Aktualizacja: 2020, 11 maja

Najwyżej oceniane leki przeciwdepresyjne roku 2020

Czy antydepresanty naprawdę działają na depresję? Zapoznaj się z najlepszymi lekami przeciwdepresyjnymi 2020 roku.
Życie rzuca ci krzywymi piłkami i często te próby odbijają się na tobie. Nie możesz jeść, spać, uśmiechać się, a nawet normalnie funkcjonować.

Po prostu chcesz być sam i jeden po drugim, widzisz rzeczy w negatywnym świetle. Sprawy stają się ciemniejsze.

To może być depresja. Co powinieneś zrobić? Być może nadszedł czas, abyś przyznał, że potrzebujesz pomocy.

Ludzie nieustannie szukają pomocy, zwłaszcza jeśli chodzi o pomoc radzenie sobie z lękiem.

Różne marki leków przeciwdepresyjnych zapewniają składniki, które pomagają organizmowi dostosować się do drastycznych zmian, przez które przechodzisz.

Chociaż istnieje wiele produktów do wyboru, zasługujesz na te, które udowodniono, że działają.

Zanim zdobędziesz pierwszą markę, dowiesz się, jakie są bestsellery. Przejdźmy do tego później, ale zanim dowiesz się więcej o tych lekach, powinieneś również wiedzieć więcej o ich działaniu.

Zrozum, dlaczego przechodzisz depresję, dlaczego w porządku jest przyznać, że potrzebujesz pomocy i jak te produkty mogą ci pomóc.

Oto najlepsze leki przeciwdepresyjne

#1 Wsparcie stresu

Wsparcie stresu
Wsparcie stresu - naturalne wsparcie dla relaksu

Dowiedz się więcej o wspieraniu stresu

Stress Support to silny suplement, który pomaga użytkownikom pozbyć się lęku. Produkt jest wytwarzany z wysokiej jakości naturalnych składników pochodzących z różnych roślin, aby umożliwić ludziom cieszenie się życiem bez niepokoju i jest w 100% naturalnym suplementem roślinnym.

Stress Support jest wytwarzany przy użyciu naturalnych składników, takich jak L-teanina - która stymuluje układ nerwowy, Passionflower, który obniża ciśnienie krwi, Waleriana, która pomaga zmniejszyć zaburzenia snu i umożliwia lepszy sen oraz Melisa, która jest przeciwutleniaczem, który przywraca organizm jego normalne funkcjonowanie. Zastosowanie naturalnych składników znacznie zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia jakichkolwiek skutków ubocznych.

Jej producent, Vitabalance, to znana firma z branży suplementów na lęki. Twierdzi, że używa sprawdzonych klinicznie składników, aby stworzyć najsilniejszy suplement przeciwlękowy na rynku. Chwalą się również posiadaniem najnowocześniejszego laboratorium do wytwarzania wysokiej jakości produktów.

Ponadto Vitabalance, przyjmowany w przepisanej dawce, przekonuje, że Stress Support da pozytywne rezultaty niemal natychmiast, bez żadnych skutków ubocznych i może być stosowany długoterminowo, dzięki 100% naturalnym składnikom. Twierdzi również, że reguluje stres i związane z nim wysokie ciśnienie krwi. Użytkownicy mogą zakupić Stress Support bezpośrednio ze strony producenta. Wskazówki dotyczące korzystania z niego są wyraźnie oznaczone krok po kroku.

Aby przeczytać szczegółową recenzję - kliknij tutaj.

ReloraMAX
ReloraMAX - Naturalnie zmniejsz stres

Dowiedz się więcej o ReloraMAX

#2 ReloraMAX

ReloraMAX to suplement diety, który może pomóc w uspokojeniu naturalnego stresu i kontroli przyrostu masy ciała, pomagając prowadzić zdrowy tryb życia. Niektórym osobom po spożyciu tego suplementu diety można odczuć redukcję stresu w ciągu kilku godzin, ale u innych może to potrwać kilka dni.

Takie rozwiązanie nie wywołuje letargicznych reakcji, dzięki czemu czujesz się szczęśliwy i spokojny. Ta formuła może pomóc w zrównoważeniu hormonów w organizmie, co pomaga w zapobieganiu nieprawidłowym zachowaniom żywieniowym i wzrostowi masy ciała z powodu stresu.

Powstaje z połączenia naturalnych składników, takich jak kora Phellodendron amurense i magnolia officinalis, które pomagają obniżyć poziom kortyzolu, który pomaga w kontrolowaniu wagi i minimalizuje nerwowość, co poprawia pewność siebie i ogólny nastrój.

Aby przeczytać szczegółową recenzję - kliknij tutaj.

#3 Brintellix

Brintellix
Brintellix - Vortioxentine Tablets

Dowiedz się więcej o Brintellix

Jest to tabletka o natychmiastowym uwalnianiu do podawania doustnego. Zawiera beta polimorf bromowodorku wortioksetyny, leku przeciwdepresyjnego. Lek jest produkowany przez Takeda Pharmaceuticals i H. Lundbeck. Wygląda jak biały składnik w postaci proszku, który jest rozpuszczalny w wodzie.

Działa poprzez dwa mechanizmy - jeden to modulacja aktywności receptora, a drugi to hamowanie wychwytu zwrotnego. Niektóre nieaktywne składniki obejmują stearynian magnezu, celulozę mikrokrystaliczną, mannitol, hydroksypropylocelulozę, glikolan sodowy skrobi i powłokę, która składa się z hypromelozy, dwutlenku tytanu, czerwonego tlenku żelaza, żółtego tlenku żelaza i glikolu polietylenowego.

Jest to lek zatwierdzony przez FDA, który jest znany z leczenia ciężkiej depresji. Badania pokazują, że osoby, które zażyły ​​Brintellix, rzadziej ponownie cierpią na depresję i udowodniono, że skutecznie zmniejszają zaburzenia depresyjne w przypadkach, gdy zawiodły nawet leki pierwszego rzutu.

Ten inhibitor serotoniny występuje w różnych dawkach, a ceny są nadal zatwierdzane. W związku z tym lek nadal nie jest dostępny w postaci generycznej i jest stosunkowo nowością na rynku. Lek wygląda obiecująco i jest skuteczny i ma przynieść dobre rezultaty. Niektóre z możliwych skutków ubocznych obejmują ból głowy, zawroty głowy, wymioty, biegunkę i nudności.

Aby przeczytać szczegółową recenzję - kliknij tutaj.

#4 Abilify

Abilify
Abilify - tabletki na depresję

Dowiedz się więcej o Abilify

Abilify, arypiprazol, jest bardziej lekiem przeciwpsychotycznym niż lekiem przeciwdepresyjnym. Ale udowodniono, że ma właściwości przeciwdepresyjne i jest również stosowany w leczeniu depresji. Został zaprojektowany w celu dostosowania działania chemikaliów znajdujących się w mózgu.

Jest zatwierdzony przez Amerykańską Agencję ds.Żywności i Leków (FDA) do leczenia objawów chorób psychotycznych, takich jak schizofrenia, choroba afektywna dwubiegunowa i agresja, wahania nastroju, napady złości, drażliwość, samookaleczenia i inne poważne problemy depresyjne u dorosłych . Jest również zatwierdzony jako lek uzupełniający w leczeniu depresji jako dodatek do leków przeciwdepresyjnych lub jeśli nie działają one dobrze u niektórych pacjentów.

Działa poprzez sprawienie, że receptory dopaminy działają prawidłowo, zamiast je wyłączać, tak jak robią to niektóre leki przeciwdepresyjne. Lek został opracowany przez firmę farmaceutyczną w Otsuka w Japonii i sprzedawany wspólnie przez Otsuka America i Bristol-Meyers Squibb. Ubezpieczenie zdrowotne często obejmuje lek, ale bez niego butelka kosztuje około 250 dolarów.

Jest to jeden z najpopularniejszych leków na depresję w Stanach Zjednoczonych. Niektórzy ludzie doświadczyli skutków ubocznych, takich jak osłabienie, nudności, zaparcia, ból głowy, bezsenność itp. Jednak te skutki uboczne są przejściowe podczas leczenia i nie wydają się powodować żadnych trwałych uszkodzeń.

Aby przeczytać szczegółową recenzję - kliknij tutaj.

#5 Uspokój się

Uspokój się
Tranquilene - cała naturalna formuła ziołowa

Dowiedz się więcej o Tranquilene

To naturalna alternatywa, która łagodzi niepokój i wahania nastroju. Suplement składa się z 14-składnikowej formuły, która zawiera mieszankę ekstraktów ziołowych, witamin i aminokwasów oraz zawiera zaawansowane metody z zakresu ziołolecznictwa, żywienia, psychologii i neuronauki.

Zawiera najpopularniejsze składniki występujące w różnych lekach. Kluczowymi składnikami są passiflory, GABA, tryptofan, L-teanina, Ashwagandha (korzeń), witamina B5, witaminy B-Complex takie jak witamina B1, brahmi (Bacopa Monnieri), witamina B6, witamina B3, ekstrakt z zielonej herbaty (liście), witamina B12, niacyna, żelatyna, wapń i magnez. Przedstawia się jako kompleksowe rozwiązanie, które jest dostarczane z Gabą, B-Complex, Ashwagandha i L-teaniną.

Formuła to zastrzeżona mieszanka ekstraktów ziołowych, które zwiększają produkcję serotoniny w mózgu. Należy jednak zachować ostrożność i zasięgnąć porady lekarza podczas przyjmowania tego leku, jeśli pacjent przyjmuje leki przeciwpadaczkowe, IMAO, leki przeciwbólowe lub rozrzedzające krew.

Produkt jest marką firmy Tranquility Labs LLC. Miesięczna dostawa kosztuje około 34.95 USD (60 kapsułek w jednej butelce), a lek można kupić tylko na stronie internetowej producenta. Nie jest dostępny nigdzie indziej na rynku. Ponadto produkt nie oferuje bezpłatnych próbek ani okresów próbnych.

Aby przeczytać szczegółową recenzję - kliknij tutaj.

#6 A2X

A2X
A2X - suplement przeciwlękowy

Dowiedz się więcej o A2X

Uważa się, że jest to bezpieczny, całkowicie naturalny środek uspokajający, jednocześnie poprawiający * funkcje poznawcze i jasność umysłu. Suplement zaczyna działać w ciągu 15 do 20 minut. Ale z biegiem czasu nawet zwiększa * naturalny poziom neuroprzekaźników GABA i serotoniny w twoim systemie, dzięki czemu każdego dnia zachowujesz spokój i odprężenie.

Głównymi używanymi składnikami są L-teanina, passiflora, magnez, ashwagandha, B6, B12 i wapń. Nie wszystkie składniki zostały ujawnione przez firmę, ale główne składniki i ich przeznaczenie są dobrze wyjaśnione wraz z badaniami i testami, które wykazały pozytywne wyniki.

Zakup obejmuje 14-dniową próbkę produktu bez ryzyka oraz 30-dniową gwarancję 100% zwrotu pieniędzy. Zapewnia naturalną ulgę od niepokoju i jest sprzedawany za około 39.95 GBP za butelkę.
Strona A2X oferuje rzetelne i wyczerpujące wyjaśnienia i jest informacją, która zawsze jest plusem, biorąc pod uwagę powagę takich leków. Dotychczas nie stwierdzono żadnych drastycznych skutków ubocznych tego leku, ale niektórzy doświadczyli łagodnego rozstroju żołądka i bólów głowy, więc niejednoznaczność wciąż pozostaje w powietrzu. Najlepiej jest zawsze skonsultować się z lekarzem przed wypróbowaniem nowego leku i być świadomym skutków ubocznych.

Aby przeczytać szczegółową recenzję - kliknij tutaj.

Leki przeciwdepresyjne - co to jest?

Leki przeciwdepresyjne leczą umiarkowane do ciężka depresja. Chociaż nie leczą one samej depresji, pomagają powstrzymać objawy, dzięki czemu możesz lepiej radzić sobie z emocjami w sobie[1].

Najwyżej oceniane leki przeciwdepresyjne

Jak możesz przezwyciężyć tak zwany funk, który odczuwasz, gdy brakuje Ci snu lub kiedy zaczynasz panikować bez wyraźnego powodu.
Pomoc na depresję, którą bierzesz, może obejmować dowolną z poniższych:

 • Selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI)
 • Inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny i norepinefryny (SNRI)
 • Trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne (TCA)
 • Inhibitory monoaminooksydazy (IMAO)

Istnieją również inne klasy leków, które rozwiązują ten problem, takie jak buprenorfina, tryptofan, leki przeciwpsychotyczne w małych dawkach, benzodiazepiny i organiczna alternatywa - ziele dziurawca.
Są tacy, którzy wybrali alternatywne podejście i zdecydowali się na leki niewymagające recepty.

Chociaż wciąż istnieją pytania i debaty dotyczące tych opcji, są tacy, którzy przysięgają na to.

Lista możliwych podejść obejmuje psychoterapię, terapię elektrowstrząsową, akupunkturę, ćwiczenia w terapii snu i ekspozycję na jasne światło.

W każdym razie lek przeciwdepresyjny działa na Twoje zdrowie psychiczne.

Chociaż niektóre mogą powodować działania niepożądane, lekarze zalecają przyjmowanie ich pod ścisłym nadzorem, aby lekarz mógł podjąć natychmiastowe kroki w razie potrzeby.

Leki przeciwdepresyjne - czy działają?

Jak już wspomniano, leki przeciwdepresyjne zapewniają organizmowi zastrzyk określonych substancji chemicznych, które reagują z hormonami w tobie.

Istnieje wiele badań dotyczących tego tematu, a celem każdego eksperta jest znalezienie takiego, które będzie zawierało odpowiednią mieszankę chemikaliów.

Niektórzy zaostrzyli poziom serotoniny i uważają, że aby produkt działał, musi przywrócić normalny poziom.

Podczas gdy leki mogą zwiększać lub obniżać poziom serotoniny[2] w ciągu kilku godzin miną tygodnie, zanim naprawdę coś zmieni i poradzi sobie z depresją.

Co więcej, rodzaj przepisanego leku będzie różny w zależności od osoby. Lekarz może przepisać lek na podstawie:

 • Rodzaj depresji, przez którą przechodzisz - Jeśli czujesz, że potrzebujesz zastrzyku energii, plik przeciwdepresyjny przepisany powinien pobudzić organizm. Działa też na odwrót. Jeśli na przykład tracisz sen, możesz potrzebować takiego, który ma działanie uspokajające.
 • Skutki uboczne, które należy wziąć pod uwagę - Porozmawiaj z lekarzem o swoim stanie zdrowia i zobacz, na którą markę Twoje ciało reaguje najlepiej.
 • Lek, który działa najlepiej na podstawie Twojej historii medycznej - To wtedy omawiasz swoją depresję i czy występuje ona w Twojej rodzinie. Lekarze mogą nawet rozważyć, co jest najlepsze dla krewnego.
 • Sposób interakcji leku z innymi lekami - Podaj listę leków, które obecnie zażywasz i dopilnuj, aby niczego nie zakłócały.

Mity i fakty na temat antydepresantów

Fakty na temat antydepresantów

Antydepresanty - czy to naprawdę działa dobrze, czy to tylko mit? Obrazy Shutterstock

Istnieją pewne mity związane ze spożywaniem antydepresantów, które cieszą się ogromną złą sławą. Niektórzy ludzie wierzą w te bezpodstawne fakty i całkowicie unikają leczenia, co pogarsza sytuację. Zobaczmy niektóre z tych obaw i przeanalizujmy fakt.

Mit: Leki przeciwdepresyjne sprawią, że zapomnisz o zmartwieniach i nie pomogą w ich rozwiązaniu.

Fakt: Leki przeciwdepresyjne nie sprawią, że zapomnisz, ani nie rozwiążą twoich problemów. Kiedy masz depresję, postrzegasz swoje problemy w dużo większym stopniu niż w rzeczywistości.

Leki przeciwdepresyjne zwiększają zdolność jasnego myślenia i jasnego podejścia do problemów. Usunie chmurę, która blokuje twój wyraźny widok i pomoże ci zobaczyć rzeczy takimi, jakimi są.
To z kolei pomaga radzić sobie z problemami w dużo skuteczny sposób.

Mit: Leki przeciwdepresyjne pozbawiają cię zdolności odczuwania i wprowadzają w stan bez emocji

Fakt: Leki przeciwdepresyjne to sposób na pozytywne pobudzenie umysłu, aby wznowił prawidłowe funkcjonowanie i sprawił, że znów poczujesz się sobą.

Rzadko zdarza się, że ludzie czują się bez emocji, ale może to być spowodowane wyższą dawką niż wymagana lub przyjmowaniem określonego leku przeciwdepresyjnego.

Można to kontrolować, zmniejszając dawkę lub wypróbowując inną po odpowiedniej konsultacji. W większości przypadków, jeśli przyjmiesz odpowiednią ilość, nie zmieni to twojej osobowości ani nie zatrzyma emocji.

Mit: Leki przeciwdepresyjne powodują przybieranie na wadze

Fakt: Każda tabletka lub lek ma swoje skutki uboczne, podobnie jak leki przeciwdepresyjne. Istnieje wiele innych leków na różne inne metody leczenia, które powodują przyrost masy ciała.

Do pewnego stopnia prawdą jest, że lek przeciwdepresyjny powoduje wahania masy ciała. Podczas gdy niektóre leki przeciwdepresyjne powodują przybieranie na wadze, efekt ten będzie w większości przejściowy. Po wyczerpaniu się leków zawsze możesz wrócić do swojej normalnej wersji poprzez dietę i ćwiczenia.

Mit: Leki przeciwdepresyjne są na całe życie. Kiedy zaczniesz, nie możesz przestać

Fakt: W przypadku osób, które po raz pierwszy przyjmują leki na początkowym etapie, należy je kontynuować przez okres od sześciu do dziewięciu miesięcy.

Po opanowaniu sytuacji możesz skonsultować się z lekarzem i odstawić leki lub stopniowo zmniejszać dawkę.

Ten ostatni jest najbardziej zalecany, ponieważ nagłe odstawienie leku może wywołać problemy, takie jak nudności, zawroty głowy i bóle głowy.

Wybór bezpiecznych i skutecznych leków przeciwdepresyjnych

Masz pełne prawo kwestionować polecaną Ci markę. Upewnij się, że dokonujesz właściwej inwestycji i zanim wypłacisz gotówkę, rozważ następujące kwestie:

 • Jeśli użytkownicy bardzo to polecają.
 • Jeśli chodzi o listę zalet i wad.
 • Składniki, z których jest zrobiony.
 • Możliwe skutki uboczne.
 • Recenzje, które zebrał.

Naturalne suplementy często nie wymagają recepty, ale lekarze nadal zachęcają do skorzystania z profesjonalnej pomocy, jeśli zdecydujesz się na leki tego rodzaju.

Autor

Dr. Ahmed Zayed

Dr Ahmed Zayed Helmy posiada licencjat z medycyny i chirurgii. Ukończył studia w 2011 roku na Uniwersytecie w Aleksandrii

** Jest to subiektywna ocena oparta na sile dostępnych informacji i naszej ocenie skuteczności.

* Wynik może się różnić. Jeśli jesteś w ciąży, karmisz piersią, masz poważne schorzenia lub choroby serca w wywiadzie, zalecamy skonsultowanie się z lekarzem przed zastosowaniem jakiegokolwiek suplementu. Informacje zawarte na tej stronie służą wyłącznie do ogólnych celów informacyjnych. Nie jest przeznaczony do diagnozowania, leczenia ani zapobiegania jakiejkolwiek chorobie i nie należy traktować go jako porady medycznej. Zawsze skonsultuj się z lekarzem przed zastosowaniem jakichkolwiek suplementów.

Ujawnienie powiązania materiału: Niektóre z linków w powyższym poście to „powiązane linki sprzedaży”. Oznacza to, że jeśli możesz kliknąć łącze i kupić przedmiot, otrzymamy prowizję. Niezależnie od tego zalecamy tylko produkty lub usługi, z których osobiście korzystamy i / lub uważamy, że dodadzą wartości naszym czytelnikom. Ujawniamy to zgodnie z 16 CFR Federalnej Komisji Handlu, część 255: „Wytyczne dotyczące stosowania rekomendacji i świadectw”.