Zaktualizowano: wrzesień-30-2020

Wzmacniacze piersi: jak dobre są?

By - Zrecenzowany przez Zespół CHD
Czy naturalne suplementy powiększające biust działają i czy są bezpieczne? Dowiedz się o możliwych zagrożeniach dotyczących bezpieczeństwa i możliwych skutkach ubocznych tutaj.
Wzmacniacze piersi
Suplementy powiększające piersi, które twierdzą, że zwiększają rozmiar piersi, prawdopodobnie nie zadziałają i mogą nie być bezpieczne. Obrazy Shutterstock

Piersi są uważane za jedną z najbardziej atrakcyjnych części kobiecego ciała. Posiadanie doskonałych piersi często wiąże się z płodnością, kobiecością, atrakcyjnością i seksownością. Ale co, jeśli nie masz szczęścia, aby mieć ten idealny stojak? Czy masz inną opcję niż operacja? Na szczęście tak. Rozwiązaniem, którego szukasz, mogą być preparaty do powiększania piersi. Ale… Czy te produkty są rzeczywiście tak skuteczne, jak chcieliby ich producenci?

Co to są wzmacniacze piersi?

Środki do powiększania piersi odnoszą się do każdego produktu reklamowanego jako środek do bezpiecznego i naturalnego powiększania piersi. Głównym mechanizmem, za pomocą którego działają, jest naśladowanie działania estrogenu w organizmie. Występują w dwóch głównych formach - jako preparat miejscowy lub jako suplement diety.

Mówi się, że regularne stosowanie lub przyjmowanie produktu powoduje, że piersi są pełniejsze, jędrniejsze i bardziej jędrne.

Nasz polecany wzmacniacz piersi

Nasza zalecana krzywa całkowita produktu

Total Curve to idealny suplement, który pomaga kobietom zwiększyć rozmiar i wygląd piersi.

Możesz go pobrać bezpośrednio z Oficjalna strona internetowaPrzeczytaj pełną recenzję

Najnowsze wzmacniacze piersi

Powody zażywania suplementu powiększającego piersi

Kobiety, które chcą powiększyć piersi, mogą potencjalnie odnieść korzyści ze stosowania wzmacniaczy piersi. Są wybierani zamiast operacji powiększania piersi z następujących powodów:

  • Nieinwazyjny - Produkty do powiększania piersi nie obejmują igieł, skalpeli ani niczego związanego z zabiegiem chirurgicznym. Wszystko, co musisz zrobić, to przyjąć zalecaną dawkę, jeśli jest to pigułka, lub stosować ją regularnie, jeśli jest to produkt miejscowy.
  • Bez wysiłku - Ponieważ preparaty do powiększania piersi nie wymagają operacji, nie ma przestojów w ich stosowaniu i nie będzie żadnych przykrych skutków ubocznych. Innymi słowy, nie będą przeszkadzać w codziennych czynnościach.
  • Bardziej ekonomiczne - W porównaniu do operacji powiększania piersi, produkty do powiększania piersi są znacznie tańsze. Ponadto większość producentów oferuje gwarancję zwrotu pieniędzy.
  • Dodatkowe korzyści - Kobiety w wieku menopauzalnym[1] mogą również skorzystać na przyjmowaniu tabletek powiększających piersi. Jak się okazuje, większość składników zawartych w tych suplementach również działa łagodząco objawy menopauzy[2] takie jak uderzenia gorąca i nocne poty.

Kluczowe składniki, których należy szukać w wzmacniaczach piersi

Wzmacniacze piersi zazwyczaj zawierają różne składniki, a większość z nich pochodzi z roślin. Ogólnie rzecz biorąc, te składniki działają naśladując żeński hormon estrogen. Niektóre z nich to:

  • Black Cohosh - Ta wieloletnia roślina była od dawna stosowana w leczeniu wielu różnych schorzeń, takich jak bóle mięśni, dolegliwości stawów, zapalenie płuc, gorączka i kaszel, by wymienić tylko kilka. Uznaje się również, że skutecznie łagodzi objawy menopauzy[3] (to znaczy uderzenia gorąca, nocne poty, suchość pochwy), a także wspierać i utrzymywać zdrowie reprodukcyjne kobiet. Jeśli chodzi o możliwość powiększania piersi, nie ma żadnych dowodów na poparcie takich twierdzeń. Niemniej jednak większość produktów do powiększania piersi zawsze ma ten jeden z kluczowych składników.
  • Błogosławiony Oset - Mówi się, że to zioło ma pewne właściwości estrogenne[4], dzięki czemu jest pomocny w zwiększaniu rozmiaru piersi i poprawie jędrności. Zwiększa również produkcję mleka u kobiet karmiących[5].
  • Dong Quai - Jak błogosławiony oset, to chińskie zioło promuje powiększenie piersi wywierając skutki podobne do estrogenów. Działa również regulująco na miesiączkę[6] i może złagodzić objawy menopauzy[7].
  • Nasiona kopru - Szeroko stosowany jako żywność[8] i medycynie, nasiona te są bogate w flawonoidy[9]niektóre z nich powodują niewielki wzrost poziomu estrogenu[10]. Zwiększony estrogen z kolei stymuluje wzrost tkanek piersi. Mówi się również, że zwiększa ilość mleka matki[11] produkcja u kobiet karmiących (źródło).
  • Kozieradka - Podobnie jak inne składniki z naszej listy, kozieradka działa naśladując żeńskie hormony estrogen i progesteron. To też zwiększa produkcję mleka i łagodzi objawy menopauzy (źródło).

Naturalne powiększenie piersi: czy suplementy działają?

Składniki takie jak nasiona kopru włoskiego i kozieradka były używane od wieków jako naturalne wzmacniacze piersi. Niestety, nie ma solidnych dowodów na to, że wzmacniacze piersi działają.

Jak dotąd nie przeprowadzono żadnych wiarygodnych badań oceniających bezpieczeństwo i skuteczność jakichkolwiek produktów powiększających piersi. Dlatego osoby, które planują ich używać, mogą zamiast tego polegać na opiniach klientów, aby dowiedzieć się, czy produkty, którymi są zainteresowani, mogą działać.

Czy wzmacniacze piersi są bezpieczne?

Nie możemy z całą pewnością stwierdzić, czy preparaty powiększające piersi są bezpieczne, ponieważ nie zostały zbadane ani przetestowane pod kątem bezpieczeństwa. Jeśli chodzi o kremy i inne produkty do stosowania miejscowego, głównym problemem będą niepożądane reakcje skórne. W przypadku suplementów to jednak zupełnie inna historia.

Jeśli bierzesz leki lub inne suplementy, niektóre składniki pigułki powiększającej piersi mogą potencjalnie powodować niepożądane interakcje lekowe - szczególnie w przypadku leków rozrzedzających krew. Dlatego zaleca się skonsultowanie się z lekarzem przed zastosowaniem jakichkolwiek suplementów powiększających piersi. To samo dotyczy w ciążykarmiących i kobiet z problemami zdrowotnymi.

Jak wybrać najlepsze wzmacniacze piersi?

Ponieważ wzmacniacze piersi nie zostały dokładnie zbadane, powinieneś bardzo ostrożnie wybierać te, których będziesz używać. Najpierw sprawdź składniki i upewnij się, że nie jesteś uczulony na żaden z nich i / lub że nie będą one kolidować z przyjmowanymi lekami, jeśli takie istnieją.

Następnie poszukaj recenzji, aby dowiedzieć się, czy produkt, który planujesz kupić, jest bezpieczny i skuteczny. Na koniec, zdecydowanie najważniejsza rada ze wszystkich, skonsultuj się ze swoim specjalistą, aby ustalić, które produkty są warte Twojego czasu, wysiłku i pieniędzy.

Bottom Line

Produkty do powiększania piersi stały się ostatnio dochodowym przemysłem, ponieważ wiele kobiet chce zwiększyć rozmiar swojego biustu. Produkty te są reklamowane jako bezpieczniejsze i znacznie tańsze, co czyni je bardzo atrakcyjną alternatywą. To prawda, że ​​są bardziej przystępne cenowo w porównaniu do operacji, ale jeśli chodzi o bezpieczeństwo, nie mamy 100% pewności.

Wprawdzie są mniej inwazyjne, ale brak badań potwierdzających ich bezpieczeństwo wciąż pozostaje pod znakiem zapytania. Dlatego jeśli jesteś zainteresowany jakąkolwiek formą wzmacniaczy piersi, lepiej byłoby po prostu porozmawiać z lekarzem o tym, które produkty mogą działać lub czy są inne, bardziej skuteczne opcje.

** Jest to subiektywna ocena oparta na sile dostępnych informacji i naszej ocenie skuteczności.

* Wynik może się różnić. Informacje zawarte na tej stronie mają charakter ogólny informacyjny. Treść ta nie zawiera żadnych roszczeń medycznych, a informacje zawarte w niniejszym dokumencie nie są przeznaczone do samodzielnego diagnozowania lub samodzielnego leczenia jakiegokolwiek stanu.

* Ujawnienie powiązania materiału: Niektóre z linków w powyższym poście to „powiązane linki sprzedażowe”. Oznacza to, że jeśli możesz kliknąć link i kupić przedmiot, otrzymamy prowizję. Niezależnie od tego zalecamy tylko produkty lub usługi, z których osobiście korzystamy i / lub uważamy, że dodadzą wartości naszym czytelnikom. Ujawniamy to zgodnie z 16 CFR Federalnej Komisji Handlu, część 255: „Wytyczne dotyczące stosowania rekomendacji i świadectw”.

x

Jak pomocne było to?

ikona Ten artykuł zmienił moje życie!
x

Jak pomocne było to?

ikona Ten artykuł zmienił moje życie! zmiana
Twoja ocena
Uwaga: Lci.org.pl nie jest świadczeniodawcą opieki zdrowotnej. Nie możemy odpowiadać na pytania zdrowotne ani udzielać porad medycznych.
Twój Polityka prywatności jest dla nas ważne.
ikona Ten artykuł miał charakter informacyjny. ikona Mam pytanie medyczne.
x

Jak pomocne było to?

ikona Ten artykuł miał charakter informacyjny. zmiana
Twoja ocena
Uwaga: Lci.org.pl nie jest świadczeniodawcą opieki zdrowotnej. Nie możemy odpowiadać na pytania zdrowotne ani udzielać porad medycznych.
Twój Polityka prywatności jest dla nas ważne.
x
ikona Mam pytanie medyczne. zmiana

Nie jesteśmy w stanie zaoferować osobistych porad zdrowotnych, ale nawiązaliśmy współpracę z JustAnswer, który oferuje lekarzom na żądanie odpowiedzi na Twoje pytania medyczne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Porozmawiaj teraz online z lekarzem i uzyskaj szybkie odpowiedzi 1 na 1, siedząc na wygodnej kanapie.

wystarczy odpowiedzieć na logo
ZAPYTAJ TERAZ LEKARZA

Jeśli grozi Ci nagły wypadek medyczny, natychmiast zadzwoń do lokalnych służb ratunkowych lub odwiedź najbliższą izbę przyjęć lub ośrodek pilnej pomocy.

x

Jak możemy to poprawić?

ikona Ten artykuł zawiera nieprawidłowe informacje.
x

Jak możemy to poprawić?

ikona Ten artykuł zawiera nieprawidłowe informacje. zmiana
Twoja ocena
Uwaga: Lci.org.pl nie jest świadczeniodawcą opieki zdrowotnej. Nie możemy odpowiadać na pytania zdrowotne ani udzielać porad medycznych.
Twój Polityka prywatności jest dla nas ważne.
ikona Ten artykuł nie zawiera informacji, których szukam. ikona Mam pytanie medyczne.
x

Jak możemy to poprawić?

ikona Ten artykuł nie zawiera informacji, których szukam. zmiana
Twoja ocena
Uwaga: Lci.org.pl nie jest świadczeniodawcą opieki zdrowotnej. Nie możemy odpowiadać na pytania zdrowotne ani udzielać porad medycznych.
Twój Polityka prywatności jest dla nas ważne.
x
ikona Mam pytanie medyczne. zmiana

Nie jesteśmy w stanie zaoferować osobistych porad zdrowotnych, ale nawiązaliśmy współpracę z JustAnswer, który oferuje lekarzom na żądanie odpowiedzi na Twoje pytania medyczne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Porozmawiaj teraz online z lekarzem i uzyskaj szybkie odpowiedzi 1 na 1, siedząc na wygodnej kanapie.

wystarczy odpowiedzieć na logo
ZAPYTAJ TERAZ LEKARZA

Jeśli grozi Ci nagły wypadek medyczny, natychmiast zadzwoń do lokalnych służb ratunkowych lub odwiedź najbliższą izbę przyjęć lub ośrodek pilnej pomocy.

Uwaga: Wyniki mogą się różnić w zależności od skuteczności produktu. Informacje zawarte na tej stronie służą wyłącznie do ogólnych celów informacyjnych. Treść ta nie zawiera żadnych roszczeń medycznych, a informacje zawarte w niniejszym dokumencie nie są przeznaczone do autodiagnozy lub samodzielnego leczenia jakichkolwiek schorzeń.

Jakiekolwiek użycie tej witryny oznacza zgodę na Warunki korzystania i Polityka prywatności wspomniane tutaj.

Klauzula: Informacje podane na tej stronie mają na celu wyłącznie Twoją wiedzę ogólną i nie zastępują profesjonalnej porady medycznej ani leczenia określonych schorzeń. Nie należy wykorzystywać tych informacji do diagnozowania lub leczenia problemu zdrowotnego lub choroby bez konsultacji z wykwalifikowanym lekarzem. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości dotyczących stanu zdrowia należy skonsultować się z lekarzem. Korzystanie z tej witryny jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na opublikowane warunki korzystania z tej witryny oraz wszystkie zasady dotyczące witryny. Zobacz nasze Zastrzeżenie medyczne po więcej informacji.

X

Ujawnienie reklamy

Treść, która pojawia się na tej stronie, jest prezentowana jako przegląd w porównaniu z marketingiem porównawczym. Dostarczane informacje obejmują informacje o produktach, przeglądy, przewodniki zakupowe i specyfikacje produktów. Wszystkie znaki towarowe, zarejestrowane znaki towarowe i znaki usługowe wymienione w tej witrynie są własnością ich odpowiednich właścicieli. Jeśli coś jest nieścisłe, skontaktuj się z nami i daj nam znać. Dostarczanie faktów dotyczących produktów pomaga lepiej służyć naszym czytelnikom i dokładności treści.

Poniższa tabela nie obejmuje wszystkich firm ani wszystkich produktów dostępnych na rynku, z wyjątkiem tych, które promujemy jako ich podmioty stowarzyszone. W pełni przestrzegając wytycznych FTC, należy założyć, że wszystkie linki w tabeli są linkami partnerskimi i możemy otrzymać rekompensatę, jeśli klikniesz jeden z nich i dokonasz zakupu. Jesteśmy niezależni, a wyrażone tutaj opinie są naszymi własnymi. Cała zawartość redakcyjna jest napisana bez uprzedzeń i uprzedzeń, niezależnie od sponsorów lub stowarzyszeń stowarzyszonych.
X

Ta zawartość Lci.org.pl została sprawdzona, a także sprawdzona pod kątem faktów, aby zagwarantować możliwie najlepszą dokładność.

Przestrzegamy ścisłej polityki redakcyjnej, szczególnie w odniesieniu do źródeł, z których korzystamy. Nasze artykuły pochodzą z renomowanych stron internetowych, a badania pochodzą z instytucji akademickich i są recenzowane. Możesz kliknąć liczby w nawiasach (1, 2 itd.) I sprawdzić te odniesienia.

Formularz opinii na tej stronie może służyć do zgłaszania treści, które nie są dokładne, aktualne lub w jakikolwiek sposób budzą wątpliwości.

Nie zamierzamy, aby informacje przedstawione w naszych artykułach zastępowały relację medyczną z wykwalifikowanym lekarzem, ani nie stanowią one specjalistycznej porady.