Zaktualizowano: 2020, 15 stycznia

14 ćwiczeń umysłu, aby mózg był ostry i zdrowy

14 ćwiczeń umysłu, aby mózg był ostry i zdrowy

Wprowadzenie do ćwiczeń mózgu:

Ćwiczenia mózgu to zbiorcza nazwa nadana wszystkim czynnościom, które powodują, że mózg w taki czy inny sposób pracuje w celu zwiększenia jego zdolności i wydajności. Są używane przez osoby w każdym wieku, aby wzmocnić mózg lub utrzymać jego dotychczasową wydajność. W każdym razie trening mózgu wymaga w większości przypadków skoncentrowanego wysiłku, ale jest tego wart z kilku powodów:

Korzyści z ćwiczeń mózgu

Korzyści z ćwiczeń mózgu
 • Popraw swoje umiejętności myślenia i słownictwa - Ćwiczenia mózgu często wymagają dużej ilości czytania, co kultywuje zdrowe myślenie i rozumowanie, a także wzbogaca twoje słownictwo. Dzięki temu możesz lepiej wyrażać swoje myśli.
 • Rzuć wyzwanie swojemu mózgowi - kiedy regularnie stawiasz swojemu mózgowi wyzwania, które z powodzeniem wykonuje, wzmacnia to zdolność myślenia mózgu na stałe, dzięki czemu możesz skutecznie radzić sobie z nieoczekiwanymi zadaniami
 • Aktywnie towarzysko - ćwiczenia mózgu, ponieważ obejmują popularne aspekty społeczne, takie jak sztuka, literatura, książki i muzyka, pozwalają bez wysiłku kontaktować się z innymi. Prostym przykładem jest to, że kiedy ktoś czyta dużo książek, będąc fikcją lub literaturą faktu, jest w stanie nawiązać bogatsze, ciekawsze rozmowy, nawet z ludźmi, których spotkał po raz pierwszy.
 • Zaangażuj się w naukę przez całe życie - Z wzmocnienie mózgu co jest wynikiem ćwiczeń mózgu, twój mózg faktycznie zaczyna cieszyć się procesem uczenia się nowych rzeczy, po prostu dlatego, że jest to łatwiejsze niż wcześniej.
 • Miej zdrowy styl życia - Zdrowy mózg to lepsze IQ i zrozumienie życia, co oznacza, że ​​w naturalny sposób przyjmiesz te nawyki, które prowadzą do wyższego standardu życia.

Suplement na mózg, którego nie powinieneś przegapić: Recenzja Adderdrene XR: Jak bezpieczny i skuteczny jest ten produkt?

Jak ćwiczyć mózg?

Jak ćwiczyć mózg
 • Czytaj tyle, ile możesz: To najprostsze możliwe ćwiczenie mózgu, jakie możesz wypróbować. Dobrze jest zacząć od przeczytania wszystkiego i wszystkiego, co możesz dostać w swoje ręce - gazet, dzienników prowokujących do dyskusji itd. - ale w miarę postępów staraj się znaleźć tekst, który jest wyzwaniem i prowokuje do myślenia.
 • Zwiększ swoje słownictwo: Aby rozwinąć tę część mózgu, która obsługuje języki, możesz zastosować prostą praktykę polegającą na dodawaniu nowych słów do słownictwa za pomocą słownika lub kalendarzy typu „codziennie”.
 • Napisz coś: Pisanie zajmuje dużo czasu w mózgu. Tworzenie znaczących i stylowych zdań, które razem tworzą akapity, które przekazują Twoje myśli i emocje, wymaga dużo przetwarzania ze strony mózgu, który rozwija zdolności językowe i kreatywne. Możesz prowadzić dziennik, pisać beletrystykę, a nawet tworzyć przydatne poradniki dotyczące umiejętności, które posiadasz.
 • Nauczyć się nowego języka: Uczenie się nowego języka można porównać do odblokowywania nowych części mózgu. Oprócz nauki samego języka, wygina językową część mózgu i poprawia zdolności wokalne, nawet w języku ojczystym.
 • Rozwiązywanie problemów: Innym ćwiczeniem mózgu wymagającym niewielkiego wysiłku jest uruchomienie symulacji mózgu dla różnych problemów, które napotkałeś i rozwiązałeś w ciągu dnia. Wypróbowanie alternatywnych rozwiązań i ocena ich wyników w twojej głowie wpłynie zarówno na twoją kreatywność, jak i twoje umiejętności rozwiązywania problemów.
 • Wyłącz telewizor: Jest powód, dla którego oglądanie telewizji jest tak relaksujące - wprowadza do głowy idee, które nie są formułowane i tworzone przez mózg. Zasadniczo odstrasza krytyczne myśli i analizy, które powodują stagnację mózgu. Dlatego dla aktywnego i zdrowego umysłu telewizor powinien być wyłączony. Jeśli musisz coś obejrzeć, wybierz programy edukacyjne lub programy telewizyjne, które mają złożone wątki i bogatą narrację, które zachęcają do użycia umysłu, aby dowiedzieć się, co będzie dalej. Spróbuj ocenić relacje między różnymi postaciami i potencjalne wyniki, aby rzucić wyzwanie swojemu umysłowi, zamiast po prostu patrzeć jak zombie.
 • Zmień swoją dominującą rękę: Aby wzmocnić zdolności mózgu do pracy z mięśniami, spróbuj stać się oburęcznym, tj. Zdolnym do wykonywania zadań obiema rękami. Jeśli twoja prawa ręka jest w czymś dobra, spróbuj wykonać to samo zadanie lewą ręką, np. Grać w tenisa, strzelać w rzutki, używać telefonu komórkowego itp.
 • Graj na instrumencie muzycznym: Gra na instrumencie muzycznym wymaga dużej koordynacji między rękami, oczami i mózgiem. Zapamiętywanie nut i łączenie ich w melodię pozwala szybko wykorzystać zdolności motoryczne i motorykę dużą oraz identyfikację różnych partii instrumentalnych. Wybierz instrumenty, takie jak skrzypce lub gitary, których nauka i występowanie wymagają dużego wysiłku.
 • Baw się kostką Rubika: Kostka Rubika jest również podobna do używania narzędzia, co oznacza, że ​​wykorzystuje również zdolności motoryczne oraz identyfikację i zachowanie różnych jej części. Podobnie jak w przypadku instrumentów muzycznych, będzie to trudne ćwiczenie, aby dostroić mózg.
 • Porozmawiaj z ludźmi: Prowadzenie stymulujących i ambitnych dyskusji z ludźmi na tematy takie jak polityka, nauka, religia i filozofia może być świetnym sposobem na wytężenie mózgu. Na pewno zwiększysz swoją wiedzę. Pamiętaj, że nacisk kładziony jest na dyskusję, a nie na argumenty.
 • Dołącz do ciekawej grupy: Możesz również rozważyć dołączenie do grupy w celu omówienia swoich zainteresowań, takiej jak klub hobbystyczny, grupa polityczna, grupa dyskusyjna na temat religii itp. Kiedy rozmawiasz o swoich zainteresowaniach z osobami o podobnych poglądach, wzmacnia to zdolności ekspresji mózgu.
 • Wracaj do szkoły: Możesz wydobyć mózg ze stagnacji, wznawiając swoją edukację na dowolnym etapie swojego życia. Nie oznacza to jednak rozpoczęcia zdobywania odpowiedniego stopnia naukowego - krótkie kursy podnoszące umiejętności zawodowe wystarczą, aby wprawić w ruch biegi.
 • Weź bezpłatne zajęcia: Możesz także brać udział w bezpłatnych zajęciach i wykładach online, aby poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności uczenia się - najlepsze uniwersytety, takie jak Harvard i MIT, oferują wiele bezpłatnych wykładów wideo online, które można wziąć w formie kompletnych kursów modułowych, Khan Academy prowadzi różnorodne zakres tematów również za darmo.
 • Często używaj umiejętności, które już zdobyłeś: Kiedy uczysz swój mózg nowej umiejętności, nie poprzestawaj na tym. Używaj go rutynowo, aby mieć pewność, że jest wypolerowany i gotowy do użycia, gdy zajdzie taka potrzeba. Pomyśl o tym w ten sposób, że kiedy już rozwiniesz muskularną sylwetkę, musisz ją utrzymać - w ten sam sposób musisz zachować zdolność mózgu, aby utrzymać ją w szczytowej formie. Odpuszczenie tego po a spowoduje, że mózg o tym zapomni.

Dodatkowe wskazówki dotyczące ćwiczeń mózgu

 • Dobrze się jedz i ćwicz: Dieta bogata w kwasy tłuszczowe typu Omega 3 i białko może zapewnić fizyczne odżywianie mózgu, aby był w stanie stawić czoła wyzwaniom. Ćwiczenia utrzymują ciało w zdrowiu i podnoszą poziom nasycenia tlenem, co zapewnia odpowiednią kondycję i motywację, aby trenować mózg.
 • Uprawiać sporty: Sporty wymagające koordynacji ciała i dłoni i oczu to świetny sposób na poprawę zdrowia mózgu, np. Flipper i tai-chi.
 • Śpij dobrze: Badania wykazały, że sen jest niezbędny do utrzymania fizycznego zdrowia mózgu - usuwa szkodliwe toksyny z mózgu i pozwala ciału na przeprowadzenie niezbędnych napraw.
 • Zmień swoją rutynę: Monotonia w życiu to pewna droga do stagnacji mózgu, dlatego należy losowo zmieniać rutynę i mieszać różne zadania, aby Twoje życie nie stało się nudne i niestymulujące.

Zobacz także: Brain Foods: co jeść, aby uzyskać lepszą koncentrację i pamięć?

Ogólnie

Kiedy zdasz sobie sprawę, że twój mózg wymaga ćwiczeń i wyzwań, aby zachować zdrowie, odkryjesz, że przy niewielkim wysiłku skoncentrowanym będziesz w stanie przekształcić cały styl życia w schemat wzmacniający mózg bez jego całkowitej zmiany. Możesz wykonywać swoje zwykłe zadania, jednocześnie ćwicząc mózg!
Jeśli nie czujesz się komfortowo z ćwiczeniem, możesz zdecydować się na suplement. Sprawdź Synaptol Review, ponieważ ten produkt może pomóc w zwiększeniu koncentracji i zwróceniu uwagi na dane zadanie.

Czytaj dalej - Dostosowanie się do tych faktów pomoże Ci odzyskać zdrowie!

Autor

Dr. Ahmed Zayed

Dr Ahmed Zayed Helmy posiada licencjat z medycyny i chirurgii. Ukończył studia w 2011 roku na Uniwersytecie w Aleksandrii

Podobne posty

Pokaż wszystkie