Zaktualizowano: 2019, 8 sierpnia

Przegląd białek konopi - Co to jest białko konopne i dlaczego jest tak popularne?

Przegląd białek konopi - Co to jest białko konopne i dlaczego jest tak popularne?

Dzisiejszy artykuł będzie dotyczył odżywiania. Mówiąc dokładniej, będzie to jeden bardzo ważny składnik odżywczy, którego organizm ludzki absolutnie potrzebuje. Jesteś mądry i dobrze odgadłeś. To białko !!

W dzisiejszych czasach na rynek trafił „nowy” produkt i podbił go szturmem. Jego popularność rośnie i ludzie wydają się być na niej „uzależnieni”. Nowy produkt, o którym dzisiaj będę mówić, nazywa się „Białko Konopne”. Chociaż ten artykuł będzie oparty na białku konopi, przeczytasz wiele interesujących faktów na temat odżywiania i ogólnie zdrowia.

Aby dobrze zacząć, porozmawiajmy najpierw o samym białku. Kiedy zrozumiemy, dlaczego absolutnie potrzebujemy białka, przejdziemy do dzisiejszego głównego wydarzenia.

Dlaczego białko jest potrzebne naszemu organizmowi?

Ludzie bardzo często popełniają ogromny błąd łącząc białko z kulturystami. Tak, wszyscy ci kulturyści przyjmują dodatkowe białko (między innymi) podczas treningu, ale to niekoniecznie musi oznaczać, że jest to tylko dla nich.

Powiedziałem „ekstra”, ponieważ nie biorą białka tylko z pożywienia; kupują pojemniki białko w proszku których używają do robienia koktajli; to znaczy, jak powiedziałem, dodatkowy posiłek dla nich.

Cóż, z poprzedniego stwierdzenia, które zrobiłem, możesz po prostu połączyć kilka kropek i dowiedzieć się, dlaczego białko jest tak ważne.

Białko buduje mięśnie, ale nie tylko!

Białko dobre

Widzisz, białko zajmuje aż 42% naszej suchej masy ciała. Jeśli chcesz naukowej definicji białka, brzmiałoby to mniej więcej tak: Białka to biocząsteczki, które składają się z aminokwasów. Rozważam budulec białek.

Widzimy ogromne znaczenie, jakie białka odgrywają przez sam czas trwania tych badań medycznych[1] to mówi tylko o nich! W tych badaniach widać, że białka odgrywają istotną rolę w prawie każdej aktywności komórki. Wszystkie te czynności są niezbędne dla naszego metabolizmu.

Oczywiście, jak już wspomniałem, ich najpopularniejszą funkcją jest budowanie mięśni. Więc tak, to nie jest mit - jeśli chcesz budować mięśnie, absolutnie potrzebujesz dobrego spożycia białka (i oczywiście innych bardzo ważnych składników odżywczych).

Mając to na uwadze, możesz zrozumieć, jak ważne jest wybranie odpowiedniego „dodatkowego” białka dla siebie (wróć i zobacz, co mam na myśli przez „ekstra” na wypadek, gdybyś zapomniał).

Fakty, które musisz wiedzieć o białku konopi

Poszukiwanie najlepszej mieszanki jakości (zdrowia) i smaku, jeśli chodzi o białko, może przypominać szukanie igły w stogu siana, jeśli nie wiesz, czego szukać.

Wyobraź sobie, że wchodzisz do sklepu spożywczego i szukasz wszystkich tych produktów. Każdy produkt pochodzi od innego producenta. Komu powinieneś zaufać? Co powinieneś wybrać? Czy to jest zdrowe? Czy to naturalne?

Zmierzysz się z tymi wszystkimi pytaniami twarzą w twarz. Cóż, na szczęście dla Ciebie, ten artykuł pomoże Ci poznać fakty dotyczące nowszego członka rynku. Ta marka sprzedaje się jak szalona i obecnie można ją zobaczyć prawie wszędzie. Oczywiście jest to białko konopne.

Czym dokładnie jest białko konopne?

Proszek białka konopnego

Niewiele osób w ogóle wie o konopiach. Szczerze mówiąc, słyszałem wiele przykrych bzdur od ludzi, którzy myślą, że wiedzą, o czym mówią, ale tak naprawdę nie mają pojęcia.

Cóż, jeśli nie chcesz być jedną z tych osób, przeczytaj uważnie, co jest poniżej. Jeśli nie wiesz, czym jest białko konopi, nie martw się, ja też nie.

Przede wszystkim porozmawiajmy o samych konopiach. Niektórzy z was mogą słyszeli o konopiach, niektórzy z was nie mają pojęcia - ale jedno jest pewne; większość ludzi, którzy słyszeli o konopiach, łączy je z marihuaną.

Konopie są właściwie jedną z najstarszych roślin, jakie ludzie kiedykolwiek odkryli. Od tamtego czasu (Columbia History of the World faktycznie twierdzi, że mają zapisy o tym, że tkanina konopna jest najstarszym ludzkim reliktem; a okres, o którym mówią, zaszokuje cię - 8,000 pne), konopie były używane do produkcji tekstyliów i papieru .

Dlaczego więc ludzie łączą konopie z marihuaną, skoro istnieje ona od tylu lat?

Cóż, wygląda identycznie. Konopie to tak naprawdę tylko jedna z odmian konopi. „Konopie przemysłowe”, jak ludzie lubią to nazywać, to niepsychedeliczna odmiana rośliny konopi. Mówiąc dokładniej, konopie przemysłowe mają mniej niż 1% THC.

Co to są nasiona konopi?

Wszystko zaczyna się od nasiona konopii. Są składnikami odżywczymi, jak wszystkie inne, ale bardzo gęstymi. Te właśnie nasiona konopi są później przekształcane w wiele różnych produktów. Stamtąd pochodzi białko konopne i oto jak.

Tak więc nasiona konopi są starannie przekształcane i przetwarzane na mleko konopne. Możesz pić to mleko bez zmian lub użyć go do przygotowania kolejnego smacznego napoju (np. Koktajlu mlecznego) i zyskać mnóstwo zdrowych składników odżywczych.

Poza tym ludzie tłoczą do oleju również nasiona konopi. Olej konopny jest niezwykle bogaty w kwasy wielonienasycone.

Te „ekstrakty”, które powstały z czegoś tak prostego jak nasiona konopi, to esencja białka konopnego w proszku, czyli produktu końcowego.

Jakie są zalety białka konopi?

Korzyści z proszku konopnego

Teraz wiemy, czym jest białko konopi, co oznacza, że ​​twoje następne pytanie w naturalnej kolejności brzmi - ale czy to działa?

Jeśli zastanawiasz się, co możesz na tym zyskać, czytaj dalej.

W tych badaniach medycznych[2], rzeczywiście widzimy, że białko pochodzące z nasion konopi jest nie tylko skuteczne i dobre, ale w niektórych przypadkach nawet lepsze niż inne źródła białka. To powinno odpowiedzieć na pierwsze pytanie.

Jeśli chodzi o to, co dokładnie oferuje proszek białka konopnego na stole, uważam, że wystarczy.

Samo białko

We wspomnianych wcześniej badaniach widzieliście już, jak skuteczne jest białko pochodzące z nasion konopi.

Dokładniej mówiąc, tylko białka pochodzące z nasion soi są przed białkami nasion konopi, jeśli chodzi o procentową zawartość białka w sadzeniu. Innymi słowy, białka konopi to drugie najbardziej „przydatne” białka roślinne na świecie.

W białku konopnym możesz znaleźć wszystkie z 21 aminokwasów, których pragnie nasz organizm! Nasze ciała wykorzystują każdy z tych 21 aminokwasów do utrzymania optymalnego zdrowia.

W tej samej grupie 21 aminokwasów znajduje się 9 aminokwasów uważanych za niezbędne dla naszego organizmu. Ponadto nasze ciała nie są w stanie wyprodukować tych 9 aminokwasów, co oznacza, że ​​musimy je znaleźć gdzie indziej; a gdzie indziej mam na myśli jedzenie.

Skoro tyle mówiliśmy o białkach, szkoda by było nie wspomnieć o globulinie - jednym z najważniejszych białek na całe życie.

Białka globulinowe to enzymy, fibrynogen, hemoglobina. Czy możesz zgadnąć, gdzie znajduje się najbardziej globulina? - Nasiona konopii! Poprawny!

Dokładniej, nasiona konopi zawierają w sobie 65% globuliny.

Białko konopi jest również bardzo łatwe do wchłonięcia i strawienia. Wynika to z faktu, że zawiera albuminę. Albumina również należy do grupy białek globulinowych.

„Dobry rodzaj” tłuszczów

omega

Nie każdy tłuszcz jest uważany za zły. Nasz organizm potrzebuje tłuszczu. Cóż, na szczęście dla nas nasiona konopi zawierają również sporą ilość tych zdrowych, „dobrych” tłuszczów.

Nasiona konopi zawierają kwasy tłuszczowe, które są niezwykle korzystne dla naszego zdrowia.

Widzisz, w tej grupie kwasów znajdziesz Omega 3 i Omega 6. Jak wspomniałem wcześniej, niektóre aminokwasy nie mogą być produkowane przez nasz organizm. Omega 3 i Omega 6 są właśnie takie. Potrzebujemy ich, ale nie możemy ich wyprodukować.

Wiele badań sugeruje, że niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe zapobiegają chorobom takim jak: rak, choroba Alzheimera, Depresja i choroby przewlekłe.

Zdrowy błonnik

Proszek białkowy z konopi jest niezwykle bogaty w zdrowy błonnik. Jedna łyżka stołowa zawiera 3 gramy zdrowego błonnika w proszku z konopi.

Ilość zdrowego błonnika, którego potrzebujemy do utrzymania dobrego zdrowia to:

 • Dla kobiet około 25 gramów.
 • Dla mężczyzn około 98 gramów.

Widzisz, trudno jest uzyskać tak dużo z innych źródeł białka, ponieważ zwykle mają one niską zawartość błonnika. Jednak w przypadku białka konopnego wstawiałbyś zarówno dobre białko, jak i odpowiednią ilość błonnika.

Aby uczynić rzeczy jeszcze bardziej atrakcyjnymi, niektóre badania dostarczyły wyników, które twierdzą, że:

Jeśli codziennie spożywana jest odpowiednia ilość błonnika, choroby takie jak rak i cukrzyca można temu zapobiec.

Biorąc pod uwagę fakt, że rak jest dziś naszym zabójcą numer jeden, brzmi to niezwykle dobrze.

Błonnik może również zdziałać cuda, jeśli próbujesz zmniejszyć wagę. Wynika to z faktu, że spowalnia trawienie, co oznacza, że ​​poczujesz się „pełny” szybciej niż wcześniej; to prowadzi do tego, że nie jesz tyle.

Buduj mięśnie i kości za pomocą magnezu

Bogaty w magnez

Białko konopne w proszku nie jest tak bogate w magnez, ale z pewnością jest nim mleko konopne. Nasz organizm absolutnie potrzebuje magnezu! Magnez sprawia, że ​​nasze kości są zdrowe i mocne, a także wpływa na nasze mięśnie.

Odgrywa istotną rolę, jeśli chodzi o ciśnienie krwi, ponieważ utrzymuje je w normie; w tym poziomy glukozy.

Witamina B i Witamina D.

Konopie są pełne witaminy B i Witamina D. Są niezbędne do przekształcania żywności w energię.

Wapń i fosfor

Czy wiesz, ile wapnia potrzebują zdrowi dorośli, aby zachować optymalny stan zdrowia? Odpowiedź brzmi: 1,000 mg wapnia. Dokładnie taką ilość wapnia znajdziesz w jednej filiżance mleka konopnego.

Oprócz wapnia, mleko konopne jest również doskonałym źródłem fosforu. Potrzebujemy fosforu do zdrowych i mocnych kości.

Czy konopie dają radę?

Jak powiedziałem na początku tego artykułu, konopie to tylko rodzaj konopi. Tak więc błąd polegający na myśleniu, że za pomocą konopi można się odurzyć, jest normalny.

Rzeczywistość jest inna. Nie możesz!

Pomyśl o tym, konopie można dziś kupić niemal wszędzie. Niektórzy z was żartownisie powiedzą, że marihuanę (starszą siostrę konopi) można również kupić wszędzie, ale spójrzmy prawdzie w oczy, twój humor nie jest tak dobry i nie możesz kupić marihuany w sklepie ze zdrową żywnością. Ludzie, proszę!

Pomijając wszystkie żarty, jest jedna rzecz, która zaprzecza faktom, które wam przedstawiłem. To byłby DEA. Plik DEA wprowadziła konopie i marihuanę w tej samej grupie - Harmonogram 1. Chociaż powody, dla których to zrobili, są niejasne, pozostaje następujący: Nie możesz odurzyć się konopi!

Jak popularne jest w rzeczywistości białko konopne?

Biznes konopi

Potrzebuję tylko jednego faktu, który rozwali twój umysł. O co możesz zapytać?

Cóż, uważaj się za ostrzeżonego.

- HIA, które oznacza Stowarzyszenie Przemysłu Konopnego, twierdzi, że zarobiło 620 milionów dolarów w ciągu jednego roku tylko na produktach na bazie konopi.

Pamiętając, że dzieje się to tylko w USA, wydaje się to naprawdę niesamowite.

Ponadto, ponieważ konopie są uważane za nielegalne w USA, materiały konopne importowano głównie z Europy.

Jest jeszcze jedna korzyść, o której wcześniej nie wspomniałem. Ta korzyść powinna uwzględniać rolników i osoby zainteresowane sadzeniem konopi (pamiętaj, że są one nielegalne w Stanach Zjednoczonych). Rośliny konopi zapobiegają erozji, ponieważ odtruwają glebę.

Jak szalone to jest? Wydaje mi się, że obecnie konopie otaczają tylko korzyści.

Cóż, pomyśl o tym, to tylko jeden z powodów, dla których białko konopi jest obecnie tak popularne - ma wiele do zaoferowania i jest całkowicie naturalne.

Specjalne przepisy, których możesz użyć, aby Twoje białko konopne smakowało jeszcze lepiej

Istnieje ogromna różnorodność rzeczy, które możesz zrobić ze spożyciem białka konopnego. Możesz go pić jako zwykły koktajl białkowy.

Po prostu wlej porcję proszku białka konopi do blendera, wlej trochę mleka lub wody i wymieszaj wszystko razem.

Radzę zrobić miły smoothie power shake. Możesz to zrobić, dodając wybrane przez siebie owoce do mikstury.

Jeśli mnie zapytasz, a ponieważ to mój artykuł, nie masz wyboru, dodałbym banany, mleko (jeśli masz mleko konopne, które byłoby świetne), płatki owsiane i białko konopne w proszku do smacznej mieszanki.

To zdziała cuda dla ogólnego stanu zdrowia, ale nie tylko. Jeśli ćwiczysz i mocno uderzasz na siłownię, tego typu koktajle będą doskonałe do dodawania mięśni. W tym proszku jest dużo zdrowego białka, a jeśli zmieszasz go z niektórymi owocami lub warzywami (lub obydwoma), otrzymasz potworny napój!

Oprócz koktajli proteinowych, koktajli i podobnych napojów możesz zrobić ciastko konopne.

Oto jak możesz to zrobić:

Wszystko, czego potrzebujesz ze swojego sklepu spożywczego (składniki):

 • ¼ białek konopi
 • ¼ szklanki mąki ryżowej
 • Banany 2
 • ¼ syropu klonowego
 • 1 łyżeczka proszku waniliowego
 • 5 łyżek proszku kakaowego
 • ½ orzechów włoskich

Jak widać, składniki nie są trudne do znalezienia. Możesz je znaleźć wszędzie. Sądząc po tej liście, tylko znalezienie białka konopnego byłoby nieco trudniejsze, ale biorąc pod uwagę fakt, że zwiększyło ono swoją popularność, nie będzie to również wyzwanie.

Jak przygotowujesz ciasteczka konopne:

Zdrowe ciasteczka
 • Włóż orzechy włoskie do blendera. Orzechy włoskie należy miksować, aż ziemia będzie gruba.
 • Następny krok jest bardzo prosty. Po prostu wlej pozostałe składniki do tego samego blendera i zacznij miksować. Musisz się upewnić, że wszystko jest dobrze wymieszane.
 • Teraz, gdy wszystko już wymieszałeś, wlej mieszaninę do tacy na ciastka.
 • Piekarnik należy rozgrzać do 180 stopni Celsjusza. Ciasto brownie należy zostawić na około 14 do 18 minut w nagrzanym piekarniku.

I voila! W ten sposób robisz własne ciasto brownie. To z pewnością doskonała mieszanka smaku i zdrowia!

Możesz też zrobić inny popularny i smaczny deser - babeczki konopne.

Możesz tutaj po prostu użyć proszku białka konopnego oraz trochę kokosa i owsa. Przepis jest w zasadzie zwykłym przepisem na muffinki. Nie zapomnij również dodać do mikstury sody oczyszczonej.

I trzecia, ostatnia opcja na zdrowy, ale słodki deser - batony Hemp Chia.

Po prostu wymieszaj proszek białkowy z konopi z nietolerancją mleka, słodzikiem, masłem z orzechów nerkowca i odrobiną kakao. Jedyne, co teraz pozostaje, to skręcić tego złego chłopca i cieszyć się smakiem! Mm, to przynosi wodę do ust, tylko sobie to wyobrażając.

Jak widać, można zrobić prawie wszystko i wszystko, używając proszku białka konopnego, nasion konopi lub mleka konopnego.

Desery, które zostały wymienione w tym artykule, to tylko moje ulubione desery. Nie ulega wątpliwości, że jest wiele innych rzeczy, które można zrobić z konopi. Po prostu bądź kreatywny!

Rzeczy, na które należy uważać:

Tak, w całym tym artykule mówiliśmy o zdrowych i naturalnych składnikach odżywczych. Ponieważ jednak ten artykuł dobiega końca, muszę odnieść się do jednej rzeczy.

Chociaż składniki odżywcze są naturalne, istnieje również ryzyko! Ryzyko to możesz wyeliminować tylko Ty i Ty. Przyjmowanie czegoś takiego jak białka o wiele więcej niż „przepisana” dawka może być wyjątkowo szkodliwe dla zdrowia. Twoje ciało potrzebuje czasu, aby wchłonąć całe białko, które przyjmujesz i dobrze je wykorzystać. W międzyczasie białko przechodzi przez nasze najważniejsze organy.

Ludzie, którzy zwykle popełniają ten błąd i kończą walką o życie na końcu, to ludzie, którzy chcą mieć więcej mięśni w jak najkrótszym czasie. Widzisz, myślą, że przyrost masy mięśniowej zależy wyłącznie od spożycia białka.

Chociaż białko ma wiele wspólnego z siłą i masą mięśniową, nie oznacza to, że im więcej jesz, tym silniejszy się stajesz. Wystarczy przyjąć, że obliczona przez Ciebie ilość odpowiada zapotrzebowaniu na Twoją masę ciała.

Ponadto przedawkowanie białka konopi może wynikać z - Zaburzenia żołądkowo-jelitowe. Tak więc, jeśli zauważysz, że masz biegunkę, jeśli twoje stolce się rozluźniają, najlepiej byłoby, gdybyś przestał spożywać białko konopne.

Problem żołądkowo-jelitowy

Ostateczny werdykt

To byłoby dosłownie wszystko, co musisz wiedzieć o białku konopi. Jeśli chcesz to zrobić i zacząć go regularnie spożywać, daję Ci „zieloną flagę”.

Zróbmy krótki przegląd wszystkich rzeczy, których się dzisiaj nauczyliśmy.

Konopie to rodzaj konopi. Chociaż marihuana jest bliskim krewnym konopi, konopie nie mogą Cię odurzyć. Jest nielegalny w Stanach Zjednoczonych Ameryki, więc jest importowany z innych krajów.

Białko konopne ma wiele do zaoferowania Twojemu zdrowiu. Będziesz mógł budować mięśnie, wzmocnić układ odpornościowy, zapobiegać niektórym szkodliwym chorobom poprzez regularne spożywanie białka konopi.

To byłaby w zasadzie istota dzisiejszego artykułu. Mam nadzieję, że ci się podobało i nauczyłeś się czegoś nowego.

Jedyne, co teraz pozostaje, to pytanie - „Czy jest coś nie tak z nasionami konopi i proszkiem z białka konopi?”

Jak wspomniałem wcześniej, ale mam wrażenie, że muszę o tym wspomnieć na wszelki wypadek, odpowiedź na to pytanie zależy wyłącznie od ciebie; konsument. Jeśli będziesz postępować odpowiednio i przyjmować dawkę, która jest dobra dla Ciebie i Twojego typu ciała, wszystko będzie dobrze.

Może być również dobrze, jeśli odwiedzisz lekarza przed podjęciem decyzji o codziennym przyjmowaniu proszku białka konopi.

Teraz, kiedy już wiesz, czym naprawdę jest białko konopi i co kryje się za kurtyną, moja praca została wykonana. Do następnego razu!

Czytaj także: Recenzje proszku białka konopnego

Kredyty obrazowe

Źródło zdjęcia: shutterstock.com

Inpost Image Credit: shutterstock.com

Podobne posty

Pokaż wszystkie