Zaktualizowano: 2019, 7 sierpnia

Wpływ mediów społecznościowych na nasze zdrowie psychiczne

To pokolenie jest nieświadomie przekonane do dalszego angażowania się w platformy mediów społecznościowych, co powoduje nasilenie objawów depresji i lęku.
Wpływ mediów społecznościowych na nasze zdrowie psychiczne

Związek między naszym zdrowiem psychicznym a mediami społecznościowymi stał się popularnym tematem dla nowatorskich badań naukowych. Pracownicy służby zdrowia sugerują obecnie, że niektóre aspekty mediów społecznościowych mogą zwiększać ryzyko wystąpienia objawów depresji i narcyzmu. Istnieją nawet główne znaki ostrzegawcze, które zostały określone jako czynniki prognostyczne depresji, jeśli dana osoba opublikuje określone słowa lub nawet filtry do zdjęć.

Ten artykuł nie ma na celu przekonania Cię do opuszczenia mediów społecznościowych, ma on po prostu na celu zwiększenie świadomości uzależniających zachowań związanych z niektórymi aspektami mediów społecznościowych.

Społeczności na różnych platformach mediów społecznościowych mają wiele pozytywnych aspektów, ale ważne jest, aby priorytetowo traktować osobiste relacje z rzeczywistymi ludźmi, a nie pozostawać w kontakcie cyfrowym w mediach społecznościowych.

Depresja, lęk i korelacja mediów społecznościowych

Ci, którzy mają tendencję do edytowania zdjęć w czarno-białych odcieniach, są powiązani z tendencjami do depresji.

Dodatkowe badania sugerują, że regularne zaangażowanie w wiele platform mediów społecznościowych, takich jak Facebook, Instagram, Snapchat, Twitter, Pinterest itp., Nasila objawy lęku i depresji u młodych dorosłych.

Platformy, które głównie promują obrazy (Instagram), znajdują się na szczycie listy negatywnych uczuć i symptomów samotności, Depresja, nieodpowiedni stan, kiepska jakość snu, a nawet narażenie na prześladowanie.

Niektóre badania sugerują, że poziom kortyzolu wzrasta w nienaturalnych porach dnia, co utrudnia jakość snu, poziom hormonów i kontrolę wagi.

Badanie przeprowadzone przez AARP na osobach 45-letnich i starszych wykazało, że samotność jest na najwyższym poziomie wszechczasów, ale mamy więcej sposobów niż kiedykolwiek, aby pozostać w kontakcie.

Niektórzy specjaliści określają samotność jako epidemię, która jest w trakcie skracania naszego życia z powodu braku spełnienia, jaki kiedyś miała ta grupa wiekowa. Starsza populacja nie jest wolontariuszką ani nie czerpie przyjemności z hobby jak poprzednie pokolenia.

Napędzanie narcyzów

Tankowanie

Posiadanie bezpłatnej globalnej platformy do potwierdzania własnej wartości to przepis na katastrofę dla narcyza. Narcyzem jest osoba, która nadmiernie siebie podziwia.

Większość narcyzów cierpi z powodu niskiej samooceny i zwraca się do platform mediów społecznościowych, w szczególności Facebooka, w celu potwierdzenia i wzmocnienia ich wrażliwego ego. Osoby te są zazwyczaj bardzo aktywne w mediach społecznościowych i publikują o sobie, często licząc liczbę odsłon lub „polubień”, jakie otrzymały ich zdjęcia lub posty.

Zwróć uwagę na główne znaki ostrzegawcze dotyczące uzależnienia od mediów społecznościowych, w tym:

  • Manicznie sprawdzasz swoje platformy mediów społecznościowych przez cały dzień, prawie podświadomie. Możesz nawet zasmucić się, jeśli ludzie nie będą komentować lub reagować na twoje posty tak, jak myślałeś, że powinni.
  • Zamiast rozmawiać lub poświęcać czas na wizytę osobiście, zwykle komunikujesz się z bliskimi za pośrednictwem mediów społecznościowych.
  • Nie jest niczym niezwykłym przewijanie platform społecznościowych przed zaśnięciem, a potem zaraz po przebudzeniu. Możesz nawet wpaść w panikę, jeśli nie korzystałeś z platform przez długi czas. Istnieje na to psychologiczny termin zwany FOMO (strach przed przegapieniem).
  • Porównujesz swój wygląd, finanse i doświadczenia z innymi, których obserwujesz w mediach społecznościowych. Często powoduje to poczucie nieadekwatności i przygnębienia.
  • Bardziej interesuje Cię uchwycenie chwili, aby później ją opublikować, niż po prostu cieszenie się chwilą i bycie obecnym z tymi, których kochasz lub w ramach doświadczenia.

Może Ci się spodobać - Czy Twoje nastawienie na stres sprawia, że ​​jesteś odporny?

Znajdź równowagę i granice

Jeśli możesz odnieść się do niektórych z uzależniające zachowania wymienione powyżej nie jesteś sam, po prostu nadszedł czas, aby stworzyć zrównoważony styl życia z mniejszą ilością czasu na ekranie.

Przełącz telefon w tryb samolotowy przed snem

Daj sobie czas na wyciszenie, a nawet zrób „zrzut mózgu”, napisz na papierze listę rzeczy do zrobienia na następny dzień, pozwalając sobie na oczyszczenie głowy. Z czasem spowoduje to bardziej zdrowy sen.

Czas

Umów się na osobiste spotkania z bliskimi

Naprawdę nie ma to jak spotykać się ze starymi przyjaciółmi podczas lunchu, śmiać się i nawiązywać kontakt wzrokowy.

Sprawdzaj się często

Wszyscy wiemy, że ludzie publikują tylko najlepsze fragmenty swojego życia, najważniejsze wydarzenia i szczęśliwe chwile, często przypominają sobie, że nikt nie jest doskonały i ty też nie.

Nasze myśli i uczucia są kontrolowane przez ogromne firmy technologiczne. Te profesjonalne osoby są odpowiedzialne za kierowanie naszymi myślami w ciągu dnia poprzez alerty push i miejsca reklamowe w określonych porach dnia. Etyka stojąca za tymi firmami jest wątpliwa, konkurują o naszą uwagę - politycznie, emocjonalnie itp.

Pomyśl o tym, jak bardzo wessał nas internet w ciągu ostatnich kilku lat.

Technologia kontroluje i ściga się do dna naszego pnia mózgu. Powoduje to niepokój, zmniejszoną koncentrację uwagi i bardziej powierzchowne rozmowy. Ci inżynierowie technologii i firmy zarabiają na planowaniu myśli w naszych umysłach przez cały dzień. Nie tylko osiągają zysk finansowy, ale także zyskują znacznie większy wpływ.

Wnioski

Pierwszym krokiem jest osiągnięcie oświecenia i samoświadomości zdolności naszego mózgu do przekonywania.

Wyłącz powiadomienia push, korzystaj częściej z trybu samolotowego i bądź sam na sam ze swoimi myślami, przestrzegając harmonogramu, który jest produktywny i sensowny.

Zawsze pamiętaj, że masz kontrolę nad tym, co chciałbyś w swoim życiu, a znaczące relacje i satysfakcjonująca praca powinny nadawać priorytet bezmyślnemu przewijaniu.

Jeśli masz dzieci, jeszcze ważniejsze jest unikanie bezmyślnego używania urządzenia jako przykładu dla nich. Dzieci, nastolatki i młodzi dorośli nie są tak świadomi wpływu, jaki twórcy technologii mają na nasz mózg i zasługują na sensowne życie, tak samo jak poprzednie pokolenia.

Kredyty obrazowe
Obraz funkcji: Shutterstock.com
Obraz w wiadomości: Shutterstock.com

Podobne posty

Pokaż wszystkie