Zaktualizowano: 2020, 16 marca

Cienie pod oczami - fakty, przyczyny, środki zapobiegawcze i leczenie

Cienie pod oczami - fakty, przyczyny, środki zapobiegawcze i leczenie

Co musisz wiedzieć o cieniach oka?

Cienie pod oczami, określane również jako cienie pod oczami, to przebarwienia, które specjaliści ds. Skóry i dermatolodzy uważają za skazy. Cienie pod oczami to przebarwienia wokół oczu. Podczas gdy wiele osób kojarzy cienie pod oczami z niewystarczającą ilością snu, większość ludzi ma to z powodu dziedziczności. Niektórzy ludzie mogą być bardziej podatni na cienie wokół oczu niż inni, ponieważ występuje to w ich rodzinie.

Oprócz genetycznej predyspozycji do powstawania cieni, niektóre wybory stylu życia powodują i nasilają objawy. Brak snu, alergie, choroba, wiek i inne czynniki przyczyniają się do zachorowania ciemne koła. Jak wszyscy specjaliści ds.skóry, lekarze powiedzą Ci, skóra wokół oczu jest delikatna, więc jest podatna na uszkodzenia skóry. Byłoby bardzo pomocne, gdybyś był bardziej ostrożny w stosunku do produktów, które aplikujesz na tym obszarze. Możesz zdecydować się na taki produkt jak krem ​​pod oczy TruSkin Naturals, ponieważ może on zapobiegać powstawaniu cieni pod oczami, nie powodując żadnych negatywnych skutków.

Jakie są typy kręgów?

Chociaż wiele osób ma cienie pod oczami i zawsze czuwa nad ich pozbyciem się lub przynajmniej maskuje makijażem. Cienie pod oczami mogą być spowodowane różnymi czynnikami, które zostaną omówione później, więc zanim do tego przejdziemy, najpierw porozmawiajmy o różnych rodzajach cieni pod oczami. W ten sposób będziesz mieć wiele informacji, które pomogą Ci uporać się z cieniem pod oczami.

Możesz określić rodzaj ciemnego kręgu oczu po odcieniu: niebieskawe, fioletowo-czerwone, brązowo-czarne i zacienione. Niebieskawe przebarwienia pod oczami są zwykle spowodowane brakiem snu, fioletowo-czerwonawe kręgi są spowodowane przerzedzeniem skóry wokół oczu, zwykle spowodowanym starzeniem się skóry. Brązowo-czarne kręgi są związane z uszkodzeniami słonecznymi, których efektem jest starzenie się skóry. Różnica między cieniowanym przebarwieniem a fioletowo-czerwonawym przebarwieniem polega na tym, że „cień” wiąże się z utratą skóry wokół oczu. Dzieje się tak, gdy skóra degeneruje się i traci elastyczność wraz z wiekiem.

Dlaczego się pojawiają? (Częste przyczyny: alergie sezonowe, niedokrwistość z niedoboru żelaza)

Najbardziej znaną przyczyną cieni pod oczami jest brak snu, co jest prawdą. Brak snu powoduje blednięcie skóry, jej odwodnienie i osłabienie krążenia w skórze, co z kolei uwydatnia cienie pod oczami. Jednak to tylko część całej historii, istnieje wiele innych przyczyn cieni pod oczami. Innym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest wiek, gdy skóra starzeje się, traci elastyczność, co prowadzi do jej cieńszej i tym samym odsłaniania naczyń krwionośnych otaczających okolice oczu. Alergie to kolejna przyczyna cieni pod oczami. Kiedy dana osoba dostaje ataku alergii, zwykle dzieje się to okolice oczu staje się stanem zapalnym, obrzękiem i / lub swędzeniem, co prowadzi do drapania okolicy. Jest to szczególnie szkodliwe dla okolic oczu, ponieważ nieleczone alergie i skutki mogą prowadzić do dalszego ciemnienia okolicy oczu. Niestety, niektórzy ludzie są bardziej podatni na cienie pod oczami nawet w młodym wieku. Wynika to z genetyki odziedziczonej po rodzicach. Wspomniane wcześniej czynniki, takie jak brak snu i alergie, mogą pogorszyć już istniejące cienie pod oczami.

Jakie są środki zapobiegawcze?

Ciemne kręgi zwykle pojawiają się w okresie dojrzewania. Najlepszym sposobem zapobiegania cieniom pod oczami byłaby dobrze zbilansowana dieta i rutyna ćwiczeń. Dzięki odpowiedniej diecie wzmocnisz i oczyścisz swój organizm od wewnątrz. Pokarm bogaty w witaminy i minerały jest ważny w utrzymaniu młodzieńczego blasku, który wielu dorosłych tak bardzo stara się odzyskać. Ćwiczenia pomogą regulować krążenie krwi i tlenu w organizmie. Zdrowe krążenie nie tylko pomaga w wypłukiwaniu toksyn, ale także pomaga w naprawie komórek. Jest to ważne w utrzymaniu elastyczności skóry wokół oczu.

Jakie są środki zaradcze / sposoby leczenia cieni pod oczami?

Odpowiednia ilość odpoczynku pomaga w pozbyciu się cieni, jednak to nie wystarczy, zwłaszcza jeśli przyczyną jest genetyka, alergie i choroba. Istnieje kilka sposobów rozwiązania problemu cienie pod oczami, od domowych środków do bardziej specjalistycznych zabiegów z kliniki dermatologicznej.

W domu możesz zacząć od uważniejszego i bardziej czujnego traktowania produktów, które nakładasz na okolice oczu, a także siły nacisku na skórę. Powinieneś także zacząć używając kremu pod oczy kiedyś w wieku dwudziestu kilku lat (jeśli nie wcześniej). Kremy pod oczy zostały opracowane specjalnie do pielęgnacji skóry wokół oczu i nie zaszkodzi zacząć wcześnie. Nakładając tonik, nakładając maski, krem ​​na pryszcze i inne ciężkie kremy, unikaj okolic oczu, ponieważ mogą być zbyt szorstkie.

Czy kremy pod oczy są skuteczne w leczeniu cieni pod oczami?

Wielu specjalistów zajmujących się skórą i dermatologów twierdziło, że istnieje krem ​​pod oczy, który leczy stan skóry wokół oczu, co jest prawdziwe w przypadku cieni pod oczami. Na cienie pod oczami najlepiej wybrać krem ​​rozjaśniający. Sprawdź to Recenzja kremu do oczu które mogą pomóc w pozbyciu się cieni.

Rozświetlające kremy pod oczy zawierają mieszankę składników, które wydobywają naturalny blask skóry wokół oczu, sprawiając, że wyglądasz tak, jakbyś spędził całą noc. Rozświetlające kremy pod oczy najlepiej stosować na dzień. Na wieczory zdecydowanie zaleca się stosowanie bardziej intensywnych kremów pod oczy w celu nawilżenia i odmłodzenia formuł. Te kremy pod oczy są bardziej tłuste i gęste, dlatego najlepiej nakładać go po oczyszczeniu, tonizowaniu i nawilżaniu przed pójściem spać.

Opinia eksperta

Tak twierdzi wielu ekspertów cienie pod oczami są w rzeczywistości uleczalne. Może się zdarzyć, że nasze cienie pod oczami mogą być gorsze niż zwykle, ale nie martw się, ponieważ istnieje wiele rozwiązań, którym możemy się przyjrzeć.

Podobne posty

Pokaż wszystkie