Zaktualizowano: wrzesień-29-2020

Najlepsze naturalne suplementy na lęk i depresję

By - Zrecenzowany przez Zespół CHD
Dowiedz się, jak naturalne suplementy mogą pomóc zmniejszyć uczucie lęku, stresu i promować ogólne samopoczucie.
Depresja
Znajdź odpowiedni suplement, aby złagodzić niepokój. Obrazy Shutterstock

Naturalne suplementy na niepokój - kwestie do rozważenia

Są to naturalne substancje, które według badań mogą obniżać uczucie depresji i poprawiać pozytywny nastrój. Depresja to choroba psychiczna, która obejmuje takie objawy jak smutek i bezwartościowość, niska energia, wyczerpanie, niepokój, myśli samobójcze i pobudzenie. Objawy te muszą występować przez co najmniej dwa tygodnie, aby można było je zaklasyfikować jako depresję kliniczną.

Według Stowarzyszenie Lęku i Depresji Ameryki, zespół lęku uogólnionego (GAD) dotyka około 6.8 mln dorosłych.

Dla osób, które nie chcą przyjmować leków przeciwdepresyjnych na receptę lub mają jedynie łagodną depresję[1], istnieje kilka bardzo skutecznych naturalnych alternatyw. Należą do nich witaminy, aminokwasy, tłuszcze i inne substancje.

Zawsze powinieneś skonsultować się z lekarzem przed dodaniem suplementów do swojej rutyny.

Niektóre pokarmy i ogólny program odżywiania mogą mieć na celu zmniejszenie uczucia depresji i zwiększenie pozytywnego nastroju. W ten sposób odżywianie może działać jako rodzaj suplementu. Oczywiście często jest tak, że sama depresja może wynikać z niedoboru substancji, takich jak witamina D lub chrom. Tym bardziej warto wypróbować niektóre z tych naturalnych suplementów[2].

Nasz zalecany suplement łagodzący niepokój

Nasze zalecane wsparcie produktu w przypadku stresu

Stress Support to potężny suplement, który pomaga ludziom pozbyć się lęku i problemów związanych z lękiem. Został opracowany z bardzo wysokiej jakości naturalnych składników pochodzących z różnych roślin, aby umożliwić ludziom cieszenie się życiem bez odczuwania jakiegokolwiek niepokoju.
Kod kuponu KONSUMENT 5 Otrzymać 5% taniej Twoje zamówienie w stresssupport.us

Najnowsze suplementy na niepokój

Jakie są najlepsze suplementy na lęk i depresję?

Istnieją aspekty Twojego zdrowia żywieniowego, które wpływają na nastrój, co oznacza, że ​​możesz modyfikować swoje nawyki żywieniowe, aby poprawić pozytywny nastrój. Nierówne poziomy cukru we krwi są często powiązane z zaburzeniami nastroju, niezależnie od tego, czy są one zbyt wysokie, czy zbyt niskie. Praca nad utrzymaniem poziomu cukru we krwi pomoże poprawić nastrój. Nie przesadzaj z węglowodanami i trzymaj się z dala od rafinowanego cukru.

Kwas foliowy to kolejna substancja odgrywająca rolę w ogólnej depresji i zaburzeniach nastroju. Niski poziom kwasu foliowego może mieć wpływ na nastrój, podobnie jak podwyższony poziom aminokwasu homocysteiny. Przyjmowanie witamin B12 może być bardzo skuteczne w poprawianiu pozytywnego nastroju (źródło).

A Badanie 2017 odkryli, że osoby, które miały niższy poziom witaminy B12 we krwi, częściej miały depresję lub lęk.

Przyjmowanie pokarmów zawierających aminokwasy ma pozytywny wpływ na nastrój, ponieważ wiele z tych aminokwasów prowadzi do produkcji serotoniny, substancji chemicznej w mózgu, która poprawia nastrój (źródło). Aminokwasy znajdują się w produktach spożywczych o podwyższonym poziomie białka, takich jak jajka, mięso, fasola i ryby.

Badania wykazały, że spożywanie pokarmów zawierających minerał chrom[3] ma pozytywny wpływ na osoby z Depresja. Jedną z głównych ról chromu jest regulacja poziomu cukru we krwi. Pokarmy bogate w chrom to brokuły, fasolka szparagowa, ziemniaki, kurczak, wołowina, produkty mleczne, produkty pełnoziarniste, banany i jabłka.

Inne zioła i suplementy na depresję

Badania sugerują, że różne suplementy - w tym witaminy, kwasy tłuszczowe omega-3 i preparaty ziołowe - mogą pomóc złagodzić objawy lęku.

  • Omega-3 kwasów tłuszczowych: Istnieją dowody na to, że ten kwas tłuszczowy jest skutecznym sposobem leczenia depresji, ale wyniki są niejednoznaczne[4]. Możesz uzyskać tę substancję naturalnie, jedząc orzechy włoskie, siemię lniane lub olej oraz ryby zimnowodne. W Przegląd systematyczny 2015, naukowcy doszli do wniosku, że suplementy kwasów tłuszczowych omega-3 nie są ogólnie przydatne w leczeniu depresji.
  • Dziurawiec zwyczajny: Substancja ta jest skutecznym suplementem w leczeniu depresji[5]. Jednak współdziała z wieloma lekami, przez co są one znacznie mniej skuteczne. Najlepiej wziąć to, jeśli nie bierzesz innych leków - szczególnie antydepresyjnych. ZA Przegląd systematyczny 2016 stwierdzili, że dziurawiec był skuteczniejszy niż placebo w leczeniu łagodnej do umiarkowanej depresji.
  • 5-HTP: Ta substancja chemiczna w mózgu inicjuje produkcję serotoniny, kolejnej substancji chemicznej odpowiedzialnej za nastrój. Przyjmowanie większej ilości tej substancji chemicznej zainicjuje produkcję dodatkowej serotoniny, która może poprawić nastrój. 5-HTP przeszedł szereg badań na zwierzętach, a niektóre, takie jak to recenzja z 2016 roku, przytaczają jego potencjał jako terapii przeciwdepresyjnej. Jednak dowody na jego skutki u ludzi są ograniczone.
  • Dehydroepiandrosteron (DHEA): Ten hormon istnieje już naturalnie w twoim ciele i został powiązany z depresją (źródło). Przy dużej dawce zgłoszono kilka skutków ubocznych.
  • Szafran: Może poprawić pozytywny nastrój, ale należy go przyjmować w małych dawkach. Przy dużych dawkach występują znaczne skutki uboczne. Niektóre badania podają, że szafran jest bezpiecznym i skutecznym środkiem kontrolowania objawów depresji, takich jak ten przegląd niesystematyczny od 2018 r.

Chociaż badania nad suplementami na lęki są obiecujące, upewnij się, że jesteś lekarzem, zanim dodasz coś nowego do swojego schematu leczenia.

Jakie są rzeczywiste zagrożenia związane ze stosowaniem leków przeciwdepresyjnych?

lek

Leki przeciwdepresyjne to leki, które mogą pomóc złagodzić objawy depresji. Obrazy Shutterstock

Jeśli chodzi o leki przeciwdepresyjne na receptę, dowody wskazują, że uzależniają[6]. W badaniu, które miało miejsce w Nowej Zelandii, naukowcy doszli do wniosku, że znaczna liczba 1800 uczestników czuła, że ​​są uzależnieni od swoich leków przeciwdepresyjnych.

Co najmniej połowa uczestników stwierdziła, że ​​w przeszłości podczas odstawiania leków przeciwdepresyjnych doświadczyli objawów odstawienia. Regularne używanie prowadzi do uzależnienia, a uzależnienie może przekształcić się w uzależnienie.

Natomiast żaden z suplementów przeciwdepresyjnych dostępnych bez recepty nie ma właściwości uzależniających. Nie znaczy to, że nie mają własnych skutków ubocznych, ale na liście nie ma uzależnienia i uzależnienia.

Czy leki przeciwdepresyjne zmieniają Twoją osobowość?

Badania pokazują, że antydepresanty mogą zmienić twoją osobowość na dwa bardzo specyficzne sposoby. Obniżają poziomy neurotyczność, co wiąże się z bardzo negatywnym sposobem myślenia. Zwiększają również poziom ekstrawersja, co oznacza, że ​​użytkownik staje się bardziej pozytywny, przyjaźniejszy i bardziej otwarty. Te cechy osobowości są związane z niższym poziomem depresji.

Jak długo powinieneś być na suplementach?

Ważne jest, aby porozmawiać z lekarzem rodzinnym przed przyjęciem jakichkolwiek leków przeciwdepresyjnych, suplementów lub witamin, aby upewnić się, że nie wchodzą one w interakcje z żadnymi lekami na receptę. W tym momencie powinieneś omówić czas przyjmowania suplementu. Nie ma ograniczeń czasowych dla żadnego z tych leków, więc postępuj zgodnie z instrukcjami lekarza.

Twój lekarz może również zalecić inne terapie i zmiany stylu życia, aby pomóc w radzeniu sobie z objawami.

Bottom line

Wyraźnie, Suplementy skutecznie zmniejszają poziom depresji. Jednak leki na depresję na receptę są dość uzależniające, podczas gdy naturalne suplementy nie mają żadnych właściwości uzależniających. Istnieje kilka naturalnych substancji, które są bardzo skuteczne w obniżaniu poziomu depresji i poprawie pozytywnego nastroju, w tym szafran, 5-HTP i dziurawiec. Mogą to być realne alternatywy dla leków na receptę, zwłaszcza jeśli doświadczasz łagodnej depresji.

Uwagi: Zaleca się, aby ludzie nie polegali na ziołach lub suplementach jako samodzielnej linii leczenia.

Upewnij się, że omówisz tę możliwość ze swoim lekarzem przed rozpoczęciem jakiegokolwiek schematu i uzyskaj jego zgodę. Wszelkie zmiany w Twoim schemacie zdrowia powinny zostać zatwierdzone przez lekarza. U niektórych osób dobrze sprawdzają się ziołowe i naturalne suplementy. Należy pamiętać, że w ogóle nie zaleca się przyjmowania innych leków w tym samym czasie, co leki przeciwdepresyjne lub suplementy. W rzeczywistości może to być szkodliwe dla zdrowia.

Referencje

[1] Depresja | Food for the Brain and the Brain Bio Center w klinice https://www.foodforthebrain.org/nutrition-solutions/depression/about-depression.aspx
[2] Nutr J. 2010; 9: 42. Opublikowane w Internecie 2010 października 7 doi: 10.1186 / 1475-2891-9-42. PMCID: PMC2959081. PMID: 20929532. Odżywcze i ziołowe suplementy na stany lękowe i zaburzenia lękowe: przegląd systematyczny https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2959081/
[3] Arkusz informacyjny dotyczący suplementów diety: chrom - zestawienie informacji dla pracowników służby zdrowia https://ods.od.nih.gov/factsheets/Chromium-HealthProfessional/
[4] Kwasy tłuszczowe omega-3 i depresja: dowody naukowe i mechanizmy biologiczne | Medycyna oksydacyjna i długowieczność komórkowa https://www.hindawi.com/journals/omcl/2014/313570/
[5] Leczenie dużej depresji dziurawcem zwyczajnym (Hypericum) - widok pełnego tekstu - ClinicalTrials.gov https://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT00005013
[6] Nowe badania nad uzależnieniem od leków przeciwdepresyjnych i ich wycofaniem | Anne Beston, University of Auckland https://medicalxpress.com/news/2018-06-antidepressant-addiction.html

** Jest to subiektywna ocena oparta na sile dostępnych informacji i naszej ocenie skuteczności.

* Wynik może się różnić. Jeśli jesteś w ciąży, karmisz piersią, masz poważne schorzenia lub choroby serca w wywiadzie, zalecamy skonsultowanie się z lekarzem przed zastosowaniem jakiegokolwiek suplementu. Informacje zawarte na tej stronie służą wyłącznie do ogólnych celów informacyjnych. Nie jest przeznaczony do diagnozowania, leczenia ani zapobiegania jakiejkolwiek chorobie i nie należy traktować go jako porady medycznej. Zawsze skonsultuj się z lekarzem przed zastosowaniem jakichkolwiek suplementów.

Ujawnienie powiązania materiału: Niektóre z linków w powyższym poście to „powiązane linki sprzedażowe”. Oznacza to, że jeśli możesz kliknąć link i kupić przedmiot, otrzymamy prowizję. Niezależnie od tego zalecamy tylko produkty lub usługi, z których osobiście korzystamy i / lub uważamy, że dodadzą wartości naszym czytelnikom. Ujawniamy to zgodnie z 16 CFR Federalnej Komisji Handlu, część 255: „Wytyczne dotyczące stosowania rekomendacji i świadectw”.

x

Jak pomocne było to?

ikona Ten artykuł zmienił moje życie!
x

Jak pomocne było to?

ikona Ten artykuł zmienił moje życie! zmiana
Twoja ocena
Uwaga: Lci.org.pl nie jest świadczeniodawcą opieki zdrowotnej. Nie możemy odpowiadać na pytania zdrowotne ani udzielać porad medycznych.
Twój Polityka prywatności jest dla nas ważne.
ikona Ten artykuł miał charakter informacyjny. ikona Mam pytanie medyczne.
x

Jak pomocne było to?

ikona Ten artykuł miał charakter informacyjny. zmiana
Twoja ocena
Uwaga: Lci.org.pl nie jest świadczeniodawcą opieki zdrowotnej. Nie możemy odpowiadać na pytania zdrowotne ani udzielać porad medycznych.
Twój Polityka prywatności jest dla nas ważne.
x
ikona Mam pytanie medyczne. zmiana

Nie jesteśmy w stanie zaoferować osobistych porad zdrowotnych, ale nawiązaliśmy współpracę z JustAnswer, który oferuje lekarzom na żądanie odpowiedzi na Twoje pytania medyczne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Porozmawiaj teraz online z lekarzem i uzyskaj szybkie odpowiedzi 1 na 1, siedząc na wygodnej kanapie.

wystarczy odpowiedzieć na logo
ZAPYTAJ TERAZ LEKARZA

Jeśli grozi Ci nagły wypadek medyczny, natychmiast zadzwoń do lokalnych służb ratunkowych lub odwiedź najbliższą izbę przyjęć lub ośrodek pilnej pomocy.

x

Jak możemy to poprawić?

ikona Ten artykuł zawiera nieprawidłowe informacje.
x

Jak możemy to poprawić?

ikona Ten artykuł zawiera nieprawidłowe informacje. zmiana
Twoja ocena
Uwaga: Lci.org.pl nie jest świadczeniodawcą opieki zdrowotnej. Nie możemy odpowiadać na pytania zdrowotne ani udzielać porad medycznych.
Twój Polityka prywatności jest dla nas ważne.
ikona Ten artykuł nie zawiera informacji, których szukam. ikona Mam pytanie medyczne.
x

Jak możemy to poprawić?

ikona Ten artykuł nie zawiera informacji, których szukam. zmiana
Twoja ocena
Uwaga: Lci.org.pl nie jest świadczeniodawcą opieki zdrowotnej. Nie możemy odpowiadać na pytania zdrowotne ani udzielać porad medycznych.
Twój Polityka prywatności jest dla nas ważne.
x
ikona Mam pytanie medyczne. zmiana

Nie jesteśmy w stanie zaoferować osobistych porad zdrowotnych, ale nawiązaliśmy współpracę z JustAnswer, który oferuje lekarzom na żądanie odpowiedzi na Twoje pytania medyczne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Porozmawiaj teraz online z lekarzem i uzyskaj szybkie odpowiedzi 1 na 1, siedząc na wygodnej kanapie.

wystarczy odpowiedzieć na logo
ZAPYTAJ TERAZ LEKARZA

Jeśli grozi Ci nagły wypadek medyczny, natychmiast zadzwoń do lokalnych służb ratunkowych lub odwiedź najbliższą izbę przyjęć lub ośrodek pilnej pomocy.

Uwaga: Wyniki mogą się różnić w zależności od skuteczności produktu. Informacje zawarte na tej stronie służą wyłącznie do ogólnych celów informacyjnych. Treść ta nie zawiera żadnych roszczeń medycznych, a informacje zawarte w niniejszym dokumencie nie są przeznaczone do autodiagnozy lub samodzielnego leczenia jakichkolwiek schorzeń.

Jakiekolwiek użycie tej witryny oznacza zgodę na Warunki korzystania i Polityka prywatności wspomniane tutaj.

Klauzula: Informacje podane na tej stronie mają na celu wyłącznie Twoją wiedzę ogólną i nie zastępują profesjonalnej porady medycznej ani leczenia określonych schorzeń. Nie należy wykorzystywać tych informacji do diagnozowania lub leczenia problemu zdrowotnego lub choroby bez konsultacji z wykwalifikowanym lekarzem. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości dotyczących stanu zdrowia należy skonsultować się z lekarzem. Korzystanie z tej witryny jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na opublikowane warunki korzystania z tej witryny oraz wszystkie zasady dotyczące witryny. Zobacz nasze Zastrzeżenie medyczne po więcej informacji.

X

Ujawnienie reklamy

Treść, która pojawia się na tej stronie, jest prezentowana jako przegląd w porównaniu z marketingiem porównawczym. Dostarczane informacje obejmują informacje o produktach, przeglądy, przewodniki zakupowe i specyfikacje produktów. Wszystkie znaki towarowe, zarejestrowane znaki towarowe i znaki usługowe wymienione w tej witrynie są własnością ich odpowiednich właścicieli. Jeśli coś jest nieścisłe, skontaktuj się z nami i daj nam znać. Dostarczanie faktów dotyczących produktów pomaga lepiej służyć naszym czytelnikom i dokładności treści.

Poniższa tabela nie obejmuje wszystkich firm ani wszystkich produktów dostępnych na rynku, z wyjątkiem tych, które promujemy jako ich podmioty stowarzyszone. W pełni przestrzegając wytycznych FTC, należy założyć, że wszystkie linki w tabeli są linkami partnerskimi i możemy otrzymać rekompensatę, jeśli klikniesz jeden z nich i dokonasz zakupu. Jesteśmy niezależni, a wyrażone tutaj opinie są naszymi własnymi. Cała zawartość redakcyjna jest napisana bez uprzedzeń i uprzedzeń, niezależnie od sponsorów lub stowarzyszeń stowarzyszonych.
X

Ta zawartość Lci.org.pl została sprawdzona, a także sprawdzona pod kątem faktów, aby zagwarantować możliwie najlepszą dokładność.

Przestrzegamy ścisłej polityki redakcyjnej, szczególnie w odniesieniu do źródeł, z których korzystamy. Nasze artykuły pochodzą z renomowanych stron internetowych, a badania pochodzą z instytucji akademickich i są recenzowane. Możesz kliknąć liczby w nawiasach (1, 2 itd.) I sprawdzić te odniesienia.

Formularz opinii na tej stronie może służyć do zgłaszania treści, które nie są dokładne, aktualne lub w jakikolwiek sposób budzą wątpliwości.

Nie zamierzamy, aby informacje przedstawione w naszych artykułach zastępowały relację medyczną z wykwalifikowanym lekarzem, ani nie stanowią one specjalistycznej porady.