Zaktualizowano: 2020, 30 stycznia

Recenzja Best Nootropics (2020) - The Ultimate Guide

Sprawdź najlepsze nootropy roku 2020 na rynku, poparte nauką.
Recenzja Best Nootropics (2020) - The Ultimate Guide
Nootropy to substancje, które można przyjmować, aby poprawić sprawność umysłową. Obrazy Shutterstock

Jakie są nootropics?

Nootropy i inteligentne leki to substancje naturalne lub syntetyczne, których głównym celem jest zapewnienie korzyści zdrowotnych zarówno dla mózgu, jak i dla zdolności poznawczych człowieka.

CZY WIEDZIAŁEŚ? - Belgijski naukowiec Corneliu Giurgea ukuł termin nootropowy w latach 1970. Noos, z greckiego rozumienia i tropos, co oznacza zwrot.

Produkty te cieszyły się ogromną popularnością w ostatnich latach i są często określane jako „inteligentne narkotyki” ze względu na twierdzenia, że ​​mogą uczynić osobę mądrzejszą.

Zgodnie z Znawcy rynkuOczekuje się, że Amerykanie wydadzą 11.6 miliarda dolarów na suplementy zdrowotne dla mózgu do 2024 roku.

Chociaż nie jest to głównym celem tych produktów, mają one na celu poprawę kilku zdolności poznawczych, takich jak zdolność myślenia, zdolność do przechowywania i przywoływania wspomnień, koncentracji, uwagi, skupienia i innych.

Nootriment donosi, że nootropy są również często stosowane w leczeniu stanów, takich jak depresja i lęk.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tych produktach i móc zidentyfikować najlepsze Nootropics 2020, czytaj dalej.

Najlepsze nootropy roku 2020 - nasze najlepsze propozycje

Jeśli chcesz wiedzieć, które nootropy mają największe szanse na poprawę funkcji mózgu, oto 10 najlepszych nootropów 2020 roku i jak poprawiają one wydajność mózgu.

#1 Nootrogen

Nootrogen
Nootrogen - Ultimate Nootropic

Dowiedz się więcej o Nootrogen

Nootrogen to preparat dietetyczny, który został starannie opracowany przez renomowanego producenta w celu poprawy ogólnego funkcjonowania mózgu. Świetnie poprawia poziom pamięci, a także poprawia poziom skupienia wśród użytkowników.

Wykorzystuje naturalne składniki roślinne, aby zapewnić, że działa dobrze w porównaniu z innymi suplementami, które mają mniej lub bardziej podobne oświadczenia. Ten produkt jest sprzedawany głównie online za pośrednictwem wielu witryn należących do różnych legalnych sprzedawców internetowych. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój mózg działa normalnie bez wpływu procesu starzenia, to jest to suplement, który powinieneś rozważyć.

Azot to jeden z najpopularniejszych produktów w tej dziedzinie suplementów. Pomoże wzmocnić mózg i poprawić koncentrację niemal natychmiast. Ten produkt będzie również działał długo po zaprzestaniu jego przyjmowania.

Ale zanim zaczniesz lub zakończysz przyjmowanie leku, sugerujemy porozmawiać z lekarzem przed rozpoczęciem stosowania tego leku, aby mieć pewność, że będzie to właściwy wybór dla Ciebie. Ten produkt jest idealny dla tych, którzy nie są pewni, od czego zacząć, jeśli chodzi o Nootropics, czy to będzie produkt, który wybierzesz?

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o tym produkcie.

#2 Geniux

Geniux
Geniux - pigułka wzmacniająca mózg

Dowiedz się więcej o Geniux

Geniux to mieszanka potężnych składników, która zapewnia szybko działające rozwiązanie, które pomaga zwiększyć moc umysłu w krótkim czasie. Produkt zapewnia również korzyści w różnych obszarach, w tym skupieniu, zdolnościach pamięci, a także ogólnej energii dostępnej w organizmie.

Cała formuła została naukowo opracowana, aby zapewnić, że każdy składnik zapewnia potężne korzyści dla umysłu i mocy mózgu użytkownika. Geniux to jeden z najsilniejszych suplementów nootropowych na rynku. Działa dobrze w krótkim czasie, a także przynosi korzyści umysłowi na wiele różnych sposobów.

Pomoże Ci to zmotywować Cię do lepszej dbałości o swoje zdrowie, a także zachęci Cię do skupienia się nie tylko psychicznie. Ponieważ ten suplement jest tak silny, pomoże Ci zwiększyć każdy aspekt Twojego życia, w tym umysł, ciało i wszystko pomiędzy.

Jeśli chcesz skorzystać z celów, które sobie wyznaczyłeś, musisz zrobić krok i coś z tym zrobić. Może Geniux może być taką motywacją na przyszłość. Ten produkt zmieni Twoje życie, jakie znasz, dla dobra Twojego umysłu, duszy i ciała.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o tym produkcie.

#3 Addium

Addium
Addium - kompleks wzmacniający mózg

Dowiedz się więcej o Addium

Addium został opracowany naukowo, aby skupić się na głównych aspektach zaburzeń poznawczych. Produkt dostarcza umysłowi więcej energii, pomaga wzmocnić skupienie i uwagę użytkownika, a także zapewnia ogólny wzrost sprawności umysłowej. Produkt pomaga również użytkownikowi jaśniej myśleć i zwiększa szybkość, z jaką użytkownik przetwarzał informacje.

Addium jest idealny dla tych, którzy walczą z problemami poznawczymi, ten produkt nie tylko zapewni Ci więcej energii przez cały dzień, ale także pomoże Ci pokonać aspekty chorób psychicznych, które mogą Cię powstrzymywać.

Addium pomoże ci zwiększyć koncentrację i uwagę, ale także pomoże ci w sprawności umysłowej, upewniając się, że jesteś skoncentrowany na zadaniu, nad którym pracujesz. Na przykład, jeśli zawsze okaże się, że jesteś bardzo rozproszony, będziesz w stanie bardziej skupić się na pracy, z którą masz do czynienia w tej chwili, a także będziesz w stanie zrobić więcej przez cały dzień.

Będziesz w stanie szybko przejść przez swoją pracę bez żadnych komplikacji, jeśli chodzi o koncentrację, dzięki czemu ten suplement jest szybko działającym i skutecznym suplementem, który może zachęcić Cię do motywacji i sukcesu.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o tym produkcie.

#4 Lipogen PS Plus

Lipogen Ps Plus
Lipogen Ps Plus - suplement zdrowia mózgu

Dowiedz się więcej o Lipogen Ps Plus

Lipogen PS Plus to formuła wzmacniająca umysł, która ma na celu zwiększenie energii mózgu i pomoc w poprawie zdolności użytkownika do przetwarzania wspomnień - przechowywania i przywoływania. Formuła zawiera składniki, które przeszły liczne badania kliniczne, aby udowodnić ich skuteczność. Twierdzi się również, że Lipogen PS Plus może zapewnić użytkownikowi wyniki w ciągu zaledwie trzech tygodni. Lipogen PS Plus to świetny suplement, który pomoże osobom nieco starszym.

Chociaż może to być używane dla każdego dorosłego w każdym wieku, jest idealne dla osób, które osiągnęły starszy wiek z problemami z pamięcią lub tych, którzy zmagają się z traumatycznym wydarzeniem, które spowodowało w pewnym stopniu utratę pamięci. W przypadku tego suplementu najważniejszą cechą jest fakt, że może on pomóc jednostce zapamiętać rzeczy, zarówno długo, jak i krótkoterminowo, i będzie w stanie przywołać wspomnienia, które mogły zapomnieć, kiedy nie brały tego suplementu.

Jak wspomnieliśmy, każdy w każdym wieku, jako osoba dorosła, może użyć tego suplementu, aby zwiększyć pojemność pamięci, ale to prawdziwa chwała kręci się wokół tych, którzy mogą mieć chorobę osłabiającą siłę ich pamięci. Takich jak choroba Alzheimera lub ADHD.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o tym produkcie.

#5 Cebria

Cebria
Cebria - suplement pamięci mózgu

Dowiedz się więcej o Cebrii

Oprócz naturalnych produktów nootropowych, Cebria została specjalnie opracowana, aby pomóc w walce z osłabieniem funkcji poznawczych związanym z wiekiem. Ta formuła dostarcza organizmowi niezbędnych składników odżywczych, które są potrzebne do zachowania zdrowia mózgu i utrzymania zdolności umysłowych użytkownika na zdrowym poziomie. Kupujący uzyskują również dostęp do eBooka poprawiającego pamięć i otrzymują bezpłatnie butelkę Perfect Omega przy pierwszym zamówieniu Cebria.

Cebria jest fantastyczna dla tych, którzy mają problemy z pamięcią związane z wiekiem. Podobnie jak powyższy suplement, Cebria jest doskonała dla tych, którzy potrzebują więcej uwagi i składników odżywczych w swojej diecie, aby pomóc w utrzymaniu zdrowego stanu mózgu. Jeśli to nie zostanie osiągnięte, ktoś może poradzić sobie z poważnymi problemami z utratą pamięci szybciej niż jest to pożądane.

Ten suplement to fantastyczny sposób na uniknięcie tego, aby to się stało w tobie lub w kimś, kogo kochasz. Kupując ten produkt, otrzymasz również darmowy eBook, który pomoże Ci zrozumieć, w czym dokładnie pomoże ten suplement, gdy zaczniesz go regularnie brać.

Czy czujesz, że ten suplement pomoże ci w dążeniu do odzyskania młodości i energii, które z nim związane? Ten produkt jest doskonały dla tych, którzy mają delikatne systemy, aby każdy mógł czerpać korzyści z tego produktu.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o tym produkcie.

#6 Synagen IQ

Synagen Iq
Synagen Iq - Core Focus

Dowiedz się więcej o Synagen IQ

Synagen IQ jest promowany jako sprawdzony nootropik, który wspomaga funkcje poznawcze, zmniejsza zmęczenie psychiczne, zapewnia zintensyfikowane zdolności skupiania się, a także pomaga w utrzymaniu jasności umysłu poprzez zwiększenie funkcjonalności neuroprzekaźnika w mózgu. Ten produkt został specjalnie opracowany, aby pomóc w walce z osłabieniem poznawczym związanym z wiekiem, ale może być stosowany jako skuteczny nootropik przez osoby w każdym wieku.

Synagen IQ ma podkreśloną cechę zmniejszania zmęczenia psychicznego, co sprawia, że ​​ten konkretny suplement wyróżnia się nieco bardziej niż inne na tej liście. Jeśli chcesz pracować dłużej i pozostać skupionym bez uczucia przytłoczenia lub całkowitego zestresowania, jest to idealny produkt dla Ciebie.

Jeśli jesteś ciekawy możliwości samodzielnego wypróbowania Synagen IQ, koniecznie porozmawiaj z lekarzem o działaniu tego suplementu. Ponieważ kiedy ktoś czasami bierze suplement nootropowy, może naciskać na siebie trochę zbyt mocno, ponieważ czuje, że może całkowicie sobie z tym poradzić, gdy twoje ciało nie jest przyzwyczajone do tak znaczącej zmiany. Jeśli uważasz, że jest to coś, co chciałbyś wypróbować, lub jeśli uważasz, że jedna z pozostałych opcji z tej listy lepiej pasowałaby do Twojego stylu życia, wybór należy do Ciebie.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o tym produkcie.

#7 urosłem

urosłem
Cresceo - suplement wzmacniający mózg

Dowiedz się więcej o Cresceo

Ten suplement diety został opracowany przez eksperta z branży, dr Blaylocka. Mieszanka składników została naukowo opracowana, aby wspierać ogólny stan mózgu. Główne funkcje Cresceo to utrzymanie zdrowego krążenia krwi w mózgu, utrzymanie sprawności poznawczej oraz poprawa funkcji pamięci.

Cresceo jest idealne dla tych, którzy chcą połączyć swoje zdrowie fizyczne ze zdrowiem psychicznym. Większość suplementów nootropowych koncentruje się na zwiększaniu aktywności mózgu, ale można je również łączyć z suplementami diety, aby pomóc w obu dziedzinach życia. Dzięki motywacji, którą czerpiesz z posiadania większej ilości energii w swoim życiu, szybko przekonasz się, że będziesz w stanie również skorzystać z suplementu diety, ponieważ będziesz mieć moc, aby lepiej zadbać o siebie i swoje zdrowie fizyczne ćwicząc i lepiej jedząc.

Kiedy przyjmujesz ten suplement zgodnie z zaleceniami, będziesz w stanie włożyć więcej energii i skupić się na swoim zdrowiu psychicznym, codziennej rutynie ćwiczeń i skupieniu się na zrównoważonej diecie. Kiedy połączysz te wszystkie elementy, będziesz mieć lepsze poczucie pewności siebie i zdrowia. Ten suplement pozwoli Ci wejść na nowe wyżyny.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o tym produkcie.

#8 CogniQ

CogniQ
CogniQ - ostrzejsza pamięć

Dowiedz się więcej o CogniQ

CogniQ opiera się na unikalnej formule, która koncentruje się głównie na koenzymie Q-10 i pirolochinolinie. Składniki te zostały wybrane na podstawie ich zdolności do współdziałania w celu ochrony komórek mózgu przed uszkodzeniami powodowanymi przez neurodegenerację i utlenianie. Produkt ma również na celu pomóc użytkownikowi z różnymi typami zdolności poznawczych i zapewnić rezultaty w ciągu pierwszego tygodnia.

CogniQ to wyjątkowy suplement wyróżniający się na tle pozostałych na rynku. Ten suplement pozwoli Ci pracować ciężej bez martwienia się o stres lub przytłaczające myśli wkradające się do Twojego umysłu. Ten produkt jest doskonały dla tych, którzy chcą szybko działającego suplementu, który będzie w stanie dać Ci pożądane rezultaty nawet w pierwszym tygodniu!

Jeśli nie wiesz dokładnie, od czego zacząć, jeśli chodzi o wprowadzenie suplementów nootropowych do swojego stylu życia, jest to uniwersalny produkt o średniej sile, który pomoże Ci również przyzwyczaić się do zmian produktu, których możesz doświadczyć podczas przyjmowania tego suplementu.

Ale zanim przejdziesz do przodu, zawsze powinieneś skonsultować się z lekarzem, zanim wprowadzisz jakiekolwiek zmiany dla zdrowia mózgu podczas przyjmowania takich suplementów.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o tym produkcie.

#9 Cogniflex

Cogniflex
Cogniflex - uwolnij potencjał swojego mózgu

Dowiedz się więcej o Cogniflex

Cogniflex zapewnia użytkownikowi pięć głównych zalet. Formuła pomaga zwiększyć koncentrację, poprawić kreatywność, zwiększyć energię psychiczną, poprawić funkcje pamięci i pomóc zwiększyć produktywność. Formuła opiera się na składnikach takich jak tyrozyna, bacopa monnieri i Rhodiola rosea, aby zapewnić użytkownikom skuteczną, bezpieczną i naturalną formułę.

Cogniflex to świetne narzędzie do uzupełnienia rutyny suplementów. Ta naturalna formuła nie tylko sprawi, że poczujesz się fantastycznie, ale jest również wysoce przetestowana i jest doskonałym naturalnym suplementem, który poprawi wiele aspektów Twojego życia. Wiadomo, że ten produkt w znaczący sposób pomaga zwiększyć koncentrację, a także pomoże zwiększyć energię psychiczną. Co oznacza, że ​​będziesz w stanie naciskać na siebie bardziej niż kiedykolwiek, jeśli chodzi o stresujące obszary Twojego życia.

Od upewnienia się, że jesteś stabilny i uziemiony, a jednocześnie wychodząc naprzeciw swoim celom na przyszłość. Zwiększając również swoją kreatywność, możesz mieć gwarancję, że będziesz mieć energię do wymyślania nowych perspektyw i perspektyw, podczas gdy nie każdemu spodoba się, jak szybko działający i wspaniały ten suplement może zejść, ponieważ działa bardzo dobrze, jeśli chcesz regularnie przyjmować coś niezawodnego i bezpiecznego.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o tym produkcie.

# 10 Ceraloft

Ceraloft
Ceraloft - suplement poprawiający sprawność psychiczną

Ceraloft to kolejny suplement nootropowy, który opiera się wyłącznie na naturalnych składnikach, aby zapewnić użytkownikowi korzyści poznawcze. Formuła wykorzystuje takie składniki, jak miłorząb dwuklapowy, ziele dziurawca, L-karnityna i glutamina, aby zapewnić lepsze krążenie krwi w mózgu, lepszy poziom energii w umyśle i ogólnie zwiększyć sprawność umysłową.

Ceraloft jest idealny dla tych, którzy chcą zwiększyć krążenie dla lepszego i bardziej odpowiedniego poziomu energii AAAA. Kiedy przyjmujesz ten suplement, zauważysz, że twoja energia jest zwiększona i że poczujesz się bardziej zmotywowany do ciężkiej pracy i dalszego skupiania się na celach, które masz przed sobą.

Ceraloft może pomóc zmotywować Cię do wyznaczenia sobie nowych celów i trzymania się ich w miarę postępów w życiu. Ceraloft jest również idealny dla tych, którzy zawsze zmagają się z sennością spowodowaną depresją, którą ten suplement może z łatwością usunąć. Jeśli szukasz suplementu, który szybko działa i działa dobrze, aby natychmiast zmienić Twoje życie i skierować je w nowy kierunek, jest to najlepszy wybór, jakiego możesz dokonać. Czy będziesz pracować nad lepszą przyszłością dzięki temu skutecznemu suplementowi energii?

Czym nie są nootropy

Czy widziałeś filmy Limitless (2011) z Bradleyem Cooperem lub Lucy z udziałem Scarlett Johansson (2014)? Oba te filmy koncentrują się wokół nootropów i niezwykłego potencjału, jaki reprezentują.

Ponad 50,000 XNUMX osób miesięcznie wyszukuje „nieograniczoną pigułkę” tylko w Google. Naukowcy też polują.

Nootropy to jednak nie nieograniczone pigułki ani magiczne pigułki, które natychmiast dadzą ci dostęp do uniwersalnej wiedzy lub możliwości jej przetworzenia.

Kto używa nootropów?

Nie tylko studenci college'u stosują najlepsze suplementy nootropowe.

Najlepsi wykonawcy w każdej dziedzinie zawsze szukają przewagi:

 • Przedsiębiorcy
 • Artyści
 • Prezesi
 • Sportowcy
 • Biohackers
 • Doktoranci

W szczególności przedsiębiorcy i dyrektorzy z doliny krzemowej polegają na nootropach, aby zapewnić im dodatkową moc pamięci do podejmowania trudnych decyzji, wykorzystywania możliwości i dłuższej pracy. Również w biznesie nootropy sięgają po najlepszych ludzi wszystkich odmian.

W rzeczywistości istnieje cała „społeczność biohackerska”, która nieustannie eksperymentuje z różnymi środkami nootropowymi, aby poprawić ich zdolności poznawcze.

Dlaczego potrzebujesz najlepszych nootropów?

Według Centers for Disease Control and Prevention[1], co najmniej 16 milionów ludzi w Stanach Zjednoczonych cierpi na zaburzenia funkcji poznawczych.

Nadal zgłaszają, że stan ten powoduje łagodne do poważnych problemy w zakresie zdolności poznawczych, takich jak zdolność myślenia, zdolności przetwarzania pamięci, koncentracja i inne.

Osoby bez upośledzenia funkcji poznawczych mogą również cierpieć na objawy choroby z powodu stresu i wielu innych czynników.

Często może to stać się problemem w codziennym życiu człowieka. Zatem nootropy mogą być skutecznym rozwiązaniem w walce z tymi efektami i odzyskaniu silnych zdolności poznawczych.

Czy nootropy naprawdę działają?

Toczy się wiele dyskusji na temat skuteczności nootropów. Podczas gdy niektóre raporty twierdzą, że te suplementy są skuteczne, inne twierdzą, że nie są one skuteczne i mogą być stratą pieniędzy.

Life Hacker wyjaśnia[2] że ważne jest, aby wziąć pod uwagę, że wiele osób uważa te suplementy za formuły, które czynią je mądrzejszymi, co często jest przyczyną niewiary w ich umiejętności, ponieważ w rzeczywistości są to suplementy pomagające wzmocnić niektóre funkcje poznawcze i nie zostały opracowane w celu uzyskania osoba mądrzejsza.

Co analizować przy wyborze nootropów?

Gdy kupowanie nootropów Aby poprawić funkcje poznawcze i zdrowie mózgu, ważne jest, aby wiedzieć, czego szukać.

Pomoże to osobie podjąć lepszą decyzję i pomoże jej kupić najlepsze nootropy 2020 roku, które zapewnią im korzyści, których szukają, bez powodowania skutków ubocznych, które mogą być potencjalnie szkodliwe dla ich zdrowia. „Track My Stack” wyjaśnia, że ​​gdy tylko zaczyna się, osoba powinna zacząć od jednego produktu i monitorować wyniki.

Jeśli określony produkt nie działa dla nich, mogą przejść do innego produktu. Ze względu na to, że różne składniki są zawarte w różnych produktach, osoba często musi używać różnych formuł przez długi czas, aby monitorować, analizować i określać, co jest dla nich najlepsze.

Skąd wiesz, kiedy musisz zacząć przyjmować suplementy nootropowe?

Nootropy są ogólnie stosowane w celu zwiększenia aktywności mózgu, więc są najbardziej korzystne, gdy ktoś ma jedną z tych psychicznych niepowodzeń:

 • Parkinsona
 • Huntingtona
 • Alzheimera
 • ADHD

Ale ten suplement może być ogólnie stosowany, aby zwiększyć pojemność pamięci i zdolność uczenia się. Ten produkt pomoże ci nauczyć się skupiać i skoncentrować się na wykonywanym zadaniu, może być bardzo pozytywny, gdy jest stosowany ostrożnie i po rozmowie z zaufanym lekarzem.

Wiele osób czerpie korzyści z przyjmowania tych suplementów, niektóre z nich obejmują lepszy sen, koordynację, pozytywny nastrój, lepszy stan zdrowia, zmniejszenie stresu, a nawet mogą pomóc złagodzić depresję lub inne choroby psychiczne.

Jakie są skutki uboczne przyjmowania nootropów?

Niektóre osoby są uczulone na niektóre zioła, a zatem doświadczają skutków ubocznych ich stosowania. Te działania niepożądane są ciężkie i przemijające.

Najczęstsze działania niepożądane obejmują:

 • Agitacja
 • Zaćmienie mózgu
 • Biegunka
 • Zmęczenie
 • Bóle głowy
 • Dyskomfort trawienny
 • Bezsenność

Wnioski

Ponieważ duża liczba osób ma problemy z funkcjami poznawczymi, wielu zwraca się w kierunku nootropów, aby pomóc im osiągnąć lepszy poziom zdolności umysłowych, a także poprawić ogólny stan ich mózgu.

Wymieniono tylko kilka z najlepszych nootropów roku 2020, które mogą pomóc w poprawie zdolności poznawczych.

Kupując te suplementy, użytkownicy powinni zdawać sobie sprawę, że nie są to tak naprawdę inteligentne leki, ponieważ często są promowane jako, ale raczej suplementy pomagające poprawić zdolności umysłowe osoby.

Autor
Instagram Instagram

Lauren Ann, MS

Lauren ma dwa tytuły magisterskie z psychoterapii klinicznej i żywienia, opowiadając się za integracyjnym podejściem do optymalizacji ogólnego stanu zdrowia

** Jest to subiektywna ocena oparta na sile dostępnych informacji i naszej ocenie skuteczności.

* Wynik może się różnić. Jeśli jesteś w ciąży, karmisz piersią, masz poważne schorzenia lub choroby serca w wywiadzie, zalecamy skonsultowanie się z lekarzem przed zastosowaniem jakiegokolwiek suplementu. Informacje zawarte na tej stronie służą wyłącznie do ogólnych celów informacyjnych. Nie jest przeznaczony do diagnozowania, leczenia ani zapobiegania jakiejkolwiek chorobie i nie należy traktować go jako porady medycznej. Zawsze skonsultuj się z lekarzem przed zastosowaniem jakichkolwiek suplementów.

Ujawnienie powiązania materiału: Niektóre z linków w powyższym poście to „powiązane linki sprzedaży”. Oznacza to, że jeśli możesz kliknąć łącze i kupić przedmiot, otrzymamy prowizję. Niezależnie od tego zalecamy tylko produkty lub usługi, z których osobiście korzystamy i / lub uważamy, że dodadzą wartości naszym czytelnikom. Ujawniamy to zgodnie z 16 CFR Federalnej Komisji Handlu, część 255: „Wytyczne dotyczące stosowania rekomendacji i świadectw”.