Zaktualizowano: 2019, 17 sierpnia

Mgła mózgowa: przyczyny, objawy i rozwiązania

Mgła mózgowa: przyczyny, objawy i rozwiązania

Przekazanie impulsów nerwowych zajmuje 75 mikrosekund. Im wolniejsza szybkość przesyłania, tym bardziej zachmurzona jest wiadomość. Nazywa się to mgłą mózgu.

Często opisywana jako uczucie „zamglenia”, mgła mózgowa wiąże się z dezorientacją i brakiem jasności umysłu. Jednak taki stan nie jest medycznie akceptowany jako diagnoza, ponieważ nie jest łatwo zweryfikowany.

Poza ideą, że mgła mózgowa jest kwestią wysoce subiektywną, pozostanie w kategorii objawów. Objawy mgły mózgowej są dość powszechne, dotykając dorosłych, a nawet dzieci. Jest to naturalny proces, często pogarszany przez warunki i sytuacje. Jednak przyczyny mgły mózgowej mają szeroki zakres możliwości.

Objawy mgły mózgowej

Mgła mózgowa jest synonimem takich cech, jak słaba wytrzymałość psychiczna, słaba pamięć krótkotrwała i trudności w uczeniu się nowych rzeczy. Eliminuje pragnienie robienia rzeczy, a nawet uczenia się ich. Ponadto wpływa na ocenę i zdolność jasnego myślenia. Biorąc pod uwagę takie objawy mgły mózgowej, bez odpowiedniej uwagi może dojść do demencji i ciężkiej depresji.

Przyczyny mgły mózgowej

Przyczyny mgły mózgowej

Brak równowagi żywieniowej i chemicznej okazuje się być jedną z najczęstszych przyczyn mgły mózgowej. Brak równowagi miedzi w organizmie często powoduje dezorientację, wahania nastroju i dezorientację.

Wiele kobiet zgłasza, że ​​te objawy mgły mózgowej pojawiają się głównie podczas menstruacji. W tym okresie poziom miedzi rośnie. Słabe nadnercza, stres, a nawet stosowanie pigułek antykoncepcyjnych mogą zmienić poziom miedzi w organizmie.

Toksyczne chemikalia używane głównie do sprzątania domu i mogą przyczyniać się do powstawania mgły mózgowej. Wysoki poziom narażenia na farby, atramenty i chemikalia może spowodować obniżenie poziomu funkcji mózgu i może przyczynić się do powstania mgły mózgowej.

Przyczynom mgły mózgowej przypisuje się kilka przyczyn. Jednym z nich jest nawyk wielozadaniowości. Pomysł przeciążenia mózgu danymi może później sprawić, że będzie on mniej produktywny. Wręcz przeciwnie, brak stymulacji umysłowej stwarza również ryzyko zachmurzenia pamięci.

Ciąża, jak również chemioterapia, mogą mieć taki sam wpływ na mózg. Okazuje się również, że toksyczność jelitowa przyczynia się do rozwoju objawów mgły mózgowej. Kiedy żywność gnije i utknie w jelicie na długi czas, wytwarzane są toksyny, takie jak indole, skatole i kadaweryna. Wysoki poziom takich toksyn może później wpływać na mózg.

Zwykły brak snu może również powodować zamglenie myślenia i stres. Niektóre inne czynniki przyczyniające się do rozwoju mgły mózgowej są efektem ubocznym leków, cukrzycy i niedoborów żywieniowych. Zatrucie alkoholowe może również skutkować krótkotrwałym pogorszeniem sprawności umysłowej, a także nadużywaniem narkotyków.

Czasami zmiana leku wpływa na funkcjonowanie mózgu. To samo dotyczy osób, które niedawno rzuciły palenie, i osób, które nieustannie się martwią. Uraz głowy i pacjenci, którzy zostali poważnie uderzeni w głowę, mogą wykazywać epizody mgły mózgowej. W takich przypadkach uzasadnione jest profesjonalne leczenie w celu leczenia podstawowych przyczyn mgły mózgowej.

Roztwór mgły mózgowej

Roztwór mgły mózgowej

Kilka przypadków mgły mózgowej jest usuwanych dzięki korekcie żywieniowej. Czasami pomocne może być wyeliminowanie cukru, pszenicy i innych pokarmów. Nawodnienie i odpoczynek mogą również przyczynić się do złagodzenia objawów mgły mózgowej. Czasami przepisuje się pacjentom procedury detoksykacyjne, takie jak lewatywy i terapie saunowe.

Spożywanie niektórych olejków jest praktykowane w niektórych częściach świata, ponieważ stwierdzono, że wysoki poziom olejków jest niezbędny dla rozwoju mózgu. Lecytyna, olej konopny i olej kokosowy to jedne z najlepszych przykładów.

Niektórzy pacjenci spożywają suplementy wspomagające energię komórkową w celu wsparcia funkcji mózgu. Przykładem tego jest dinukleotyd nikotynamidoadeninowy. COQ10, L-karnityna i Cognizine wspierają również zdrowie poznawcze. Należy również radzić sobie z przewlekłym stresem, aby uniknąć postępujących objawów mgły mózgowej.

Korzystne może być również prowadzenie aktywnego psychicznie trybu życia. Testy wiedzy i pisanie ćwiczeń mogą pobudzić myśli, aby uniknąć leniwego mózgu.

Badanie przeprowadzone przez The Center for Development wykazało, że mgła mózgowa jest często wynikiem toksyczności metali ciężkich. Z drugiej strony spożycie pokarmów bogatych w alginaty może pomóc w procesie detoksykacji metali ciężkich. Przykładami takiej żywności są spirulina, chlorella i wodorosty. Od dawna stwierdzono, że pszenica jest przyczyną objawów mgły mózgowej.

Dlatego dieta pozbawiona pszenicy może znacznie zmniejszyć zmętnienie psychiczne. Aktywność fizyczna zwiększa połączenia nerwowe w całym ciele. Może również zrównoważyć hormony. Ćwiczenia, takie jak chodzenie i bieganie, mogą stymulować mózg i ostatecznie oczyścić go z mgły mózgowej.

Zobacz też: Medytacja uważności: co musisz wiedzieć?

Stały dopływ cukru we krwi jest niezbędny do utrzymania funkcji mózgu, ponieważ glukoza jest głównym źródłem energii. Należy również przeprowadzić ocenę alergii, a także prace laboratoryjne pod kątem wszelkich zaburzeń równowagi hormonalnej.

Przeciwutleniacze należy zwiększyć w diecie ze względu na jej zdolność do zwalczania rodników i toksyn z organizmu. Z tego samego powodu spożywanie produktów bogatych w kwasy tłuszczowe Omega i witaminy z grupy B może zwalczać objawy mgły mózgowej.

Kiedy iść do lekarza?

Z drugiej strony, jeśli epizody mgły mózgowej i zachmurzenia umysłowego utrzymują się przez długi czas lub jeśli przypadki przerywają codzienne czynności, należy zwrócić się o pomoc lekarską.

Jeśli stan pogorszy się po wprowadzeniu zmian w diecie i zwiększeniu aktywności fizycznej, należy skonsultować się z lekarzem, ponieważ objawy mgły mózgowej mogą być odzwierciedleniem podstawowego i poważniejszego stanu klinicznego. Niemniej jednak zawsze możesz wybrać suplement wzmacniający mózg, aby poprawić funkcje poznawcze. Nervestra to suplement nootropowy, który poprawia zdrowie mózgu poprzez wspomaganie zdrowia nerwów.

Autor

Jason Vredenburg, RD

Jason Vredenburg jest pisarzem żywieniowym z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem jako zarejestrowany dietetyk. Zbadał i napisał nu

Podobne posty

Pokaż wszystkie