Zaktualizowano: 2019, lipiec 25

Leczenie cieni pod oczami za pomocą akupunktury: czy to bezpieczne?

Autor By
Zrecenzowany przez Zespół ekspertów CHD
Leczenie cieni pod oczami za pomocą akupunktury: czy to bezpieczne?
Q:Mam 30 lat i cienie pod oczami z ostatnich kilku lat. Słyszałem, że akupunktura to lepsze leczenie większości schorzeń. Zastanawiam się, czy pomoże to zmniejszyć * moje cienie pod oczami.
Odpowiedź eksperta

Akupunktura kosmetyczna na cienie pod oczami to szybko rozwijający się trend w pielęgnacji skóry, którego popularność napędza narastający strach opinii publicznej przed drastycznymi operacjami kosmetycznymi, w tym mniejszymi, takimi jak botoks i chirurgiczne liftingi twarzy. Rosnące zapotrzebowanie na akupunkturę kosmetyczną idzie w parze z wciąż rosnącym podążaniem za ruchem zdrowego stylu życia i coraz powszechniejszym uznaniem, że wszystko jest naturalne.

Jak Twoja skóra może skorzystać na kosmetycznej akupunkturze?

Jest kilka dobrych powodów, dla których akupunktura kosmetyczna może działać odmłodzić skórę. Musisz zrozumieć, że celem akupunktury jest zrównoważenie „qi (chi)” danej osoby. Zgodnie z tą tradycyjną medycyną chińską, nasze qi, czyli energia, jest połączeniem negatywnych i pozytywnych energii, które odziedziczyliśmy po rodzicach, qi podczas narodzin dziecka i qi, które otrzymujemy z pożywienia. Brak równowagi w naszym Qi objawia się ogólnym stanem zdrowia, w tym również skórą.

Dlatego w akupunkturze kosmetycznej cienie wokół oczu nie są po prostu problemem piękna lub skóry. Akupunkturzyści uważają, że istnieją podstawowe problemy zdrowotne związane z narządami wewnętrznymi i takimi jak na skórze worki do oczu a cienie pod oczami są jedynie przejawami tych poważniejszych problemów zdrowotnych. Uważa się, że na przykład problemy dotyczące oczu są związane z problemami zdrowotnymi dotyczącymi wątroby. Ten problem zdrowotny łatwo objawia się na i wokół oczu, ponieważ skóra wokół oczu jest bardzo cienka, do której łatwo dochodzi każda niewielka zmiana w krążeniu krwi. worki pod oczami i cienie pod oczami.

W akupunkturze, jeśli którykolwiek z organów twojego ciała nie funkcjonuje optymalnie, utrudnia ona prawidłową cyrkulację krwi i tlenu, powodując gromadzenie się energii, która nie jest w stanie przepływać przez twoje ciało. W przypadku worków pod oczami i cieni pod oczami, z pewnością mogą one być spowodowane słabym krążeniem krwi i tlenu, powodując wybrzuszenie nerwów wokół oczu i wyciek płynów ustrojowych i utknięcie pod i wokół oczu.

W takim przypadku poddanie się kosmetycznej akupunkturze na cienie pod oczami może pomóc w pozbyciu się nieestetycznych cieni i zmęczonych oczu.

Czego można się spodziewać podczas akupunktury kosmetycznej w leczeniu ciemnych kręgów?

Akupunktura to przede wszystkim zdrowie i dobre samopoczucie ciała. Dlatego nie oczekuj, że igły zostaną nakłute tylko w twarz. W zależności od punktów energii, które zostaną zidentyfikowane przez akupunkturzystę, igły są nakłuwane w całym ciele od głowy do palców u nóg, aby ułatwić zrównoważenie Qi.

Ucisk na te kluczowe punkty pobudza organizm do uwalniania uwięzionej energii, a także do produkcji endorfin. Endorfina, znana również jako hormon szczęścia, daje poczucie zadowolenia, a co za tym idzie, odmładza umysł i ciało. Nakłucie skóry pobudza komórki skóry do produkcji Kolagen i rozpocznij proces naprawy skóry. Kolagen to włókno skóry, które pomaga zachować nawilżenie i elastyczność skóry w dotyku.

Akupunktura kosmetyczna w konsekwencji sprzyja lepszemu przepływowi energii w całym ciele oraz sprzyja dobrej pracy układu krążenia. Po przejściu akupunktury kosmetycznej poczujesz się również zrelaksowany i odmłodzony, a także zapewne uzyskasz najlepszy sen, jaki kiedykolwiek miałeś od lat. W ten sposób wiesz, że procesy naprawcze twojego organizmu są nadbiegane.

Trwa cały zabieg akupunktury kosmetycznej 45 minut do godziny, a jego efekty utrzymują się przez około trzy miesiące.

Nawet hollywoodzkie gwiazdy zwróciły się w stronę akupunktury kosmetycznej jako nowego schematu pielęgnacji. Nie tak młode, ale wciąż bardzo oszałamiające gwiazdy, takie jak Angelina Jolie i Gwyneth Paltrow, próbowały akupunktury kosmetycznej.

Kiedy należy unikać akupunktury kosmetycznej?

Istnieje wiele czynników, które mogą powodować pojawienie się tych cieni, a najtrudniejszym powodem są twoje geny. Istnieją jednak czynniki związane ze stylem życia, które przyspieszają ich rozwój i powodują, że stają się uporczywe, takie jak palenie, zła dieta, brak aktywności fizycznej, chroniczny stres i bezsenność. To wszystko przyczynia się do słabego krążenia krwi i tlenu.

W takim przypadku akupunktura kosmetyczna może pomóc przywrócić równowagę Qi, ale będziesz musiał przejść na zdrowszy styl życia, jeśli chcesz zobaczyć intensywniejszą i bardziej widoczną poprawę cienia w dłuższej perspektywie.

Jeśli cienie pod oczami utrzymują się pomimo zmiany stylu życia, a nawet po kilku zabiegach akupunktury kosmetycznej, umów się na wizytę u lekarza. Cienie i worki pod oczami mogą być również oznaką poważniejszych problemów zdrowotnych, które najlepiej rozwiązać pod nadzorem lekarza. Choroby te mogą obejmować krew, układ trawienny, układ wydalniczy, wątrobę i nerki. Jeśli nie spałeś dobrze, być może nadszedł czas, aby poszukać pomocy medycznej, zanim bezsenność spowoduje komplikacje zdrowotne.

Autor
Facebook Twitter

Margaux Diaz

Margaux Diaz jest inspirującą pisarką, która mocno wierzy w siłę motywacji własnej. Wierzy, że każda kobieta i mężczyzna, rz

Podobne posty

Pokaż wszystkie