym krążeniu krwi do określonych części ciała, takich jak mózg. Z drugiej strony suplement ten skutecznie przekształcał pamięć krótkotrwałą w pamięć długotrwałą. Dlatego jeśli masz istotne nazwiska lub daty, o których musisz pamiętać przez długi czas, Cebria jest właściwym rozwiązaniem.

Suplement ten jest powszechnie stosowany przez osoby starsze w wieku powyżej 50 lat w celu poprawy rozwoju pamięci. Jednak ze względu na liczne korzyści, takie jak zwiększenie koncentracji, może być stosowany przez osoby w każdym wieku, ponieważ jest bezpieczny i skuteczny przy niewielkich lub zerowych skutkach ubocznych.

Przeczytaj więcej o tym produkcie tutaj.

#6 Synagen IQ

Recenzja Synagen Iq
Synagen IQ - Advanced Cognitive Enhancer

Dowiedz się więcej o Synagen IQ

Synagen IQ ma całkowicie naturalną formułę i nie powoduje skutków ubocznych. Produkt jest dostępny online, a firma oferuje gwarancję zwrotu pieniędzy w przypadku braku zmian w pamięci po konsekwentnym używaniu.

To certyfikowane uzupełnienie pamięci, jeśli chodzi o funkcjonowanie mózgu. Zawiera minerały i witaminy, które pomagają w naprawie komórek mózgowych i poprawie ogólnych zdolności poznawczych. Wzmacniając zdolności poznawcze mózgu, suplement pomaga w uzyskaniu wyraźnego skupienia i zatrzymania informacji.

Oprócz zapobiegania chorobom, takim jak cukrzyca i choroba Alzheimera, zwiększa również poziom energii w organizmie, co pomaga w uzyskaniu przejrzystego procesu myślowego.

Wreszcie suplement ten jest wykonany ze składników, które są naturalne i dlatego nie stwarza ryzyka wystąpienia skutków ubocznych. Składniki obejmują kwas foliowy, witaminę B6 i B3, fosfatydyloserynę, Bacopamonnieri i kofeinę. Wyciąg z roweru sosnowego to kolejny składnik pomagający w produkcji kwasu azotowego.

Kwas azotowy zwiększa erekcję w wyniku zwiększonego przepływu krwi wywołanego przez mózg. Osoby, które wcześniej stosowały Synagen IQ, odnotowały poprawę poziomu zdolności poznawczych, takich jak zdolność myślenia, zachowanie pamięci i czujność.

Przeczytaj więcej o tym produkcie tutaj.

#7 urosłem

urosłem
Cresceo - Zaawansowana Formuła Mózgu i Pamięci

Dowiedz się więcej o Cresceo

Cresceo to świetny produkt do wspierania ogólnego zdrowia mózgu dzięki składnikom takim jak Ginkgo biloba, Huperzine, Brahmi i izolat fosfatydyloseryny. Składniki te mają na celu poprawę ogólnego stanu zdrowia mózgu, co zaowocuje lepszą pamięcią i wydajnością poznawczą.

Dodatek ten jest bardzo ważny w pomaganiu osobom o słabych zdolnościach poznawczych. Są wśród nich osoby, które mogły być wcześniej ofiarami urazów głowy. Jak wszyscy wiemy, znaczny odsetek osób, które doznały urazów głowy, ma problemy z zachowaniem pamięci.

Według badań Health and Brain Fitness, suplement ten był bardzo istotny w naprawianiu upośledzonych zdolności poznawczych, takich jak brak koncentracji, niski poziom informacji i problemy z czujnością.

W badaniu wzięło udział 143 uczestników, którzy byli wolontariuszami. Aby określić skuteczność tego suplementu, połowie ochotników podano cresceo, a drugiej połowie nie. Po tygodniu regularnego przyjmowania tego suplementu musieli przejść test.

Zaskakujące jest, że ci, którzy nie zostali poddani pigułkom, wypadli słabo w porównaniu z tymi, którzy je zażywali. Dlatego naukowcy doszli do wniosku, że suplement ten może być stosowany w celu poprawy pamięci i wyostrzenia umysłu.

Przeczytaj więcej o tym produkcie tutaj.

#8 CogniQ

CogniQ
CogniQ - ostrzejsza pamięć

Dowiedz się więcej o CogniQ

CogniQ działa również poprzez wspieranie zdrowia mózgu i poprawę przepływu krwi w mózgu w sposób naturalny i bezpieczny. Produkt może być stosowany w każdym wieku, wystarczy jedna tabletka dziennie, aby wyostrzyć pamięć, a wszystko to z 90-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy.

Suplement ten służy do zwiększenia produkcji błony komórkowej. Liczne badania wykazały, że błona komórkowa zwiększa poziom ochrony mózgu przed neurotoksynami.

Suplement zwiększa również przepływ krwi do mózgu, dzięki czemu jest bardziej skłonny do rozwiązywania problemów, podejmowania decyzji, a także zwiększa krytyczne myślenie.

Za skuteczność tego suplementu odpowiadają jej naturalne składniki, takie jak bakopina, glutaminian, winpocetyna acetylo-l-karnityna i fosfatydyloseryna. Nie zawierają skutków ubocznych i są bezpieczne w użyciu w dowolnym momencie.

Wiele osób, które wcześniej stosowały tabletkę, sugeruje, że nie tylko pomaga ona w poprawie pamięci, ale także podnosi poziom inteligencji. Chociaż może różnie reagować na różne osoby, suplement jest wytwarzany w taki sposób, że wzmacnia pamięć, a także poprawia zdrowie mózgu poprzez utrzymywanie aktywności.

Przeczytaj więcej o tym produkcie tutaj.

#9 Cogniflex

Cogniflex
Cogniflex - odblokuj potencjał swojego mózgu

Dowiedz się więcej o Cogniflex

Cogniflex zawiera również składniki, które okazały się bezpieczne i skuteczne w leczeniu różnych obszarów funkcji poznawczych.

Jeśli potrzebujesz pomocy przy problemach z pamięcią, Cogniflex może zaoferować pewne korzyści z dodatkiem L-tyrozyny, Huperzine A, Rhodiola Rosea, Vinpocetine, L-Theanine i Bacopa monnieri.

Celem tego nootropu jest zasadniczo pomoc Twojemu mózgowi w zwiększeniu wydajności. Skuteczność ta obejmuje zwiększenie energii psychicznej oraz poprawę czujności i koncentracji umysłu. Jeśli masz problemy z koncentracją na zadaniach, powinieneś użyć Cogniflex, ponieważ pomaga Ci skupić się na codziennych czynnościach. Ten suplement jest również dostosowany do tego, aby Twój mózg uwolnił swój pełny potencjał.

Cogniflex pomaga również organizmowi zwiększyć poziom energii, ułatwiając prawidłowy przepływ krwi. Energia dostarczana przez cogniflex może utrzymywać się w organizmie od około 30 minut do 6 godzin. Pomaga również zignorować wszelkie czynniki rozpraszające, zwłaszcza gdy potrzebujesz pewnej koncentracji, ponieważ nie tylko utrzymuje motywację, ale także 100% czujności. Ten suplement osiąga to dzięki serii nootropów o maksymalnej sile, znanych jako inteligentne leki. Pomagają zwiększyć aktywność umysłową, czujność i koncentrację.

Przeczytaj więcej o tym produkcie tutaj.

# 10 Ceraloft

Ceraloft
Ceraloft - suplement poprawiający sprawność psychiczną

Ceraloft jest przeznaczony do leczenia naturalnego pogorszenia funkcji poznawczych związanych z wiekiem za pomocą naturalnych składników. Zawiera ziele dziurawca, o którym wiadomo, że łagodzi objawy depresji, które u niektórych mogą powodować problemy z pamięcią.

Ten fantastyczny suplement znany jest z leczenia osób cierpiących na brak koncentracji i ADHD. Czyni to, zapewniając całkowicie naturalną i wolną od leków formułę. Kluczowe składniki to między innymi Ginkgo biloba, fosfatydyloseryna, acetylo-L-karnityna, glutaminian, dwuwinian DMAE.

Dlatego osoby, które chcą mieć zwiększony popęd umysłowy i zwiększoną koncentrację, powinny wybrać ten nootrop. Znacząco poprawia zdolność uczenia się nowych informacji, przypominania sobie i koncentracji na zadaniu przez dłuższy czas.

Suplement ten jest również stosowany przez lekarzy w leczeniu osób cierpiących na utratę pamięci i brak koncentracji na swoich codziennych zadaniach. W dokumentacji przechowywanej przez lekarzy, osoby, które regularnie stosowały Ceraloft, miały łatwiejszą pracę w zapamiętywaniu dat, faktów i nazw miejsc.

Z drugiej strony stwierdzono, że osoby, które w ogóle nie stosowały suplementów, były bardziej podatne na zapominanie i zwiększone ryzyko zachorowania na chorobę Alzheimera. Jednak wszystkiego tego można uniknąć, stosując Ceraloft, ponieważ poprawia komunikację komórek nerwowych, a także przyspiesza przywoływanie pamięci.

Wreszcie dostarcza mózgowi energii potrzebnej do wykonywania trudnych zadań.

Przeczytaj więcej o tym produkcie tutaj.

Jakie badania przeprowadzono nad pigułkami pamięci?

Postępująca utrata pamięci w chorobie Alzheimera (AD) doprowadziła naukowców do zbadania tego zaburzenia, aby dowiedzieć się więcej o funkcjonowaniu pamięci. Badania naukowe wykazały, że mechanizmy cholinergiczne odgrywają dużą rolę w różnych typach pamięci.

Ponadto komórki cholinergiczne jako pierwsze ulegają degeneracji w AD, dlatego opracowano leki blokujące enzymy acetylocholiny, takie jak donezapil[2] spowolnić problemy z pamięcią w AD.

Naturalne i ziołowe suplementy zwiększające acetylocholinę były również badane pod kątem ich bezpiecznego wpływu na pracę i pamięć długotrwałą, podobnie jak suplementy witaminowe i nutraceutyczne.

Na przykład jedno badanie[3] zbadali, w jaki sposób połączenie preparatu nutraceutycznego składającego się ze składników odżywczych wzmacniających mózg i prekursorów acetylocholiny poprawia pamięć u zdrowych dorosłych. Badanie wykazało znaczną poprawę funkcjonowania pamięci już po dwóch tygodniach stosowania w porównaniu z kontrolami placebo.

Informacje o stanie pamięci

Czy pigułki pamięci działają?

Jak już wspomniano, niektóre pigułki pamięci działają poprzez wpływ na poziom neuroprzekaźników, takich jak acetylocholina w mózgu. Inne tabletki pamięciowe oparte na ekstraktach ziołowych, takich jak Ginkgo biloba czy Panax Ginseng, działają poprawiając przepływ krwi do mózgu i zapobiegając śmierci komórek mózgowych spowodowanej przez wolne rodniki.

Tabletki na naturalną pamięć zawierają również składniki odżywcze, takie jak witaminy B6, B12 i kwas foliowy, które badają[4] znaleziony pomógł poprawia pamięć.

Ponieważ mózg jest organem jak każdy inny, do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje składników odżywczych, przeciwutleniaczy i tlenu. Mózg to miejsce, w którym tworzą się wspomnienia, a wspomaganie jego zdrowia jest jednym ze sposobów działania pigułek na poprawę pamięci.

Popularne składniki: czego się spodziewać po tabletkach na pamięć?

Tutaj, co mówi nauka o przyjmowaniu suplementów dla zdrowia mózgu i co powinieneś zamiast tego zrobić.

Niektóre z najpopularniejszych składników tabletek pamięci są naturalne, a nawet niezbędne do normalnego funkcjonowania mózgu.

Niektóre z tych popularnych naturalnych składników obejmują kwasy tłuszczowe omega-3, kwas foliowy, witaminy C, E, B12, B9 i B6, Ginkgo biloba i inne.

Dietetyczna cholina jest kolejnym popularnym składnikiem w leczeniu zaburzeń funkcji poznawczych związanych z wiekiem, a jedno z badań opublikowanych w American Journal of Clinical Nutrition odkryli poprawę funkcji poznawczych u zdrowych osób. Studenci często sięgają po produkt zawierający kofeinę, aby poprawić pamięć i koncentrację.

W Stanach Zjednoczonych, Adderall, który zawiera amfetaminę, jest również szeroko stosowany w celu poprawy wyników w nauce. Jednak większość ludzi nie skorzysta z leków pobudzających, aby poprawić ich pamięć i zdolności poznawcze.

Jak tabletki na pamięć mogą zmienić Twoje życie?

Poprawa zdolności poznawczych jest jedną z głównych korzyści zdrowotnych, które według naukowców mają tabletki na pamięć. Pigułkom pamięci towarzyszy szereg korzyści zdrowotnych, które mogą zmienić Twoje życie.

Jeśli cierpiałeś demencjapigułki pamięci złagodzą objawy poprzez zwiększenie przepływu krwi do mózgu.

Z drugiej strony dla pacjentów cierpiących na Chorobę Alzheimerapigułki pamięci są bardzo skuteczne w zmniejszaniu skutków utraty pamięci i energii.

Osoby, które używają tabletek pamięciowych, mają mniejsze ryzyko rozwoju choroby w porównaniu z osobami, które tego nie robią. Te tabletki zwiększają również poziom koncentracji, co zapewnia lepsze zachowania społeczne, w tym lepszą komunikację i samokontrolę.

Tabletki na pamięć zapewniają również pełną kontrolę nad wszystkimi funkcjami poznawczymi mózgu. Sprawiają, że jesteś bardziej czujny, żywy i pomagają poprawić pamięć. Tabletki te zwiększają aktywność glutaminianu, który zwiększa neuroprzekaźniki w mózgu, ułatwiając przyswajanie i zapamiętywanie informacji.

Dzięki temu łatwo zapamiętasz imię swojego zwierzaka lub miejsce, które ostatnio odwiedzałeś ze swoim partnerem.

Z drugiej strony pigułki pamięci mają również ogromną liczbę korzyści zdrowotnych dla mózgu. Znacząco zwiększają poziom uwagi, pamięci, czujności i rozwiązywania problemów.

Po zażyciu pigułek natychmiast zaczynasz wykazywać lepszą wydajność, szczególnie u tych, którzy mogli być pozbawieni snu przez dłuższy czas.

Osoby, które wcześniej używały pigułek pamięciowych, mogą również powiedzieć, że ułatwiają poprawę poziomu czujności, rozwiązywania problemów i uwagi. Dlatego te wyniki są doskonałym wskaźnikiem tego, jak tabletki na pamięć mogą poprawić twoje życie.

Jak najlepiej wykorzystać pigułki pamięci?

Aby jak najlepiej wykorzystać swoje ulubione pigułki pamięci, nie polegaj wyłącznie na pigułkach poprawiających pamięć. Ludzki umysł i ciało są zbyt złożone, aby całkowicie przekształcić się za pomocą magicznej pigułki.

Metaanaliza[5] na temat wpływu ćwiczeń na pamięć u osób starszych i osób z demencją stwierdzono, że większość badań wskazuje, że poprawiły one wszystkie aspekty funkcjonowania psychicznego.

Jak wyjaśniono w jednym artykule[6] jeśli chodzi o związek między pamięcią a lekami poprawiającymi, nie można wykluczyć połączenia ciało-umysł podczas leczenia problemów z pamięcią.

Innymi słowy, jeśli chcesz mieć dobrą pamięć, musisz zadbać o nasz ogólny stan zdrowia.

Ostateczny werdykt

Pigułki pamięci mogą być dobrym dodatkiem do planów poprawy pamięci, które powinny obejmować prawidłowe odżywianie, ćwiczenia i kontakty towarzyskie.

Chociaż pigułki pamięci mogą przynosić pewne korzyści, należy je traktować jedynie jako pomoce w leczeniu problemów z pamięcią, takich jak pogorszenie pamięci związane z wiekiem, problemy z pamięcią związane ze stresem lub z powodu depresji.

Wymienione tutaj produkty zawierają bezpieczne składniki, które mogą pomóc niektórym wyostrzyć umysł bez żadnych aktywnych stymulantów i niebezpiecznych składników.

Referencje
[1] https://www.bmj.com/content/351/bmj.h4829
[2] http://embor.embopress.org/content/5/3/230.long
[3] https://www.cambridge.org/core/journals/british-journal-of-nutrition/article/effect-of-longterm-nutraceutical-and-dietary-supplement-use-on-cognition-in-the-elderly-a-10year-systematic-review-of-randomised-controlled-trials/5BF11A8402650425B52F5D9EEF2D0C98
[4] https://www.semanticscholar.org/paper/Short-term-folate%2C-vitamin-B-12-or-vitamin-B-6-but-Bryan-Calvaresi/fc9f2f52998805753685a557c30450751013b767
[5] https://www.sciencedaily.com/releases/2018/05/180510145916.htm
[6] https://brainmd.com/blog/focus-on-choline-improve-focus-memory/
[7] https://www.naturalnootropic.com/huperzine-a-nootropic-guide/
[9] Witryna internetowa z kompleksową bazą danych leków naturalnych: „Naturalne leki w klinicznym leczeniu choroby Alzheimera”.
[10] Witryna internetowa Cochrane Collaboration, Cochrane Reviews: „Kwas tłuszczowy Omega 3 do zapobiegania demencji”, „Miłorząb dwuklapowy w zaburzeniach funkcji poznawczych i demencji”.
[11] Witryna internetowa MedlinePlus, „Ginkgo (Ginkgo biloba L.)”.
[12] Witryna internetowa National Center for Complementary and Alternative Medicine: „Herbs at a Glance: Ginkgo”.
[13] Adriane Fugh-Berman MD, profesor nadzwyczajny, medycyna komplementarna i alternatywna, wydział fizjologii i biofizyki, Georgetown University.
[14] Evangeline Lausier, MD, adiunkt w dziedzinie medycyny, Duke Integrative Medicine, Duke University Medical Center, Durham, Karolina Północna
[15] Weinmann, S. i in. BMC Geriatrics, 2010; tom 10: str.14.
[16] Gorby, H. Nutrition Reviews, grudzień 2010; tom 68: strony 697-718.
[17] Santos, C. i in. Journal of Alzheimer's Disease, 2010; tom 20, supl 1: pp S187-S204. [8] Biessels, G. Journal of Alzheimer's Disease, 2010; tom 20, supl 1: pp S143-S145.
Autor
Instagram Instagram

Lauren Ann, MS

Lauren ma dwa tytuły magisterskie z psychoterapii klinicznej i żywienia, opowiadając się za integracyjnym podejściem do optymalizacji ogólnego stanu zdrowia

** Jest to subiektywna ocena oparta na sile dostępnych informacji i naszej ocenie skuteczności.

* Wynik może się różnić. Jeśli jesteś w ciąży, karmisz piersią, masz poważne schorzenia lub choroby serca w wywiadzie, zalecamy skonsultowanie się z lekarzem przed zastosowaniem jakiegokolwiek suplementu. Informacje zawarte na tej stronie służą wyłącznie do ogólnych celów informacyjnych. Nie jest przeznaczony do diagnozowania, leczenia ani zapobiegania jakiejkolwiek chorobie i nie należy traktować go jako porady medycznej. Zawsze skonsultuj się z lekarzem przed zastosowaniem jakichkolwiek suplementów.

Ujawnienie powiązania materiału: Niektóre z linków w powyższym poście to „powiązane linki sprzedaży”. Oznacza to, że jeśli możesz kliknąć łącze i kupić przedmiot, otrzymamy prowizję. Niezależnie od tego zalecamy tylko produkty lub usługi, z których osobiście korzystamy i / lub uważamy, że dodadzą wartości naszym czytelnikom. Ujawniamy to zgodnie z 16 CFR Federalnej Komisji Handlu, część 255: „Wytyczne dotyczące stosowania rekomendacji i świadectw”.