Zaktualizowano: 2019, lipiec 26

Ból brzucha: odwracające skutki nadmiernej masturbacji

Dolegliwości bólowe po masturbacji lub raczej wytrysku są rzadkie i nie są właściwie rozumiane.
Autor By
Zrecenzowany przez Zespół ekspertów CHD
Ból brzucha: odwracające skutki nadmiernej masturbacji
Ból podbrzusza po masturbacji - Shutterstock Images

Jest to temat, o którym większość kobiet nie lubi rozmawiać, a także jest to temat, który nie jest powszechnie badany przez wielu pracowników służby zdrowia.

Masturbacja jest całkowicie normalnym i naturalnym aktem i często jest uważana za akt temat tabu.

Chociaż rzadko się o tym mówi, definiuje się go jako formę autoerotyzmu i jest jednym z najczęstszych aktów seksualnych, w które angażuje się większość kobiet.

Masturbacja jest po prostu aktem zadowalania siebie i najczęściej jest wykonywana samotnie i w całkowitej prywatności.

Chociaż masturbacja jest zwykle całkowicie bezpieczna, niektóre kobiety narzekają bóle brzucha i skurcze.

HTML tutorial

Masturbacja i ryzyko

Masturbacja jest zwykle uważana za bezpieczną formę aktywności seksualnej dla kobiet, ponieważ nie wiąże się z ryzykiem zarażenia się chorobą przenoszoną drogą płciową lub skutkuje ciąża.

Podczas gdy wiele kobiet używa rąk i palców do stymulacji, a studiować wykazało, że około 46 procent wszystkich kobiet używa wibrator lub dildo podczas masturbacji, przy czym większość z nich nigdy nie doświadcza żadnych niepożądanych skutków ubocznych, w tym bólów żołądka.

Niewielki procent ankietowanych kobiet skarżył się na problemy, które obejmowały drętwienie i mrowienie w pochwie, drobne rozdarcia w wyściółce pochwy, a nawet drobne przypadki podrażnień.

Podczas gdy większość tych przypadków była niewielka, a problemy z czasem ustępowały, niektóre kobiety cierpiały na ciągłe skurcze żołądka.

Kobiety, które odczuwają bóle brzucha po masturbacji wibratorem, powinny skonsultować się z lekarzem.

Łzy i rozdarcia w wyściółce pochwy, które mogą powodować bóle żołądka, mogą również wskazywać na inny stan.

Jeden z bardziej powszechnych warunków jest znany jako stan hipoestrogenny który występuje, gdy kobieta karmi piersią lub doświadcza klimakterium.

Płciowy liszaj twardzinowy jest kolejnym częstym stanem, który może również wystąpić w organizmie kobiety i jest generalnie spowodowany zmianą poziomu hormonów w organizmie.

Oba te stany mogą powodować osłabienie ściany pochwy i otaczającej ją tkanki i stać się podatne na rozdarcia i łzy, które mogą wystąpić podczas masturbacji wibratorem lub stosunek seksualny.

Inne zagrożenia, na które mogą napotkać kobiety podczas masturbacji dildem lub wibratorem, mogą obejmować utknięcie zabawki lub przetokę odbytniczo-pochwową, która jest bolesnym stanem, który może wystąpić, jeśli wibrator zostanie pozostawiony w pochwie przez dłuższy czas.

Jeśli wystąpi którykolwiek z tych problemów, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem.

Oprócz wibratorów i wibratorów niektóre kobiety mogą podczas masturbacji używać innych przedmiotów, co może powodować ból brzucha i inne komplikacje.

Niektóre z powszechnych artykułów używanych przez kobiety to stożkowe świece i ogórki.

Chociaż nie ma nic złego w używaniu któregokolwiek z tych przedmiotów podczas masturbacji, zdarzały się przypadki, gdy odłamały się one w kanale pochwy i utknęły.

Może to nie tylko powodować ból brzucha, ale może również powodować poważne infekcje i inne zagrożenia dla zdrowia.

Czy masturbacja jest bezpieczna?

Czy masturbacja jest bezpieczna

Terapeuci od lat polecają swoim pacjentkom wibratory jako sposób, aby pomóc kobietom nauczyć się, jak je mieć orgazm.

Jest to nie tylko stosunkowo prywatny sposób dla kobiet, aby zacząć rozumieć swoje ciało, ale może również pomóc poprawić ich relacje.

U większości kobiet masturbacja jest całkowicie bezpieczna i stanowi naturalny sposób na zadowolenie kobiet.

Podczas korzystania z palce do stymulacji łechtaczki ma mniejsze ryzyko, jeśli chodzi o rozdarcia i łzy pochwy, kobieta może nadal odczuwać sporadyczne bóle brzucha.

Niektóre z nich można po prostu przypisać kurczeniu się i rozluźnianiu mięśni szyjki macicy i macicy, a ból z czasem ustąpi, inne problemy mogą być bardziej skomplikowane.

Wnioski

W pewnym momencie jej życia prawie wszystkie kobiety będą narzekać na sporadyczny ból brzucha po masturbacji, który zwykle ustępuje, gdy mięśnie zaczną się rozluźniać.

W innych przypadkach, gdy skurcze są cięższe, mogą być oznaką rozdarcia lub rozdarcia pochwy i należy skonsultować się z lekarzem. Masturbacja jest normalna i zdrowa i prawie zawsze jest bezpieczna, niezależnie od tego, czy odbywa się za pomocą wibratora, czy palców.

Po prostu słuchając swojego ciała, większość kobiet będzie w stanie stwierdzić, czy ich ból brzucha jest normalny, czy jest częścią trwającego problemu seksualnego.

Autor
Facebook Instagram

Dr Cat Meyer

Dr Cat Meyer, PsyD, LMFT jest licencjonowanym terapeutą par, terapeutą seksualnym, instruktorem jogi i praktykiem Reiki poświęconym ewolucji

Podobne posty

Pokaż wszystkie