Zaktualizowano: wrzesień-27-2020

Suplementy wspomagające utratę tkanki tłuszczowej - czy mogą pomóc schudnąć?

By - Zrecenzowany przez Zespół CHD
Spalacze tłuszczu zawierają różnorodne składniki mające na celu zwiększenie spalania tłuszczu i zmniejszenie apetytu.
Utrata tłuszczu
Nasz ostateczny przewodnik po niektórych z wiodących suplementów spalających tłuszcz. Zdjęcie za pośrednictwem Shutterstock

Każdy, kto chciałby stracić zbędne kilogramy, szuka suplementów odchudzających, aby wykonać tę pracę. Sądząc po popularności, wydaje się, że tego typu produkt jest bardzo dobrym rozwiązaniem na problemy z wagą.

Co to są suplementy wspomagające utratę tłuszczu?

Suplementy wspomagające utratę tłuszczu odnoszą się do każdego produktu, który wspomaga odchudzanie poprzez pozbycie się nadmiaru tłuszczów[5]. Te suplementy istnieją w postaci doustnej i miejscowej. Postacie doustne występują głównie w tabletkach, kapsułkach i napojach, a miejscowe w żelach, kremach i maściach. Mają różne mechanizmy działania[4], ale główny cel jest ten sam.

Takie mechanizmy obejmują:

  • Tłumienie apetytu[6], co powoduje mniejsze zużycie kalorii
  • Zmniejszenie ilości składników odżywczych (tj. Tłuszczów i węglowodanów) wchłanianych z pożywienia
  • Przyspieszenie metabolizmu i zwiększenie wydajności spalania tkanki tłuszczowej[7].

Nasz zalecany produkt na utratę tłuszczu

Trimtone

Trimtone to organiczny suplement diety, który przyspiesza metabolizm, pomagając spalić tłuszcz. Produkt powinien pomóc Ci szybko schudnąć. Pomaga w tłumieniu apetytu.
Możesz go KUPIĆ bezpośrednio w trimtone.com Teraz!

Najnowsze recenzje produktów związanych z utratą tłuszczu

Możliwe powody przyjmowania suplementów odchudzających

Suplementy odchudzające są przyjmowane, aby schudnąć i poprawić sylwetkę. Można je również stosować do utrzymania wagi i zminimalizowania apetytu, a także do zwiększenia poziomu energii i / lub zwiększenia potencjału treningowego.

Jakie są kluczowe składniki, których należy szukać w suplementach wspomagających utratę tłuszczu?

Różne marki i rodzaje suplementów odchudzających zawierają różne kluczowe składniki, ale do najczęściej stosowanych należą:

  • Ekstrakt z ziaren zielonej kawy: Ten składnik to po prostu nieprażone ziarna kawy[8]. Jest bogatym źródłem dwóch ważnych składników spalających tłuszcz - kofeiny i kwasu chlorogenowego[9]. Kofeina przyspiesza metabolizm i zwiększa zdolność organizmu do spalania tłuszczów, a jednocześnie kwasu chlorogenowego hamuje rozkład glukozy. Oprócz utraty wagi, ich inne korzystne działanie obejmuje obniżenie poziom cukru we krwi i ciśnienie krwi.
  • Ekstrakt z zielonej herbaty: Ten składnik jest również obciążony kofeiną spalającą tłuszcz[17]. Działa również zwiększyć aktywność noradrenaliny, kolejna substancja, która wspomaga utratę tłuszczu. Zielona herbata jest również bogate źródło przeciwutleniaczy, które chronią komórki przed uszkodzeniem przez wolne rodniki, a tym samym wpływają korzystnie na ogólny stan zdrowia
  • Garcinia cambogia: Ten specjalny składnik odchudzający stał się popularny w 2012 roku, po odkryciu, że skórka jego owocu zawiera substancję chemiczną o silnych właściwościach spalających tłuszcz. Ta substancja jest kwas hydroksycytrynowy, który może działać poprzez hamowanie enzymu promującego produkcję tłuszczu. Zwiększa się poziom serotoninypowodując zmniejszenie apetytu.
  • Ketony Malinowe: Substancja pochodząca z malin, o której wiadomo, że zwiększa utratę tłuszczu zwiększenie wydzielania adiponektyny i hamowanie odkładania się tłuszczu. Adiponektyna to hormon białkowy, który rozkłada tłuszcze i reguluje poziom glukozy we krwi.
  • Orlistat: Ten dostępny bez recepty lek jest dobrym spalaczem tłuszczu osoby otyłe. To hamuje rozkład tłuszczów i hamuje apetyt. Ma również inne korzyści, takie jak zmniejszenie ryzyka wysokie ciśnienie krwi i cukrzyca typu 2. Głównym efektem ubocznym są ciągłe wypróżnienia i tłusty stolec.

Czy suplementy wspomagające utratę tłuszczu działają?

Ogólnie rzecz biorąc, same suplementy odchudzające są nieskuteczne. Aby uzyskać optymalne rezultaty, należy je łączyć ze zdrową dietą i aktywnością fizyczną. Jeśli myślisz o zwiększeniu dawki, to również nie zadziała, ponieważ zwiększysz tylko ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. Zawsze traktuj suplementy odchudzające jako jedyne uzupełnienie.

Produkty odchudzające
Spalacze tłuszczu zawierają różnorodne składniki, które pomogą Ci zdobyć przewagę w wojnie z tkanką tłuszczową. Zdjęcie za pośrednictwem Shutterstock

Jakie są skutki uboczne suplementów wspomagających utratę tłuszczu?

Niektóre z skutki uboczne związane z suplementami odchudzającymi obejmują zaburzenia snu, wrażliwość na insulinę i dolegliwości żołądkowo-jelitowe. Dlatego te suplementy należy stosować z najwyższą ostrożnością, aby uniknąć lub przynajmniej zminimalizować niepożądane skutki.

Ci, którzy mają cukrzycę, wysokie ciśnienie krwi, choroby serca, zaburzenia wątroby i inne schorzenia muszą najpierw porozmawiać ze swoim specjalistą przed zastosowaniem suplementów odchudzających. Innym powodem do konsultacji jest fakt, że suplementy odchudzające mogą wchodzić w interakcje z lekami.

Czy suplementy wspomagające utratę tłuszczu są regulowane?

W przeciwieństwie do innych leków dostępnych bez recepty i na receptę, suplementy odchudzające są nie podlega regulacjom FDA. Nie wymagają żadnej formy przeglądu ani zgody agencji, zanim trafią na rynek. Jeśli okażą się niebezpieczne, tylko wtedy można je odwołać.

Jak wybrać najlepsze suplementy odchudzające?

Niestety tylko kilka produkty odchudzające są faktycznie skutecznymi środkami wspomagającymi odchudzanie. Zdecydowana większość jest nieskuteczna, niebezpieczna lub jedno i drugie. Aby znaleźć odpowiedni produkt dla siebie, zalecamy skonsultowanie się z lekarzem i / lub ekspertem fitness. Mogą oferować cenne wskazówki, które produkty wypróbować, a których unikać.

Wybór odpowiedniego spalaczy tłuszczu, wraz ze zdrową dietą i ćwiczeniami, może pomóc przyspieszyć utratę wagi dzięki mechanizmom opisanym powyżej.

Bottom Line

To nie jest cudowne rozwiązanie dla utraty wagi i pozbycia się nadmiaru tłuszczów. Aby zrzucić kilogramy i poprawić swoją sylwetkę, kluczem zawsze będzie Zdrowa dieta i regularna aktywność fizyczna.

Suplementy na odchudzanie nie mogą być traktowane jako substytut tradycyjnych metod odchudzania. Mogą pomóc osobom pozbyć się tłuszczów, ale nie w znacznych ilościach. Nie polegaj wyłącznie na tych produktach ani nie oczekuj, że będą działać z dnia na dzień. Ich stosowanie powinno być po prostu częścią każdego programu odchudzania.

Referencje

1. https://usa.inquirer.net/35378/fat-burning-pills-medically-proven-weight-loss-supplements
2. https://www.medicalnewstoday.com/articles/324200.php#summary
3. https://www.webmd.com/vitamins-and-supplements/herbal-remedies#2-6
4. https://bigpictureeducation.com/science-behind-slimming-drugs
5. https://ods.od.nih.gov/factsheets/WeightLoss-Consumer/
6. https://my.clevelandclinic.org/health/drugs/9463-appetite-suppressants
7. https://www.health.harvard.edu/diet-and-weight-loss/does-metabolism-matter-in-weight-loss
8. https://www.webmd.com/vitamins/ai/ingredientmono-1264/green-coffee
9. https://link.springer.com/article/10.1007/s00217-016-2643-y
10. https://www.longdom.org/open-access/green-coffee-bean-extract-as-a-weight-loss-supplement-2161-0509-1000180.pdf
10. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/7369170
10. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3766985/
10. https://journals.plos.org/plosone/article?id=10.1371/journal.pone.0032718
10. https://www.nature.com/articles/0802999
10. https://www.tandfonline.com/doi/abs/10.1080/10641960600798655
10. https://www.medicalnewstoday.com/articles/269538.php#benefits
10. https://www.nature.com/articles/0801101
10. https://onlinelibrary.wiley.com/doi/full/10.1038/oby.2005.142
10. https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0006291X15006269
10. https://www.spandidos-publications.com/ijo/18/6/1307
10. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21197150
10. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11758650
10. https://etd.ohiolink.edu/pg_10?0::NO:10:P10_ACCESSION_NUM:oduhonors1430845300
10. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5486142/
10. https://link.springer.com/article/10.1007/s00431-004-1534-6
10. https://onlinelibrary.wiley.com/doi/full/10.1038/oby.2005.208
10. https://www.drugbank.ca/drugs/DB01083
10. https://www.webmd.com/drugs/2/drug-17220/orlistat-oral/details
10. https://www.verywellfit.com/all-about-alli-alli-and-your-appetite-3496256
10. https://journals.lww.com/jhypertension/Abstract/2002/11000/Orlistat_improves_blood_pressure_control_in_obese.26.aspx
10. https://journals.lww.com/jhypertension/Abstract/2002/09000/Effect_of_orlistat_induced_weight_loss_on_blood.34.aspx
10. https://onlinelibrary.wiley.com/doi/abs/10.1111/j.1464-5491.2004.01474.x
10. https://care.diabetesjournals.org/content/25/6/1033.short
10. https://www.rxlist.com/xenical-side-effects-drug-center.htm
10. https://www.drugs.com/article/side-effects-weight-loss-drugs.html
10. https://www.obesityaction.org/community/news/community-news/weight-loss-supplements-and-fda-regulation/

** Jest to subiektywna ocena oparta na sile dostępnych informacji i naszej ocenie skuteczności.

* Wynik może się różnić. Jeśli jesteś w ciąży, karmisz piersią, masz poważne schorzenia lub choroby serca w wywiadzie, zalecamy skonsultowanie się z lekarzem przed zastosowaniem jakiegokolwiek suplementu. Informacje zawarte na tej stronie służą wyłącznie do ogólnych celów informacyjnych. Nie jest przeznaczony do diagnozowania, leczenia ani zapobiegania jakiejkolwiek chorobie i nie należy traktować go jako porady medycznej. Zawsze skonsultuj się z lekarzem przed zastosowaniem jakichkolwiek suplementów.

Ujawnienie powiązania materiału: Niektóre z linków w powyższym poście to „powiązane linki sprzedażowe”. Oznacza to, że jeśli możesz kliknąć link i kupić przedmiot, otrzymamy prowizję. Niezależnie od tego zalecamy tylko produkty lub usługi, z których osobiście korzystamy i / lub uważamy, że dodadzą wartości naszym czytelnikom. Ujawniamy to zgodnie z 16 CFR Federalnej Komisji Handlu, część 255: „Wytyczne dotyczące stosowania rekomendacji i świadectw”.

x

Jak pomocne było to?

ikona Ten artykuł zmienił moje życie!
x

Jak pomocne było to?

ikona Ten artykuł zmienił moje życie! zmiana
Twoja ocena
Uwaga: Lci.org.pl nie jest świadczeniodawcą opieki zdrowotnej. Nie możemy odpowiadać na pytania zdrowotne ani udzielać porad medycznych.
Twój Polityka prywatności jest dla nas ważne.
ikona Ten artykuł miał charakter informacyjny. ikona Mam pytanie medyczne.
x

Jak pomocne było to?

ikona Ten artykuł miał charakter informacyjny. zmiana
Twoja ocena
Uwaga: Lci.org.pl nie jest świadczeniodawcą opieki zdrowotnej. Nie możemy odpowiadać na pytania zdrowotne ani udzielać porad medycznych.
Twój Polityka prywatności jest dla nas ważne.
x
ikona Mam pytanie medyczne. zmiana

Nie jesteśmy w stanie zaoferować osobistych porad zdrowotnych, ale nawiązaliśmy współpracę z JustAnswer, który oferuje lekarzom na żądanie odpowiedzi na Twoje pytania medyczne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Porozmawiaj teraz online z lekarzem i uzyskaj szybkie odpowiedzi 1 na 1, siedząc na wygodnej kanapie.

wystarczy odpowiedzieć na logo
ZAPYTAJ TERAZ LEKARZA

Jeśli grozi Ci nagły wypadek medyczny, natychmiast zadzwoń do lokalnych służb ratunkowych lub odwiedź najbliższą izbę przyjęć lub ośrodek pilnej pomocy.

x

Jak możemy to poprawić?

ikona Ten artykuł zawiera nieprawidłowe informacje.
x

Jak możemy to poprawić?

ikona Ten artykuł zawiera nieprawidłowe informacje. zmiana
Twoja ocena
Uwaga: Lci.org.pl nie jest świadczeniodawcą opieki zdrowotnej. Nie możemy odpowiadać na pytania zdrowotne ani udzielać porad medycznych.
Twój Polityka prywatności jest dla nas ważne.
ikona Ten artykuł nie zawiera informacji, których szukam. ikona Mam pytanie medyczne.
x

Jak możemy to poprawić?

ikona Ten artykuł nie zawiera informacji, których szukam. zmiana
Twoja ocena
Uwaga: Lci.org.pl nie jest świadczeniodawcą opieki zdrowotnej. Nie możemy odpowiadać na pytania zdrowotne ani udzielać porad medycznych.
Twój Polityka prywatności jest dla nas ważne.
x
ikona Mam pytanie medyczne. zmiana

Nie jesteśmy w stanie zaoferować osobistych porad zdrowotnych, ale nawiązaliśmy współpracę z JustAnswer, który oferuje lekarzom na żądanie odpowiedzi na Twoje pytania medyczne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Porozmawiaj teraz online z lekarzem i uzyskaj szybkie odpowiedzi 1 na 1, siedząc na wygodnej kanapie.

wystarczy odpowiedzieć na logo
ZAPYTAJ TERAZ LEKARZA

Jeśli grozi Ci nagły wypadek medyczny, natychmiast zadzwoń do lokalnych służb ratunkowych lub odwiedź najbliższą izbę przyjęć lub ośrodek pilnej pomocy.

Uwaga: Wyniki mogą się różnić w zależności od skuteczności produktu. Informacje zawarte na tej stronie służą wyłącznie do ogólnych celów informacyjnych. Treść ta nie zawiera żadnych roszczeń medycznych, a informacje zawarte w niniejszym dokumencie nie są przeznaczone do autodiagnozy lub samodzielnego leczenia jakichkolwiek schorzeń.

Jakiekolwiek użycie tej witryny oznacza zgodę na Warunki korzystania i Polityka prywatności wspomniane tutaj.

Klauzula: Informacje podane na tej stronie mają na celu wyłącznie Twoją wiedzę ogólną i nie zastępują profesjonalnej porady medycznej ani leczenia określonych schorzeń. Nie należy wykorzystywać tych informacji do diagnozowania lub leczenia problemu zdrowotnego lub choroby bez konsultacji z wykwalifikowanym lekarzem. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości dotyczących stanu zdrowia należy skonsultować się z lekarzem. Korzystanie z tej witryny jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na opublikowane warunki korzystania z tej witryny oraz wszystkie zasady dotyczące witryny. Zobacz nasze Zastrzeżenie medyczne po więcej informacji.

X

Ujawnienie reklamy

Treść, która pojawia się na tej stronie, jest prezentowana jako przegląd w porównaniu z marketingiem porównawczym. Dostarczane informacje obejmują informacje o produktach, przeglądy, przewodniki zakupowe i specyfikacje produktów. Wszystkie znaki towarowe, zarejestrowane znaki towarowe i znaki usługowe wymienione w tej witrynie są własnością ich odpowiednich właścicieli. Jeśli coś jest nieścisłe, skontaktuj się z nami i daj nam znać. Dostarczanie faktów dotyczących produktów pomaga lepiej służyć naszym czytelnikom i dokładności treści.

Poniższa tabela nie obejmuje wszystkich firm ani wszystkich produktów dostępnych na rynku, z wyjątkiem tych, które promujemy jako ich podmioty stowarzyszone. W pełni przestrzegając wytycznych FTC, należy założyć, że wszystkie linki w tabeli są linkami partnerskimi i możemy otrzymać rekompensatę, jeśli klikniesz jeden z nich i dokonasz zakupu. Jesteśmy niezależni, a wyrażone tutaj opinie są naszymi własnymi. Cała zawartość redakcyjna jest napisana bez uprzedzeń i uprzedzeń, niezależnie od sponsorów lub stowarzyszeń stowarzyszonych.
X

Ta zawartość Lci.org.pl została sprawdzona, a także sprawdzona pod kątem faktów, aby zagwarantować możliwie najlepszą dokładność.

Przestrzegamy ścisłej polityki redakcyjnej, szczególnie w odniesieniu do źródeł, z których korzystamy. Nasze artykuły pochodzą z renomowanych stron internetowych, a badania pochodzą z instytucji akademickich i są recenzowane. Możesz kliknąć liczby w nawiasach (1, 2 itd.) I sprawdzić te odniesienia.

Formularz opinii na tej stronie może służyć do zgłaszania treści, które nie są dokładne, aktualne lub w jakikolwiek sposób budzą wątpliwości.

Nie zamierzamy, aby informacje przedstawione w naszych artykułach zastępowały relację medyczną z wykwalifikowanym lekarzem, ani nie stanowią one specjalistycznej porady.