Zaktualizowano: 2019, lipiec 27

Badanie przesiewowe Cologuard: test wykrywający raka okrężnicy

Badanie przesiewowe Cologuard: test wykrywający raka okrężnicy

Jest zupełnie nowy test przesiewowy, który rewolucjonizuje niszę medyczną dzięki unikalnemu sposobowi sprawdzenia, czy istnieje jakiekolwiek ryzyko zdrowotne zachorowania na raka okrężnicy. Test na raka okrężnicy znany jako Cologuard jest zdecydowanie najnowszym i najbardziej znanym sposobem na kontrolowanie komórek rakowych.

Co to jest badanie przesiewowe Cologuard?

Badanie przesiewowe Cologuard to nieinwazyjny test na raka okrężnicy zatwierdzony przez FDA, który można przeprowadzić w zaciszu własnego domu, zapewniając jednocześnie nienaruszoną prywatność. Test przeznaczony jest dla kobiet i mężczyzn po 50 roku życia.

Ma wyższy wskaźnik ujawniania komórek rakowych lub przedrakowych niż losowy test próbki kału. Dzieje się tak, ponieważ ten test na raka okrężnicy wykorzystuje innowacyjną formułę biologii molekularnej do wychwytywania DNA obecnego w kale. DNA jest pobierane ze stolca. Proces jest dość prosty. Komórki rakowe lub przedrakowe, jeśli takie istnieją, są transportowane z wyściółki jelita bezpośrednio do okrężnicy, gdzie następnie są usuwane.

Rak okrężnicy jest łatwiejszy do wykrycia za pomocą próbki kału niż badania krwi. Wczesnego stadium przedrakowego nie można wykryć za pomocą badań krwi. Mimo że badanie przesiewowe wymaga przeprowadzenia testów DNA, nadal nie należy go postrzegać jako testu genetycznego, ponieważ nie dostarcza żadnych informacji na temat możliwego dziedziczenia choroby.

Jak wykonać Cologuard?

Test Cologuard na raka okrężnicy jest wykonywany w Twoim domu. Nie wymaga obecności żadnego lekarza. Jest to bardzo łatwe i nie wymaga żadnych umiejętności medycznych. Pobierasz próbkę kału i wysyłasz ją do konkretnego laboratorium w celu dalszej analizy DNA. Przed badaniem możesz jeść, co chcesz i pić, co chcesz.

Nie ma żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o to. W porównaniu z prostym testem kału, bada tylko komórki przedrakowe lub rakowe, które można zobaczyć w zmienionym DNA.

Twój lekarz musi dzwonić, aby zamówić dla Ciebie zestaw do pobierania Cologuard. Nie możesz go kupić, ponieważ musi być przepisany i zamówiony przez Twojego lekarza. Po wysłaniu próbki należy spodziewać się wyników testu na raka okrężnicy za około 2 tygodnie. Wyniki zostaną przesłane do Twojego lekarza w celu dalszego zbadania i ostatecznego werdyktu.

Cologuard Info

Czy są jakieś zagrożenia dla zdrowia związane z Cologuard?

Ostatnie badania nad testem raka okrężnicy Cologuard nie wykazały żadnych zagrożeń dla zdrowia związanych z testem. Jest to nieinwazyjny test przesiewowy. Dlatego nie ma dla Ciebie żadnych konsekwencji zdrowotnych.

Czy Cologuard to dokładny test?

Cologuard ma znacznie wyższy wskaźnik dokładności niż prosty test kału wykonywany przez kliniki. Jednak ten test nie jest zalecany dla tych, którzy

  • Masz predyspozycje do raka.
  • Czy krewni chorowali na raka?
  • Masz choroby lub stany związane z rakiem.

Jednocześnie Cologuard nie może być wykonywany, gdy w stolcu jest krew, polipy, miesiączka itp., Ponieważ istnieje ryzyko uzyskania fałszywych wyników. Aby zapewnić dokładność testu, zaleca się wykonanie kolonoskopii.

W rzadkich przypadkach badanie przesiewowe Cologuard daje wynik ujemny, a kolonoskopia daje wynik pozytywny. Jeśli tak się stanie, oznacza to, że musisz ponownie wykonać test na raka okrężnicy i upewnić się, że tym razem zastosujesz się do wszystkich wskazówek z zestawu Cologuard Collection Kit.

Jak zdobyć zestaw do zbierania Cologuard?

Aby wykonać ten test na raka okrężnicy, musisz porozmawiać z lekarzem. Jest jedyną wskazaną osobą, która zamawia zestaw. Otrzymasz telefon w celu ustalenia adresu domowego, ponieważ przedmiot zostanie dostarczony do Twojego domu. Jeśli podczas wykonywania testu na raka okrężnicy napotkasz trudności, należy skonsultować się ze specjalistą Cologuard telefonicznie lub za pośrednictwem strony internetowej.

Zdobądź więcej informacji: Polipy okrężnicy: Wzrost na podszewce okrężnicy

Must Watch - FDA Approved: Take Home Cancer Cancer Test

Ostateczny werdykt

Cologuard, nowy test na raka okrężnicy, jest jednym z najskuteczniejszych sposobów wykrywania raka okrężnicy, na który możesz być narażony. Jeśli masz jakiekolwiek obawy w tej sprawie, powinieneś natychmiast porozmawiać z lekarzem, aby jak najszybciej zamówić ten produkt.

Cologuard jest o wiele lepszy niż prosty test kału i szybko dostarczy dokładny wynik. Ten test w połączeniu z sesją kolonoskopii pomoże ci ustalić, czy jest się czym martwić, czy nie.

Zachęcamy do uzyskania dodatkowych informacji, przeglądając oficjalną stronę internetową Cologuard, a także czytając opinie osób, które już wypróbowały ten test. Pomoże Ci to zyskać pewność, że jest to właściwa droga do kontrolowania zarówno zdrowia, jak i komórek rakowych!

Podobne posty

Pokaż wszystkie