Zaktualizowano: 2019, lipiec 24

Najlepsze naturalne suplementy detoksykacyjne, które możesz kupić

Najlepsze naturalne suplementy detoksykacyjne, które możesz kupić

Ciało ludzkie jest złożone i chociaż przemysł naukowy spędził dziesięciolecia na badaniu różnych układów i części ciała, wciąż istnieje wiele tajemnic, których naukowcy nie do końca rozumieją. Często słyszymy o nowych odkryciach dokonywanych w ciele, na przykład kiedy naukowcy odkryli nowy organ w ludzkim ciele, obecnie nazywany krezką, około rok temu, jak donosi Independent[1].

To odkrycie zostało dokonane w przewód pokarmowy, często określany również jako przewód pokarmowy - jeden szczególny układ, który odgrywa istotną rolę w organizmie człowieka. Zdrowe „jelito” prowadzi do ogólnego optymalnego funkcjonowania, ale kiedy zaczynają pojawiać się problemy z tym konkretnym systemem, mogą pojawić się liczne objawy i problemy, z których wszystkie mogą być bardzo nieprzyjemne dla osoby dotkniętej tymi problemami.

Według Psychology Today, przeciętna dieta Amerykanów nie składa się z odpowiedniej ilości owoców i warzyw ani innych pełnowartościowych źródeł żywności. Zamiast tego większość populacji zwraca się w stronę obiadów lub kolacji na wynos i innych niezdrowych opcji żywnościowych.

Większość również wybiera niezdrowe przekąski kiedy głód uderza między posiłkami. Ma to silny związek z faktem, że więcej niż jedna osoba na trzy osoby dorosłe w kraju jest otyły, a tylko około 33% całej populacji dorosłych w Ameryce nie jest uważane za co najmniej nadwagę, jak donosi Centers for Disease Control and Prevention[2].

Nadwaga

Niezdrowa dieta połączona z paleniem, nadmierne spożycie alkoholu i inne złe nawyki związane ze stylem życia przyczyniają się do gromadzenia się toksyn w organizmie człowieka. Kiedy w organizmie ludzkim znajduje się znaczna ilość toksyn, wówczas różne układy tworzące podstawowe części ciała nie są w stanie wykonywać funkcji, które muszą wykonywać na odpowiednim poziomie.

Może to prowadzić do rozwoju wielu nieprzyjemnych objawów. Detoksykacja organizmu jest często pomocna w wypłukiwaniu nadmiaru toksyn z organizmu; w ten sposób zmniejszając presję wywieraną przez toksyny na wątrobę, nerki i inne narządy.

W tym poście przyjrzymy się oznakom, które mogą wskazywać, że masz zbyt wiele toksyn w swoim ciele, a także skutecznym ziołowym suplementom detoksykacyjnym, które możesz wykorzystać, aby wyeliminować szkodliwe toksyny z organizmu; przywracając w ten sposób zdrowszą równowagę.

Jakie są objawy wysokiej toksyczności w organizmie człowieka?

Dr Hyman[3] donosi, że w środowisku zidentyfikowano ponad 80,000 XNUMX różnych toksycznych chemikaliów, a liczba ta rośnie wraz z rozwojem rewolucji przemysłowej. Oznacza to, że jesteśmy stale narażeni na działanie różnych toksycznych chemikaliów w wodzie, powietrzu i innych źródłach.

Gromadzenie się tych toksyn może szybko odbić się na ludzkim ciele; w ten sposób powodując znaczny wzrost ryzyka zachorowania i wywołując kilka niepożądanych objawów.

Mając to na uwadze, ważne jest, aby zrozumieć, jakie konkretne objawy mogą być oznaką nagromadzenia toksyny w organizmie, i wyposażyć się w wiedzę, aby wiedzieć, kiedy należy podjąć działania w celu rozwiązania tego problemu i jak dokładnie można to zrobić. odtruć organizm, aby wyeliminować te toksyny i przywrócić lepsze zdrowie.

Toksyczne nagromadzenie się w organizmie może prowadzić do wielu objawów. Przyjrzyjmy się niektórym z najważniejszych objawów, na które należy zwrócić uwagę, a wszystkie mogą wskazywać, że regularnie jesteś narażony na dużą liczbę toksyn.

Zmęczenie
 • Jednym z najczęstszych objawów gromadzenia się toksyn jest zmęczeniektóremu może towarzyszyć uczucie osłabienia i ciągłego zmęczenia.
 • Wiele osób z toksynami w organizmie również cierpi ból stawów i bóle mięśni. Są to również stosunkowo częste objawy wywołane przez ten konkretny problem. Oprócz tych bolesnych objawów często występują również bóle głowy.
 • Problemy z zatokami mogą również wskazywać, że w Twoim organizmie znajduje się zbyt wiele toksyn.Zatkanie zatok jest również bardzo powszechne, podobnie jak kroplówka z nosa.
 • W przypadku podwyższenia poziomu toksyczności w organizmie może wystąpić kilka problemów z przewodem pokarmowym. Może to obejmować rozwój biegunki lub zaparcia. Wzdęcia i gazy są również bardzo częste wśród osób, u których poziom toksyn jest wysoki. Oprócz tych objawów stolec może również zacząć wydalać nieprzyjemny zapach.
 • Większość osób, które cierpią z powodu podwyższonego poziomu toksyn w organizmie, ma zwykle problemy ze snem. Często obejmuje to rozwój bezsenność, co może mieć szkodliwy wpływ na ich ogólne samopoczucie i prowadzić do problemów z koncentracją, a także senności w ciągu dnia.
 • Łaknienie jedzenia może również wystąpić, gdy poziom toksyn znacznie wzrośnie. Mogą temu towarzyszyć trudności z utratą wagi. Razem objawy te mogą w znacznym stopniu przyczynić się do otyłości, która może prowadzić do wielu problemów zdrowotnych, w tym problemy z sercem i poważniejsze problemy z układem pokarmowym.
 • Niektóre problemy skórne mogą być również oznaką toksyczności w organizmie. Może to obejmować rozwój trądzik, zwłaszcza w wieku dorosłym, a także egzema i łuszczyca. Należy również wspomnieć, że wysypki, ciemne koła które rozwijają się pod oczami i wysypki skórne są również stosunkowo częstymi objawami.

Jak zapobiegać gromadzeniu się szkodliwych toksyn?

Szkodliwe objawy

Mając na uwadze szkodliwe objawy gromadzenia się toksyn, konieczne staje się poszukiwanie sposobów zmniejszenia narażenia na te szkodliwe toksyny. Na szczęście istnieje wiele metod, które można wdrożyć w codziennym życiu człowieka, aby pomóc mu zminimalizować narażenie na toksyny i pomóc w zmniejszeniu całkowitego gromadzenia się toksyn w ich ciałach, gdy są narażeni na którekolwiek z nich. potencjalnie szkodliwe chemikalia.

Rzućmy okiem na kilka ważnych wskazówek, które mogą pomóc w zapobieganiu gromadzeniu się podwyższonego poziomu toksyn w organizmie, jak donosi Mind Body Green[4].

 • Jednym z pierwszych kroków, które należy podjąć, jest wyeliminowanie przetworzonej żywności z diety. Dotyczy to zwłaszcza tych produktów spożywczych, które są dostarczane w puszkach. Nawet żywność organiczna w puszkach jest dla ciebie szkodliwa. Powodem tego jest fakt, że w tych puszkach znajduje się podszewka z bisfenolu A, który jest trwałym zanieczyszczeniem organicznym. To zanieczyszczenie powoduje wytwarzanie wolnych rodników w organizmie; w ten sposób powodując znaczne zmniejszenie poziomu przeciwutleniaczy w organizmie.
 • Sprzątając dom, staraj się zdecydować na stosowanie naturalnych środków czystości. Chemiczne środki czyszczące często zawierają dioksyny. Dioksyna jest modulatorem odporności, a także czynnikiem rakotwórczym. Zwiększa to znacznie ryzyko rozwoju rak piersiprzyczynia się do podwyższenia poziomu toksyn w organizmie i może prowadzić do wielu nieprzyjemnych objawów.
 • Kupując makijaż, wybieraj marki, które specjalizują się w wykorzystaniu naturalnych składników. Wiele produktów do makijażu zawiera takie składniki, jak Triclosan i ftalany. Mogą one powodować kilka nieprzyjemnych skutków w organizmie i, oczywiście, dodatkowo powodować gromadzenie się toksyn.
 • Jeśli obecnie używasz substancji i pobudzających, spróbuj z nich zrezygnować. Na przykład kofeina jest środkiem pobudzającym, który powoduje gromadzenie się toksyn. Wyroby tytoniowe, alkohol i narkotyki mogą dodatkowo pogłębiać ten problem.
 • Należy również pamiętać, że leki dostarczane przez lekarzy mogą również zawierać potencjalnie szkodliwe chemikalia. Jeśli obecnie przyjmujesz jakiekolwiek leki farmaceutyczne, porozmawiaj ze swoim lekarzem o potencjalnych skutkach ubocznych i przyjrzyj się wszystkim składnikom, które zawierają te leki.
Napięcia
 • Napięcia to szczególny problem, który w znacznym stopniu przyczynia się do gromadzenia toksyn w organizmie człowieka. Jeśli cierpisz na chroniczny stres, zastosuj w swoim stylu życia działania, które pomogą Ci doświadczyć znaczne złagodzenie stresu. Może to być jeden z najskuteczniejszych sposobów na zmniejszenie poziomu toksyn.
 • Sen również powinien być ważną częścią Twojego życia. Słaby sen może znacznie przyczynić się do podwyższenia poziomu toksyn obecnych w organizmie. Jeśli cierpisz na zły sen, spróbuj dostosować swój harmonogram lub znajdź naturalny produkt, który pomoże Ci wyciszyć się w nocy, a z kolei ułatwi i przyspieszy zasypianie.

Jakie są najlepsze suplementy do detoksykacji?

Teraz, gdy przyjrzeliśmy się niektórym z najważniejszych objawów, o których należy wiedzieć, związanymi z gromadzeniem się toksyn w ludzkim organizmie, i omówiliśmy kilka doskonałych sposobów zmniejszenia narażenia na toksyny w codziennym życiu, chcielibyśmy się przyjrzeć jedne z najlepszych suplementów, których możesz użyć w celu odtrucia organizmu.

Odtruwanie organizmu ma wiele zalet, w tym złagodzenie objawów, które mogą wystąpić w wyniku nagromadzenia się toksyn. Wszystkie konkretne naturalne substancje, o których tu wspomnimy, mają zbawienny wpływ na organizm. Poszukując suplementu, który pomoże odtruć Twój organizm, poszukaj takich, które zawierają niektóre z tych składników - a na pewno kupisz wysokiej jakości produkt, który będzie korzystny dla Twojego organizmu.

 • Pokrzywa - Pokrzywa to jedno z najbardziej korzystnych ziół, jeśli chodzi o detoksykację organizmu. Wiadomo, że zioło to wspomaga nerki; pomagając w ten sposób nerkom lepiej eliminować toksyny i odpady. Oprócz wspomagania nerek, pokrzywa ma również korzystny wpływ na wątrobę, która jest jednym z głównych obszarów detoksykacji organizmu. Z liści pokrzywy można zrobić herbatę lub użyć ich w sałatce lub dodać do zupy.
Kolendra
 • Kolendra - Kolendra to kolejne dobroczynne zioło, które pomaga w odtruwaniu organizmu. Zioło to ma silny smak i jest najbardziej korzystne w usuwaniu metali ciężkich z organizmu, w tym rtęci. Wiele sklepów ze zdrową żywnością będzie sprzedawać kolendrę jako roztwór nalewki, co sprawia, że ​​spożywanie tego odtruwającego zioła jest wygodne i łatwe.
 • Ostropest - Ostropest plamisty to niedrogie zioło, które można znaleźć w sklepach ze zdrową żywnością, a także w większości miejsc w lokalnym supermarkecie. Najkorzystniejszym działaniem ostropestu plamistego byłaby jego zdolność wspomagania detoksykacji wątroby. Zioło jest również znane z tego, że pomaga organizmowi w regeneracji komórek wątroby uszkodzonych przez toksyny.
 • Red Clover - Koniczyna czerwona to doskonały wybór, jeśli chodzi o odtruwanie układu krążenia. Należy zauważyć, że należy ściśle przestrzegać instrukcji dawkowania czerwonej koniczyny, ale zioło to jest doskonałą opcją detoksykacji.
 • Mniszek lekarski - Cały Mniszek lekarski może pomóc w usuwaniu szkodliwych substancji z organizmu człowieka. Roślinę można dodać do gorącej wody i gotować na wolnym ogniu przez około 20 minut, co da herbatę detoksykacyjną. Oprócz właściwości odtruwających, mniszek lekarski jest również diuretykiem, który dodatkowo pomoże wydalić odpady z organizmu człowieka.

Wnioski

Ciało ludzkie jest złożone i fascynujące, a jego zdrowie i funkcjonowanie zależy od wielu czynników. Przy codziennej diecie przeciętnej osoby toksyny mogą szybko się nagromadzić i prowadzić do różnych niepożądanych objawów, w tym problemów ze zdolnością organizmu do wytwarzania odpowiedniej ilości hormonów, zaburzeń snu, bólów głowy i innych.

Aby przeciwdziałać skutkom toksyczności w organizmie, musimy dostosować nasz styl życia w taki sposób, aby uwzględnić zdrowsze nawyki i pozbyć się złych nawyków. Aby wszystko to przebiegło w zdrowy sposób, często konieczna jest detoksykacja organizmu. Ten proces pomaga wyeliminować gromadzenie się niebezpiecznych toksyn w organizmie; przywracając w ten sposób lepszą równowagę i umożliwiając przyszłe zmiany nawyków, aby miały pozytywny wpływ na cały organizm. Oprócz zdrowego stylu życia możesz również włączyć do swojej codziennej rutyny środki do czyszczenia okrężnicy, aby zachować zdrowie okrężnicy. Możesz szybko zeskanować plik Recenzja Vital Reds które mogą zapewnić mnóstwo korzyści zdrowotnych, w tym lepsze trawienie i zdrowie okrężnicy.

W tym poście przedstawiliśmy przegląd objawów, na które należy zwrócić uwagę, oraz sposobów zapobiegania gromadzeniu się szkodliwych toksyn w organizmie. Przeanalizowaliśmy również niektóre z najlepszych suplementów, których możesz użyć, aby wypłukać istniejące toksyny z organizmu.

Kredyty obrazowe

Źródło zdjęcia: shutterstock.com


Inpost Image Credit: shutterstock.com

Podobne posty

Pokaż wszystkie