Zaktualizowano: październik-02-2020

Czy środki do czyszczenia jelita grubego naprawdę pomagają?

Medycznie sprawdzony przez Robert G. Silverman, MS, CCN, CNS, CSCS
Czy płukanie jelita grubego to dobry pomysł? Dowiedz się prawdy o naturalnych środkach do czyszczenia okrężnicy tutaj.
Środki do czyszczenia jelita grubego
Naturalne oczyszczanie jelita grubego wypłukuje odpady z jelita grubego - ale czy to działa? Zdjęcie z Shutterstock

Rak jelita grubego jest jednym z najczęstszych rodzajów raka, który dotyka mężczyzn i kobiety na całym świecie American Cancer Society's raport. W Stanach Zjednoczonych jest jedną z głównych przyczyn zgonów z powodu raka. Takie statystyki sprawiają, że dbanie o okrężnicę jest ważnym zadaniem, ale jak byś to zrobił?

Większość ludzi pomyślałaby o oczyszczaniu jelita grubego jako o rozwiązaniu, a środki do czyszczenia jelita grubego są obecnie szeroko reklamowane jako doskonałe podejście do promowania zdrowia jelita grubego. Niestety eksperci uważają inaczej.

Więc o co naprawdę chodzi z tymi środkami do czyszczenia okrężnicy? Czy naprawdę są z nich korzyści medyczne? Dowiedzmy Się.

Co to są środki do czyszczenia jelita grubego?

Środki do czyszczenia okrężnicy, jak sama nazwa wskazuje, należą do produktów, które pomagają oczyścić okrężnicę poprzez wydalenie jej zawartości. Występują w różnych formach, od herbat, tabletek i kapsułek po proszki, enzymy i lewatywy. Te produkty są dostępne w Internecie lub w sklepach stacjonarnych, takich jak apteki, supermarkety i sklepy ze zdrową żywnością.

Czy oczyszczanie jelita grubego jest przydatne czy niepotrzebne?

Stosowanie środków do czyszczenia okrężnicy opiera się na czymś, co nazywa się „samozatrucie, "zjawisko, w którym odpady i toksyny, które gromadziły się w okrężnicy przez lata, rozprzestrzeniają się po całym organizmie i" zatruwają "je. Skutkiem tego zatrucia jest choroba. Pomimo braku solidnych dowodów, błędne przekonanie utrzymywało się, prowadząc do pojawienie się produktów, które mają oczyszczać okrężnicę poprzez usuwanie rzekomo „toksycznych” odpadów.

Innym zastosowaniem środków do czyszczenia okrężnicy jest łagodzenie zaparć, ponieważ środki do czyszczenia okrężnicy promują właściwą eliminację odpadów, co robią poprzez usuwanie nagromadzonego stolca, który blokuje okrężnicę. Inne powody stosowania obejmują poprawę nastroju (źródło), zwiększając odporność (źródło), utrata wagi i zmniejszenie ryzyka raka okrężnicy.

Nasz zalecany produkt do oczyszczania jelita grubego

Nasz polecany produkt Colon Detox Plus

Colon Detox Plus ma tę zaletę, że rozpuszcza zatykające się substancje w jelitach i jednocześnie poprawia ogólny stan okrężnicy użytkownika.
Kod kuponu KONSUMENT 5 Otrzymać 5% taniej Twoje zamówienie w colondetoxplus.com

Najnowsze środki do czyszczenia jelita grubego

Jakie są kluczowe składniki, których należy szukać w środkach do czyszczenia jelita grubego?

Większość środków do czyszczenia okrężnicy zawiera ten sam rodzaj składników. Obejmują one:

  • Włókno - Działa prawie jak „szczoteczka do zębów” przechodząca przez okrężnicę. Najbardziej polecane to psyllium i siemię lniane.
  • Psyllium Husk - środek przeczyszczający zwiększający objętość który pomaga złagodzić zaparcia poprzez zwiększenie ilości wody w stolcu, powodując, że przemieszcza się on łatwiej i szybciej przez jelita. Wraz z odpowiednią dietą pomaga również obniżyć poziom cholesterolu we krwi (źródło).
  • Siemię lniane - Te małe nasiona, znane również jako siemię lniane, są często używane leczyć zaparcia ze względu na jego zdolność do przyspieszania ruchów jelit, co z kolei zwiększa częstotliwość wypróżnień. Ma również niezliczoną liczbę plików inne korzyści takie jak obniżenie poziomu cholesterolu we krwi (źródło), poprawiają zdrowie układu sercowo-naczyniowego (źródło), zmniejszają ryzyko niektórych nowotworów (źródło) i łagodzić objawy menopauzy (źródło).
  • Senna: AN Środek przeczyszczający zatwierdzony przez FDA stosowany w leczeniu zaparć i do oczyszczania jelit przed kolonoskopią.
  • Aloes: Popularna roślina lecznicza o silnych właściwościach przeciwzapalnych. Udowodniono, że jest skuteczny w zmniejszaniu bólu i dyskomfortu związanego z zespołem jelita drażliwego (źródło) i inne choroby zapalne przewodu pokarmowego.
  • Probiotyki: Oni przywykli poprawić trawienie i zwiększyć populację dobrych bakterii w jelitach. Wśród ich wielu korzyści można wymienić leczenie biegunki, zespołu jelita drażliwego, infekcji drożdżakowych i infekcji dróg moczowych. Ostatnie badania sugerują nawet ich potencjalną rolę w zapobieganiu rakowi okrężnicy (źródło).
  • Imbir: Oprócz potężnego właściwości antyseptycznezioło to ma również zdolność promowania prawidłowego trawienia (źródło).

Środki do czyszczenia jelita grubego - czy naprawdę działają?

Dowody naukowe dotyczące bezpieczeństwa i skuteczności oczyszczania jelita grubego są dość ograniczone, a eksperci szybko twierdzą, że organizm ma własny sposób dbania o siebie, a jego metody usuwania toksyn i produktów przemiany materii działają całkiem dobrze.

Ale to nie znaczy, że wszystko środki do czyszczenia okrężnicy są bezużyteczne i są po prostu całkowitą stratą pieniędzy. Niektóre są naprawdę pomocne w łagodzeniu zaparć i innych dolegliwości żołądkowo-jelitowych. Inni uważają je za skuteczną pomoc w odchudzaniu. To tylko kwestia wyboru odpowiedniego produktu dla siebie, co jest bardzo prawdopodobne, jeśli najpierw porozmawiasz ze swoim specjalistą ds. Zdrowia, aby uzyskać cenne zalecenia.

Środki do czyszczenia jelita grubego, podobnie jak inne suplementy, nie są regulowane przez FDA.

czy działają środki do czyszczenia okrężnicy
Dowiedz się więcej o tym, czego szukać w preparacie do czyszczenia okrężnicy. Zdjęcie za pośrednictwem Shutterstock

Jakie są skutki uboczne oczyszczania okrężnicy?

Najczęstsze skutki uboczne środków do czyszczenia okrężnicy obejmują odwodnienie, wymioty, nudności i skurcze. Poważniejsze skutki uboczne to brak równowagi mineralnej, perforacja jelit, infekcja i niewydolność nerek. Możliwa jest również reakcja alergiczna.

Ryzyko wystąpienia działań niepożądanych wzrasta u osób z chorobami zapalnymi jelit, guzami okrężnicy lub odbytnicy, niedawnymi operacjami jelit, problemami z sercem i chorobami nerek.

Jak wybrać najlepsze środki do czyszczenia jelita grubego?

The najlepsze środki do czyszczenia okrężnicy to te, które mają całkowicie naturalną formułę i są skomponowane z odpowiednich składników. Musi być wolny od jakichkolwiek sztucznych, potencjalnie szkodliwych składników, ponieważ Twoim celem przy oczyszczaniu jelita grubego jest przede wszystkim pozbycie się szkodliwych toksyn z organizmu. Aby znaleźć najlepsze produkty do oczyszczania jelita grubego, spójrz na listę najlepszych marek i recenzje klientów. Co najważniejsze, przed rozpoczęciem jakichkolwiek suplementów zawsze skonsultuj się z lekarzem w celu ustalenia odpowiedniego produktu.

Bottom Line

Chociaż są osoby, które odniosły korzyści ze stosowania środków do czyszczenia okrężnicy, należy pamiętać, że najlepszym sposobem na bezpieczne i skuteczne oczyszczenie okrężnicy jest nadal spożywanie wystarczającej ilości błonnika i dużej ilości wody. Aktywność fizyczna jest również ważna, ponieważ poprawia przepływ krwi w całym organizmie, ułatwiając okrężnicy bardziej efektywne funkcjonowanie.

Jeśli zdecydujesz się użyć środka do czyszczenia okrężnicy, przed kontynuowaniem skonsultuj się ze swoim zaufanym ekspertem medycznym - nie możemy wystarczająco podkreślić, jak ważne jest to. Upewnij się, że produkt, którego będziesz używać, jest renomowany. Ponadto sprawdź składniki, ponieważ niektóre z nich mogą wyrządzić więcej szkody niż pożytku dla twojego zdrowia.

** Jest to subiektywna ocena oparta na sile dostępnych informacji i naszej ocenie skuteczności.

* Wynik może się różnić. Jeśli jesteś w ciąży, karmisz piersią, masz poważne schorzenia lub choroby serca w wywiadzie, zalecamy skonsultowanie się z lekarzem przed zastosowaniem jakiegokolwiek suplementu. Informacje zawarte na tej stronie służą wyłącznie do ogólnych celów informacyjnych. Nie jest przeznaczony do diagnozowania, leczenia ani zapobiegania jakiejkolwiek chorobie i nie należy traktować go jako porady medycznej. Zawsze skonsultuj się z lekarzem przed zastosowaniem jakichkolwiek suplementów.

Ujawnienie powiązania materiału: Niektóre z linków w powyższym poście to „powiązane linki sprzedażowe”. Oznacza to, że jeśli możesz kliknąć link i kupić przedmiot, otrzymamy prowizję. Niezależnie od tego zalecamy tylko produkty lub usługi, z których osobiście korzystamy i / lub uważamy, że dodadzą wartości naszym czytelnikom. Ujawniamy to zgodnie z 16 CFR Federalnej Komisji Handlu, część 255: „Wytyczne dotyczące stosowania rekomendacji i świadectw”.

x

Jak pomocne było to?

ikona Ten artykuł zmienił moje życie!
x

Jak pomocne było to?

ikona Ten artykuł zmienił moje życie! zmiana
Twoja ocena
Uwaga: Lci.org.pl nie jest świadczeniodawcą opieki zdrowotnej. Nie możemy odpowiadać na pytania zdrowotne ani udzielać porad medycznych.
Twój Polityka prywatności jest dla nas ważne.
ikona Ten artykuł miał charakter informacyjny. ikona Mam pytanie medyczne.
x

Jak pomocne było to?

ikona Ten artykuł miał charakter informacyjny. zmiana
Twoja ocena
Uwaga: Lci.org.pl nie jest świadczeniodawcą opieki zdrowotnej. Nie możemy odpowiadać na pytania zdrowotne ani udzielać porad medycznych.
Twój Polityka prywatności jest dla nas ważne.
x
ikona Mam pytanie medyczne. zmiana

Nie jesteśmy w stanie zaoferować osobistych porad zdrowotnych, ale nawiązaliśmy współpracę z JustAnswer, który oferuje lekarzom na żądanie odpowiedzi na Twoje pytania medyczne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Porozmawiaj teraz online z lekarzem i uzyskaj szybkie odpowiedzi 1 na 1, siedząc na wygodnej kanapie.

wystarczy odpowiedzieć na logo
ZAPYTAJ TERAZ LEKARZA

Jeśli grozi Ci nagły wypadek medyczny, natychmiast zadzwoń do lokalnych służb ratunkowych lub odwiedź najbliższą izbę przyjęć lub ośrodek pilnej pomocy.

x

Jak możemy to poprawić?

ikona Ten artykuł zawiera nieprawidłowe informacje.
x

Jak możemy to poprawić?

ikona Ten artykuł zawiera nieprawidłowe informacje. zmiana
Twoja ocena
Uwaga: Lci.org.pl nie jest świadczeniodawcą opieki zdrowotnej. Nie możemy odpowiadać na pytania zdrowotne ani udzielać porad medycznych.
Twój Polityka prywatności jest dla nas ważne.
ikona Ten artykuł nie zawiera informacji, których szukam. ikona Mam pytanie medyczne.
x

Jak możemy to poprawić?

ikona Ten artykuł nie zawiera informacji, których szukam. zmiana
Twoja ocena
Uwaga: Lci.org.pl nie jest świadczeniodawcą opieki zdrowotnej. Nie możemy odpowiadać na pytania zdrowotne ani udzielać porad medycznych.
Twój Polityka prywatności jest dla nas ważne.
x
ikona Mam pytanie medyczne. zmiana

Nie jesteśmy w stanie zaoferować osobistych porad zdrowotnych, ale nawiązaliśmy współpracę z JustAnswer, który oferuje lekarzom na żądanie odpowiedzi na Twoje pytania medyczne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Porozmawiaj teraz online z lekarzem i uzyskaj szybkie odpowiedzi 1 na 1, siedząc na wygodnej kanapie.

wystarczy odpowiedzieć na logo
ZAPYTAJ TERAZ LEKARZA

Jeśli grozi Ci nagły wypadek medyczny, natychmiast zadzwoń do lokalnych służb ratunkowych lub odwiedź najbliższą izbę przyjęć lub ośrodek pilnej pomocy.

Uwaga: Wyniki mogą się różnić w zależności od skuteczności produktu. Informacje zawarte na tej stronie służą wyłącznie do ogólnych celów informacyjnych. Treść ta nie zawiera żadnych roszczeń medycznych, a informacje zawarte w niniejszym dokumencie nie są przeznaczone do autodiagnozy lub samodzielnego leczenia jakichkolwiek schorzeń.

Jakiekolwiek użycie tej witryny oznacza zgodę na Warunki korzystania i Polityka prywatności wspomniane tutaj.

Klauzula: Informacje podane na tej stronie mają na celu wyłącznie Twoją wiedzę ogólną i nie zastępują profesjonalnej porady medycznej ani leczenia określonych schorzeń. Nie należy wykorzystywać tych informacji do diagnozowania lub leczenia problemu zdrowotnego lub choroby bez konsultacji z wykwalifikowanym lekarzem. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości dotyczących stanu zdrowia należy skonsultować się z lekarzem. Korzystanie z tej witryny jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na opublikowane warunki korzystania z tej witryny oraz wszystkie zasady dotyczące witryny. Zobacz nasze Zastrzeżenie medyczne po więcej informacji.

X

Ujawnienie reklamy

Treść, która pojawia się na tej stronie, jest prezentowana jako przegląd w porównaniu z marketingiem porównawczym. Dostarczane informacje obejmują informacje o produktach, przeglądy, przewodniki zakupowe i specyfikacje produktów. Wszystkie znaki towarowe, zarejestrowane znaki towarowe i znaki usługowe wymienione w tej witrynie są własnością ich odpowiednich właścicieli. Jeśli coś jest nieścisłe, skontaktuj się z nami i daj nam znać. Dostarczanie faktów dotyczących produktów pomaga lepiej służyć naszym czytelnikom i dokładności treści.

Poniższa tabela nie obejmuje wszystkich firm ani wszystkich produktów dostępnych na rynku, z wyjątkiem tych, które promujemy jako ich podmioty stowarzyszone. W pełni przestrzegając wytycznych FTC, należy założyć, że wszystkie linki w tabeli są linkami partnerskimi i możemy otrzymać rekompensatę, jeśli klikniesz jeden z nich i dokonasz zakupu. Jesteśmy niezależni, a wyrażone tutaj opinie są naszymi własnymi. Cała zawartość redakcyjna jest napisana bez uprzedzeń i uprzedzeń, niezależnie od sponsorów lub stowarzyszeń stowarzyszonych.
X

Ta zawartość Lci.org.pl została sprawdzona, a także sprawdzona pod kątem faktów, aby zagwarantować możliwie najlepszą dokładność.

Przestrzegamy ścisłej polityki redakcyjnej, szczególnie w odniesieniu do źródeł, z których korzystamy. Nasze artykuły pochodzą z renomowanych stron internetowych, a badania pochodzą z instytucji akademickich i są recenzowane. Możesz kliknąć liczby w nawiasach (1, 2 itd.) I sprawdzić te odniesienia.

Formularz opinii na tej stronie może służyć do zgłaszania treści, które nie są dokładne, aktualne lub w jakikolwiek sposób budzą wątpliwości.

Nie zamierzamy, aby informacje przedstawione w naszych artykułach zastępowały relację medyczną z wykwalifikowanym lekarzem, ani nie stanowią one specjalistycznej porady.