Zaktualizowano: 2019, lipiec 29

Spraw, aby Twoja wątroba żyła - 7 najłatwiejszych i najbardziej skutecznych kroków detoksykacji wątroby

Spraw, aby Twoja wątroba żyła - 7 najłatwiejszych i najbardziej skutecznych kroków detoksykacji wątroby

Jako całościowe odchudzanie i trener zdrowia, jedną z pierwszych rzeczy, które robię podczas pracy z nowymi klientami, jest detoksykacja wątroby.

Zdrowa, w pełni funkcjonująca wątroba jest kluczowa, jeśli chcesz wyglądać i czuć się jak najlepiej.

Mając ponad 500 udokumentowanych funkcji w organizmie, wątroba jest najciężej pracującym organem.[1]

Wątroba odgrywa kluczową rolę w wykonywaniu funkcji metabolicznych i neutralizowaniu zagrożeń dla zdrowia.

Niektóre z głównych funkcji wątroby to:

 • Przechowywanie i uwalnianie niezbędnych witamin i minerałów, gdy organizm ich potrzebuje
 • Wytwarzanie i wydalanie żółci, która pomaga w przetwarzaniu tłuszczów w woreczku żółciowym i jelitach
 • Pomaga rozkładać białka, tłuszcze i węglowodany oraz przekształcać je w energię, która napędza funkcje organizmu
 • Filtruje i czyści bakterie, toksyny, mikroorganizmy i uszkodzone komórki z krwi
 • Pomaga odtruć i pozbyć się hormonów, toksyn, chemikaliów i leków oraz zapobiega ich ponownemu dostaniu się do krwiobiegu

Twoje komórki wątroby zawierają tysiące enzymów potrzebnych do przeprowadzenia setek reakcji chemicznych potrzebnych do osiągnięcia optymalnego zdrowia i funkcji metabolicznych. Ale twoja wątroba jest nieustannie atakowana.

Picie niefiltrowanej wody z kranu może mieć negatywny wpływ na wątrobę i wpływać na jej zdolność do prawidłowego funkcjonowania. [2]

Water Help Detox

Ale większość ludzi każdego dnia jest narażona na setki toksyn. Dodatki chemiczne znajdujące się w żywności, napojach, produktach do miejscowej higieny, kosmetykach, środkach czystości, pestycydach, lekach i zanieczyszczeniach zwiększają obciążenie wątroby, co znacznie utrudnia jej prawidłowe funkcjonowanie.

Wyobraź sobie, że masz listę rzeczy do zrobienia zawierającą 500 rzeczy i dodajesz 100 nowych rzeczy do listy rzeczy do zrobienia. Nie minie dużo czasu, zanim poczujesz się przytłoczony, przepracowany i nie będziesz w stanie nadążyć, prawda? Dokładnie to dzieje się z Twoją wątrobą każdego dnia.

Picie alkoholu, ćwiczenia, stres, wahania hormonów, podróże, zabiegi chirurgiczne i nieregularność powodują, że wątroba ma więcej zadań do wykonania.

Z biegiem czasu przewlekła ekspozycja na toksyny utrudnia wątrobie oczyszczanie szkodliwych substancji i eliminację ich z organizmu.

Toksyny zaczynają gromadzić się w organizmie i mogą mieć ogromny wpływ na Twoje zdrowie, poziom energii, nastrój i talię.

Z biegiem czasu mogą zacząć się pojawiać objawy toksyczności wątroby. Najczęstsze oznaki, że Twoja wątroba osiągnęła swój próg toksyczności, to:

 • Trądzik i wypryski na ciele
 • Zmęczenieutrzymujące się pomimo snu
 • Ból brzucha i obrzęk
 • Gaz i wzdęcia
 • Zgaga, refluks żołądkowy i nudności
 • Swędząca skóra, wysypki, trądzik różowaty
 • Zmiany w kolorze moczu
 • Zwiększona ilość tłuszczu z brzucha
 • Uporczywy, trudny do stracenia tłuszcz
 • Łaknienie jedzenia i cukru[3]
 • Poczucie niepokoju, drażliwość i wahania nastroju
Ból wątroby

Dobre wieści? Dzięki odpowiednim protokołom wsparcia i detoksykacji możesz odwrócić uszkodzenia i przyspieszyć gojenie wątroby.

Twoja wątroba jest jedynym organem, który ma niesamowitą zdolność regeneracji po uszkodzeniu. Możesz zmniejszyć swoją wątrobę do 25%, a po pewnym czasie zregeneruje się ona do pełnych rozmiarów.[4]

Regeneracja wątroby po urazie, operacji lub uszkodzeniu chemicznym została dobrze udokumentowana od tysięcy lat. Dostępnych jest kilka suplementów, które gwarantują wygładzenie zdrowia układu pokarmowego, np Wsparcie wątroby Plus. Musisz wziąć to pod uwagę, aby poprawić swój system okrężnicy.

Jeśli doświadczasz jakichkolwiek objawów toksyczności wątroby, pomoże Ci siedem moich kroków. Te proste kroki pomogą odtruć wątrobę, zregenerować komórki wątroby i szybko odwrócić objawy.

Detoksykacja wątroby

Detoksykacja wątroby: 7 kroków do szybkiego oczyszczenia wątroby

1. Unikaj wszelkiego alkoholu. Alkohol powoduje stan zapalny i może uszkadzać komórki wątroby i enzymy. Unikaj picia wszystkich napojów alkoholowych, dopóki nie ustąpią objawy. Zalecam rezygnację z alkoholu przez minimum 30 dni, aby pomóc w detoksykacji wątroby.

2. Unikaj niepotrzebnych chemikaliów. Zmniejszenie narażenia na inne chemikalia pomoże odciążyć wątrobę, aby mogła się szybciej regenerować. Przyjmuj tylko leki na receptę i leki dostępne bez recepty, gdy jest to konieczne.

Zbadaj naturalne alternatywy i zapytaj lekarza o inne, nietoksyczne opcje leczenia.

Unikanie nadmiernych i niepotrzebnych kosmetyków, produktów higienicznych, domowych środków czyszczących i zanieczyszczeń pomoże również przyspieszyć detoks.

Zalecam przejście na organiczne, nietoksyczne produkty miejscowe i domowe, aby zwiększyć korzyści z oczyszczania.

3. Go Organic. Nieorganiczna, przetworzona żywność i napoje mogą zawierać pestycydy, herbicydy, fungicydy i inne dodatki chemiczne, które mogą obciążać wątrobę.

Jedzenie organicznej żywności pomoże Ci uniknąć nadmiernych toksyn, zmniejszając obciążenie wątroby i dając jej szansę na gojenie się i regenerację.

Podczas oczyszczania wątroby unikaj wszelkich konserwowanych, wstępnie butelkowanych, sztucznie słodzonych i kolorowych napojów i napojów gazowanych. Aby uzyskać najlepsze wyniki, jedz produkty ekologiczne i unikaj przetworzonej żywności i napojów przez pełne 30 dni.

4. Pij przefiltrowaną wodę cytrynową. Cytryna zawiera przeciwutleniacze i kwas cytrynowy, które, jak wykazano, zmniejszają stan zapalny i uszkodzenia wątroby.[5]

Po prostu wyciśnij sok z kawałka cytryny do 8 ml. przefiltrowanej wody. Zalecam wypijanie co najmniej 3 szklanek wody cytrynowej dziennie.

Pij herbatę z mniszka lekarskiego

5. Pij herbatę z mniszka lekarskiego. Herbata z mniszka lekarskiego jest zrobiona z korzenie mniszka lekarskiego, zioło lecznicze, które poprawia czynność wątroby i zwiększa produkcję żółci.

Mniszek lekarski działa również moczopędnie i pomaga stymulować wydalanie toksyn z moczem. Pij od 1 do 2 filiżanek herbaty z mniszka lekarskiego, parzonej codziennie w przefiltrowanej wodzie, aby przyspieszyć płukanie wątroby.

6. Uzupełnij swoją dietę kurkumą. Kurkuma to przyprawa, która nadaje curry żółty kolor. Kurkuma jest bogata w kurkuminę, która, jak udowodniono, pomaga w odtruwaniu krwi, zmniejszaniu stanu zapalnego, zwiększaniu produkcji enzymów wątrobowych i zmniejszaniu stresu komórkowego.[6]

Używanie kurkumy do przyprawiania potraw może pomóc zwiększyć detoksykację posiłków. Pomocne będzie również przyjmowanie suplementu z kurkumy zamiast przyprawy.

Poszukaj organicznego suplementu z kurkumą, który zawiera czarny pieprz. Papryka pomoże kurkumie lepiej wchłonąć i pobudzić jej właściwości lecznicze.

7. Weź Ostropest plamisty. Ostropest plamisty to jeden z najlepszych suplementów odtruwających na świecie. Ostropest plamisty to naturalne zioło, które pomaga usuwać toksyny z wątroby, dzięki czemu można je szybciej usunąć z organizmu.

Ostropest plamisty ma również przeciwutleniacze i może pomóc wzmocnić ściany komórkowe wątroby, zbudować silniejsze komórki wątroby i stymulować regenerację wątroby. Wiele suplementów z ostropestu plamistego zawiera inne składniki.

Aby uzyskać najlepsze wyniki, poszukaj suplementu z ostropestu plamistego, który zawiera co najmniej 80% ostropestu plamistego.

Weź Ostropest plamisty

Aby pobudzić działanie odtruwające, zalecam przyjmowanie 150 mg ostropestu od jednego do trzech razy dziennie przez maksymalnie 2 tygodnie.

Ta dawka jest zwykle większa niż zalecana ilość. Dlatego zalecam zmniejszenie dziennego spożycia do 50 do 150 miligramów ostropestu plamistego dziennie, aby na bieżąco wspierać wątrobę.

Są to jedne z najskuteczniejszych kroków, które możesz podjąć, aby pomóc w detoksykacji i leczeniu wątroby. Są naukowo udowodnione, skuteczne i łatwe do włączenia do codziennej rutyny.

Postaraj się wykonać wszystkie 7 kroków przez pełne 30 dni, aby uzyskać jak największe korzyści. Suplementacja ostropestu plamistego i unikanie zbędnych toksyn pomoże zachować zdrową wątrobę po zakończeniu oczyszczania. Pomimo niesamowitych korzyści oferowanych przez te naturalne zabiegi, niektórzy ludzie nie są w stanie uzyskać żadnej korzyści z naturalnych składników. Właśnie wtedy pojawia się suplement oczyszczający okrężnicę! Cóż, nie daj się zaskoczyć, ponieważ dbamy o Twoje dobre samopoczucie i uważamy, że nie ma innej alternatywy niż środek do czyszczenia okrężnicy, który może przynieść natychmiastową ulgę. Zakopać Recenzja Plexus Bio Cleanse które mogą wypłukać wszystkie toksyny z organizmu.

Możesz także chcieć przeczytać - 7 wskazówek, jak odtruć swoje życie i dom

Kredyty obrazowe
Obraz funkcji: Shutterstock.com
Opublikuj zdjęcie: Shutterstock.com

Podobne posty

Pokaż wszystkie