Zaktualizowano: 2020, 30 stycznia

Najwyżej oceniane Nootropy w 2020 roku

Oto 4 najlepsze środki nootropowe w 2020 roku. Znajdź odpowiednią formułę nootropową dla chemii i celów swojego mózgu.
Żyjemy w erze, w której efektywność jest kluczem do przetrwania, a to zaowocowało wzrostem popularności inteligentnych leków zwanych nootropikami według Observer[1].
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o nootropach i jakie są najwyżej oceniane nootropy roku 2020, które są obecnie dostępne na rynku, czytaj dalej.

Co masz na myśli przez Nootropics?

Nootropics inaczej znany jako wzmacniacze poznawcze to rodzaje leków przeznaczonych do leczenia problemów poznawczych w niektórych chorobach mózgu lub nawet w naturalnym pogorszeniu funkcji poznawczych związanych z wiekiem.

Kiedy mówimy o problemach poznawczych, mamy na myśli kwestie związane z pamięcią, uwagą, funkcjonowaniem wykonawczym, percepcją, a nawet funkcjonowaniem psychomotorycznym.

Powstał termin nootropy[2] w 1972 roku po tym, jak naukowcy odkryli, że piracetam poprawia funkcje poznawcze.

Podczas gdy niektóre nootropy są produkowane w laboratorium, inne pochodzą ze źródeł naturalnych i ziołowych.

Najwyżej oceniane Nootropy

Najwyżej oceniane Nootropy

#1 Geniux

Geniux
Geniux - Advanced Brain Formula

Dowiedz się więcej o Geniux

Geniux to kolejny w pełni naturalny suplement wzmacniający mózg, zaprojektowany w celu poprawy pamięci i czujności u stosunkowo zdrowych osób, które mają problemy z wydajnością poznawczą, które mogą mieć wpływ na ich pracę lub szkołę.

Geniux poprawia poziom neuroprzekaźników dzięki Alpha GPC i mózgowemu przepływowi krwi dzięki Bacopa Monnieri. Tyrozyna, która jest rodzajem aminokwasu, została dodana w Geniux, ponieważ stwierdzono, że poprawia pamięć roboczą w sytuacjach wymagających wielozadaniowości.

W innym badaniu[7] odkryli, że tyrozyna poprawia zdolności poznawcze i obniża ciśnienie krwi u 21 kadetów przechodzących wojskowy kurs szkoleniowy.

#2 Lipogen PS Plus

Lipogen ps plus
Lipogen PS Plus - Optymalizuj energię mózgu

Dowiedz się więcej o Lipogen PS Plus

Studia[8] na szczurach stwierdzili, że stres spowodował zanik hipokampu, zaburzenia uczenia się. Stres ma silny negatywny wpływ na zdrowie i funkcjonowanie mózgu, dlatego radzenie sobie ze stresem jest ważne dla zachowania zdrowia psychicznego i dobrego funkcjonowania poznawczego. Lipogen PS Plus został zaprojektowany, aby kontrolować poziom codziennego stresu, jednocześnie wspierając zdrowie mózgu.

Fosfatydyloseryna i kwas fosfatydowy pochodzenia sojowego w Lipogen PS Plus zostały wykryte w jednym badaniu kontrolowanym placebo[9] normalizować wywołane stresem problemy z osią podwzgórze-przysadka-nadnercza u mężczyzn. Naukowcy odkryli znormalizowaną odpowiedź hormonalną na stres wynikający z poziomu kortyzolu w ślinie u osób, które przyjmowały dzienną dawkę fosfatydyloseryny i kwasu fosfatydowego.

#3 Cebria

Cebria
Cebria - Zmniejsz zamglenie psychiczne i mgłę mózgową

Dowiedz się więcej o Cebrii

Neuropeptydy to jedne z najważniejszych cząsteczek sygnałowych w mózgu, ważne dla szerokiego zakresu funkcji mózgu.

Poziom neuropeptydów spada wraz z wiekiem, powodując poważne problemy z pamięcią. Cebria to suplement nootropowy opracowany w celu zwiększenia poziomu neuropeptydów w organizmie, co z kolei prowadzi do lepszej pamięci i sprawności umysłowej.

Cebria zawiera opatentowaną mieszankę różnych neuropeptydów, które pomagają budować nowe połączenia neuronowe, które mogą pomóc w poprawie ogólnego funkcjonowania pamięci. Studia[10] na suplementach neuropeptydowych wpływających na zdrowie mózgu stwierdzono, że te substancje chemiczne poprawiają funkcjonowanie poznawcze i zmniejszają liczbę zdarzeń neurodegeneracyjnych u osób starszych.

#4 Synagen IQ

Recenzja Synagen Iq
Synagen IQ - Advanced Cognitive Enhancer

Dowiedz się więcej o Synagen IQ

Synagen IQ to kolejny świetny suplement nootropowy przeznaczony dla prawie każdego wieku i każdego problemu poznawczego.

Ten nootropowy ma na celu zachowanie ogólnego zdrowia mózgu poprzez zapobieganie związanemu z wiekiem spadkowi funkcji poznawczych. Ponieważ spadek funkcji poznawczych zaczyna się już w późnych latach dwudziestych, przyjmowanie Synagen IQ we wczesnym wieku może pomóc zachować moc mózgu znacznie dłużej.

Podobnie jak Lipogen PS Plus, Synagen IQ zawiera również kompleks fosfatydyloseryny pochodzenia naturalnego, który ma na celu zachowanie zdrowia mózgu poprzez zapobieganie związanej z wiekiem utracie neuropeptydów.

Czy nootropy zwiększają koncentrację i skupienie?

Zgodnie z Curr Med Chem. 2007 badania, Nootropy mogą zwiększyć twoją koncentrację i skupienie, poprawiając zdrowie mózgu i poziom neuroprzekaźników.

W badaniach znaleziono pewne nootropy, takie jak kofeina[3] znacznie zwiększyć czujność, skupienie i koncentrację.

Jednak kofeina może również powodować nerwowość, gdy jest stosowana w czystej postaci. Leki nootropy promujące czuwanie, takie jak modafinil, mogą zwiększać czujność, podobnie jak psychostymulanty, takie jak amfetaminy, które są stosowane w leczenie ADHD.

Czy nootropy są naprawdę dobre?

Nootropy mogą być dobre, gdy są odpowiednio używane. Niektóre nootropy farmaceutyczne zostały specjalnie zaprojektowane dla osób z zaburzeniami poznawczymi, takimi jak Choroba Alzheimera i sen, schizofreniai ADHD. Posługiwać się[4] tych nootropów przez osoby zdrowe nie jest zalecane.

Lepszą alternatywą dla zdrowych osób pragnących poprawić swoje funkcje poznawcze jest przyjmowanie naturalnych i ziołowych nootropów[5] które również okazały się bardzo skuteczne.

Czy są jakieś skutki uboczne nootropów?

Nootropy to inteligentne pigułki lub mogą być również rozpoznawane jako tabletki wzmacniające mózg, które mają chronić nasz mózg i poprawiać jego funkcjonowanie.

To suplementy diety, których po osiągnięciu pewnego wieku potrzeba, aby sprzyjać i poprawiać zachowanie pamięci. Ale wiele osób martwi się o jego bezpieczeństwo i skutki uboczne, które mogą przyciągnąć, zanim ich użyją. Jako nootropik projektanci wiedzą, że ten produkt musi być zbudowany jako w 100% naturalny, bezpieczny i nietoksyczny dla mózgu.

Według Raport czasu, mózg jest najbardziej skomplikowaną i wrażliwą częścią naszego ciała. Istnieje wiele suplementów, które nie wchodzą w zakres nootropów, ale są to inteligentne leki, takie jak Adderall i Ritalin.

Aby rozważyć środek nootropowy, suplementy przechodzą klinicznie sprawdzone testy w celu ustalenia ich bezpieczeństwa i znikomego ryzyka lub skutków ubocznych, takich jak Piracetam, NoopeptCholina, Provasil, Geniux i wiele więcej. Te Suplementy może zwiększyć koncentrację, jasność umysłu i uwagę, a także promować zdrowie mózgu i komunikację.

Wspomaga pamięć i zdolność rozumowania oraz buduje poziom motywacji osoby. Dawkowanie i poziom ryzyka zależą od suplementów.

Stosowanie nootropów rośnie w dzisiejszym społeczeństwie, ale potrzeba więcej badań, aby lepiej zrozumieć ich korzyści.

Jak wybrać najlepszy nootropowy?

The najlepsze nootropowe to te, które okazały się bezpieczne i skuteczne w badaniach klinicznych. Najlepsze nootropy wspierają zdrowie mózgu poprzez redukcję stresu oksydacyjnego, śmierci komórek mózgowych i deficytu neuroprzekaźników oraz zwiększenie mózgowego przepływu krwi, połączeń neuroprzekaźników i poprawę struktury mózgu.

Wnioski

To tylko kilka z najwyżej ocenianych nootropów 2020, które są dostępne na rynku i zapewniają różne korzyści zdrowotne dla mózgu.

Referencje

[1] Nootropowe leki na mózg zyskują na popularności wśród współczesnych wspinaczy z korporacji | | Obserwator https://observer.com/2015/04/nootropics/
[2] Wzmacniacze poznawcze (nootropy). Część 2: Leki oddziałujące z enzymami - IOS Press https://content.iospress.com/articles/journal-of-alzheimers-disease/jad121537
[3] J Int Soc Sports Nutr. 2014; 11 (Suppl 1): P45. Opublikowane online 2014 grudnia 1 r. Doi: 10.1186 / 1550-2783-11-S1-P45. PMCID: PMC4271648. Wpływ wieloskładnikowej formuły poznawczej na czujność, skupienie, motywację, spokój i sprawność psychomotoryczną w porównaniu z kofeiną i placebo https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4271648/
[4] J Med Ethics. Październik 2009; 35 (10): 611-5. doi: 10.1136 / jme.2009.030882. Inteligentne leki na poprawę funkcji poznawczych: względy etyczne i pragmatyczne w dobie neurologii kosmetycznej. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19793941
[5] Pharmacogn Rev. 2012 lipiec-grudzień; 6 (12): 147–153. doi: 10.4103 / 0973-7847.99949. PMCID: PMC3459457. PMID: 23055641. Zioła nootropowe (Medhya Rasayana) w Ajurwedzie: aktualizacja https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3459457/
[6] Neurotransmitter - Wikipedia https://en.wikipedia.org/wiki/Neurotransmitter
[7] Brain Res Bull. 1999 15 stycznia; 48 (2): 203-9. Tyrozyna poprawia zdolności poznawcze i obniża ciśnienie krwi u kadetów po tygodniu szkolenia bojowego. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10230711
[8] Nat Rev Neurosci. Grudzień 2004; 5 (12): 917-30. Stres, upośledzenie funkcji poznawczych i cząsteczki adhezji komórek. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15550947
[9] Oparty na soi kompleks fosfatydyloseryny / kwasu fosfatydowego (PAS) normalizuje reaktywność osi podwzgórze-przysadka-nadnercza na stres u pacjentów z przewlekłym stresem: badanie z randomizacją, kontrolowane placebo | Lipidy w zdrowiu i chorobiehttps://lipidworld.biomedcentral.com/articles/10.1186/1476-511X-13-121
[10] Metody Znajdź Exp Clin Pharmacol. Wrzesień 2005; 27 (7): 483-7. Neuropeptydowy suplement diety, N-PEP-12, poprawia funkcje poznawcze i aktywuje bioelektryczną aktywność mózgu u zdrowych osób w podeszłym wieku. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16258593
Autor
Instagram Instagram

Lauren Ann, MS

Lauren ma dwa tytuły magisterskie z psychoterapii klinicznej i żywienia, opowiadając się za integracyjnym podejściem do optymalizacji ogólnego stanu zdrowia

** Jest to subiektywna ocena oparta na sile dostępnych informacji i naszej ocenie skuteczności.

* Wynik może się różnić. Jeśli jesteś w ciąży, karmisz piersią, masz poważne schorzenia lub choroby serca w wywiadzie, zalecamy skonsultowanie się z lekarzem przed zastosowaniem jakiegokolwiek suplementu. Informacje zawarte na tej stronie służą wyłącznie do ogólnych celów informacyjnych. Nie jest przeznaczony do diagnozowania, leczenia ani zapobiegania jakiejkolwiek chorobie i nie należy traktować go jako porady medycznej. Zawsze skonsultuj się z lekarzem przed zastosowaniem jakichkolwiek suplementów.

Ujawnienie powiązania materiału: Niektóre z linków w powyższym poście to „powiązane linki sprzedaży”. Oznacza to, że jeśli możesz kliknąć łącze i kupić przedmiot, otrzymamy prowizję. Niezależnie od tego zalecamy tylko produkty lub usługi, z których osobiście korzystamy i / lub uważamy, że dodadzą wartości naszym czytelnikom. Ujawniamy to zgodnie z 16 CFR Federalnej Komisji Handlu, część 255: „Wytyczne dotyczące stosowania rekomendacji i świadectw”.