Zaktualizowano: 2019, 19 sierpnia

Szczegółowy opis mądrego radzenia sobie z depresją

Szczegółowy opis mądrego radzenia sobie z depresją

Co to jest depresja?

Depresja to uczucie skrajnego przygnębienia i smutku, które zwykle wiąże się z poczuciem bezradności i niezadowolenia. Czujesz, że nie masz kontroli nad wszystkim, co dzieje się w twoim życiu, a cały świat cię opuścił. Twój stan zdrowia psychicznego jest pobudzony i brakuje mu siły i woli w koncentrowaniu się na normalnych funkcjach w pracy lub podczas snu.

Niebezpieczeństwa depresji

Według ekspertów w dziedzinie zdrowia z College of Family Physicians w Kanadzie depresja, jeśli nie zostanie leczona na czas, może prowadzić do poważnych tymczasowych lub trwałych komplikacji zdrowotnych, które mogą negatywnie wpłynąć na Twój charakter. Depresja jest znana jako główna przyczyna samobójstw, gdy uważasz ją za jedyny sposób na ucieczkę od agonii. W przypadku depresji istnieje większe prawdopodobieństwo, że uciekniesz się do alkoholizmu i nadużywania narkotyków poprzez samoleczenie, a ostatecznie uzależnisz się.

Odnotowano wiele przypadków, w których ludzie trwale uszkadzali swoje ciała w wyniku depresji, a niektórzy z nich ulegali takim obrażeniom. Inni kierują swój gniew na bliskich krewnych i bliskich, co w niektórych przypadkach kończy się rozwodem lub separacją. Inne zagrożenia związane z depresją obejmują brak koncentracji w szkołach prowadzący do słabych wyników i przerywania nauki. Osoby z depresją mogą podejmować błędne decyzje w prostych sprawach życiowych, co w późniejszym okresie może mieć poważne konsekwencje.

Kto może dostać depresję?

Każda osoba może zachorować na depresję, ale badania pokazują, że kobiety są bardziej narażone niż mężczyźni. W czasie ciąży kobiety stają się bardziej winne depresji z powodu zmian hormonalnych. Ten sam przypadek ma miejsce po urodzeniu, zwłaszcza ze względu na więcej czasu i energii, które poświęcają na opiekę nad swoimi wiązkami radości. Niewystarczający sen podczas koncentracji na dzieciach również zwiększa uczucie przygnębienia.

Bardziej prawdopodobne jest popadnięcie w depresję, gdy doświadczasz trudności finansowych. Według dr Marie Savard w wywiadzie dla „Good Morning America” osoby starsze są znacznie bardziej narażone na samotność, izolację społeczną lub ogólny brak celu, co czyni ich bardziej podatnymi na depresję.

Niewystarczający sen

Skąd mam wiedzieć, czy mam depresję?

Możesz łatwo stwierdzić, czy cierpisz na depresję, poprzez brak energii do koncentracji na tym, co robisz, oraz uczucie niepokoju lub frustracji. Zaczynasz skupiać się na negatywnych rzeczach, tracisz zainteresowanie życiem i zaczynasz rozważać samobójstwo. Twój wzorzec spania również się zmienia, dając zbyt mało lub więcej czasu w łóżku niż zwykle. Zmartwienie i poczucie winy, którym towarzyszą frustracje i niewytłumaczalne bóle ciała, również sygnalizują stan depresji.

Jeśli czujesz się przygnębiony, nie jesteś sam, ponieważ każdy może wpaść w depresję. Kobiety mają większe szanse na rozwój chorób depresyjnych, chociaż nie ma wyraźnej przyczyny ich występowania w nich. Teorie stojące za tym sugerują, że kobiety są bliżej swoich emocji niż mężczyźni. W czasie ciąży i po porodzie nagłe zaburzenia równowagi hormonalnej wywołują wystąpienie depresji.

Osoby z wieloma stresami życiowymi, takimi jak problemy finansowe i problemy w związkach, są bardziej narażone na przygnębienie, ponieważ ich walka z radzeniem sobie przytłacza je. Samotność lub życie w izolacji, zwłaszcza wśród osób starszych, może wywołać poczucie bezwartościowości. Potrzebujesz bliskiego przyjaciela lub partnera, z którym możesz podzielić się swoimi zmartwieniami, jak to się mówi: „wspólny problem jest w połowie rozwiązany”. Istnieje popularna teoria, która spekuluje, że osoby cierpiące na infekcje wirusowe rozwijają zespół chronicznego zmęczenia.

Po leczeniu infekcji wirusowej, objawy choroby depresyjnej utrzymują się w niejasnych okolicznościach. Odnosząc się do Anxiety and Depression Association of America (ADAA), większość ludzi wpada w depresję po utracie bliskich, utracie pracy i rozwodzie, twierdząc, że uczucia są normalne dla stresujących czynników w życiu. Nieuzasadnione choroby depresyjne można wykryć w genetyce w przypadkach, gdy odziedziczysz chorobę po rodzicach. Jednak szansa, że ​​członek rodziny odziedziczy depresję, wynosi zwykle jeden na sześć.

Depresja u kobiet

Kobiety doświadczają zmian hormonalnych na różnych etapach życia, które mogą wywołać depresję. Przypadki u kobiet, w których depresja może wystąpić w wyniku zaburzeń równowagi hormonalnej, obejmują dojrzewanie, w czasie ciąży, po poronieniu i porodzie. Zbyt dużo uwagi wymaganej przez noworodka, zwłaszcza w nocy, pozbawia matki dużo snu, co może wywołać depresję. Niemowlę chore może zaszkodzić zdrowiu matki, prowadząc do stresu. Istnieją również godne uwagi zmiany hormonalne przed, w trakcie i po menopauzie u kobiet, które wcześniej były związane z początkiem chorób depresyjnych.

Depresja u mężczyzn

Depresja u mężczyzn

Chociaż depresja występuje częściej u kobiet, mężczyźni nie są wyjątkowi, ponieważ oni też jej doświadczają. „Chociaż objawy stosowane do diagnozowania depresji są takie same niezależnie od płci, często główna dolegliwość może być inna u mężczyzn i kobiet" powiedział Ian A. Cook, MD, profesor rodziny Millerów na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles. Większość mężczyzn zaprzecza utracie emocji w obawie przed oskarżeniem o kobiecość. Uciekają się do dzikich nawyków, takich jak nadużywanie alkoholu, by w końcu wpaść w furię. Depresja u mężczyzn objawia się bólem ciała, takim jak ból pleców, częste bóle głowy lub utrata popędu seksualnego. Drażliwość, bezsenność i lekkomyślne zachowanie są również wyraźnymi oznakami chorób depresyjnych u mężczyzn.

Depresja u osób starszych

Na starość wiele osób przeżywało wiele przykrych chwil, w tym utratę bliskich i problemy zdrowotne, które mogą prowadzić do depresji. Najwyraźniej starsi nie zdają sobie sprawy z wagi szukania pomocy medycznej w depresji i zakładają, że jest to część życia w dawnych czasach. Osoby starsze również nie rozpoznają fizycznych objawów depresji, myląc je z objawami osób starszych. Na starość prawdopodobnie będziesz żyć w izolacji i nie będziesz mieć możliwości podzielenia się swoimi doświadczeniami z przyjacielem lub krewnym. Być może na starość nie możesz w ogóle pracować i jesteś całkowicie zależny od innych. Myśli o samotności i braku znaczenia w życiu zwiększają prawdopodobieństwo popadnięcia w depresję.

Depresja u dzieci

Depresja u dzieci

Większość pomyślałaby, że depresja dotyka tylko dorosłych. Wręcz przeciwnie, dzieci i nastolatki również mogą doświadczać tego samego stanu. Oni też mają uczucia. Jednak dzieci cierpią na drobne choroby depresyjne i są głównie widoczne z powodu złości i zmian w zachowaniu. Smutek lub zły nastrój podobnie jak u dorosłych wskazują na depresję u dzieci i młodzieży. Możesz też zauważyć nagły spadek wyników w szkole lub Twoje dziecko nie potrzebuje towarzystwa w domu. Powinieneś ściśle współpracować z nauczycielami, którzy szybko zauważają takie zmiany i udzielają informacji zwrotnych. Aby zapobiec rozwojowi negatywnych zachowań uzależniających u Twojego dziecka, ważne jest, aby obserwować oznaki depresji, im wcześniej, tym lepiej.

Rodzaje depresji

Istnieją różne rodzaje depresji, które manifestują się inaczej u poszczególnych osób. Dwa najczęściej rodzaje depresji to Duża depresja nazywana również depresją kliniczną i przewlekłą depresją znaną również jako dystymia. Istnieją jednak inne formy depresji z różnymi objawami i wymagające unikalnych terapii.

 • Duża depresja:

  Duża depresja (depresja kliniczna) to zaburzenie psychiczne charakteryzujące się powtarzającym się występowaniem chorób depresyjnych, w wyniku których pacjenci odczuwają utratę wiary w życie. Dowiadujesz się, że nie lubisz już rzeczy, które robiłeś wcześniej. Chociaż złe nastroje są normalne, uporczywe mogą sygnalizować kliniczną depresję. Dzielenie się osobistymi doświadczeniami z lekarzem jest podejściem diagnostycznym w przypadku dużej depresji. Twoi przyjaciele i członkowie rodziny również mogą dostarczyć przydatnych informacji Twojemu lekarzowi. U większości osób poważna depresja występuje najczęściej tylko raz w życiu, ale istnieje ryzyko nawrotu u kilku osób.

 • Przewlekła depresja (dystymia):

  Przewlekła depresja to poważny rodzaj zaburzenia psychicznego, które może trwać do dwóch lat. W przypadku tego rodzaju depresji objawy pojawiają się przez długi czas, zanim zostanie zdiagnozowany. Wynika to z założenia, że ​​symptomy, których doświadczasz, są częścią twojej postaci. Mając to na uwadze, nie możesz podzielić się nimi z lekarzem lub przyjaciółmi. W rzeczywistości jest cięższy w porównaniu z depresją kliniczną. Objawy dystymii są typowe dla ogólnej depresji, ale osiągasz punkt, w którym chcesz zrezygnować z przyjemnych codziennych czynności, a myśli samobójcze stają się częste.

 • Nietypowa depresja:

  Nietypowa depresja to zaburzenie psychiczne, w którym pacjent doświadcza typowych objawów depresji. Jednak ten typ depresji występuje często u młodszych osób. Poprawa nastroju osób cierpiących po pozytywnych wydarzeniach, takich jak imprezy, jest jedną z wyróżniających cech atypowej depresji. Twój apetyt poprawia się i cieszy każdą porcję, czego efektem końcowym jest przyrost masy ciała. Pacjenci z atypową depresją prawdopodobnie śpią więcej niż zwykle i cieszą się czasem w izolacji, ponieważ ich relacje interpersonalne z innymi ulegają zaburzeniu.

 • Depresja poporodowa:

  Depresja poporodowa

  Depresja poporodowa (PPD) to depresja kliniczna często występująca u kobiet. Nowi ojcowie również podlegają tego rodzaju depresji, chociaż jest to rzadkie. Zwykle występuje kilka miesięcy po porodzie. Nowe mamy cierpiące na PDD wykazują zmiany nastrojów i krótkotrwałe płacze w następstwie emocji i podniecenia wywołanego przez ich pakiet radości. Jeśli te objawy utrzymują się przez długi czas, mogą symbolizować początek depresji poporodowej. Głównymi wyzwalaczami PDD są powikłania podczas porodu. Jednak nie wszystkie kobiety, które mają trudności podczas porodu, będą cierpieć na tego rodzaju depresję. Objawy obejmują utratę popędu seksualnego, drażliwość i zaburzenia snu.

 • Depresja dwubiegunowa (depresja maniakalna):

  Osoby z depresją dwubiegunową doświadczają naprzemiennych zmian nastrojów charakteryzujących się dwoma poziomami produktywności. Na niższym poziomie manii ludzie wydają się być podekscytowani i bardzo silni w wykonywaniu każdego zadania. W przeciwieństwie do tego, na wyższym poziomie manii osoby te stają się niespójne i niekontrolowane, co prowadzi do złych osądów i wniosków dotyczących nierealnych przyszłych celów. W tym momencie cierpią z powodu braku snu i rozwijają niewyraźne światowe przekonania, stan znany jako psychoza. Ludzie, którzy często doświadczają niskiego poziomu manii, mogą również cierpieć z powodu innych i odwrotnie. Oba poziomy maniakalne mogą wystąpić jednocześnie u osobnika i utrzymywać się przez kilka dni lub kilka miesięcy.

 • Depresja sezonowa (SAD):

  Osoby z sezonowymi zaburzeniami afektywnymi (SAD) doświadczają depresji w danym okresie każdego roku. Mogę to porównać do roślin, które nie radzą sobie dobrze we wszystkich porach roku. Chociaż eksperci sceptycznie odnosili się do depresji związanej z porami roku, jest to teraz oczywiste, zwłaszcza wśród obywateli USA. Jeśli cierpisz na SAD, bardziej prawdopodobne jest, że wystąpi ona jesienią i może trwać do zimy. Twoja produktywność spada w tym sezonie. Chociaż rzadko, depresja sezonowa może powodować depresję latem lub wiosną u niektórych osób. Nie należy ignorować złego nastroju spowodowanego przez SAD, brać leków lub poddawać się fototerapii, aby zachować produktywność przez cały rok.

 • Przeczytaj także - Wskazówki dotyczące Narodowego Dnia Świadomości Sezonowych Zaburzeń Afektywnych

 • Depresja psychotyczna:

  Depresja psychotyczna

  Jest to rodzaj dużej depresji z objawami psychotycznymi, do których należą halucynacje i urojenia. Halucynacjom mogą towarzyszyć głosy, które próbują kontrolować swoje intencje lub mówią, jak bezużyteczny i niegodny jesteś. Urojenia obejmują głębokie poczucie winy i niegodności. Według National Institute of Mental Health (NIMH) jedna na cztery osoby przyjmowane do szpitali z chorobami depresyjnymi cierpi na depresję psychotyczną. Ponadto NIMH zwraca uwagę, że osoby z depresją psychotyczną nie mają kontaktu z prawdziwym życiem. Jeśli cierpisz na psychozę, możesz usłyszeć „dziwne” rozkazujące głosy. Inni mogą sądzić, że słyszysz, jak myślą. W niektórych przypadkach, z poczucia winy za brak popełnienia przestępstwa, osoby z depresją psychotyczną ukrywają się przed policją w obawie przed aresztowaniem.

 • Depresja sytuacyjna:

  Jest to również znane jako zaburzenie adaptacyjne, w którym nie jesteś w stanie poradzić sobie ze zmianą środowiska lub podążaniem za wydarzeniem emocjonalnym. Ten rodzaj depresji może być wywołany utratą bliskiego przyjaciela lub członka rodziny, przeprowadzką do nowego domu lub miejsca pracy lub gdy nie jesteś w stanie poradzić sobie z konkretnym źródłem dyskomfortu. Inne główne przyczyny depresji sytuacyjnej obejmują wypadki lub udział w przestępstwach, powodzie lub pożar. Ten rodzaj depresji jest tymczasowy i trwa tylko kilka dni po przystosowaniu się do zmiany.

 • Depresja endogenna:

  Depresja endogenna lub jednobiegunowa jest rodzajem nietypowego zaburzenia depresyjnego, które, jak się uważa, pojawia się wewnątrz jednostki. W przeciwieństwie do innych rodzaje depresji spowodowane czynnikami zewnętrznymi, zaburzenia równowagi chemicznej w mózgu wywołują endogenną depresję. Istnieją silne powiązania sugerujące, że depresja endogenna może być przenoszona genetycznie z rodzica na dziecko. Według Net Doctora uważa się, że endogenna depresja wpływa negatywnie na styl życia jednostki, wpływając na sen, apetyt i popęd seksualny.

Co powoduje depresję?

Depresja jest bezpośrednio związana z zaburzeniami równowagi chemicznej w mózgu, które zaburzają koordynację komórek nerwowych, hamując normalne odpowiedzi na bodźce. W niektórych przypadkach depresja występuje w rodzinach, ponieważ ma podłoże genetyczne, ale nie wpływa na całych krewnych. Wydarzenia z Twojego codziennego życia mają bezpośredni związek z depresją, zwłaszcza jeśli nie jesteś w stanie zaspokoić podstawowych potrzeb, zwłaszcza żywności po nagłym zwolnieniu z pracy lub braku pracy.

Jeśli żyjesz w izolacji, doświadczając życiowych stresów, ryzykujesz wpadnięciem w depresję, ponieważ nie masz okazji, aby o tym głośno mówić. Brak częstych interakcji z innymi ludźmi z powodu osobistych zobowiązań lub brak bliskiego powiernika zwiększa występowanie chorób depresyjnych. Wypadki mogą prowadzić do trwałych chorób lub niepełnosprawności, które mogą wywołać negatywne uczucia, które powodują depresję. Pacjenci, u których zdiagnozowano choroby przewlekłe i narkomani, którzy nie rzucają palenia, mają skłonność do przygnębienia, chyba że zostaną poddani specjalnemu leczeniu.

Dlaczego mam depresję?

Przygnębiony

Nie ma jednego powodu, dla którego czujesz się przygnębiony. Kilka połączonych czynników jest przypisanych twojemu obecnemu doświadczeniu i negatywnemu ogólnemu przeglądowi życia. Twoje pesymistyczne postrzeganie życia, sugerujące, że masz depresję, wynika głównie z następujących czynników.

Jakie są główne przyczyny depresji?

Życie większości nigdy nie było gładką drogą. Istnieją serie wzlotów i upadków, z których niektóre mają swoje korzenie w dzieciństwie. Wcześniejsze doświadczenia związane z obecnym stylem życia w połączeniu z przedmiotami nieożywionymi i ożywionymi mogą spowodować depresję. Poniżej przedstawiono niektóre z głównych przyczyny depresji.

 • Nadużycie: Czy wychowałeś się w rodzinie przez agresywnych rodziców? Czy byłeś zgwałcony w młodym wieku lub poddany molestowaniu seksualnemu i torturom w młodym wieku? Złe traktowanie młodych ludzi może w późniejszym życiu prowadzić do następstw chorób depresyjnych. Nadużycia w pracy, szkole lub w domu mogą być również przyczyną depresji.
 • Genetyka: Jeśli w Twojej rodzinie jest członek Twojej rodziny, a zwłaszcza Twój rodzic, który w pewnym momencie wykazywał objawy depresji, może to oznaczać, że również Ty jesteś narażony na depresję. Badania wykazały, że endogenną depresję można łatwo odziedziczyć po rodzicach.
 • Główne wydarzenia: Zarówno pozytywne, jak i negatywne nagłe zmiany w życiu mogą wywołać zaburzenia równowagi hormonalnej i doprowadzić do depresji. Przypuśćmy, że przez długi czas bezskutecznie szukałeś pracy i przychodzi wezwanie do wymarzonej pracy. Czy to nie będzie naprawdę ekscytujące? Przeprowadzka do nowego domu w innym mieście lub stanie w nowym środowisku jest znaną przyczyną depresji. Udział w wypadku może prześladować życie.
 • Konflikt: Utrata pracy, rozwód lub udział w miejscu zbrodni mogą wywołać stres, którego nie jesteś w stanie znieść. Nawiedzony niepewnością, jaką niesie przyszłość, może być tak traumatyczny i prowadzić do depresji.
 • Śmierć lub strata: To normalne, że ktoś smuci naszych bliskich. Każde z twoich rodziców lub członek rodziny mógł umrzeć, gdy byłeś młody. Dorastając, żałowałeś, że nie spędzasz z nimi więcej czasu. Dręczony tymi uczuciami istnieje większe ryzyko popadnięcia w depresję. Utrata cennej własności, takiej jak kosztowna bransoletka lub zwierzak, może wywołać ten zły nastrój prowadzący do depresji.
 • Inne problemy osobiste: Ryzykujesz depresję, gdy jesteś przytłoczony trudnościami finansowymi lub społecznymi. Brak realizacji celów w określonym czasie może prowadzić do urazy. Nie dostajesz podwyżki pensji, nie otrzymujesz awansu, zwiększone koszty utrzymania lub nie możesz płacić rachunków to czynniki, które mogą prowadzić do depresji.
 • Poważna choroba: Czy to naprawdę zabrzmiałoby śmiesznie, gdyby zdiagnozowano HIV przed ślubem? Wypadek może spowodować trwałe inwalidztwo, co prowadzi do stresu. Inne przewlekłe poważne choroby, które mogą prowadzić do depresji, to problemy z sercem, nowotwory, zapalenie stawów lub operacje, które pozostawiają trwałe ślady na ciele.
 • uzależnień: Niekontrolowany alkoholizm, palenie i zażywanie narkotyków okazjonalnie mogą prowadzić do depresji. Przy próbie rzucenia palenia bardziej prawdopodobne jest wystąpienie wady. Życie w zgodzie z faktami, że nie możesz zerwać z nawykami, wyrządzi ci więcej szkody. Będziesz musiał sięgać głębiej do kieszeni, aby utrzymać te praktyki.

Czy depresja jest dziedziczna czy wyuczona?

Depresję można odziedziczyć lub nauczyć. Badania wykazały, że typy depresji maniakalnej, dwubiegunowej i poporodowej mogą być przenoszone z rodziców na ich rodzeństwo. Istnieje większe prawdopodobieństwo popadnięcia w depresję, jeśli któreś z rodziców cierpiało tak samo. Ostatnie badania pokazują, że depresji można łatwo nauczyć się od członka rodziny przedstawiającego objawy, niż odziedziczyć ją po rodzicu.

Biologiczne przyczyny depresji

Biologiczne przyczyny depresji

Biologiczny przyczyny depresji stanowią główne czynności w organizmie, które prowadzą do chorób depresyjnych. Obejmują one fizyczne zmiany w mózgu, transmisję komórek nerwowych i zmiany hormonalne.

 • Fizyczne zmiany w mózgu: Osoby cierpiące na choroby depresyjne wykazują fizyczne zmiany w mózgu. Urządzenia do obrazowania mózgu służą do monitorowania czynności w różnych obszarach mózgu, gdy pacjent reaguje na leczenie.
 • Neuroprzekaźniki: Są to komórki nerwowe odpowiedzialne za przekazywanie informacji w mózgu. Kontrolują zarówno nastroje, jak i myśli danej osoby. Należą do nich dopamina, norepinefryna i serotonina.
 • hormony: Podczas depresji w mózgu występują znaczne zaburzenia równowagi hormonalnej. Zmiany te mogą odzwierciedlać infekcję tarczycy odpowiedzialną za ich syntezę. W okresie dojrzewania, menopauzy, w trakcie i po ciąży zmiany hormonalne mogą powodować depresję.

Środowiskowe przyczyny depresji

Tempo, w jakim nasze ciała pochłaniają syntetyczne chemikalia ze środowiska, jest szokujące. Wynika to z naszego narażenia na toksyny, takie jak pestycydy, produkty przemysłowe, środki uzależniające od żywności i konserwanty oraz leki. Żywność, woda i leki hormonalne, które spożywasz, zawierają substancje chemiczne, które narażają Twój układ odpornościowy na choroby, które mogą prowadzić do depresji. Niechemiczne czynniki powodujące stres w środowisku obejmują zanieczyszczenie hałasem i katastrofy.

 • Kłopoty finansowe
  Frustracje związane z niemożnością zaspokojenia codziennych podstawowych potrzeb nie mogą pozostać niezauważone. Nagłe zwolnienie z pracy oznaczałoby, że będziesz musiał zmienić swój styl życia. Nie będziesz chodzić na pikniki ani spędzać czasu z przyjaciółmi, ponieważ jesteś zbyt spłukany. Zadłużenie u kogoś lub instytucji to normalne. Jednak zgłoszono kilka przypadków osób cierpiących na depresję z powodu długów. Inni nawet popełniają samobójstwo.
 • Śmierć ukochanej osoby
  Utrata bliskiego krewnego lub współmałżonka może pozostawić w żalu. To normalne, że opłakujesz swoich bliskich, abyś mógł pogodzić się z faktem, że nie ma ich już z tobą. W niektórych przypadkach śmierć przyjaciela może mieć negatywny wpływ na Twoje życie, prowadząc do depresji.
 • Sytuacje wysokiego stresu
  Każdy ma osobiste wyzwania. Prawdopodobnie cierpisz na depresję, jeśli stres, którego doświadczasz, przekroczy próg. Możesz przyjść na wizytę, gdy te stresy Cię przytłaczają i czujesz, że nie możesz już sobie z tym poradzić. Odzwierciedla to, że Twój umysł jest pod wpływem stresu, z którym może sobie poradzić.
 • Utrata pracy
  Praca

  Czy zostałeś zwolniony z pracy? Oznacza to brak wynagrodzenia, brak pieniędzy, a co za tym idzie więcej kłopotów. Nadal musisz się ubrać, opłacić rachunki lub wyjechać na wakacje. Nie bez grosza na karcie debetowej. Twoje życie legło w gruzach. Utrata pracy automatycznie uczyni Cię bezradnym i beznadziejnym, zanim wcześniej czy później wylądujesz na innej. Te stresy będą narastać i ostatecznie wywołać depresję.

Jaki związek ma depresja z samobójstwem?

Poważne traumatyczne wydarzenia w życiu człowieka połączone ze stresem życiowym prowadzą do depresji. Poczucie bezwartościowości i braku znaczenia w życiu rozpala wezwanie do zakończenia życia. Samobójstwo wydaje się ostatnią deską ratunku w przezwyciężaniu przytłaczających napięć życia. Po śmierci jesteś pewien, że cierpienie związane z życiem pod presją minęło. Zdarzają się przypadki, gdy ktoś zostaje uratowany podczas próby samobójstwa. Takie sprawy powinny być prowadzone przez profesjonalnego doradcę, ponieważ z usiłowania mogły wyniknąć inne komplikacje.

Znaki i objawy depresji

Znaki i objawy depresji

Objawy depresji różnią się w zależności od osoby. Istnieje kilka psychologicznych i fizjologicznych zmian, których doświadczysz podczas stresu. Objawy psychiczne obejmują utratę zainteresowania pracą lub szkołą, niezdecydowanie i obniżoną samoocenę. Poczucie niepokoju, bezpodstawne zmartwienia i spadek zainteresowań to wyraźne objawy depresji. Nie radzisz sobie również z kolegami w pracy lub w domu. Wykazujesz negatywną przesadną reakcję na proste żarty ze współpracownikami i przyjaciółmi.

Zmiany behawioralne wynikające ze stresu obejmują brak apetytu, zmianę tonu podczas mówienia i przerwanie snu. Koszmary i niepokój w łóżku mogą znaczyć to samo. Kobiety z depresją mogą cierpieć na zmienione cykle menstruacyjne. Zaparcia, utrata libido i zepsute relacje z partnerem również mogą być świetnymi wskaźnikami depresji.

Oznaki depresji

 • Utrata koncentracji: Trudno jest skupić całą uwagę na wykonywanej pracy, a swobodne wykonywanie obowiązków zwykle trwa dłużej niż zwykle. Uczeni nie są już w stanie zrozumieć ani pojąć, czego się uczy, niezależnie od tego, jak bardzo starają się skoncentrować.
 • Zmienione wzorce snu: Odprężenie się w łóżku do późnych godzin może być trudne, podczas gdy niektórzy ludzie mogą spędzać więcej czasu w śnie niż zwykle.
 • Zmęczenie: Twoje ciało wyczerpuje się, wykonując drobne czynności. Brakuje Ci chęci do działania, która jest przyspieszana przez utratę zainteresowania.
 • Trud: Chociaż odczuwanie bólu po urazie jest normalne, niektóre uporczywe bóle głowy i nieuzasadnione bóle ciała mogą wskazywać na depresję.
 • Myśli samobójcze: W skrajnych przypadkach depresji niektórzy ludzie mogą nawet próbować popełnić samobójstwo, aby uciec od stresujących potrzeb i emocji. Wynika to z bezwartościowości i utraty celu w życiu.
 • Zmiana apetytu: Pragniesz zjeść zbyt dużo niezdrowego posiłku tylko po to, aby odciągnąć myśli od cierpienia, którego doświadczasz. Czy to nie doda więcej funtów do Twojej wagi? Pewnie, że tak. Niektórzy tracą apetyt i pobierają tylko próbkę ze swoich talerzy. Doprowadzi to do nagłej utraty wagi, niewłaściwego sposobu na utrzymanie formy.
 • Stracony popęd seksualny: Będzie to wyraźnie widoczne u mężczyzn, którzy będą mieli trudności z uzyskaniem erekcji. Są tak bardzo skupieni na wyzwaniach, przed którymi stoją, bez względu na to, jak ciężko próbują przytulać ich partnerów. Kobiety cierpiące na depresję również mogą nie mieć ochoty na seks.
 • Drażliwość: Może jesteś przyzwyczajony do pewnych form kpiny i żartów w domu, szkole lub w pracy. Kiedy jesteś przygnębiony, nie bierzesz już ich lekko. Kpię z kolegi z pracy; przyjaciel lub koledzy mogą wywołać bardzo negatywną reakcję. Łatwo się irytujesz, nawet jeśli nie jest to potrzebne.
 • Weź więcej alkoholu: Picie zbyt dużo niż zwykle staje się pocieszeniem, gdy próbujesz zagłuszyć swoje zmartwienia. To jest jednak na chwilę, ponieważ nic się nie zmienia. Masz skłonność do lekkomyślnych zachowań, które mogą wyrządzić szkody Twojemu ciału.
 • Słaba wydajność: Ogólnym skutkiem depresji jest zmniejszona produktywność. Masz do czynienia z workiem w pracy z powodu spadku wydajności. Dobre oceny w szkole będą już przeszłością. Nie spełniasz ról w małżeństwie lub zalotach, dlatego zbliża się rozwód lub separacja.

Oznaki depresji u kobiet

Kobiety w przeciwieństwie do mężczyzn są bardziej podatne na depresję; można to przypisać ich głębokim powiązaniom z emocjami. Z powodu zmęczenia i braku energii tracą zainteresowanie wykonywaniem codziennych obowiązków. Smutek i niepokój nie mogą pozostać niezauważone. Namiętnie płaczą z powodu prostych problemów, a niektórzy szukają więcej czasu w izolacji niż z partnerami lub rodziną.

Z łatwością zauważysz zmianę w ich wzorcach snu, gdy śpią zbyt długo, chociaż niektórzy cierpią na bezsenność. U niektórych kobiet jedzenie prowadzi do depresji i stale przyjmuje posiłki, co prowadzi do przyrostu masy ciała. Inni tracą apetyt i stają się szczupli. Prześladuje ich poczucie winy, bezwartościowości i braku celu w życiu. Myśli samobójcze nie mogą zniknąć w ich umyśle, aw skrajnych przypadkach niektórzy mogą nawet popełnić lub usiłować popełnić samobójstwo.

Oznaki depresji u mężczyzn

Mężczyźni w przeciwieństwie do kobiet pokazują mniej objawy depresji. Wynika to z ich zagorzałego podejścia do wyzwań, przed którymi stają. Mówiąc wyraźnie, nie chcieliby wyglądać bardziej kobieco w charakterze, jakkolwiek naglące mogą być sytuacje. Mężczyźni z depresją lubią spędzać więcej czasu w izolacji.

Mężczyźni, którzy zbytnio piją, pobłażają i decydują się na nieodpowiedzialne zachowania, takie jak przypadkowy seks lub ryzykowne zajęcia sportowe. Ciągłe bóle głowy i fizyczne są wskaźnikami depresji u mężczyzn. Mogą przerzucić gniew na swoich partnerów i stać się bardziej brutalni przy najmniejszej prowokacji. Mogą mieć trudności z uzyskaniem erekcji podczas seksu. Odnoszę się do National Institute of Mental Health (NIMH), mężczyźni w depresji są bardziej narażeni na popełnienie samobójstwa niż kobiety.

Oznaki depresji u nastolatków

Przeważnie nastolatki wykazują różne objawy depresji w szkole i domu. Odsuwają się od przyjaciół i członków rodziny, którzy wolą pozostać sami. Istnieją znaczne zmiany w nawykach związanych ze snem i jedzeniem. Hobby i sporty, którymi się wcześniej cieszyły, nie mogą już usunąć smutku i wrogości, które noszą na ich twarzach. Łatwo stają się zgorzkniałe i zirytowane, spędzając dużo czasu płacząc lub w złym nastroju. W szkole trudno im się skoncentrować lub zmotywować, co kończy się słabymi wynikami. Myśli samobójcze również ich prześladują.

Oznaki depresji u dzieci

Dzieci lubią być kochane przez wszystkich. Zbyt dużo drażliwości i złości, które wyrażają, gdy są zaniedbane lub bez opieki, może sygnalizować depresję. Twoje dziecko wygląda na zmęczonego, smutnego i beznadziejnego i nie uśmiechnie się z chichotu. Wolą pozostać same i będą płakać, gdy będą trzymane przez dorosłego. Zabawki też nie zrobią różnicy i będą jeść mniej lub za dużo. Występuje również nagła zmiana wzorca snu.

Oznaki depresji u osób starszych

Unikanie ich wyglądu fizycznego jest oznaka depresji u osób starszych. Opieka osobista staje się kłopotliwa dla twojego dziadka, on już nie bierze prysznica. Twoja mama może odrzucić zaproszenie na posiłek i zamiast tego chce go spakować. Wycofuje się społecznie, co jest oznaką depresji. Może kiedyś żartowałeś ze swoim tatą, ale ostatnio zauważyłeś, że jest rozdrażniony nawet dla najmniejszych; coś jest nie tak. Starsi z depresją mogą narzekać na zwiększone bóle, zwłaszcza pleców.

Znaki ostrzegawcze depresji

Nagła utrata zainteresowania tym, co wcześniej lubiłeś, jak hobby i gry, może sygnalizować początek depresji. Czy budził Cię alarm? Czy trudno jest Ci wyjść z tego łóżka lub alarm drzemie? Uczucie wyczerpania lub zbyt dużo snu może wskazywać na początek depresji.

Zmiany apetytu prowadzące do utraty lub przybierania na wadze oznaczają, że depresja wpływa na Twoje zdrowe nawyki żywieniowe. Kiedy się wkradasz, depresja zbliża cię do łez z powodu drobnych problemów. Płaczesz bez powodu. Zaczniesz mieć trudności z koncentracją lub podejmowaniem decyzji. Inne ostrzeżenie objawy depresji obejmują myśli samobójcze, zmartwienie, niepokój i poczucie winy.

Objawy depresji

Objawy depresji
 • Uważasz, że życie nie ma sensu i nie jest warte życia
 • Brak snu lub zaspanie
 • Poczucie rozpaczy i bezradności
 • Brak koncentracji i znajdowanie łatwych wcześniej zadań staje się trudne
 • Niezdolność do kontrolowania negatywnych myśli bez względu na to, jak bardzo się starasz
 • Utrata lub zwiększony apetyt prowadzący do utraty lub zwiększenia masy ciała
 • Stajesz się bardziej agresywny, porywczy i drażliwy
 • Przyjmujesz więcej alkoholu niż zwykle i oddajesz się ryzykownym zachowaniom
 • Brak energii i zmęczenie
 • Bóle, których nie da się wytłumaczyć
 • Słabe wyniki w pracy lub szkole
 • Strach lub zmartwienie

Objawy depresji u dzieci i młodzieży

To normalne, że dzieci i nastolatki noszą smutne miny lub stają się nastrojowe w przypadku zgubienia zabawki bez śladu lub zgubienia zwierzęcia. Jeśli jednak smutek nie zniknie przez kilka dni, może to wyraźnie wskazywać, że Twoje dziecko jest w depresji. Smutek i przygnębienie to wyraźne oznaki depresji u młodych i nastolatków. Z łatwością zauważysz, że lubią spędzać zbyt wiele czasu samotnie w swoich pokojach lub poza domem. Małym dzieciom brakuje energii i wyglądają na zmęczonych bez energii do uśmiechu.

Kolejną wielką oznaką samotności jest nagła utrata zainteresowania hobby i sportem. W przypadku dzieci chodzących do szkoły obserwuje się spadek ogólnych wyników i niezdolność do koncentracji w klasie. Często cierpią również na bóle głowy i brzucha. Ich nauczyciele mogą z łatwością stwierdzić, zadając proste quizy i udzielając natychmiastowej informacji zwrotnej swoim rodzicom. Nastolatki są bardziej narażone na depresję z powodu zmian hormonalnych w okresie dojrzewania.

Utrata lub przyrost masy ciała u nastolatków i dzieci może również sygnalizować chorobę depresyjną. Brak snu i niepokój w łóżku mogą równie dobrze wskazywać na to, że Twoje dziecko jest cierpiących na depresję. Zbyt dużo snu i trudności z wybudzeniem również powinny Cię zaniepokoić.

Objawy depresji u osób starszych

Starsi dorośli

Najbardziej wybitny objaw depresji u osób starszych to ogólny spadek ich wydajności w miejscach pracy. Wynika to z ich niezdolności do koncentracji i braku energii do pracy. Z powodu zmęczenia zadania, które wcześniej wykonywali swobodnie, stają się trudne i zajmują więcej czasu niż zwykle. Starsze osoby z chorobą depresyjną stają się niespokojne i mają trudności z zasypianiem lub odpoczynkiem.

W innych przypadkach zasypiają i trudno jest im zgłosić się do pracy na czas. Zmiana masy ciała może wskazywać na depresję wynikającą ze zmiany apetytu. Osoby starsze z depresją uważają, że lepiej jest pozostać samemu i są łatwo irytujące przez innych, ponieważ uważają ich za kłopot. Poczucie winy, niepokój i ataki paniki w połączeniu z myślami samobójczymi mogą oznaczać, że masz depresję.

Bez względu na to, jak bardzo starasz się kontrolować negatywne myśli, staje się to trudne i wkrótce wracają. Bóle pleców, regularne bóle głowy i nieuzasadnione bóle całego ciała mogą również wskazywać na depresję. Starsi dorośli, którzy cierpią na depresję, mogą zacząć pić więcej alkoholu niż zwykle i angażować się w lekkomyślne zachowania. Inni mogą wyrządzić fizyczne szkody swoim ciałom.

Depresja i samobójstwo

Tak. Większość osób, które popełnia samobójstwo, cierpi na depresję połączoną z innymi zaburzeniami psychicznymi. Bez opieki stresy życiowe w połączeniu z depresją mogą łatwo wywołać chęć odebrania sobie życia. Dlatego dla osób w depresji konieczne jest kompleksowe leczenie, aby uniknąć możliwości zakończenia życia przez pacjentów.

Pacjentów z ciężkimi stopniami depresji należy kierować do psychologów na specjalistyczne leczenie. Chociaż depresja występuje bardzo często u kobiet, większość przypadków samobójstw dotyczy mężczyzn. Osoby z genetycznie predysponowaną depresją mogą nie wykazywać poważnych objawów, chociaż mogą w końcu popełnić samobójstwo.

Jak pokonać depresję?

Pokonaj depresję

Aby przezwyciężyć depresję, będziesz musiał oczyścić umysł, zaczynając od małych osiągalnych celów. Przyznaj, że masz depresję i wybierz sposób działania. Wyznaczanie prostego celu każdego dnia to świetny początek. Wybierz się na spacer i poznaj nowe twarze i sceny, aby zastąpić swoje negatywne myśli. Malowniczy krajobraz potrafi zdziałać magię. Eksploruj go dalej, aby znaleźć w nim piękno.

Powinieneś uważnie obserwować, o czym myślisz. Zawsze, gdy przychodzi Ci do głowy negatywny pomysł, spróbuj zastąpić go najlepszymi chwilami, jakie kiedykolwiek miałeś. Z czasem znajdziesz się na dobrej drodze. Zamiast odpoczywać w domu i myśleć o tym, jak bardzo jesteś nieszczęśliwy, załóż buty sportowe i biegnij kilka metrów lub mil. Ćwiczenia fizyczne odgrywają ważną rolę w przezwyciężaniu depresji i stresu.

Poprawisz także swoją odporność i zachowasz zdrowie, utrzymując formę. Trening sprawi, że Twoje ciało będzie zmęczone i gotowe do dobrego snu. Nagroda z siebie lub specjalna nagroda za każdy pozytywny postęp przyśpieszy twój cel, jakim jest zerwanie łańcuchów depresji.

Zapobieganie

Jeśli zauważysz początek depresji na wczesnym etapie, masz większe szanse, aby temu zapobiec. Nie jedz tylko tych niezdrowych potraw, których pragną twoje usta. Upewnij się, że spożywasz dobrze zbilansowany posiłek zapewniający normalne funkcjonowanie organizmu. Regularne ćwiczenia zapewniają, że Twoje ciało pozostaje zdrowe przez cały czas. Dr


Phil's zachęca osoby, które nigdy nie ćwiczyły regularnie, do stopniowego rozpoczynania ćwiczeń po konsultacji z lekarzem, jeśli cierpią na jakąkolwiek przewlekłą chorobę. Wyjdź i baw się dobrze. Mieszanie się z różnymi ludźmi podczas zabawy znacznie zmniejszy depresję. Powinieneś upewnić się, że masz wystarczająco dużo czasu na relaks dla ciała.

Depresji można zapobiec, jeśli zostanie zauważona podczas wyłaniania się. Jeśli zauważysz początek choroby depresyjnej, rozważ wykonanie psychiatrycznego testu ewaluacyjnego i poddaj się psychoterapii, jeśli zajdzie taka potrzeba. Stworzenie otwartej sieci społecznościowej z krewnymi, małżonkiem lub przyjaciółmi z rodziny może zapobiec chorobom depresyjnym. Słuchanie tego, co mówią przyjaciele o zmianie twojej postaci, pomoże ci rozpoznać, kiedy Depresja chce zaatakować.

Jeśli jesteś uzależniony od alkoholu lub narkotyków, powinieneś natychmiast zgłosić się do leczenia. Zawsze sprawdzaj poziom swojego stresu, dołączając do grupy samopomocy i upewniając się, że masz odpowiednią ilość snu. Rutynowe ćwiczenia sprawią, że Twoje ciało będzie zmęczone i chętne do odpoczynku. Pomoże Ci to podczas relaksu. Świadomość zagrożeń związanych z depresją jest najważniejsza, aby upewnić się, że Cię nie dogoni. Ciesz się życiem bez śladu depresji. „Są rany, które nigdy nie pojawiają się na ciele, które są głębsze i bardziej bolesne niż wszystko, co krwawi. "- Laurell K. Hamilton, Pocałunek Mistrala

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli nie jesteś w stanie samodzielnie przezwyciężyć depresji, zawsze wskazane jest zasięgnięcie dalszej porady lekarza rodzinnego. W nagłych przypadkach można znaleźć pomoc online w katalogach lub skontaktować się ze specjalistami zdrowia psychicznego, takimi jak psychiatrzy, psycholodzy lub doradcy ds. Zdrowia psychicznego. Pamiętaj, aby sprawdzić w swoim rodzinnym planie ubezpieczenia zdrowotnego takie ubezpieczenia i osoby kontaktowe, w których otrzymujesz pomoc.

Lokalne ośrodki zdrowia w Twoim miejscu zamieszkania mogą również zapewnić rozwiązanie dla skrajnych przypadków depresji po próbie samobójczej i skierować Cię do specjalistów w celu dalszego leczenia. Jeśli jesteś w pracy, skontaktuj się z oddziałami pomocniczymi pracowników lub ośrodkami medycznymi powiązanymi ze szkołą uniwersytecką, jeśli jesteś w college'u lub instytucji edukacyjnej.

Rola antydepresantów

Aby uniknąć niebezpieczeństw związanych z depresją, należy szybko zwrócić się o pomoc lekarską, gdzie lekarze przepisują leki przeciwdepresyjne w zależności od przyczyny. Leki przeciwdepresyjne działają poprzez korygowanie zaburzeń równowagi chemicznej serotoniny w mózgu. Podczas depresji zmniejsza się poziom serotoniny, hamując koordynację.

Antydepresanty zwiększają poziom serotoniny, która służy jako nośnik chemiczny w mózgu. Po przywróceniu normalnego funkcjonowania mózg stymuluje normalne funkcjonowanie innych narządów zaangażowanych w wydzielanie hormonów, trawienie i oddychanie. Pacjenci używający leki przeciwdepresyjne odzyskają zdrowie w około dwa tygodnie.

Skutki uboczne leków przeciwdepresyjnych

Jednak przy stosowaniu leków przeciwdepresyjnych można się spodziewać różnych negatywnych skutków. Zawierają brak apetytu, opóźnione orgazmy i problemy z erekcją u mężczyzn. W niektórych przypadkach występuje zwiększone pocenie się, bezsenność i niewyraźne widzenie. Odwodnienie i drżenie ciała są również nieuchronne podczas stosowania leków przeciwdepresyjnych.

Nie ma sensu martwić się ani martwić, jeśli doświadczysz tych skutków ubocznych, ponieważ pozytywne role, jakie odgrywają narkotyki, będą zauważalne za dwa tygodnie.

Opcje diagnostyczne dla dostępnych w przypadku depresji

Istnieją dwa rodzaje diagnozy depresji. Diagnoza kliniczna obejmuje testy na zaburzenia równowagi składników odżywczych i badanie czynności tarczycy w wydzielaniu hormonów. Niezwykle ważne jest, abyś otworzył się na lekarza w sprawie swojego stanu, aby uniknąć przypadków błędnej diagnozy.

Zgłoś używanie alkoholu lub narkotyków, ponieważ mogą one wpłynąć na wynik tych testów. Test kliniczny może obejmować krótki test pamięci dotyczący zdolności koncentracji i rozumienia. Diagnoza obserwacji behawioralnych ma zastosowanie głównie u młodzieży i dzieci. Zaobserwujesz chęć odizolowania się od innych, drażliwość i smutek. Jeśli leczenie nie poprawi się w ciągu miesiąca, powinieneś rozważyć skierowanie do psychiatry od swojego lekarza.

To normalne, że popadasz w depresję w ciągu swojego życia. Wyzwania, na jakie jesteśmy narażeni w naszym codziennym życiu, mogą rozpalić uczucie przygnębienia. Każdy może wpaść w depresję, niezależnie od swojego statusu społecznego. Prawie jedna trzecia osób w Stanach Zjednoczonych zgłasza przypadki depresji. Ponure uczucie depresji może być traumatyczne.

Wszystko wydaje się działać przeciwko tobie. Nie możesz się skoncentrować w pracy, ponieważ brakuje Ci energii. Niektóre przypadki depresji pozostają niezauważone i ostatecznie prowadzą do prób samobójczych i zgonów. Nasilony smutek i utrata zainteresowania mogą powodować niepokój, chyba że zwrócisz się o profesjonalną pomoc.

Wskazówki dotyczące leczenia depresji

Aby wyjść z depresji, musisz podjąć działania. Jednak osobom w depresji trudno jest zrobić krok we właściwym kierunku. Potrzebne zmiany są najtrudniejsze do wdrożenia. Powinieneś zacząć od małych osiągalnych celów. Z czasem wpływ ten będzie dość znaczący. Oto pomocne wskazówki, które pomogą Ci odzyskać zdrowie, nawet jeśli jesteś w trakcie przyjmowania leków.

 • Zainicjuj wspierającą relację: Kontakty z pomocnymi przyjaciółmi lub członkami rodziny pomogą Ci w radzeniu sobie z depresją. Dzięki zachętom i pomocnej dłoni łatwiej będzie przezwyciężyć depresję. Dzielenie się frustracją z ludźmi zabrzmi jednak niezręcznie. Pamiętaj, jak przyjaciel lub kochający przyjaciel będzie wdzięczny za pomoc. Bądź szczery wobec zaufanego przyjaciela i poproś go o pomoc, której potrzebujesz. Powinieneś uczestniczyć w spotkaniach towarzyskich, nawet jeśli nie czujesz zainteresowania. Upewnij się, że poznajesz nowych ludzi, dołączasz do klubu towarzyskiego lub ujawniasz to swojemu pastorowi.
 • Zastąp negatywne myśli: Depresja zmienia każdy aspekt Twojego życia. Rozważ zastąpienie negatywnych myśli bardziej konstruktywnymi. Jakie byłoby postrzeganie dzielenia się swoimi przemyśleniami z inną osobą? Zastąp negatywną rozmowę o sobie myśleniem o konstruktywnych pomysłach. Staraj się nie być perfekcjonistą, unikaj wyznaczania wysokich standardów, ponieważ porażka może prowadzić do większego stresu. Spójrz i zaprzyjaźnij się z pozytywnymi ludźmi. Dowiedz się od nich, jak radzą sobie z wyzwaniami. Kiedy wkradają się negatywne myśli, zanotuj je i spróbuj dowiedzieć się, co je spowodowało.
 • Dbaj o higienę osobistą: Należy zadbać o zdrowy tryb życia. Znajdź informacje na temat radzenia sobie ze stresem i wyznacz realistyczne cele. Ucząc się zdrowych nawyków związanych ze snem, powinieneś starać się spać przez osiem godzin. Konieczne jest codzienne wygrzewanie się na słońcu. Zaplanuj zabawną chwilę z przyjacielem lub członkiem rodziny i unikaj przebywania w domu, kiedy tylko możesz. Wybierz się na spacer natury. Powinieneś wypróbować techniki relaksacyjne, aby złagodzić objawy depresji i utrzymać poziom stresu w ryzach. Aby nie dopuścić do poczucia izolacji, powinieneś rozważyć opiekę nad zwierzakiem. To również wyprowadzi cię na zewnątrz siebie, dając ci poczucie celu w życiu. Ten zwierzak będzie cię potrzebował do przetrwania.
 • Ćwicz regularnie: Według badań rola ćwiczeń w leczeniu depresji jest niesamowita. Zacznij od łatwych do umiarkowanych form ćwiczeń. Regularne ćwiczenia zwiększają energię i zmniejszają uczucie zmęczenia. Powinieneś przeznaczyć 30 minut dziennie, zaczynając od małego skutecznego ćwiczenia. Ćwiczenie na siłowni nie jest złym pomysłem. Użyj schodów zamiast windy, wyprowadź psa i zaparkuj samochód w najdalszym miejscu.
 • Jedz zdrową dietę: Rodzaje jedzenia, które spożywasz, bezpośrednio wpływają na twoje uczucia. Upewnij się, że spożywasz dobrze zbilansowany posiłek i spożywasz więcej owoców. Unikaj pomijania posiłków, aby uniknąć podrażnień i zmęczenia związanego z głodem. Unikaj niezdrowej żywności, aby zminimalizować spożycie cukru. Przyjmuj pokarmy zawierające złożone węglowodany, aby zwiększyć poziom serotoniny. Brak kompleksu witaminy B może w rzeczywistości wywołać depresję. Przyjmowanie suplementów witamin z grupy B pomoże radzić sobie z depresją. Przyjmowanie pokarmów zawierających kwasy tłuszczowe Omega-3 poprawi nastrój.
 • Profesjonalna pomoc: Jeśli stwierdzisz, że nie ma żadnej poprawy, rozważ skorzystanie z pomocy medycznej. Rozmowa z psychoterapeutą o depresji nie osłabia twoich sił. Najlepszą pomoc uzyskasz, gdy lekarz zdiagnozuje przyczynę i stopień depresji.

Terapia

Terapia odnosi się do zaplanowanych sesji doradczych z terapeutą z Winnipeg jako środka zaangażowanego w leczenie depresji po jej zdiagnozowaniu. W zależności od przyczyny i charakteru depresji, Twój lekarz zaproponuje najlepsze leczenie. W niektórych przypadkach może być konieczne zastosowanie kombinacji terapii.

Terapia interpersonalna

Terapia interpersonalna to ograniczona czasowo terapia, w której psychoterapeuta zachęca Cię do uzyskania kontroli nad nastrojem i myślami. W zależności od osoby terapia interpersonalna może trwać do czterech miesięcy. Poprzez wywiad psychoterapeuta angażuje Cię w rozmowę i sprawia, że ​​czujesz się zrozumiany. Następnie otrzymasz jasne uzasadnienie i wszelkie przydatne informacje, które pomogą Ci w wyzdrowieniu z depresji.

Terapia poznawczo-behawioralna

Terapia poznawczo-behawioralna

Terapia poznawczo-behawioralna opiera się na rozpatrywaniu emocji, zachowań i procesów poznawczych. Terapeuta stawia przed Tobą pewne cele i podaje wskazówki, jak je osiągnąć. Terapia Poznawczo-Behawioralna koncentruje się bezpośrednio na konkretnych problemach, w których terapeuta pomaga dobrać skuteczną strategię do swojego podejścia. Ten rodzaj terapii jest z powodzeniem stosowany w leczeniu lęku, uzależnień i depresji psychotycznej.

Terapia psychodynamiczna

Terapia psychodynamiczna skupia nieświadomy umysł chorego na depresję, próbując wypłukać psychiczne napięcie. Terapeuta może poprosić o Twoje uczestnictwo do trzech razy w tygodniu. Jeśli przyczyna depresji męczy Cię od dłuższego czasu, powinieneś rozważyć zastosowanie terapii psychodynamicznej. Poprzez głęboką eksplorację, terapeuta z twoją pomocą próbuje zrozumieć twój nieświadomy umysł, aby dowiedzieć się dokładnej przyczyny twoich obecnych zachowań i myśli. Jesteś proszony o zbadanie nierozwiązanych konfliktów z przeszłości i wypowiedzenie się o swoich przeszłych relacjach z ważnymi dla Ciebie osobami.

Psychoterapia

Psychoterapia, zwana również poradnictwem, koncentruje się na pomocy w leczeniu i odkrywaniu konstruktywnych procesów radzenia sobie z problemami w życiu. Jest to pomocny sposób w przypadku trudnych problemów, takich jak stres lub po rozwodzie. W trakcie psychoterapii terapeuta planuje wizyty zwykle raz w miesiącu, a każda sesja trwa około 20 minut. Ty i terapeuta wymyślacie zestaw celów, które zamierzacie osiągnąć w określonych ramach czasowych. Otrzymujesz wszystkie informacje, które pomogą Ci poruszać się po trudnych obszarach Twojego życia

Leczenie porażenia prądem

Leczenie porażeniem prądem elektrycznym oznacza użycie prądu elektrycznego do leczenia depresji. W tej metodzie elektrody są umieszczane na skórze głowy i przykładany jest dobrze kontrolowany prąd elektryczny. Odbywa się to zwykle podczas znieczulenia. Prąd powoduje krótkotrwałe drgawki w mózgu. Leczenie porażenia prądem jest stosowane u pacjentów, którzy nie reagują na inne formy leczenia. Zalecany jest do stosowania u pacjentów z myślami samobójczymi oraz z depresją maniakalną.

Lifestyle

Zmiana stylu życia może znacznie zmniejszyć depresję. Pracownicy służby zdrowia zalecają zmiany w diecie, ćwiczeniach, związkach i nadużywaniu substancji. Zaletą zmiany stylu życia jest to, że nie wiąże się to z żadnymi kosztami i daje nowe doświadczenia życiowe. Pokarmy bogate w warzywa, dobre relacje, rekreacja i medytacje to niektóre zalecane zmiany stylu życia, które mogą powstrzymać depresję.

Inne alternatywne metody leczenia depresji

W zależności od pochodzenia kulturowego i religijnego do wyboru jest wiele innych środków na depresję. Nie jesteś ograniczony do terapii, zmiany stylu życia czy leków. Inne formy leczenia mogą również działać na Ciebie. Refleksologia, akupunktura, preparaty ziołowe, joga, medytacja, terapia masażu i obrazowanie z przewodnikiem to alternatywne metody leczenia depresji.

Lek

Istnieją różne rodzaje leków przeciwdepresyjnych dostępnych w leczenie depresji. Leki przeciwdepresyjne działają poprzez kontrolowanie poziomu neuroprzekaźników w mózgu. To w zamian poprawia nastrój. Trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne obejmują Anafranil, Aventyl, Norpramin Trofranil i Zonalo. Możesz także szybko zeskanować plik Recenzja Serenagen co może pomóc w walce z depresją.

Jednak ze względu na poważne skutki uboczne lekarze nie zalecają ich stosowania u pacjentów po raz pierwszy. Inne leki to Celexa, Paxil, Zoloft, Budeprion i Wellbutrin. Podczas przyjmowania tych leków ważne jest, aby postępować zgodnie z zaleceniami lekarza. Efekty uboczne obejmują zmęczenie, suchość w ustach, bóle głowy, nudności i wymioty. Inne mogą wywoływać zawroty głowy i sen.

Autor

Kobieta Fisher

Donna jest wielokrotnie nagradzaną pisarką o zdrowiu, zdrowiu i urodzie z Teksasu. Opublikowała także eBooki i zredagowała kilka innych

Podobne posty

Pokaż wszystkie