Zaktualizowano: 2019, 19 sierpnia

Najlepsze witaminy pamięci: 13 witamin, które wspomagają pamięć mózgu

Najlepsze witaminy pamięci: 13 witamin, które wspomagają pamięć mózgu

Przegląd witamin pamięci

Istnieje związek między dietą a pamięcią, ponieważ mózg potrzebuje odpowiednich składników odżywczych, aby zachować pamięć; musisz mieć odpowiedni plan diety wspomagać mózg. Obecnie utrata pamięci dotyka miliony ludzi. Istnieją pewne utraty pamięci, które mogą być tymczasowe, ale inne formy utraty pamięci mogą być długotrwałe, np Choroba Alzheimera i demencja. Mogą być dostępne środki zaradcze w celu zwalczania tego problemu utraty pamięci. Jednak pracownicy służby zdrowia i badacze uważają, że profilaktyka jest lepszą opcją niż leczenie.

Witaminy są najważniejszym pożywieniem dla pamięci mózgu. Witamina pomaga stymulować lub aktywować niektóre czynniki chemiczne, które są ważne dla funkcji pamięci mózgu. Organizm potrzebuje pomocy, aby zapobiec uszkodzeniu mózgu przez wolne rodniki. Witamina pomaga w przenoszeniu tlenu do mózgu, bez tego nie można zapobiec zwiększeniu ryzyka wystąpienia poważnych zaburzeń mózgu, takich jak choroba Alzheimera. Pracownicy służby zdrowia przyznają, że spożycie witaminy E i witaminy C obniża to ryzyko. Spożycie 400 IU witaminy E i 500 IU witaminy C jest konieczne, aby zapobiec ryzyku rozwoju Chorobę Alzheimera.

Podobnie jak w przypadku choroby Alzheimera, istnieje wiele innych chorób pamięci, które mogą wystąpić z powodu braku witamin, takich jak demencja i choroba Huntingtona. Witamina B6, witamina B9, witamina B12 mogą zapobiegać ryzyku rozwoju demencji i choroby Huntingtona.

Czy witaminy poprawiają pamięć?

Tak, witaminy mogą poprawić twoją pamięć. Ustalono, że niektóre witaminy i kwasy tłuszczowe mogą pomóc w zapobieganiu utracie pamięci. Szczególnie witamina C i witamina E pomagają zapobiegać utracie pamięci. Witamina B, witamina A, witamina E mają duży wpływ na poprawę pamięci, a także mogą zmniejszyć utratę pamięci.

Najlepsze witaminy pamięci:

Kiedy pamięć jest wtedy problemem, istnieje kilka ważnych witamin, które mogą pomóc w poprawie pamięci odzyskania utraty pamięci, takich jak

Najlepsze witaminy pamięci

1. Witamina B6: Badania wykazały, że witamina B6 poprawia pamięć, tworząc tarczę ochronną dla neuronów w mózgu. Witamina B6 jest bardzo pomocna w zapobieganiu demencji i chorobie Huntingtona. Pokarmy takie jak słodkie ziemniaki, płatki owsiane, soja, fasola lemma itp. Są bogate w witaminę B6

2. Witamina B9: Witamina B9 pomaga również poprawić pamięć i zapobiegać chorobom, takim jak demencja. Witamina B9 jest bardzo ważna dla poprawy pamięci, codzienne spożywanie pokarmów, takich jak szpinak i inne ciemne, liściaste zielone warzywa, brokuły mogą dostarczać mózgowi źródła witaminy B

3. Witamina B12: Ostatnie badania pokazują, że utrata pamięci i niski poziom witaminy B12 w organizmie są ze sobą powiązane. Aby poprawić pamięć, niezbędna jest wystarczająca ilość witaminy B12. Niektóre pokarmy są bogate w witaminę B12, takie jak jaja, nabiał, czerwone mięso i przepadane płatki zbożowe.

4. Witamina C: Inną ogromną pomocą w rozwoju pamięci jest Witamina C. Żelazo jest bardzo ważnym składnikiem poprawiającym pamięć. Jednak żelazo nie może być wchłaniane bezpośrednio z pożywienia do organizmu; witamina C pomaga organizmowi wchłonąć całe żelazo pobrane z pożywieniem. Ta funkcja witaminy C pomaga mózgowi zapobiegać chorobie Alzheimera i poprawia pamięć.

Możesz także przeczytać - Wybierz dietę zdrową dla mózgu

5. Witamina E: Ustalono, że witamina E zapobiega utrata pamięci i choroba Alzheimera. Pomaga również zwiększyć pamięć u osób starszych. Tofu, szpinak, orzechy, pestki słonecznika i awokado są bogate w witaminę E, co najmniej jedną z nich należy spożywać w codziennym posiłku, aby poprawić stan pamięci.

6. Kwasy tłuszczowe omega-3: Badania wykazały, że diety zawierające kwasy tłuszczowe Omega-3 pomagają poprawić pamięć. Ryby morskie, na przykład łosoś, sardynki i śledzie są bogate w kwasy tłuszczowe Omega-3; Kwasy tłuszczowe Omega-3 pomagają również podnieść poziom cholesterolu HDL w organizmie, co zapewnia zdrowe serce i dobre ukrwienie mózgu.

7. Beta-karoten: Beta-karoten jest głównym źródłem witaminy A, która jest niezbędna dla prawidłowego wzrostu mózgu i rozwoju fizycznego. Jest również dobry dla układu odpornościowego i oczu. Beta-karoten ma również właściwości przeciwutleniające, co pomaga zapobiegać uszkodzeniom mózgu przez wolne rodniki.

8. Cholina: Cholina jest niezbędnym składnikiem odżywczym poprawa pamięci. Ma podobne właściwości jak witamina B. Produkty drobiowe, jajka, pieczone potrawy, płatki zbożowe są bogate w chlor.

9 Ginkgo Biloba: Ginkgo to zioło znane również jako miłorząb. Liście tego drzewa są zwykle używane do produkcji ziołolecznictwa, ale te leki nie są oficjalnie weryfikowane. Liście miłorzębu są często używane w leczeniu zaburzeń pamięci i chorób układu krążenia.

10. Gotu Kola: Gotu kola to kolejne zioło znane również jako centella. Jest to tradycyjny chiński lek ziołowy stosowany w leczeniu utraty pamięci i choroby Alzheimera.

11. Przeciwutleniacze: Świeże zielone owoce i warzywa są bogate przeciwutleniaczektóry pomaga w procesie zapobiegania uszkodzeniom mózgu przez wolne rodniki. Jeśli chodzi o przeciwutleniacze, możemy polegać na zielonej herbacie.

12. Witamina A: Witamina A jest niezbędna do wzrostu mózgu i rozwoju fizycznego. Produkty pochodzenia zwierzęcego takie jak: mięso, ryby, drób i nabiał są bogate w witaminę A. Witaminę A można również znaleźć w owocach i warzywach.

13. Witamina D: Wiele tłustych ryb morskich, takich jak sardynka, tuńczyk itp., Jest bogatym źródłem Witamina D. Jest niezbędny do regulacji wapnia i fosforu w mózgu.

Witaminy pamięci

Bezpieczny sposób przyjmowania witamin na pamięć:
Gdybyś mógł znaleźć jedno naturalne źródło zawierające wszystkie te witaminy, byłoby to najlepsze. Ale niestety nie ma takiej opcji i przyjmowanie wszystkich tych witamin osobno będzie bardzo kosztowne. Dlatego musisz polegać na produktach farmaceutycznych dostępnych na rynku. Większość produktów farmaceutycznych lubi ADDTabz które są bezpieczne, ale przed podjęciem tych konsultacji bardzo ważna jest konsultacja z lekarzem. Na rynku dostępnych jest wiele formuł takich jak kompleksy witamin z grupy B, 10 witamin, minaret z multiwitaminami itp. Gotu kola i miłorząb można przyjmować osobno. Możesz jeść ryby zawierające kwasy Omega-3 i witaminę D, ale wiele osób woli kapsułki zawierające olej rybny.

Możesz także chcieć przeczytać - Skąd wiesz, że masz wystarczająco dużo witaminy B12?

W sumie
Jeśli cierpisz na chorobę Alzheimera, chorobę Huntingtona lub demencję, niektóre witaminy mogą pomóc w zapobieganiu i poprawie tych schorzeń. Lista potencjalnych rozwiązań obejmuje witaminy z grupy B, omega-3, witaminę A, witaminę E, witaminę C oraz niektóre suplementy ziołowe, takie jak miłorząb i Gotu Kola.

Aby poprawić swoje zdrowie poznawcze, możesz przeczytać Recenzje Noocube a następnie zdecyduj, czy chcesz go kupić, czy nie.

Autor

Dr. Ahmed Zayed

Dr Ahmed Zayed Helmy posiada licencjat z medycyny i chirurgii. Ukończył studia w 2011 roku na Uniwersytecie w Aleksandrii

Podobne posty

Pokaż wszystkie