Zaktualizowano: 2019, 8 sierpnia

Różne rodzaje problemów ze skórą pod oczami, których nie zauważyłeś

Skóra pod oczami jest wrażliwa i trzeba o nią bardzo dbać. Poznaj różne problemy z tym związane.
Różne rodzaje problemów ze skórą pod oczami, których nie zauważyłeś
Problemy ze skórą pod oczami, o których nie wiedziałeś! Obrazy Shutterstock

Myśl o starzeniu się wywołuje u większości ludzi dreszcze. Być może wynika to z fiksacji społeczeństwa na temat bycia młodym i młodym wyglądem lub z ogólnego strachu przed utratą wszystkiego, co jest związane z młodością, ale „starzenie się” to coś, z czym ludzie starają się jak najlepiej walczyć lub przynajmniej opóźniać.

W świecie pielęgnacja urody i skóry, przeciwdziałanie starzeniu się jest wściekłością.

Biorąc to wszystko pod uwagę, zamierzam zgadywać i powiedzieć, że ludzie są bardziej zainteresowani wyglądaniem staro niż starzeniem się.

Wraz z wiekiem nasza skóra w naturalny sposób traci elastyczność, inne czynniki, takie jak brud, zanieczyszczenia i brak odpowiedniego nawilżenia, przyspieszyć proces starzenia się skóry.

Na twarzy pojawiają się oznaki starzenia w okolicy oczu, ponieważ skóra w tym miejscu jest dość cienka, a zatem bardziej wrażliwa. Te problemy skórne pod oczami nieuchronnie pojawią się wraz z wiekiem, ale większości z nich można zapobiec, jeśli zostaną odpowiednio wcześnie rozwiązane.

Istnieją różne rodzaje problemów ze skórą pod oczami, które możemy napotkać z powodu takich czynników, jak starzenie się, styl życia i typ skóry. Aby pomóc Ci uzyskać jasny obraz tego, o czym mówię, omówię kilka przykładów.

W swojej dyskusji wspomnę o zmarszczkach, kurzych łapkach, cieniach pod oczami i innych problemach skórnych oczu. Czytaj dalej i poznaj interesujące informacje na temat problemów skórnych pod oczami i innych oznak zmęczenia.

Sucha skóra

Rodzaj skóry danej osoby ma wiele wspólnego ze starzeniem się skóry. Nie ma znaczenia, czy dana osoba jest sucha, normalna, tłusta czy skóra mieszana każdy rodzaj skóry jest podatny na różne problemy skórne.

Skóra tłusta i sucha znajduje się na przeciwnych krańcach „spektrum typu skóry”. Oznacza to, że podczas gdy skóra tłusta jest bardziej podatna na trądzik, sucha skóra jest bardziej podatna na ściąganie, łuszczenie i zmarszczki.

Zmarszczki

Zmarszczki na twarzy

Nie oznacza to, że osoby z tłustą skórą nie będą miały zmarszczek (bo w końcu tak się stanie), ale osoby z suchą skórą mogą to zrobić wcześniej.

Każdego dnia pojawią się zmarszczki, nie tylko ze względu na rodzaj skóry, ale także jako naturalną konsekwencję ruchu twarzy.

Pojawienie się zmarszczek może być opóźnione przez stałe nawilżenie skóry i okolice oczu, pijąc dużo wody i śpiąc.

Kurze łapki

„Linie uśmiechu” lub „linie znaków”, bardziej znane jako kurze łapki, to zmarszczki wokół oczu. Zaczynają pojawiać się na skórze już w połowie lat dwudziestych, ale warto zauważyć, że zachorowanie na kurze łapki jest nieuniknione.

Zmarszczki pod oczami

Podobnie, dodatkowe zmarszczki pod oczami mogą pojawić się w tym obszarze z powodu szarpania, tarcia i rozciągania podczas nakładania i usuwania makijażu.

Ci, którzy nie dbają o swoją skórę, mogą zauważyć ślady kurzych łapek i zmarszczki pod oczami w wieku dwudziestu kilku lat, ale ci, którzy dbają o skórę, kurze łapki i zmarszczki pod oczami, mogą pojawić się później.

Puffy Torby

Istnieją pewne rodzaje problemów skórnych pod oczami, których można całkowicie uniknąć. Opuchnięte worki, cienie i worki pod oczami są zwykle spowodowane brakiem snu i nawodnienia.

Kiedy dana osoba nie ma odpowiedniego odpoczynku, jej oczy będą miały tendencję do wydawania się obrzękniętych, przekrwionych i wodnistych.

Może to prowadzić do zadrapania i pocierania okolic oczu, których powtarzanie może prowadzić do jeszcze większej liczby problemów skórnych pod oczami, takich jak te wspomniane wcześniej.

Puffy Bags Info

Cienie

Niestety, niektórzy ludzie są genetycznie predysponowani do wystąpienia tych problemów skórnych. Niektórzy ludzie mają naturalne cienie pod oczami, ponieważ jest to coś, co występuje w rodzinie, podczas gdy inni mają to z powodu braku odpoczynku.

W przypadku kobiet można to łatwo rozwiązać, nakładając kilka warstw korektora, aby wyrównać odcień skóry w okolicy oczu.

Torby pod oczami

Czasami w okolicy oczu pojawi się połączenie opuchniętych worków i cieni. To jedna z najgorszych rzeczy, które budzą się rano!

Nie oznacza to jednak, że nie da się nic zrobić budząc się z workami pod oczami, można pomóc regularnie nakładać krem ​​pod oczy lub nakładać plaster ogórka opuchnięte i zmęczone oczy.

Zmęczone, podrażnione oczy

Zmęczone, podrażnione oczy

Oczy i okolice są bardzo wrażliwe na stres i obce elementy.

Oczy, które były przepracowane i nie mogą odpocząć, zwykle wydają się opuchnięte i wodniste; w ciężkich przypadkach (np. gdy oczy wchodzą w kontakt z żrącymi substancjami), może wystąpić pieczenie w okolicy oczu.

Odpoczynek oczu co kilka godzin i noszenie okularów ochronnych, takich jak okulary przeciwsłoneczne i okulary do czytania, może zapobiec zmęczeniu i podrażnieniu oczu.

Wysypka pod oczami

Są tacy, którzy mają problemy ze skórą pod oczami z powodu reakcji alergicznych na określone rodzaje żywności lub określone składniki produktów, których używają.

Są osoby, które zareagowały na pewien rodzaj makijażu oczu. Dlatego nie zaleca się dzielenia makijażu oczu i narzędzi (nawet jeśli jest to z najbliższymi przyjaciółmi), ponieważ zwiększa to prawdopodobieństwo wystąpienia wysypki lub podrażnienia pod oczami.

Uzyskanie tych wysypek jest nie tylko niewygodne, ale jest również bardziej skomplikowane, ponieważ jest to bardzo wrażliwy obszar i może bezpośrednio wpływać na zdolność widzenia osoby.

Słaby odcień skóry

W młodszych latach będziemy mogli nie spać całą noc, aby dotrzymać terminów w pracy i szkole, a mimo to uda nam się bawić całą noc z przyjaciółmi.

Będziemy również mogli udawać, że pomimo palenia, picia i jedzenia dużej ilości śmieci uda nam się udawać, że jesteśmy zdrowi, ale te wybory stylu życia ostatecznie odbiją się na skórze.

Jeśli dodasz istniejące problemy ze skórą pod oczami, które możesz już mieć (takie jak te, o których wspomniałem wcześniej), będziesz nie tylko wyglądać na starszego, ale także na bardziej wyczerpanego. Słaby odcień skóry i matowa skóra są zdecydowanie charakterystyczną oznaką wieku.

Możesz także chcieć przeczytać - Masz suchą skórę wokół oczu?

Wnioski

Młodszy odcień skóry

Biorąc to wszystko pod uwagę, musimy pamiętać, że starsi ludzie nie wyglądają staro tylko ze względu na swój wiek. Jest wiele osób po dwudziestce, które wyglądają na znacznie starsze, ponieważ nie dbają o swoją skórę.

Podobnie jest wiele osób, które mogą być w podeszłym wieku, ale potrafią wyglądać młodo, ponieważ wiedzą, jak dbać o swoją skórę.

Najlepszym sposobem na przeciwdziałanie złej skórze i wczesnym oznakom starzenia się skóry jest stosowanie preparatu schemat pielęgnacji skóryi zacząć wcześnie.

Ten program pielęgnacji skóry składa się z trzech podstawowych etapów: oczyszczenia, tonowania i nawilżenia; dobra i konsekwentna pielęgnacja skóry, picie dużej ilości wody w ciągu dnia i wystarczająca ilość snu pomoże spowolnić oznaki starzenia się skóry.

Pomijając metody zapobiegawcze i kontrolujące uszkodzenia, faktem jest, że nie każdy na tym świecie nie jest wolny od starzenia się, a oznaki starzenia w końcu pojawią się na naszej skórze.

Najlepsze, co możemy zrobić, to spowolnić proces starzenia poprzez podjęcie działań profilaktycznych, dbając o naszą skórę i zacząć to robić jak najwcześniej.

Starzenie się nie musi być złą rzeczą, o ile robimy to z wdziękiem. I pamiętaj, że można zaradzić problemom skóry pod oczami, zwłaszcza jeśli rozwiniesz prawidłową pielęgnację skóry.

Niemniej jednak zawsze możesz rozważyć użycie krem pod oczy aby zaradzić wszystkim problemom w okolicy oczu, takim jak cienie, opuchlizna pod oczami (worki pod oczami), zmarszczki i drobne linie itp.

Pomimo tego, że na rynku jest wiele kremów pod oczy, jeden konkretny produkt, który może okazać się przyzwoitą opcją w puli kremów pod oczy, to Gold Elements Age Treatment Eye Cream.

Ten produkt może utrzymywać nawilżenie skóry pod oczami i zmniejszać problemy, takie jak zmarszczki i drobne linie, cienie itp.

Podobne posty

Pokaż wszystkie