Zaktualizowano: 2020, 30 stycznia

Najwyżej oceniane suplementy poprawiające funkcje poznawcze roku 2020

Oto najlepsze suplementy poprawiające funkcje poznawcze, które poprawiają funkcjonowanie mózgu.
Chociaż chcielibyśmy mieć zawsze dobrą pamięć, zdrowe skupienie i koncentrację, nie zawsze jest to możliwe. Nasze zdolności poznawcze zależą od wielu czynników, w tym od naszego stylu życia.

Ponieważ nasza produktywność w pracy lub w szkole zależy od zdolności skupienia się lub zapamiętywania rzeczy, ważne jest, aby być proaktywnym i robić pewne rzeczy, które poprawiają nasze zdolności poznawcze. Dlatego suplementy diety są dziś dość popularne, łatwe w użyciu, dostępne na każdą kieszeń i można je znaleźć w sklepach detalicznych, a także w Internecie.

Na rynku można znaleźć setki takich przedmiotów i większości ludzi trudno jest wybrać ten właściwy, który może być stresujący. Teraz możesz być całkowicie bezstresowy, ponieważ ten artykuł zawiera przydatne informacje na temat najlepsze suplementy poprawiające funkcje poznawcze w 2020.

W tym artykule pokażemy Ci najważniejsze suplementy poprawiające funkcje poznawcze dostępne obecnie na rynku. Te suplementy mają wiele zalet, które z pewnością zostaną omówione.

Po przeczytaniu tego artykułu możesz swobodnie dzielić się i komentować, jakie suplementy sprawdzisz w przyszłości.

Najwyżej oceniane suplementy poprawiające funkcje poznawcze

Zacznijmy i dowiedzmy się, które suplementy będą najlepiej działać z Twoim unikalnym stylem życia i zachowaniami poznawczymi!

Najlepsze suplementy poprawiające funkcje poznawcze * roku 2020

Obecnie dostępna jest niekończąca się lista suplementów poprawiających mózg, dlatego większości ludzi trudno jest wybrać ten, który jest rzeczywiście przydatny.

Nie wszystkie produkty są równe i chociaż niektóre z nich oferują niesamowite korzyści, inne są nieskuteczne.

Kupując wzmacniacze mózgu, należy zawsze przeprowadzić trochę badań, ocenić kilka produktów i zawęzić wybór do tego, który spełnia wszystkie kryteria. Idealny suplement to taki, który opracował sprawdzony producent, ma gwarancję zwrotu pieniędzy, pozytywne doświadczenia klientów i dostępną listę składników.

Każdy suplement jest wyjątkowy, dlatego musisz wybrać ten, który będzie dla Ciebie najlepszy.

Każdy jest inny, jeśli chodzi o ich potrzeby i wymagania, dlatego musisz się upewnić, zwłaszcza teraz, bardziej niż kiedykolwiek, że jesteś przygotowany na próbę i błąd podczas testowania suplementów, które chcesz przyjmować.

Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla siebie, jest sprawdzenie opcji z zaufanym lekarzem, zanim dodasz do swojego życia kilka przypadkowych suplementów.

Aby Ci pomóc, oceniliśmy szeroką gamę produktów i przedstawiliśmy cztery najwyżej oceniane suplementy, które będą dla Ciebie skuteczne.

Są wymienione poniżej.

# 1. NooCube

NooCube

NooCube to nootropowa formuła, opracowana w celu wzmocnienia funkcji poznawczych mózgu. To suplement diety wyprodukowany z naturalnych składników, które dobrze wpływają na zwiększenie poziomu energii, poprawiając w ten sposób skupienie i czujność podczas codziennych czynności.

Suplement ten poprawia równowagę hormonalną i skutecznie zmniejsza utratę pamięci długotrwałej i krótkotrwałej. Zwiększa uczenie się, koncentrację i motywację. To szybko działający suplement, który daje szybkie efekty bez powodowania niekorzystnych skutków zdrowotnych.

Formuła ta została sformułowana przez ERGO Group Limited. Butelka na 60 kapsułek jest sprzedawana w cenie 39.99 USD i ma bezpłatną dostawę krajową oraz 60-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy.

Ten produkt ma na celu pomóc Ci się skupić, co oznacza, że ​​może być świetny, jeśli regularnie masz problemy ze skupieniem się na pracy w biurze lub nawet jeśli masz trudności z koncentracją w domu. Często zauważysz, że przyjmując ten suplement, możesz nie potrzebować całej tej kawy, ponieważ całą energię, której potrzebujesz, znajdziesz w tej małej kapsułce.

W przeciwieństwie do innych marek jest to jeden z najbardziej energooszczędnych suplementów, jakie możesz dostać. Działa bardzo szybko, więc nie będzie długo czekać, zanim zaczniesz czuć się skoncentrowany i pełen energii. Te dodatki są idealne dla pracowników zatrudnionych na pełny etat w dowolnej dziedzinie.

Przeczytaj pełną recenzję NooCube tutaj.

Myślisz, że wybierzesz ten suplement do swojego stylu życia?

A może zdecydujesz się na inną opcję poniżej?

# 2. Współczynnik skupienia

Współczynnik skupienia

Focus Factor to suplement diety opracowany w celu poprawy funkcjonowania mózgu. Korzyści związane z regularnym przyjmowaniem tego produktu obejmują poprawę koncentracji, pamięci i skupienia. Składniki zawarte w jego formule to kwasy tłuszczowe Omega 3, witaminy, minerały, cholina, winpocetyna i inne.

Ponieważ produkt jest dostępny na różnych stronach internetowych, niektóre z nich mają bezpłatną wersję próbną, co daje możliwość przetestowania skuteczności Focus Factor przed zamówieniem pierwszej miesięcznej dostawy.

Czy kiedykolwiek chciałeś wszystko zapamiętać bez konieczności ciągłego zapisywania?

To produkt dla Ciebie! Podobnie jak powyższy produkt, ten suplement dostarczy Ci wystarczającej ilości energii, która pomoże Ci naprawdę się popchnąć w każdy możliwy sposób. Ten suplement zapewnia fantastyczną energię iw wielu przypadkach możesz wypróbować produkt, aby upewnić się, czy ten produkt jest dla Ciebie!

Z całego serca wierzymy, że więcej marek powinno oferować opcję próbną dla nowych suplementów, przyniosłoby to mnóstwo nowych klientów i pokazałoby, że marka ma mnóstwo wiary w to, co wypuszczają na rynek. Gdyby osoby mogły przetestować suplement, wiedziałyby dokładnie, czy to działa, czy nie.

Przeczytaj pełną recenzję Focus Factor tutaj.

# 3. Max Synapse

Max Synapse

Oto kolejny suplement wzmacniający mózg, który powinieneś rozważyć; Max Synapse działa na rzecz odbudowy neuronów w mózgu poprzez dostarczanie niezbędnych składników odżywczych potrzebnych komórkom mózgowym. Według producenta, UltraMax Health, Max Synapse jest całkowicie bezpieczny dla wszystkich użytkowników. W rzeczywistości zespół naukowców przetestował skuteczność wszystkich składników, aby zapewnić skuteczność i bezpieczeństwo.

Max Synapse to fantastyczny wybór dla tych, którzy mają problemy z pamięcią. Chociaż ten suplement może dać niektórym energię, nie jest to główny cel, więc jeśli szukasz czegoś, co pomoże odbudować komórki mózgowe, aby wpłynąć na wiele aspektów Twojego życia, to jest to suplement dla Ciebie. Wydaje się, że główny cel tego suplementu jest skierowany do starszych pokoleń, które borykają się z problemami związanymi z wiekiem, takimi jak utrata pamięci i utrata głębi ostrości.

Po zatwierdzeniu przez lekarza suplement ten może naprawdę pomóc w zapobieganiu szybkim problemom związanym z wiekiem, których normalnie doświadczasz. Ale jest więcej świetnych wiadomości, ten produkt działa nie tylko dla osób starzejących się, może pomóc każdemu w każdym wieku! Ten produkt jest bardzo zróżnicowany i kiedy zażyjesz ten suplement w młodszym wieku, około 20 lub 30 lat, od razu zobaczysz, że daje ci więcej skupienia i kontroli nad swoim ciałem.

Przeczytaj pełną recenzję Max Synapse tutaj.

# 4. Intelligen

Intelligen

Intelligen to nootropowy suplement dla mózgu, który zwiększa energię, pamięć i skupienie. Suplement jest idealny dla studentów w trakcie „sezonu egzaminacyjnego”, gdyż poprawia pamięć w całkowicie naturalny sposób. Regularne przyjmowanie Intelligen pomaga zachować zebrane informacje i jest to zdrowsza opcja, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że większość uczniów spożywa duże ilości napojów energetyzujących podczas nauki do egzaminów. Opatentowana technologia stoi za formułą tego suplementu, który działa wzmacniająco na neuroprzekaźniki w mózgu.

Ten produkt jest niezwykle popularny wśród studentów ze względu na to, jak szybko ten produkt działa każdego dnia i jak długo się utrzymuje. Kiedy zażyjesz ten suplement za zgodą lekarza, poprawisz swój proces myślowy i naturalnie zaczniesz bardziej koncentrować się i trzymać się informacji, co jest idealne, jeśli masz problemy z testami lub quizami.

Będziesz w stanie lepiej zapamiętywać informacje i nie będziesz się denerwować. To świetna alternatywa dla napojów takich jak Red Bull czy kawa, ponieważ zamiast tego jest to naturalna reakcja chemiczna.

Czy uważasz, że byłaby to dla Ciebie najlepsza opcja? Daj nam znać, dlaczego byłbyś najbardziej zainteresowany tą opcją.

Przeczytaj pełną recenzję Intelligen tutaj.

Czy jest pigułka, która wzmocni twój mózg?

Sportowcy przyjmują suplementy, aby poprawić swoje wyniki, suplementy odchudzające pomagają zrzucić zbędne kilogramy w szybszym tempie, są też produkty przeznaczone do poprawić sprawność seksualnąi nie jest zaskoczeniem, że jesteśmy świadkami powstawania suplementów poprawiających funkcje poznawcze.

Po pierwsze, należy pamiętać, że te produkty nie podnoszą automatycznie IQ użytkownika. Ich zdolności wzmacniające mózg odnoszą się do poprawy myślenia, skupienia, czujności, koncentracji, pamięci, energii i nastroju.

Przy regularnym spożyciu ludzie zauważają, że są w stanie skoncentrować się szybciej niż kiedyś. W ten sposób poprawia się również ich produktywność. Suplementy poprawiające funkcje poznawcze pomagają również szybciej przetwarzać informacje. Produkty te poprawiają przepływ krwi do mózgu, umożliwiając w ten sposób otrzymywanie zdrowych składników odżywczych, których potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania. Ponadto stymulują różne części lub funkcje mózgu w celu poprawy komunikacji, wydajności i funkcji (źródło).

Nie możesz po prostu oczekiwać, że wprowadzisz suplement do swojego stylu życia i po prostu zadziała automatycznie. Musisz ustawić scenę dla siebie, aby zawsze móc w pełni wykorzystać każdą witamina lub minerał. Upewnij się, że odżywiasz się zdrowo i ćwiczyć regularnie jeśli naprawdę chcesz zobaczyć różnicę w swoim życiu, przyjmując suplement.

Suplementy poprawiające funkcje poznawcze

Co jest nie tak ze zdolnościami poznawczymi?

Zdolności poznawcze definiuje się jako umiejętności oparte na mózgu, których używamy do uczenia się, zapamiętywania, wykonywania różnych zadań i tak dalej. Chociaż nasze zdolności poznawcze zaczynają spadać wraz z wiekiem, wiele innych czynników odgrywa znaczącą rolę w słabej pamięci, słabej koncentracji i umiejętnościach rozwiązywania problemów.

Na przykład badanie opublikowane w Neuropsychiatric Disease and Treatment[1] znalazłem to Brak snu ma ogromny wpływ na mózg i funkcje poznawcze. Z drugiej strony badanie opublikowane w International Journal of Gerontology odkrył, że czynniki takie jak palenie i nastrój odgrywają również rolę w funkcjonowaniu lub pogorszeniu funkcji poznawczych.

Inne czynniki, które wpływają na twoje zdolności poznawcze, obejmują:

Poniżej możesz zobaczyć różne rzeczy, które idą źle ze zdolnościami poznawczymi:

 • Trudność w koncentracji
 • Zapominanie o ważnych informacjach
 • Zamieszanie
 • Problemy z uwagą / łatwo się rozpraszają
 • Niedokończone projekty
 • Zapominanie nazwisk
 • Wykonywanie zadań, które wcześniej wykonywałeś, zajmuje dużo czasu

Konieczność stosowania suplementów poprawiających funkcje poznawcze

Powodów, dla których warto przyjmować te suplementy, jest wiele, na przykład:

 • Słaba pamięć
 • Brak skupienia i koncentracji
 • Napięty harmonogram i wiele zobowiązań, które wymagają czujności i produktywności
 • Pragnienie poprawy zdolności poznawczych w naturalny sposób

Większość ludzi przyjmuje te produkty, aby zwiększyć moc mózgu w naturalny sposób, bez skutków ubocznych i wątpliwych składników. Są idealne dla osób o napiętym harmonogramie i stresującym stylu życia, ponieważ dodatkowy stres może osłabić ich zdolności poznawcze.

Pigułki zdolności poznawczych

Preparaty poprawiające funkcje poznawcze w celu poprawy zdolności poznawczych

Jak już wspomniano, produkty poprawiające funkcje poznawcze zawierają całkowicie naturalną formułę. Koncentrują się na włączeniu składników, które od wieków są stosowane w praktykach medycznych wielu kultur. Chociaż składniki i ich ilości są różne, do najczęstszych należą:

 • Ginkgo Biloba - Poprawia przepływ krwi do mózgu i pomaga złagodzić liczne problemy z krążeniem. Działa jako przeciwutleniacz, poprawia pamięć i szybkość poznawczą (źródło).
 • L-teanina + kofeina - L-teanina zmniejsza stres, a kofeina poprawia nastrój i skupienie (źródło).
 • Kreatyna - Poprawia pamięć i ogólną funkcję mózgu (źródło).
 • Huperzyna - Zwiększa poziom acetylocholiny w mózgu, poprawiając w ten sposób pamięć i funkcje poznawcze (źródło).
 • Cholina + Piracetam - odpowiada za poprawę formowania pamięci (Źródło - Neurobiol Aging. 1981).
 • Bacopa monnieri - Podnosi poziom acetylocholiny i działa w celu zapewnienia ostrzejszej pamięci (źródło).
 • Rhodioli - środek przeciwzmęczeniowy w wieku i poprawiający nastrój (źródło).
 • Żeń-szeń azjatycki - Poprawia skupienie i uwagę, poprawia pamięć, poprawia nastrój (źródło).

Czy suplementy poprawiające funkcje poznawcze działają?

Tak, robią! Należy pamiętać, że wszystko będzie miało inny wpływ na poszczególne osoby. Każdy ma inny stan zdrowia psychicznego i to, czego potrzebuje, aby poprawić swoje zdrowie psychiczne, zawsze będzie drastycznie różne w porównaniu z inną osobą.

Produkty poprawiające funkcje poznawcze działają w większości przypadków i często, jeśli jeden z nich nie działa, na rynku będzie dostępna inna marka lub opcja, którą będziesz mógł spróbować sprawdzić, czy jest jakaś różnica. Ogólnie rzecz biorąc, ludzie przechodzą przez kilka różnych marek, zanim coś zdecydują, to zupełnie normalne!

Suplementy poprawiające funkcje poznawcze to fantastyczny sposób na osiągnięcie pełnego potencjału. Zamiast pić niezdrowe ilości kofeiny, aby uzyskać zaledwie uncję skupienia, jest to dla Ciebie wielka zmiana i zdrowsza w większości przypadków, zwłaszcza gdy omawiasz tę zmianę z lekarzem.

Te suplementy wpłyną na każdego inaczej i istnieje jedno ryzyko, które sprawia, że ​​przyjmowanie suplementów jest nieco ryzykowne.

Ma to znaczenie, gdy ludzie kupują suplementy online bez udziału lekarzy i zaczynają je przyjmować, zwłaszcza gdy zostały kupione od szkicowej firmy, która nie ma dobrze znanej reputacji.

Może powodować problemy i powinno naciskać na wprowadzenie pewnego rodzaju regulacji.

Wnioski

Suplementy poprawiające funkcje poznawcze zostały opracowane w celu poprawy zdolności poznawczych poprzez zwiększenie przepływu krwi do mózgu i dostarczanie bardzo potrzebnych składników odżywczych. Mają na celu poprawę ogólnego stanu zdrowia mózgu w całkowicie naturalny sposób. Jeśli szukasz wzmacniacze mózgu, przeprowadź dokładne badania i uzyskaj informacje na temat różnych produktów przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli szukasz suplementu, który zmieni Twoje życie, dostarczyliśmy Ci zbadanych informacji, aby dokonać wyboru.

UWAGA: Tylko pamiętaj, aby zawsze skonsultować się z lekarzem przed wprowadzeniem do organizmu nowego produktu, o którym być może nigdy wcześniej nie słyszałeś. Dbaj o swoje bezpieczeństwo i poprawnie przeprowadź ten proces.

Twoje zdrowie jest najważniejsze i zawsze powinno być, więc bądź ostrożny podczas testowania suplementów, które Cię interesują. Zawsze testuj je przez około miesiąc i tylko jeden na raz, aby naprawdę wiedzieć, który suplement wpływa na Ciebie najbardziej.

Poprawiając ostrość i komórki mózgowe, zauważysz ogromną różnicę podczas stosowania tych suplementów w swoim życiu.

Czy jesteś gotowy, aby zobaczyć, jak zmienia się życie dzięki tym korzyściom?

Daj nam znać, jaki suplement Twoim zdaniem chcesz wypróbować!

Referencje

[1] Neuropsychiatr Dis Treat. 2007 Oct; 3 (5): 553–567. PMCID: PMC2656292. PMID: 19300585. Brak snu: wpływ na zdolności poznawcze https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2656292/
Autor
Instagram Instagram

Lauren Ann, MS

Lauren ma dwa tytuły magisterskie z psychoterapii klinicznej i żywienia, opowiadając się za integracyjnym podejściem do optymalizacji ogólnego stanu zdrowia

** Jest to subiektywna ocena oparta na sile dostępnych informacji i naszej ocenie skuteczności.

* Wynik może się różnić. Jeśli jesteś w ciąży, karmisz piersią, masz poważne schorzenia lub choroby serca w wywiadzie, zalecamy skonsultowanie się z lekarzem przed zastosowaniem jakiegokolwiek suplementu. Informacje zawarte na tej stronie służą wyłącznie do ogólnych celów informacyjnych. Nie jest przeznaczony do diagnozowania, leczenia ani zapobiegania jakiejkolwiek chorobie i nie należy traktować go jako porady medycznej. Zawsze skonsultuj się z lekarzem przed zastosowaniem jakichkolwiek suplementów.

Ujawnienie powiązania materiału: Niektóre z linków w powyższym poście to „powiązane linki sprzedaży”. Oznacza to, że jeśli możesz kliknąć łącze i kupić przedmiot, otrzymamy prowizję. Niezależnie od tego zalecamy tylko produkty lub usługi, z których osobiście korzystamy i / lub uważamy, że dodadzą wartości naszym czytelnikom. Ujawniamy to zgodnie z 16 CFR Federalnej Komisji Handlu, część 255: „Wytyczne dotyczące stosowania rekomendacji i świadectw”.