Zaktualizowano: 2019, 9 września

Oczyszczanie wewnętrzne (detoks): sekret lepszego zdrowia i dobrego samopoczucia

Oczyszczanie wewnętrzne (detoks): sekret lepszego zdrowia i dobrego samopoczucia

Jako nauczycielka dobrego samopoczucia wierzę w rozpoczęcie prawie każdego klienta, który do mnie przychodzi, od zajęć na temat tego, jak i dlaczego przeprowadzać wewnętrzne oczyszczanie. Jest to bardzo ważne i potężne narzędzie do uruchamiania większości programów uzdrawiania. Ponieważ tak niewiele osób wie o tym dużo, wiedziałem, że tematem, którym chciałem się zająć, było wewnętrzne oczyszczenie.

Dlaczego oczyszczać

Po raz pierwszy dowiedziałem się o oczyszczaniu wewnętrznym w Szkole Naturalnego Uzdrawiania, gdzie zostałem intensywnie przeszkolony w tym temacie. Pionierzy zdrowia, tacy jak dr Christopher, założyciel The School of Natural Healing, i inni, jak dr Bernard Jensen, nauczali, że prawie 90% chorób w organizmie jest wynikiem zaparć, a oczyszczenie okrężnicy i utrzymanie jej otwartej było pierwszym krok do uzdrowienia i dobrego zdrowia[1]

Oprócz tego ostatnie badania pokazują, że z czasem nasze ciała gromadzą się i stają się obciążone następującymi toksynami[2]:

 • Chemikalia syntetyczne
 • Bakteria
 • pasożyty
 • Odpady przemysłowe
 • Herbicydy
 • Pestycydy
 • Przyprawy
 • Metale ciężkie z naszej żywności i innych źródeł

Nauka odkryła toksyczne chemikalia we wszystkim, od naszej żywności, produktów do makijażu, produktów do kąpieli i ciała, domowych produktów czyszczących, po powietrze i wodę. Niepokojące badanie przeprowadzone w 2004 roku wykazało, że we krwi pępowinowej noworodków 287 substancji chemicznych (z których wiele jest toksycznych)[3] .

Ponieważ coraz więcej ludzi zdaje sobie sprawę z faktu, że nasze ciała są bombardowane przez toksyny, wzrosło zainteresowanie pomaganiem naszym ciałom radzić sobie z toksynami. W związku z tym na rynku pojawia się kwitnąca liczba produktów obiecujących oczyszczenie organizmu.

Właściwy sposób na oczyszczenie

Oczyszczanie i Detox Info

Aby zrozumieć proces oczyszczania, musimy najpierw zrozumieć, jak działa wbudowany w organizm system oczyszczania. Ten system składa się z naszych kanałów wydalania, w tym płuc, skóry (przez pory), nerek i okrężnicy4. Przyjrzyjmy się bliżej kilku z tych kanałów, aby zrozumieć, jak to działa.

Okrężnica jest jak kosz na śmieci w naszym domu. W dobrze funkcjonującym ciele (domu) wszystko, co znajduje się w koszu na śmieci, jest wyprowadzane z domu (ciała).

Niestety, przeciętna dieta Amerykanów stworzyła pokolenia ludzi, którzy borykają się z poważnymi zaparciami, tj. Ich kosze na śmieci nie są opróżniane. Nawet osoby, które regularnie eliminują organizm, często mogą mieć fekalia na ścianach jelita grubego i są zszokowane tym, co wydobywa się podczas oczyszczania jelita grubego!

To, co często zdarza się w przypadku zaparć, to niestrawione gnicie żywności dwukropek, stworzony przez produkty, które wchłaniają się przez przewód pokarmowy i odkładają się w stawach i tkankach organizmu5.

Rzućmy okiem na to, co dzieje się z wątrobą i krwią, gdy pojawia się zaparcie. Jednym z zadań wątroby jest filtrowanie krwi z toksyn, które są następnie usuwane przez okrężnicę.

Władze ds. Zdrowia wyjaśniają, że kiedy mamy zaparcia, wątroba (która przedostaje się do okrężnicy i jest częściowo odpowiedzialna za utrzymywanie krwi w dobrym zdrowiu), wprowadza toksyny do okrężnicy, która nie usuwa ich z organizmu. Rezultatem jest gromadzenie się i recyrkulacja toksyn, co powoduje coraz większe obciążenie wątroby i nerek6.

Chociaż krew nie jest zaliczana do kanałów eliminacyjnych, jej praca w walce z toksynami jest zbyt fascynująca, żeby o tym nie wspominać. W Podręczniku Merka (zaufanym źródle medycznym używanym przez lekarzy na całym świecie) wyjaśnia on, że krew jest zaprojektowana tak, aby neutralizować wszystko, od pasożytów, wirusów i bakterii po komórki rakowe![7] To wielka sprawa, ale tak wielu z nas nie ma krwi, która robi to za nas.

Ponieważ nerki również filtrują krew, możemy zobaczyć, jak w miarę obciążania krwi nerki obciążają więcej pracy i jak ostatecznie toksyny po prostu budują się i krążą.

Biorąc pod uwagę te informacje, znacznie łatwiej jest zmotywować się do oczyszczania!

Jak czyścić

Jak czyścić

Jako mistrz zielarza jestem zwolennikiem oczyszczania ziołowego i spożywczego. Lubię myśleć o ziołach jako o super silnych warzywach, dostarczających organizmowi pożywienia, którego mu brakuje.

Zanim nakreślę moje ulubione wewnętrzne oczyszczanie, przyjrzyjmy się najpierw enzymom i temu, jak wspomagają proces detoksykacji. Najłatwiejszym sposobem zrozumienia enzymów jest postrzeganie ich jako cząsteczek białka przenoszących energię.

Enzymy są używane w prawie każdym procesie w organizmie, aby zapewnić energię. Nasze ciało je wytwarza, ale to wymaga pracy i wraz z wiekiem nasze ciało tworzy ich mniej[8].

Tutaj właśnie wkracza surowa żywność. Gotowanie żywności niszczy enzymy, ale surowa żywność zawiera żywe enzymy, dlatego są one tak łatwe do strawienia i zalecane w naturalnych programach leczniczych. Nauczana koncepcja polega na tym, że surowe pożywienie nie tylko odżywiają organizm, ale także znacznie wspomagają proces trawienia, co oszczędza energię potrzebną do leczenia i dostarcza organizmowi więcej potrzebnych enzymów[9].

Chociaż enzymy są korzystne w każdym reżimie oczyszczania, są szczególnie ważne i potrzebne w wyższych dawkach, jeśli oczyszczasz i nie zdecydowałeś się na dietę surową podczas tego procesu. Uważa się, że uzupełniając organizm w enzymy podczas oczyszczania, możemy również skrócić czas oczyszczania stres na ciele, dzięki czemu nasze oczyszczanie jest skuteczniejsze[10] .

Związane z: Recenzja Nature Sunshine Para Cleanse: Jak bezpieczny i skuteczny jest ten produkt?

Oczyszczanie

Oto delikatna, ale potężna metoda, której lubię używać i dzięki której widziałem wspaniałe, zmieniające życie rezultaty. To oczyszczanie jest adaptacją rozszerzonego ziołowego oczyszczania dr Christophera[11] a czas trwania to 4 tygodnie.

Może się to wydawać długim czasem, ale ważne jest, aby powoli eliminować toksyny, aby zmniejszyć reakcje oczyszczające[12]. Możesz rozłożyć każdy krok na dwa tygodnie, jeśli chcesz robić rzeczy jeszcze wolniej.
* Zobacz zastrzeżenie w następującym artykule.

# Tydzień 1, okrężnica i nerki

Dobre ziołowe oczyszczanie okrężnicy

Aby rozpocząć oczyszczanie, zacznij od kombinacji trio składającej się z dobrej ziołowej formuły oczyszczającej okrężnicę, która zawiera casgara segrada, enzymy, pektynę i błonnik, taki jak babka płesznik i len.

Jeśli okrężnica zacznie działać wydajnie, może minąć trochę czasu. Musisz pić dużo wody, aby organizm skutecznie się eliminował.

Słowo ostrzeżenia, jeśli chodzi o środki przeczyszczające…

Podczas gdy na rynku jest wiele środków do czyszczenia okrężnicy, ważne jest, aby wybrać taki, który nie jest zwykłym środkiem przeczyszczającym. Prosty środek przeczyszczający (taki jak na przykład senes lub magnez) generalnie oczyszcza okrężnicę tylko w pewnym stopniu i jest mało prawdopodobne, aby dostał się do ścian okrężnicy.

Kolejna wada; wiele środków przeczyszczających nie wzmacnia okrężnicy, mogą ją osłabiać[13]. Szukaj ziół „tonizujących”, które wzmacniają, takich jak casgara segrada, berberys i lukrecja1[4] **

Niektóre ulubione preparaty na nerki zawierają mącznicę lekarską, pietruszkę, mniszek lekarski, jałowiec1[5] i ptasie mleczko. Prawoślaz to smaczne zioło, które może wiązać i eliminować toksyny[16] i może być używany podczas oczyszczania jako smaczna herbata.

Oba te kroki są zalecane przez cały czas trwania oczyszczania.

# Tydzień 2, Oczyszczanie z pasożytów

Jest to krok nieuwzględniony w ziołowym oczyszczaniu dr Christophera, jednak osobiście uważam, że jest to ważne, ponieważ większość ludzi ma pasożyty[17]. Ponadto, ponieważ niektóre pasożyty mogą znajdować się w wątrobie, zaleca się i wydaje mi się bardziej sensowne, aby to zrobić przed płukaniem wątroby.[18] . Większość oczyszcza pasożyty[19] zajmuje to około 21 dni i lubię znajdować takie, które zawierają kminek[20] i / lub czarny orzech.

# Tydzień 3, Wątroba

Oczyszczanie winogron Oregon

Zioła tradycyjnie stosowane na wątrobę nazywane są hepatami, a kilka z nich to berberys, mniszek lekarski, winogrono Oregon, ostropest plamisty i żółty dok[21]. Zwróć uwagę, że niektórzy ludzie lubią oczyszczać wątrobę w połączeniu z oczyszczaniem z pasożytów[22] .

# Tydzień 4, krew i ciągła wątroba

Po tygodniu przyjmowania ziół wspomagających wątrobę, przez kolejny tydzień zaleca się kontynuowanie przyjmowania ziół wspomagających wątrobę oraz dodawanie ziół wspomagających układ krążenia. Według Penny C. Royal w książce Herbally Yours zioła oczyszczające krew obejmują koniczynę czerwoną, korzeń łopianu, korzeń mniszka lekarskiego, dok żółty.

To kończy nasze oczyszczenie! Mam tylko kilka sugestii, aby jak najlepiej wykorzystać oczyszczanie. Nie pozwól, aby poniższe sugestie powstrzymały Cię od rozpoczęcia pracy!

 • Ponieważ skóra i płuca są częścią narządów wydalających, ćwiczenia głębokiego oddychania i szczotkowanie na sucho są dobrym pomysłem podczas oczyszczania[23].
 • Ważne jest, aby cały czas przyjmować minerały jonowe i witaminy z całej żywności, zwłaszcza podczas oczyszczania!
 • Świeżo wyciskany sok z cytryny jest wspaniały podczas oczyszczania[24]
 • Podczas oczyszczania dobrze jest jeść żywność organiczną lub pozbawioną pestycydów.
 • Surowe i gotowane warzywa, skiełkowane ziarna i nasiona są wspaniałe do ucztowania podczas oczyszczania[25]
 • Dobrym pomysłem jest spożywanie tylko produktów pełnoziarnistych i pomijanie cukru podczas oczyszczania, aby ułatwić organizmowi pracę[26]

Jeśli musisz złamać ostatnie trzy zasady, pamiętaj o wspomaganiu trawienia i przyjmowaniu dodatkowych enzymów do posiłków!

Czytaj Dalej - 15 produktów, które naturalnie odtruwają i oczyszczają organizm

Wnioski

W Szkole Naturalnego Uzdrawiania uczono nas, że dobre zdrowie tworzy się poprzez ciągłe oczyszczanie organizmu i odżywianie go potrzebnymi pożywieniami. Wierzymy, że dzięki rutynowemu wykonywaniu tych dwóch czynności ciało będzie wspierane i będzie lepiej zdolne do wykonywania swoich zadań, do których zostało zaprojektowane.

* Jest kilka warunków / osób, które powinny podchodzić do oczyszczania z ostrożnością. Zaleca się skonsultowanie się z lekarzem lub naturopatą w celu omówienia, czy oczyszczanie jest dla Ciebie odpowiednie.

** Jeśli używasz Cascara Sagrada, nie używaj jej samodzielnie, musi być w połączeniu z innymi ziołami.

Niemniej jednak, jeśli Twój organizm odmawia detoksykacji w naturalny sposób, zawsze możesz przejść na naturalny suplement oczyszczający okrężnicę, taki jak ActivatedYou Advanced Restorative Probiotic. Możesz również skonsultować się z lekarzem w przypadku jakichkolwiek wątpliwości dotyczących tego suplementu lub jakiegokolwiek innego suplementu okrężnicy, którego chcesz użyć.

Możesz także przeczytać - 7 wskazówek, jak odtruć swoje życie i dom

Zrzeczenie się:

Informacje, relacje i oświadczenia zawarte w tym artykule służą wyłącznie celom edukacyjnym i nie mają na celu leczenia ani diagnozowania chorób, ani informacji przeznaczonych do przepisywania. Informacje nie mają na celu zastąpienia porady medycznej. Jeśli masz ciężki stan lub nagły wypadek, skonsultuj się z lekarzem.

Kredyty obrazowe
Obraz funkcji: Shutterstock.com
Obraz w wiadomości: Shutterstock.com i Betterhealthorganization.com
Referencje
1. Oczyszczanie tkanek poprzez leczenie jelit, dr Bernard Jensen http://www.bernardjensen.com/TISSUE-CLEANSING-THROUGH-BOWEL-MANAGEMENT_p_93.html i http://www.herballegacy.com/Constipation.html
2. Essential Oils Desk Reference, Life Science Publishing
3. 10 Amerykanów - Ken Cook https://www.youtube.com/watch?v=0-kc3AIM_LU&t=917s
4, 5. Food Enzymes, The Missing Link to Radiant Health, Humbart Santillo, MH, ND
6. Szkoła naturalnego uzdrawiania
7. https://www.merckmanuals.com/home/blood-disorders/biology-of-blood/components-of-blood#v773900
8, 9, 10. Food Enzymes, The Missing Link to Radiant Health, Humbart Santillo, MH, ND 11. https://www.drchristophersherbshop.com/Articles.asp?ID=257
10. http://ezinearticles.com/?Are-You-Sick-Or-Just-Detoxing?&id=952047
10. https://www.webmd.com/digestive-disorders/laxatives-for-constipation-using-them-safely#2-9
14. Herbal Home Health Care, dr John R. Christopher i http://www.colon-cleanse-information.com/herbal-colon-cleanse.html
15. Herbally Yours, Penny C. Royal
16. Ziołolecznictwo żywieniowe, Mark Pedersen,
10. https://www.cbsnews.com/news/parasites-causing-infections-in-the-us-cdc-says/
10. http://louisville.edu/medicine/departments/medicine/divisions/gimedicine/physician-resources/lectures/biliary-tree-diseases/parasites-in-liver-and-biliary-tree)
10. https://www.parasitetesting.com/Black-Cumin
20. Szkoła naturalnego uzdrawiania dr Johna R. Christophera autorstwa Christophera Publications
21. http://www.drclark.net/en/cleanses/advanced/liver-cleanse-page/liver-cleanse-recipe.
10. https://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2014/02/24/dry-skin-brushing.aspx
10. https://abcnews.go.com/Health/truth-lemon-water/story?id=30313519
10. https://www.webmd.com/diet/features/detox-diets-cleansing-body#2
10. https://www.webmd.com/diet/obesity/features/truth-about-white-foods#2
Autor
Pinterest

Shayla Pollert

Shayla Pollert jest certyfikowanym mistrzem zielarstwa, badaczem zdrowia i dobrego samopoczucia. Zaczęła studiować zielarstwo i alternatywne metody leczenia

Podobne posty

Pokaż wszystkie