Zaktualizowano: 2019, 12 czerwca

Ćwiczenia Kegla: przewodnik dla kobiet, jak zacisnąć pochwę

Ćwiczenia Kegla: przewodnik dla kobiet, jak zacisnąć pochwę

Ćwiczenia Kegla: zaciśnięcie pochwy

Powszechnym problemem, z którym boryka się większość kobiet, jest stopniowe rozluźnienie i osłabienie mięśni pochwy. Istnieje kilka czynników, które mogą przyczynić się do tego problemu, w tym narodziny dziecka i naturalny proces starzenia.

Podczas gdy niektóre kobiety nie doświadczają z tego powodu żadnych negatywnych skutków, inne kobiety uważają, że nie tylko wpływa to na ich życie seksualne, ale może również mieć szkodliwy wpływ na ich poziom samooceny. Istnieje kilka procedur i kremów ujędrniających pochwę, które mogą pomóc w rozwiązaniu tego problemu, ale większość kobiet decyduje się na ćwiczenia pochwowe, które mogą pomóc wzmocnić i uszczelnić otwór i ścianki pochwy.

W szczególności jedno ćwiczenie było stosowane przez kobiety od lat i skutecznie udowodniło, że może pomóc wzmocnić i wzmocnić pochwę.

Jakie są ćwiczenia Kegla?

Ćwiczenia Kegla

Ćwiczenia Kegla zostały zaprojektowane, aby pomóc wzmocnić i napiąć mięśnie dna miednicy. Są to mięśnie, które wspierają nie tylko mięśnie ściany pochwy, ale także pęcherza, macicy, odbytnicy i jelita cienkiego. Ćwiczenia te są proste do wykonania i na tyle dyskretne, że możesz je wykonywać w dowolnym miejscu bez powiadomienia.

Ćwiczenia mogą przynieść korzyści każdej kobiecie, która doświadcza wszelkiego rodzaju nietrzymania moczu, w tym wycieku podczas kichania lub kaszlu, silnej i nagłej potrzeby oddania moczu przed wystąpieniem wycieku oraz jeśli masz problemy z nietrzymaniem stolca.

Często wykonuje się je w czasie ciąży, aby pomóc w zapobieganiu nietrzymaniu moczu, a także pomagają kobietom, które mają trudności z osiągnięciem orgazmu. Kiedy te ćwiczenia są wykonywane prawidłowo, mogą być potężnym narzędziem pomagającym kobietom w walce z nieszczelnością pęcherza i problemami z osiągnięciem orgazmu pochwowego.

Jak wykonywać ćwiczenia Kegla?

Ćwiczenia te są niezwykle łatwe do wykonania i mogą mieć niesamowity wpływ na zaostrzenie i wzmocnienie kobiecej pochwy. Te wyniki nie pojawią się natychmiast i wymagają czasu i cierpliwości, zanim zaczniesz je widzieć. Oto kilka wskazówek, jak znaleźć i wzmocnić te ważne mięśnie.

  • Najważniejsze jest znalezienie i zidentyfikowanie tej grupy mięśni. Jednym z najłatwiejszych i najpewniejszych sposobów jest nagłe zatrzymanie przepływu moczu w środku strumienia. Kiedy nauczysz się rozpoznawać uczucie zaciskania i rozluźniania tych mięśni, będziesz w stanie stwierdzić, czy poprawnie wykonujesz powtórzenia.
  • Gdy nauczysz się rozpoznawać mięśnie miednicy, czas rozpocząć ćwiczenia. Na początek połóż się na plecach z pustym pęcherzem. Większości kobiet wygodniej jest zginać kolana ze stopami płasko na podłodze. Zacznij zaciskać, a następnie rozluźniać mięśnie miednicy, stopniowo przytrzymując je napięte przez dłuższy czas. Generalnie łatwiej jest rozpocząć utrzymywanie skurczów przez 5 sekund, stopniowo zwiększając do dziesięciu sekund. Kiedy nauczysz się rozpoznawać odczucia tych mięśni, będziesz w stanie wykonać te proste czynności ćwiczenia zaciskające pochwę wszędzie.
  • Te ćwiczenia działają najlepiej, gdy koncentrujesz się tylko na mięśniach miednicy. Jeśli spróbujesz skupić się na wzmocnieniu innych grup mięśni, nie uzyskasz takich samych rezultatów. Należy również pamiętać, aby nie wstrzymywać oddechu podczas skurczów mięśni.
  • Jak w przypadku każdego ćwiczenia, najlepsze rezultaty zawsze daje regularna praktyka. Większość pracowników służby zdrowia zaleca wykonywanie trzech serii po dziesięć powtórzeń każdego dnia.
  • Ważne jest również, aby kobiety nie ćwiczyły ćwiczeń Kegla podczas oddawania moczu. Może to w rzeczywistości powodować osłabienie tych mięśni, co może prowadzić do infekcji dróg moczowych, gdy pęcherz nie jest już w stanie całkowicie się opróżnić.

Mocniejsza i silniejsza pochwa

Mocniejsza i mocniejsza pochwa

Istnieją inne ćwiczenia, które mogą pomóc wzmocnić mięśnie miednicy kobiety, ale tylko ćwiczenia Kegla zostały opracowane z myślą o zdrowiu seksualnym kobiety. Jak w przypadku każdego innego ćwiczenia, zauważenie wyników wymaga czasu i cierpliwości, ale z biegiem czasu kobiety zaczną zauważać stopniowe wzmacnianie i napinanie luźnych pochw.

Może to nie tylko poprawić ich życie seksualne, ale może również mieć dramatyczny wpływ na poziom pewności siebie kobiety.

Autor

Michael Wight

Michael Wight jest entuzjastą zdrowia i blogerem. Współtworzy różne strony internetowe z branży zdrowia i fitnessu. On jest kompanem

Podobne posty

Pokaż wszystkie