Zaktualizowano: 2019, 19 sierpnia

8 porad i wskazówek, jak zachować zdrowie psychiczne

8 porad i wskazówek, jak zachować zdrowie psychiczne

Twoje zdrowie psychiczne jest tak samo ważne jak zdrowie fizyczne. Jednak wiele osób zapomina o tym i nie robi nic, aby go zachować. Jakie są tego skutki? Każdego roku w Stanach Zjednoczonych około 43 miliony dorosłych cierpi na jakąś chorobę psychiczną.

Ta liczba jest niepokojąca, a lekarze nieustannie przypominają nam, że powinniśmy codziennie dbać o swoje ogólne zdrowie. W większości przypadków nieświadomość powoduje, że wiele osób cierpi na jakąś chorobę psychiczną.

Utrzymanie zdrowia psychicznego w rzeczywistości wymaga kilku prostych rzeczy, które należy uwzględnić w codziennej rutynie. A to niewielka cena za to, co otrzymasz w zamian - długie, zdrowe i szczęśliwe życie! Przygotowaliśmy kilka porad i wskazówek dotyczących zdrowia psychicznego, które powinieneś wypróbować, jeśli chcesz zachować swoje zdrowie psychiczne. Ale najpierw zobaczmy, dlaczego Twoje zdrowie psychiczne jest tak ważne!

Dlaczego zdrowie psychiczne jest ważne?

Utrzymanie zdrowia psychicznego nie oznacza braku choroba psychiczna. Twoje zdrowie psychiczne odgrywa ważną rolę w Twoim życiu, podobnie jak zdrowie fizyczne. Obecność choroby psychicznej spowoduje wiele trudności w Twoim codziennym życiu - stwarzając problemy związane z życiem towarzyskim, pracą czy szkołą. Choroby psychiczne, podobnie jak inne choroby w ogóle, są czymś, czemu chciałbyś zapobiegać zamiast zajmować się chorobą.

Znaczenie zdrowia psychicznego

Porady i wskazówki, których możesz użyć, aby zachować zdrowie psychiczne!

Zdarza się to o wiele częściej niż powinno całkowicie zapominać o dbaniu o zdrowie psychiczne. Ale kiedy zobaczysz, jak te małe i proste rzeczy mogą pomóc Ci zachować zdrowie psychiczne, pożałujesz, że nie uwzględniłeś ich wcześniej w swoim życiu!

1. Uwzględnij pewien rodzaj aktywności fizycznej w swoim programie zajęć

Aktywność fizyczna jest wykorzystywana jako część planów leczenia różnych chorób psychicznych, np. Lęku. Pomaga to w utrzymaniu zdrowia psychicznego. ZA studiować wykazał, że aktywność fizyczna pomogła w objawy niepokoju zmniejszyć. Dlaczego więc nie wykorzystać go również do zapobiegania tym chorobom psychicznym? Wybierz spośród różnorodnych zajęć fizycznych - np. Jogging, wspinaczka, jazda na rowerze itp. I zacznij kształtować nawyk ćwiczeń przez co najmniej 30 minut dziennie. Nie tylko utrzymasz zdrowie psychiczne, ale także uzyskasz sprawne i zdrowe ciało!

2. Zacznij dzień od filiżanki gorącej kawy

Jak gdybyśmy potrzebowali innego powodu, by pokochać kawę, przeprowadzono badanie, które wykazało, że kofeina w kawie jest powiązana ze zmniejszonym ryzykiem depresji, powszechnej choroby psychicznej wśród ludzi w dzisiejszych czasach. To doskonały powód, dla którego warto zacząć dzień od filiżanki gorącej kawy, ale nie jest to powód, aby codziennie pić ogromne ilości kawy. Najlepiej trzymaj się dwóch filiżanek kawy.

3. Jedz zdrowo

Staraj się jeść jak najwięcej zdrowo. Wygląda na to, że Twoja dieta jest związana z ryzyko chorób psychicznych, jak sugeruje badanie. Pomimo naszego napiętego harmonogramu staraj się jeść zdrowy lunch i unikaj niezdrowego obiadu lub kolacji, jak tylko możesz. Zdrowe odżywianie może być głównym kluczem do utrzymania zdrowia psychicznego.

Staraj się jeść zdrowo

4. Spróbuj czegoś nowego

To jest powód, dla którego w końcu powinieneś zacząć rysować lub gotować egzotyczne przepisy lub założyć własny mały ogródek na podwórku. Albo zacznij robić cokolwiek, o czym marzyłeś od tak dawna.

5. Popraw swoje życie towarzyskie

Zadzwoń do przyjaciela, o którym tak długo zapomniałeś, lub zadzwoń do mamy i życz jej miłego dnia. Zbierz przyjaciół lub rodzinę i ugotuj im smaczną kolację lub lunch. Zadzwoń do swojego partnera i powiedz mu / jej, jak bardzo go kochasz częściej!

6. Podaruj sobie czekoladę

Od czasu do czasu weź kilka kawałków ciemnej czekolady, zamiast zjadać całą paczkę chipsów. Sama gorzka czekolada ma wiele pozytywnych skutków na organizm, dlatego jest idealną ucztą szczególnie w chwilach, gdy czujesz się trochę przygnębiony.

Podaruj sobie czekoladę

7. Zrób sobie przerwę i zrelaksuj się

Nawet w miejscu pracy zrób sobie przerwę i wypróbuj tę nową technikę relaksacyjną, o której czytałeś. Lub po prostu spróbuj kilka razy głęboko oddychać i poczuj, jak negatywne emocje opuszczają twoje ciało podczas wydechu.

8. Dobrze się wyśpij

Zaburzenia snu zostały uznane za jedną z głównych przyczyn Depresja, według ostatnich badań.

Dlaczego więc nie wyłączyć komputera i nie położyć się dziś trochę spać? Tak naprawdę staraj się iść spać w godzinach od 10 do 12, ponieważ jest to okres dnia, w którym nasz organizm uwalnia somatotropinę - hormon o bardzo istotnej roli w organizmie, który daje szansę uszkodzonym komórkom w organizmie. ciało do wymiany na nowe.

Wnioski

Zdrowie psychiczne odgrywa kluczową rolę w naszym życiu. Omówione powyżej wskazówki dotyczące zdrowia psychicznego ujawniły, czego się od Ciebie oczekuje. Dlatego powinniśmy go zachować i upewnić się, że nie ma możliwości wystąpienia jakiejkolwiek choroby psychicznej. Aby zachować zdrowie psychiczne, potrzeba kilku prostych rzeczy, takich jak zdrowe odżywianie, ćwiczenia i próbowanie czegoś nowego od czasu do czasu.

Jest to cena, którą każdy powinien zapłacić, pamiętając o korzyściach, jakie uzyskujesz. Nie wahaj się dokonać zmiany w swoim życiu i dbaj o zdrowie fizyczne i psychiczne z każdym dniem. Ponadto suplement poznawczy może poprawić funkcje mózgu, utrzymując go w zdrowiu. Na rynku można rozważyć wiele opcji, z których jedną jest Cebria. Może pomóc w utrzymaniu zdrowego mózgu.

Czytaj dalej - Miesiąc świadomości zdrowia psychicznego mniejszości narodowych

Autor

Dr. Ahmed Zayed

Dr Ahmed Zayed Helmy posiada licencjat z medycyny i chirurgii. Ukończył studia w 2011 roku na Uniwersytecie w Aleksandrii

Podobne posty

Pokaż wszystkie