Zaktualizowano: 2019, lipiec 8

Jak działa kwas alfa-hydroksylowy na cienie pod oczami

Autor By
Zrecenzowany przez Zespół ekspertów CHD
Jak działa kwas alfa-hydroksylowy na cienie pod oczami

Cienie pod oczami, ciemne worki, ciemne plamy lub jakkolwiek chcesz je nazwać, to coś, czego wszyscy chcemy uniknąć. To kwestia estetyki i to normalne, że zwykli śmiertelnicy chcą wyglądać tak dobrze, jak tylko potrafimy. Taka jest po prostu ludzka natura.
Chociaż jest to jeden z głównych powodów, dla których ludzie chcą się pozbyć ciemne koła pod ich oczami może kryć się za nimi ukryty sens. Widzisz, wszystko, co dzieje się z naszą skórą, każda zmiana, bez względu na to, jak mała może ci się wydawać, jest wskaźnikiem. Te wiadomości są ostrzeżeniami wysyłanymi do nas bezpośrednio z naszych ciał.
Chcą nam powiedzieć, że coś już jest nie tak, albo że zaraz coś się nie uda.
To właśnie są cienie pod oczami - wskaźniki. Zanim przejdziemy do punktu, w którym dowiemy się, co robić, gdy pojawią się cienie pod oczami i jak działa alfa-hydroksykwas, przejdźmy do sedna problemu.

Czym dokładnie są ciemne koła?

Przede wszystkim musisz wiedzieć, że kolor twoich „worków pod oczami” może się różnić. Odpowiedź na ten dylemat leży w skórze. Widzisz, różni ludzie mają różną skórę. Niektóre mają grubszą, a inne cieńszą skórę.
Im cieńsza skóra, tym większe prawdopodobieństwo, że naczynia krwionośne będą widoczne. Zatem różnica w grubości określa kolor twoich kręgów pod oczami.
Ten konkretny obszar, w którym pojawiają się cienie, nazywany jest obszarem okołooczodołowym. Jest dużo cieńsza niż reszta skóry (zwykle 0.5 mm, podczas gdy inne części mają do 2-3 mm). Aby sprawdzić pełną strukturę tego regionu, kliknij tutaj.

Jakie są przyczyny pojawiania się ciemnych kręgów?

To może ci bardzo pomóc. Jeśli wyeliminujesz czynniki, które mogą prowadzić do tego problemu, nie będziesz mieć cieni pod oczami.

 • Za mało godzin snu
 • Narkotyki
 • ekspozycja na słońce
 • Obrzęk
 • Starzenie się
 • ekspozycja na słońce

Co możesz zrobić, aby pozbyć się ciemnych kręgów?

Okay, oto cenne taktyki, inne niż alfa-hydroksykwas, które powinieneś wypróbować.
Według tego Badania, są to innowacyjne i skuteczne taktyki, które mogą pomóc w pozbyciu się tego problemu:

 • Intensywne pulsujące światło - Twoja skóra jest narażona na światło emitowane przez lampy o dużej mocy. Zabieg ten poprawia jednolity koloryt skóry.
 • Częstotliwość radiowa - Kurczy kolagen pod skórą za pomocą prądu elektrycznego. Zabieg napina okołooczodołową część skóry.
 • Lasery Q-Switch - Być może jeden z najbardziej skutecznych zabiegów z tej listy, lasery z przełączaniem Q to bezpieczna, nowa metoda radzenia sobie z cieniami pod oczami. Zabieg ten wykorzystuje laser 694nm, który eliminuje czynniki ryzyka u pacjentów z Fitzpatrick typu I i II.
 • Pulsacyjne lasery barwnikowe - Leczyć cienie pod oczami, stosując zasadę selektywnej termolizy.

Inne taktyki, które również mogą działać:

 • Higiena - Unikaj tarcia oczu, zwłaszcza jeśli nie umyłeś rąk.
 • Alkohol - Zmniejsz ilość alkoholu tak bardzo, jak możesz, ponieważ powoduje to odwodnienie skóry. To tylko jeszcze bardziej uszkadza skórę.
 • Alergie - Spróbuj radzić sobie ze swoimi alergiami, ponieważ mogą być przyczyną twoich „łzawienia”. Prowadzi do świądu, który może spowodować infekcję okolicy okołooczodołowej.

Co to są kwasy alfa-hydroksylowe?

Okej, teraz nadszedł czas, aby ujawnić kolejną cenną taktykę, która może potencjalnie zadziałać dla Ciebie - kwas alfa-hydroksylowy.
Alfa-hydroksykwasy to związki chemiczne składające się z kwasów karboksylowych. Są bardzo popularne w świecie kosmetyków i estetyki.
AHA (skrót od alfa hydroksykwasów) są bardzo powszechne w produktach, które eliminują zmarszczki, poprawiają elastyczność skóry i ogólnie poprawiają jakość skóry.
To Badania tylko dowodzi, jak alfa-hydroksykwasy zmieniły świat kosmetyków.
Według wcześniejszych badań alfa-hydroksykwasy to jeden z czterech typów hydroksykwasów.
Te 4 typy to:
1. Alfa-hydroksykwasy - już wspomniano.
2. Kwasy beta-hydroksylowe
3. Kwasy polihydroksylowe
4. SA

Jak działają alfa-hydroksykwasy?

Sprawdźmy, na czym polega magia sukcesu AHA. To Badania dostarczył nam cennych informacji, które pozwolą odpowiedzieć na to pytanie.
Przede wszystkim sprawdź bezpieczeństwo tych kwasów.
Jak wynika z wcześniej wspomnianych badań, alfa-hydroksykwasy: nie są rakotwórcze, nie mutagenne, nie uczulają skóry, nie są toksynami reprodukcyjnymi.
Funkcja alfa hydroksykwasów opowiada nam historię, jak to wszystko działa.
AHA promują wzrost komórek poprzez usuwanie jonów Ca z zrostów komórkowych. Pomaga to skórze w procesie regeneracji.
Ten krótki Badania pokazuje nam dokładnie co alfa hydroksy Kwaśny krem ​​działa na skórę przy częstym stosowaniu - nawilża, niweluje zmarszczki i wygładza. Recenzja Plexaderm; który może działać jako środek przeciwzmarszczkowy, który pomaga pozbyć się zmarszczek i drobnych linii.
Jeśli więc chcesz skutecznie pozbyć się cieni pod oczami, szukaj produktów (kremów), które zawierają alfa-hydroksykwasy. Jednym z najpowszechniejszych alfa-hydroksykwasów są kwasy glikolowe. Są bardzo popularne na dzisiejszym rynku, więc nie będziesz miał problemu ze znalezieniem ich.
Możesz także użyć:

Zapobiegawcze porady dotyczące ciemnych kręgów
 • Kochanie - Posiada doskonałe właściwości przeciwzapalne
 • Olejek migdałowy - Wystarczy wklepać kilka kropli pod oczy i rano zmyć
 • Czarna herbata w torebkach - Włóż torebki herbaty do lodówki i po ostygnięciu przyłóż je do uszkodzonego miejsca.
 • Awokado - Pozostaw plasterek awokado pod oczami na co najmniej 15 minut. Awokado jest bogate w tłuszcze i emolienty.
 • Liście mięty - Nakładaj surowe liście mięty pod oczy przez co najmniej 10 minut. Umyj obszar po.
 • Ziemniaki - Możesz namoczyć ręcznik sokiem ziemniaczanym i spłukać nim twarz. Powinieneś to robić przez co najmniej 10 minut. Oprócz ziemniaków możesz użyć świeżych pomidorów.
 • Ogórek - Nałóż grube plasterki ogórka na uszkodzony obszar. Pozostaw je tam również na 10 minut, a następnie umyj obszar.

I to wszystko, co możesz zrobić. Spróbuj wykorzystać jak najwięcej z tych wskazówek i zastosuj je do swojej codziennej rutyny. Alfa-hydroksykwasy będą Twoją największą pomocą w tym zadaniu, ale nie zapomnij o reszcie!
Jeśli pomieszasz te wskazówki lub spróbujesz użyć ich wszystkich (jeśli to możliwe), z pewnością pozbędziesz się tych nudnych cieni pod oczami.

Wnioski

Wszystko, co musisz wiedzieć, aby zapobiec powstawaniu cieni pod oczami lub się ich pozbyć, zostało już powiedziane. Chciałbym wspomnieć o dodatkowych wskazówkach, które mogą działać w połączeniu z poprzednio wymienionymi.
Usunięcie cieni pod oczami nie jest trudne, gdy znasz wszystkie sztuczki. Owszem, potrafią być wytrwali, ale zdecydowanie można ich pokonać.
Cóż, to by było na tyle. Moja praca tutaj jest skończona. Niech rozpocznie się usuwanie ciemnego kręgu!
Istnieje wiele rodzajów badań, które potwierdzają tę taktykę, więc wszystko, co musisz teraz zrobić, to ponownie przeczytać artykuł i stworzyć własny plan. Cóż, tak czy inaczej, możesz użyć kremu przeciwstarzeniowego, aby zmniejszyć problemy wokół skóry wokół oczu. Sugerujemy szybkie skanowanie Recenzja Kremovage zawęzić wybór w puli kremów pod oczy.

Podobne posty

Pokaż wszystkie