Zaktualizowano: 2020, 30 stycznia

Najwyżej oceniane środki do czyszczenia jelita grubego w 2020 roku według nauki

Przygotowaliśmy listę najlepszych środków do czyszczenia okrężnicy na 2020 rok.
Praktyka oczyszczania okrężnicy sięga starożytnej Grecji. Dopiero niedawno stał się popularny ze względu na badania naukowe pokazujące różne korzyści, jakie oferuje oczyszczanie okrężnicy.
David Greenwald, gastroenterolog z Albert Einstein College of Medicine w Nowym Jorku, zgadza się z ustaleniami. Chociaż oczyszczanie okrężnicy może brzmieć zachęcająco, „nie ma naukowych dowodów, które naprawdę to potwierdzają”, mówi.

Obecnie oczyszczanie okrężnicy można wygodnie przeprowadzić w domu za pomocą suplementów diety. Produkty te są zwykle w postaci kapsułek, ale mogą być również w postaci proszku, który należy zmieszać z wodą.

Produkty te są powszechnie określane jako „środki do czyszczenia jelita grubego”, które zasadniczo usuwają odpady trawienne i inne szkodliwe substancje, takie jak toksyny, które utknęły wzdłuż ścian okrężnicy.

Dlaczego potrzebujemy środka do czyszczenia okrężnicy?

Stosowanie środków do czyszczenia okrężnicy stało się koniecznością ze względu na niezdrowy styl życia, z którego korzysta obecnie większość ludzi.

Zasadniczo jemy więcej niż naprawdę potrzebujemy. Ponadto przetworzona i wysokotłuszczowa żywność jest dziś podstawą diety.

Najlepsze środki do czyszczenia jelita grubego

Niezdrowa żywność zwiększa prawdopodobieństwo, że odpady trawienne utkną w okrężnicy i spowodują problemy trawienne, takie jak gazy, niedrożność jelit i zaparcia.

Środki do czyszczenia okrężnicy może rozwiązać różne problemy trawienne i zapobiec ich ponownemu wystąpieniu.

Można również wykazać, że oczyszczanie okrężnicy zwiększa poziom energii, poprawia wchłanianie składników odżywczych i przyspiesza utratę wagi, a także wiele innych korzyści zdrowotnych[1].

#1 Colon Detox Plus

Colon Detox Plus
Colon Detox Plus - środek do czyszczenia jelita grubego

Dowiedz się więcej o Colon Detox Plus

Colon Detox Plus to suplement diety, który zapewnia rozpuszczenie materiałów w okrężnicy, dzięki czemu można je łatwo usunąć z organizmu.

Został opracowany z naturalnych i silnych składników, które pozwalają okrężnicy na zdrowe funkcjonowanie przez wiele lat.

Działa w celu usunięcia szkodliwych odpadów z okrężnicy, które mogą powodować zaparcia. Działa w kierunku obniżenia funkcji wątroby i nerek w organizmie, aby poprawić zdrowie.

Działa również w celu usuwania robaków i szkodliwych bakterii z organizmu. Ta formuła pomaga również przyspieszyć utratę wagi w organizmie, aby zapewnić zdrowe ciało.

Obecnie kosztuje 11.40 USD.

Przeczytaj cały Recenzja Colon Detox Plus.

Najlepsze środki do czyszczenia jelita grubego do rozważenia

#2 Probiotyk 40-miliardowy

Probiotyk 40-miliardowy
Probiotyk 40-miliardowy - naturalnie popraw swoje trawienie

Dowiedz się więcej o probiotyku 40-miliardowym

Vita Balance Probiotic 40-Billion to nowa formuła, która podnosi poziom zdrowia układu pokarmowego w organizmie. Probiotic 40-Billion to nowoczesny suplement wzbogacony naturalnymi składnikami, które pomagają w poprawieniu zdrowia układu pokarmowego na wyższy poziom.

Zawiera składniki, które dostarczają jej bakterie, co ma na celu poprawę trawienia i wchłaniania pokarmu do organizmu użytkowników. Probiotyk równoważy poziom bakterii w organizmie, aby zmniejszyć ryzyko ataku na jelita ze źródeł takich jak grzyby, drożdże, wirusy i inne pasożyty.

Producent tego niesamowitego produktu zdaje sobie sprawę, że jeśli układ pokarmowy nie zostanie utrzymany w najlepszej kondycji, może to doprowadzić do przepracowania woreczka żółciowego. Ten suplement wykorzystuje bakterie, aby zapewnić równowagę bakterii w organizmie, które mogą powodować infekcje jelitowe.

Suplement można kupić na stronie internetowej marki, co sprawia, że ​​jest to jeden z suplementów wspomagających zdrowie jelit użytkowników i zdrowie układu pokarmowego. Butelkę suplementu zawierającą do 60 kapsułek można kupić za 46.37 USD.

Przeczytaj cały Recenzja 40 miliardów probiotyków.

# 3 Oczyszczanie jelita grubego Bowtrol

Bowtrol Colon Cleanse
Bowtrol - oczyszczanie jelita grubego

Dowiedz się więcej o Bowtrol

Bowtrol Colon Cleanse to formuła oczyszczająca okrężnicę, zaprojektowana w celu oczyszczenia okrężnicy i pomocy w procesie detoksykacji organizmu oraz poprawy ogólnego zdrowia układu pokarmowego.

Został zaprojektowany i wyprodukowany z naturalnych składników, które pomagają w poprawie ogólnego stanu zdrowia organizmu.

Ten produkt ma wiele zalet, które mają na celu utrzymanie zdrowia Twojego organizmu.

Wpływa korzystnie na redukcję wagi i zwiększenie poziomu energii organizmu. Koryguje również wzdęcia, zaparcia i gazy.

Formuła działa, aby wyeliminować odpady trawienne i wszelkie inne szkodliwe materiały, które utknęły na ścianie okrężnicy. Produkt działa również oczyszczająco na funkcjonowanie narządów. Obecnie kosztuje 79.95 USD.

Przeczytaj cały Przegląd oczyszczania jelita grubego Bowtrol.

#4 Digest It

Digest It
Digest It - Colon Cleanser

Dowiedz się więcej o Digest It

Digest Jest to suplement diety opracowany w celu wspomagania oczyszczania i zdrowia jelita grubego. Działa w celu wydalenia z organizmu odpadów, które mogą prowadzić do zaparć. Jest wytwarzany z silnych naturalnych składników, które poprawiają regularne wypróżnianie. Pomaga w oczyszczaniu okrężnicy w celu poprawy ogólnego stanu okrężnicy.

Działa, aby zapobiec wszelkiego rodzaju dyskomfortom trawiennym, gazom i zaparciom. Stosowanie tej formuły pomaga w usuwaniu odpadów nagromadzonych na ścianach okrężnicy. Wspomaga również trawienie, jednocześnie chłodząc żołądek i jelita, chroniąc organizm przed problemami z trawieniem. Obecnie kosztuje 79.95 USD.

Przeczytaj cały Recenzja Digest It.

#5 Idź Cleanse

Go Cleanse Extreme to produkt firmy Green Organics. Go Cleanse to kompletny system oczyszczający, który obejmuje przekąski, koktajle i suplementy diety. Środek do czyszczenia okrężnicy składa się z naturalnych składników wykorzystujących właściwości przeciwutleniające Acai w połączeniu z działaniem oczyszczającym jelita kilku ziół i naturalnych ekstraktów.

Idź Cleanse
Go Cleanse - Popraw funkcję trawienną

Dowiedz się więcej o Go Cleanse

Go Cleanse Extreme zawiera również liść aloesu z peleryny, który ma takie same właściwości jak błonnik. Wykazano, że odtruwa i oczyszcza przewód pokarmowy.

Pozostałe składniki to liście senesu, proszek z czarnego orzecha i glinka bentonitowa, które razem oczyszczają organizm z toksyn i odpadów trawiennych. Jest to potężny system, który twierdzi, że dokładnie oczyszcza okrężnicę, ale także twierdzi, że jest skuteczny w utracie wagi.

Wiele osób twierdzi, że to naprawdę działa i może pomóc użytkownikowi stracić ponad 5 funtów odpadów trawiennych, które nagromadziły się w okrężnicy. Wykonany jest z całkowicie naturalnych składników, które minimalizują ryzyko skutków ubocznych.

Problem z tym produktem polega na tym, że na stronie internetowej Go Cleanse nie ma zbyt wielu informacji, w tym o składnikach aktywnych czy o tym, jak działa system. Niektórzy ludzie twierdzą również, że powoduje dyskomfort trawienny i biegunkę. Jest również drogi w $ 171.95 dla systemu 11-dniowego.

Przeczytaj cały Idź Cleanse Review.

#6 Super Cleanse

Super Cleanse
Super Cleanse - naturalny środek do czyszczenia jelita grubego

Dowiedz się więcej o Super Cleanse

Nature's Secret to firma, która jest odpowiedzialna za ten produkt oczyszczający i jest to całkiem wygodne. Super Cleanse to popularna linia produktów do oczyszczania okrężnicy. Wykorzystuje aktywne składniki, takie jak kora Cascara sagrada i proszek berka, aby delikatnie oczyścić okrężnicę i pozbyć się nagromadzeń w okrężnicy.

Inne składniki:

 • Proszek Cayenne
 • Kwas Lactobacillus
 • Koper w proszku
 • Czerwona malina
 • Chlorella w proszku

Wszystkie składniki są w 100% naturalne i nie są oparte na żadnych chemikaliach ani innych składnikach, które mogą powodować pewne problemy.

Pomaga również usunąć toksyny wraz z innymi szkodliwymi substancjami z okrężnicy. Duża ilość przeciwutleniaczy zapewnia wiele korzyści dla Twojego przewodu pokarmowego. Obiecuje również ogólne korzyści zdrowotne.

Większość opinii i opinii klientów jest pozytywnych, mówiąc, że jest to dobry produkt. Jednak roszczenia nie są odpowiednio obsługiwane przez proces roboczy.

Jedną wadą jest to, że jest to bardziej suplement błonnika. Jednak niektórzy twierdzą, że nie jest zbyt skuteczny w oczyszczaniu okrężnicy.

Niektórzy zauważyli lekkie nastroje i podrażnienie jako skutki uboczne tego produktu. Sprzedawany jest jeden pojemnik $ 12 na pojemnik zawierający 100 tabletek.

Przeczytaj cały Recenzja Super Cleanse.

Jakich składników należy szukać w środkach do czyszczenia jelita grubego?

Aby dać ci wyobrażenie o składnikach aktywnych, których powinieneś szukać w środkach do czyszczenia okrężnicy, przyjrzyjmy się bliżej niektórym z najskuteczniejszych składników w produkty do oczyszczania okrężnicy.

 • Ginger Root - Ten naturalny składnik zwiększa wydzielanie soków trawiennych, pomagając w rozkładaniu szkodliwych toksyn i odpadów, które nagromadziły się w okrężnicy[2]. W połączeniu z innymi naturalnymi składnikami ma łagodne działanie przeczyszczające, dzięki czemu okrężnica jest czystsza i wolna od toksyn.
 • Liść mięty - Zioło to ma działanie lecznicze na układ pokarmowy. Pomaga zwiększyć wydzielanie dla zdrowego trawienia, a także może łagodzić rozstrój żołądka (źródło - Science Direct).
 • czosnek - Jest to częsty składnik naturalnych środków do czyszczenia okrężnicy ze względu na jego skuteczność w zwalczaniu zaparć. Ma również właściwości łagodzące, które zmniejszają stany zapalne w układzie pokarmowym (źródło).
 • Skórka cytrynowa - Ten składnik przeciwdziała powstawaniu toksyn, działając jako silny przeciwutleniacz (jest bogaty w witaminę C), neutralizując toksyny w przewodzie pokarmowym, które mogą powodować szereg problemów zdrowotnych u osoby (źródło).
 • Kora Cascara Sagrada - To naturalny środek przeczyszczający, który jest tradycyjnie stosowany w leczeniu zaparć (źródło). Pomaga również wzmocnić mięśnie przewodu pokarmowego, a także podnosi poziom wody i elektrolitów.

Czy Colon Cleanse może pomóc w utracie wagi?

Średnio okrężnica składa się z 5 funtów lub więcej odchodów u osoby. Jest to głównie spowodowane niezdrowym stylem życia tego pokolenia.

Istnieją dwa czynniki, które przyczyniają się do tak ogromnej utraty okrężnicy.

 • Po pierwsze, spożywamy więcej pożywienia niż potrzeba, co utrudnia proces trawienia.
 • Po drugie, większość spożywanej żywności jest przetworzona, oleista i niezdrowa.

Oczyszczanie okrężnicy może promować odchudzanie ale może nie być tymczasowe. Zasadniczo to usuwanie odpadów z okrężnicy powoduje utratę wagi.

A 2015 recenzja doszli do wniosku, że nie było przekonujących badań wspierających stosowanie diet „detoksykacyjnych” w celu kontroli wagi lub eliminacji toksyn z organizmu.

Podczas oczyszczania okrężnicy będziesz mieć co najmniej pięć lub sześć wypróżnienia na dzień. Spowoduje to konsekwentne usuwanie odpadów i może spowodować utratę wagi.

Ponadto podczas oczyszczania jelita grubego zaleca się unikanie przetworzonej i niezdrowej żywności.

To dodatkowo sprzyja utracie wagi. Ta utrata wagi nie będzie jednak trwała, jeśli nie będą kontynuowane zdrowe praktyki.

Praktycy oczyszczania okrężnicy twierdzą, że może to prowadzić do utraty wagi, lepszego trawienia, zwiększenia energii i jaśniejszego myślenia. Ale większość z tych twierdzeń jest niesprawdzona i pozbawiona poparcia naukowego.

jeden małe badanie pilotażowe przeprowadzone w 2016 r odnotowali poprawę objawów żołądkowo-jelitowych po irygacji okrężnicy u pacjentów z zespołem jelita drażliwego.

Uwagi: Jeśli zdecydujesz się na suplementy, przeczytaj uważnie wskazówki na opakowaniu i omów składniki z lekarzem.

referencje

Autor

Felicia Newell, RD, CPT

Felicia Newell, RD, posiada tytuł licencjata w dziedzinie stosowanego żywienia człowieka oraz tytuł magistra w zakresie stosowanego żywienia ludzi (candida

** Jest to subiektywna ocena oparta na sile dostępnych informacji i naszej ocenie skuteczności.

* Wynik może się różnić. Jeśli jesteś w ciąży, karmisz piersią, masz poważne schorzenia lub choroby serca w wywiadzie, zalecamy skonsultowanie się z lekarzem przed zastosowaniem jakiegokolwiek suplementu. Informacje zawarte na tej stronie służą wyłącznie do ogólnych celów informacyjnych. Nie jest przeznaczony do diagnozowania, leczenia ani zapobiegania jakiejkolwiek chorobie i nie należy traktować go jako porady medycznej. Zawsze skonsultuj się z lekarzem przed zastosowaniem jakichkolwiek suplementów.

Ujawnienie powiązania materiału: Niektóre z linków w powyższym poście to „powiązane linki sprzedaży”. Oznacza to, że jeśli możesz kliknąć łącze i kupić przedmiot, otrzymamy prowizję. Niezależnie od tego zalecamy tylko produkty lub usługi, z których osobiście korzystamy i / lub uważamy, że dodadzą wartości naszym czytelnikom. Ujawniamy to zgodnie z 16 CFR Federalnej Komisji Handlu, część 255: „Wytyczne dotyczące stosowania rekomendacji i świadectw”.