Zaktualizowano: 2020, 11 marca

Czy trenerzy w talii są bezpieczni - prawda ujawniona

Trenażery talii twierdzą, że kształtują Twoje ciało, ale czy faktycznie są one bezpieczne i skuteczne? Odkryj prawdę o butach do pasa.
Czy trenerzy w talii są bezpieczni - prawda ujawniona
Dowiedz się wszystkiego o treningu talii, od tego, czym jest trener talii, po to, jak to działa. Obrazy Shutterstock

Wyobraź sobie świat bez trenerów talii. Tysiącom z nas nie udałoby się uzyskać takiego wyglądu klepsydry. A hollywoodzka moda na gorset treningowy nigdy by się nie skończyła.

To szaleństwo, o którym tutaj dyskutujemy, mogło zyskać ogromną popularność, gdy zdobiły je gwiazdy takie jak Kim Kardashian West, Jessica Alba i Nicki Minaj; ale trend nie pasuje do wszystkich.

Chociaż pomaga w uzyskaniu tak pożądanego mniejszego obwodu talii, jego krytycy uważają, że jego wady przeważają nad pozytywami. Czy to prawda? Nie całkiem.

Więc ujawnijmy prawdę, że trening talii kryje się w środku.

Ale najpierw przyjrzyjmy się podstawom tego bardzo głośnego procesu.

Co to jest trening talii?

Obsesja na punkcie mniejszych talii i figur klepsydry nie jest nowa. Narodził się dziesiątki lat temu i przetrwa do dziś. To właśnie ta obsesja doprowadziła do koncepcji treningu talii, w którym stalowy gorset bez kości jest używany, aby uzyskać idealny kształt klepsydry. Chociaż wyniki są półtrwałe.

Teraz ważne jest, aby zrozumieć, że trening talii to nie tylko zmniejszenie obwodu talii. Jest praktykowany z różnych powodów. Od poprawy postawy po złagodzenie bólu związanego z skolioza - trening talii może pomóc w tym wszystkim i nie tylko.

Chociaż eksperci i użytkownicy uważają, że trening talii jest bezpieczny i skuteczny, osoby negatywnie nastawione stawiają pytania dotyczące jego wydajności i wpływu na ogólny stan zdrowia użytkownika. Więcej o tym później.

Na razie po prostu cofniemy się w czasie i prześledzimy historię, aby zrozumieć, gdzie to wszystko się zaczęło.

Trening talii - jak i kiedy się zaczął?

W XVI wieku trening talii odbył się w Europie[1] a potem w Ameryce. XX wieku rozpoczęła się era gorsetów. Jednak do 1900 roku stopniowo uciekli z mody i zastąpili je biustonoszami.

Dzięki modelkom i celebrytom używającym gorsetowych trenerów do talii, produkty te zyskały ostatnio dużą popularność. I ze wszystkich właściwych powodów. Nie można zaprzeczyć, że trening talii jest odwieczną praktyką i nadal nie stracił na znaczeniu.

Czy trenażery talii są bezpieczne w użyciu?

Zmień swój kształt tymczasowo

Trenażery w talii pomagają tymczasowo zmienić kształt. Obrazy Shutterstock

Jednym słowem: tak!

Bardzo szczegółowa odpowiedź na to pytanie brzmiałaby - tak, pod warunkiem, że użyjesz jej rozsądnie. Znalezienie odpowiedniego trenażera talii może być trudne, ale kiedy już masz produkt, który pasuje do Twoich wymagań dotyczących treningu talii i Twojego ciała, ważne jest, aby używać go bezpiecznie.

Jeśli wybrany przez Ciebie gorset lub ściągacz w talii powoduje ból lub dyskomfort, przestań go używać. Zrozumienie faktu, że trenerzy talii nie powinny powodować długotrwałego dyskomfortu, jest niezbędne, aby w pełni wykorzystać jego potencjał.

Tak, mogą wystąpić objawy, takie jak płytki oddech i ból w krzyżu początkowo. Ale to nie powinno trwać długo. Podobnie jak w przypadku każdej formy treningu, również w tym przypadku doprowadzanie do skrajności jest dużym „nie”.

Chociaż milenialsi potrzebują szybkiej naprawy prawie wszystkiego, uzyskanie tej smukłej sylwetki wymaga dużego wysiłku z Twojej strony. Nie ma wątpliwości, że trener talii może wspomóc proces modelowania sylwetki, nie należy tego robić w skrajny sposób.

Zrób sobie przerwę, jeśli zdecydujesz się na ekstremalny trening, który powoduje problemy zdrowotne.

Widzisz, aby zrealizować wszystkie dobre efekty, trening talii powinien być ćwiczeniem pragmatyzmu.

Zalety trenerów talii

Trening talii polega na uzyskaniu mniejszej talii, czy tak jest? Nie można zaprzeczyć, że odpowiedni trener talii może pomóc Ci osiągnąć pożądaną figurę klepsydry. Jeszcze ważniejsze jest jednak ustalenie, w jaki sposób prowadzi to do kilku innych korzyści. Spójrzmy więc poniżej.

  • Korekcja krzywizny kręgosłupa - Jedną z wielu korzyści, jakie może zapewnić trening talii, jest korekta postawy.[2] To z kolei prowadzi do skorygowania krzywizny kręgosłupa - działa jak dobrodziejstwo dla osób borykających się ze skoliozą. Dodatkowo, jeśli jest wykonywany prawidłowo, trening talii może okazać się korzystny w łagodzeniu bólu pleców, związanego z tym napięcia mięśni, a nawet może pomóc w redukcji krzywizny kręgosłupa.
  • Łagodzenie bólu głowy - Bóle głowy, zwłaszcza migrena, mogą powodować osłabienie. I choć może się to wydawać szokujące, migrena dotyka 39 milionów ludzi w USA i 1 miliard na całym świecie. Dobrą wiadomością jest to, że poprawiając postawę, trenażer talii, taki jak gorsety, może zapobiegać skurczom nerwów kręgosłupa. To odciąża szyję i ramiona, ostatecznie prowadząc do zmniejszenia intensywności i częstotliwości migren i bólów głowy.
  • Podparcie lędźwi - Innym powodem, dla którego trenerzy talii mogą poprawić jakość życia użytkownika, jest zapewnienie odpowiedniego podparcia lędźwiowego. Charakter pracy wykonywanej obecnie przez większość z nas wymaga dużo czasu na stanie lub siedzenie przed komputerem. Niektórzy nawet muszą dużo się schylać lub dźwigać ciężary. Wszystkie te prace mogą negatywnie wpływać na nasze plecy, prowadząc do chronicznego bólu pleców. Noszenie trenera talii może pomóc, poprawiając podparcie lędźwi i zapobiegając kontuzjom, które może powodować zła postawa.
  • Wsparcie Bustline - Kobiety, które potrzebują odpowiedniego wsparcia linii biustu, mogą również skorzystać z trenerów talii. Oprócz podkreślenia linii biustu, buty sportowe w talii zapewniają dobre uniesienie i wsparcie. Jest to bardzo korzystne dla kobiet, które chcą zmniejszyć nacisk na plecy z powodu większych piersi.
  • Wzmocnienie pleców - Następnym razem, gdy będziesz szukać sposobów na wzmocnienie pleców, pomyśl o noszeniu gorsetowego trenera talii. Uważa się, że ten produkt leczy kilka problemów z plecami, takich jak wypadnięcie krążka lub złamania kręgów. Wielu użytkowników twierdzi nawet, że trening talii przyniósł im ulgę osteoporoza, zapalenie kości i stawówi inne choroby kręgosłupa. Cóż, trening talii zdziała cuda na ludzkim ciele. Prawda?
  • Ujędrnianie talii po porodzie - Poród jest jednym z błogosławieństw, których mogą doświadczyć tylko kobiety. Ale prowadzi to do wielu zmian. Naturalnie kobiety po porodzie chcą wrócić do siebie przed ciążą, zwłaszcza jeśli chodzi o ciało, chcą jak najszybciej wrócić do swojej sylwetki sprzed ciąży. W tym przypadku trening talii po urodzeniu dziecka okazał się pomocny dla wielu młodych mam.

Ze świata celebrytów mamy takie imiona, jak Kim Zolciak, Ciara i Brooke Burke-Charvet, które popierają ściąganie talii. I jak możesz zapomnieć o Kylie Jenner, kolejnej celebrytce, która w zeszłym roku wskoczyła na trenowanie talii?

Lista stale się powiększa, dołączają do niej również matki, które nie są celebrytami - gorsety mogą bowiem znakomicie wspierać ciało poporodowe i wspomagać proces gojenia. Niektóre mamy uwielbiały nawet sposób, w jaki trenerzy pomagali im zmniejszyć wzdęcia i skurcze poporodowe.

Jak kupić odpowiedni trener talii?

Talia trenera

Ściągacze w talii mają za zadanie podciągnąć talię i spłaszczyć brzuch.

Ponieważ Twoja potrzeba treningu talii różni się od innych, tak samo jak wymagania dotyczące tego idealnego trenera talii. Chodzi o to, że sam trening talii nie przyniesie pożądanych rezultatów, jeśli nie włożysz dobrych wysiłków w znalezienie odpowiedniego produktu dla swojego typu ciała. Od rozmiaru po materiał, wszystko wymaga dokładnego rozważenia.

Pamiętaj, że wybór idealnego trenera talii jest najważniejszą częścią Twojej podróży do treningu talii. W tym sensie, gdy używasz właściwego produktu i przestrzegasz właściwej diety, możesz doświadczyć właściwych wyników i uniknąć ryzyka.

Śledź nas w social mediach szczegółowy przewodnik opublikowany przez Republic Lab które pomogą Ci wybrać najlepszy trener talii do użytku. A kiedy już wybierzesz odpowiedni produkt, używaj go dobrze, aby cieszyć się jego zaletami. Nie zapomnij też o odpowiedniej pielęgnacji. Właściwa pielęgnacja trenażera talii pozwoli Ci długo doświadczać jego dobroci.

Klucz do skutecznego schematu treningu talii

Dyskusje na temat treningu talii często koncentrują się na ich tymczasowych korzyściach. Ale wielu zapomina zrozumieć, że trening talii powinien być praktykowany wraz ze zdrową dietą[3] i rutynowe ćwiczenia.

Równie ważne jest zrozumienie wskazówek ciała. Nie noś mocno trenażera talii, jeśli czujesz się niekomfortowo, ponieważ może to wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Zaleca się na początku powolny proces treningu talii i stopniowe wydłużanie czasu noszenia gorsetu.

Jeśli to możliwe, skup się na mięśniach tułowia podczas sesji treningowych, aby uzupełnić wyniki uzyskane podczas treningu talii. Będziesz zdumiony, jak prosta rzecz i odpowiedni schemat mogą znacznie przyciąć talię.

Czytaj dalej: Kształt klepsydry: 5 wskazówek, jak osiągnąć figurę klepsydry

Ostatnie słowa

Trening talii może być dobrodziejstwem dla osób zmagających się z wystającymi brzuchami. Może poprawić postawę, zwiększyć pewność siebie i przynieść pewne korzyści zdrowotne.

Jednak nawet jeśli tradycyjnie trening talii skupiał się bardziej na przynoszeniu wielu korzyści, jesteśmy u progu bardzo wszechstronnej oceny tej praktyki - biorąc pod uwagę, że niewłaściwie stosowana może spowodować uszkodzenie ciała.

Dlatego odpowiednia wiedza, właściwe użytkowanie, cierpliwość i wytrwałość są niezbędne do zrozumienia różnych zalet treningu talii. Ten proces wymaga czasu. Dlatego zdecydowanie należy unikać noszenia trampek zbyt ciasnych lub zbyt długich, aby oczekiwać szybkich lub wyjątkowych rezultatów.

To powiedziawszy, prawidłowe użycie trenerów talii sprawia, że ​​ćwiczenie jest dość bezpieczne i skuteczne.

Więc czy próbowałeś trenerów talii? Jakie było twoje doświadczenie?

Czy polecisz innym trening talii? Zostaw swoje komentarze poniżej, aby pomóc tym, którzy chcą ćwiczyć trening talii.

Przeczytaj także i udostępnij ten artykuł, aby miliony osób lepiej znały trening talii. Stwórzmy razem pewny, zdrowszy i szczęśliwszy świat.

Podobne posty

Pokaż wszystkie