Recenzja suplementów mózgowych - czy istnieje pigułka pamięciowa, która uczyni cię mądrzejszym?

Z pomocą odpowiednich suplementów możesz poprawić zdrowie swojego mózgu.

Znaczenie zdrowia mózgu

Większość ludzi zdaje sobie sprawę, jak ważne jest dbanie o zdrowie ciała, aby zapobiegać problemom zdrowotnym. To jest powód, dla którego podążają za Zdrowa dietaćwiczyć regularnie i często poddawać się kontrolom. Problem polega na tym, że większość tych ludzi nie zwraca wystarczającej uwagi na swój mózg lub zdrowie psychiczne.

Profesor Barbara Sahakian który jest uznanym ekspertem w dziedzinie polepszaczy funkcji poznawczych, opowiada się za „nadaniem priorytetu zdrowiu psychicznemu w taki sam sposób, w jaki traktujemy priorytetowo zdrowie fizyczne. Mówi, że mózg, podobnie jak ciało, musi być sprawny, aby uzyskać optymalną sprawność umysłową ”.

Studia wykazali, że około 25% dorosłych cierpi na jakiekolwiek zaburzenia psychiczne. W rzeczywistości zaburzenia psychiczne są główną przyczyną niepełnosprawności nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale także w Kanadzie i Wielkiej Brytanii. Znaczny odsetek zaburzeń powodujących niepełnosprawność obejmuje niepokój i depresja.

Suplementy do mózgu

Potrzeba wzmacniaczy pamięci

Podobnie jak entuzjaści fitnessu starają się zmniejszyć ryzyko chorób poprzez regularne ćwiczenia i zdrowe odżywianie, tak powinniśmy uważnie monitorować nasze działania zdrowie psychiczne. Jednym z powszechnych problemów jest to, że wiele osób zbyt długo czeka przed zwróceniem się o pomoc, co zmniejsza wskaźnik powodzenia leczenia.

Nawet osoby zdrowe psychicznie powinny przyjąć proaktywne podejście i dążyć do poprawy zdrowia mózgu, aby pomóc w ochronie przed problemami z pamięcią lub problemami psychicznymi. Jednym ze sposobów jest spożywanie „pokarmy dla mózgu”Które zawierają sprawdzone składniki odżywcze poprawiające pamięć (źródło).

Dla wygody i ponieważ nie jest łatwo dodać te produkty do diety, przyjmowanie środków poprawiających pamięć lub suplementów mózgu jest doskonałą opcją dla poprawy zdrowia mózgu.

Istnieje duże zapotrzebowanie na takie wzmacniacze pamięci, jak suplementy mózgu ponieważ większość ludzi nie otrzymuje wystarczającej ilości składników odżywczych z diety. Te suplementy dostarczają organizmowi niezbędnych składników odżywczych potrzebnych do optymalnej sprawności umysłowej (źródło).

Jednak badania suplementy wzmacniające mózg jest sam w sobie niejednoznaczny.

„Suplementy poprawiające zdrowie mózgu wydają się ogromną stratą pieniędzy dla 25 procent osób dorosłych po pięćdziesiątce, które je przyjmują” - mówi AARP Starszy wiceprezes ds. Polityki Sarah Lenz Lock, dyrektor wykonawczy GCBH.

Aby zmaksymalizować korzyści ze stosowania wzmacniaczy pamięci dla zdrowia mózgu, najlepiej byłoby połączyć je z ćwiczeniami umysłowymi, takimi jak rozwiązywanie zagadek i granie w wymagające umysłowo gry. Istnieją gry online i aplikacje mobilne zaprojektowane specjalnie do treningu poznawczego lub utrzymania / poprawy zdrowia psychicznego.

Studia wskazują, że wyzwanie dla mózgu pomaga wyostrzyć pamięć i zapobiega utracie pamięci.

Ćwiczenia, takie jak trening oporowy, chodzenie i bieganie, mogą również poprawiać pamięć, więc byłoby to dobrym dodatkiem do wzmacniaczy pamięci lub suplementów dla mózgu. Ćwiczenia mózgu generują przepływ krwi, co sprzyja tworzeniu się komórek nerwowych w części mózgu zawierającej zakręt zębaty.

Co więcej, ćwiczenia pomagają zmniejszyć powiązane czynniki ryzyka, takie jak choroby układu krążenia, a tym samym poprawiają zdrowie mózgu. W rzeczywistości jeden badanie wykazało że nigdy nie jest za późno na ćwiczenia ze względu na poprawę pamięci. W badaniu wzięło udział 152 dorosłych uczestników (w wieku od 70 do 80 lat) z łagodnymi zaburzeniami poznawczymi.

Porównano poznawcze korzyści ćwiczeń aerobowych z witaminami z grupy B. Po roku grupa ćwicząca uzyskała lepsze wyniki w testach pamięci.

Nauka stojąca za witaminami i suplementami diety dla mózgu

Studia Jeśli chodzi o wpływ niektórych składników odżywczych na mózg, są one wciąż stosunkowo nowe, ale istnieje już wiele dowodów na to, że niektóre mogą pomóc w poprawie zdrowia mózgu. Te składniki odżywcze są często zawarte w preparatach suplementów diety dla mózgu.

Niektóre substancje chemiczne i składniki odżywcze z pożywienia mają pozytywny wpływ na mózg Barbara Shukitt-Hale który jest ekspertem ds. żywienia z Ośrodek Badań nad Żywieniem USDA z siedzibą na Uniwersytecie Tufts i Gary Wenk który jest uznanym profesorem neuronauki.

Witaminy spożywcze

Na przykład większość suplementów diety dla mózgu zawiera takie kwasy tłuszczowe omega-3, omega-6 i wielonienasycone kwasy tłuszczowe. Studia wskazują, że są one pomocne we wzmacnianiu synaps w mózgu, które są bezpośrednio połączone z pamięcią.

Niektóre aminokwasy są również powszechnie spotykane w preparacie suplementy wzmacniające mózg ponieważ pomaga to połączyć neuroprzekaźniki, które są ważne dla utrzymania ostrego mózgu i zapobiegania jego pogorszeniu wraz z wiekiem.

Niektóre przeciwutleniacze są również bardzo przydatne, jeśli chodzi o poprawę zdrowia mózgu. Zwalczają wolne rodniki, które mogą zniszczyć komórki mózgowe, utrzymując mózg w dobrej kondycji nawet w starszym wieku. Dlatego jagody bogate w przeciwutleniacze należą do najlepszych dostępnych pokarmów dla mózgu (źródło). Wiele suplementów diety dla mózgu zawiera te same przeciwutleniacze, które znajdują się w pokarmach dla mózgu, oferując tym samym te same korzyści.

Czy suplementy pamięci mogą poprawić zdrowie mózgu?

Obecnie sprzedawanych jest niezliczona ilość „wzmacniaczy mózgu” zawierających różne składniki odżywcze i naturalne ekstrakty. Istnieją aktywne składniki, które faktycznie okazały się skuteczne w poprawianiu zdrowia mózgu i poprawie sprawności umysłowej.

Na przykład, Ginkgo Biloba jest jednym z najbardziej obiecujące obecnie wzmacniacze mózgu i faktycznie jest stosowany w Europie w leczeniu określonego rodzaju demencji spowodowanej zmniejszonym przepływem krwi.

Zgodnie z Evangeline Lausier, MD który jest adiunktem w medycynie przy ul Duke Integrative Medicine ! Duke University Medical CenterGinkgo biloba poprawia przepływ krwi w małych naczyniach. Niektóre badania wykazały nawet, że roślina ta jest równie skuteczna w leczeniu demencji, jak niektóre leki na chorobę Alzheimera.

Innym częstym składnikiem suplementów mózgowych, który okazał się korzystny dla zdrowia mózgu, jest Acetylo-L-karnityna który jest aminokwasem, który może być stosowany w leczeniu osób z wczesną chorobą Alzheimera o szybkim początku (źródło). Wykazano również, że przeciwutleniająca witamina E pomaga spowolnić postęp choroby Alzheimera.

Panax lub Asian Ginseng - jest często stosowany z miłorzębem biloba, ponieważ wykazano, że poprawia pamięć i może być korzystny nawet dla osób bez problemów z pamięcią (źródło).

Bardziej niż kiedykolwiek ludzie w każdym wieku borykają się z problemami z pamięcią. Ludzie nie są w stanie oderwać się od pracy, podczas gdy studenci są pod ogromną presją, by ją wykonywać. Mózgi są przeładowane informacjami, o których należy pamiętać. Wysokiej jakości produkt poprawiający pamięć może zawierać sprawdzone klinicznie składniki, które pomogą poprawić nie tylko pamięć, ale także skupienie i koncentrację w nocy. Produkty pamięciowe mogą pomóc w optymalizacji ogólnego zdrowia psychicznego i funkcji mózgu.

Poniżej znajdziesz naszym zdaniem jedne z najbardziej skutecznych produktów pamięciowych dostępnych obecnie na rynku.

Ocena
Nasze najlepsze suplementy pamięci
Nootrogen - 5% OFF Dzisiaj
Seal
#1
Nootrogen
Popraw zdrowie mózgu *
Popraw ostrość i koncentrację *
Zapobiegaj utracie pamięci *
Popraw poznawcze uczenie się *
Jakość składników *
Mózg C-13
#2
Mózg C-13
Popraw zdrowie mózgu *
Popraw ostrość i koncentrację *
Zapobiegaj utracie pamięci *
Popraw poznawcze uczenie się *
Jakość składników *
Noocube
#3
Noocube
Popraw zdrowie mózgu *
Popraw ostrość i koncentrację *
Zapobiegaj utracie pamięci *
Popraw poznawcze uczenie się *
Jakość składników *

** Jest to subiektywna ocena oparta na sile dostępnych informacji i naszej ocenie skuteczności.

* Wynik może się różnić. Jeśli jesteś w ciąży, karmisz piersią, masz poważne schorzenia lub choroby serca w wywiadzie, zalecamy skonsultowanie się z lekarzem przed zastosowaniem jakiegokolwiek suplementu. Informacje zawarte na tej stronie służą wyłącznie do ogólnych celów informacyjnych. Nie jest przeznaczony do diagnozowania, leczenia ani zapobiegania jakiejkolwiek chorobie i nie należy traktować go jako porady medycznej. Zawsze skonsultuj się z lekarzem przed zastosowaniem jakichkolwiek suplementów.

* Ujawnienie powiązania materiału: Niektóre z linków w powyższym poście to „powiązane linki sprzedażowe”. Oznacza to, że jeśli możesz kliknąć link i kupić przedmiot, otrzymamy prowizję. Niezależnie od tego zalecamy tylko produkty lub usługi, z których osobiście korzystamy i / lub uważamy, że dodadzą wartości naszym czytelnikom. Ujawniamy to zgodnie z 16 CFR Federalnej Komisji Handlu, część 255: „Przewodniki dotyczące korzystania z rekomendacji i referencji”.