Zaktualizowano: 2019, lipiec 11

Całkiem nowa gra w piłkę: kiedy sportowiec zmienia trenera

Wielcy sportowcy są bardzo zmotywowani, wykwalifikowani i zaangażowani.
Całkiem nowa gra w piłkę: kiedy sportowiec zmienia trenera
Przejście od sportowca do trenera wymaga znacznego rozwoju trenera. Obrazy Shutterstock

„Bycie nieustępliwym oznacza wymaganie od siebie więcej, niż ktokolwiek inny mógłby kiedykolwiek wymagać od ciebie, wiedząc, że za każdym razem, gdy się zatrzymasz, nadal możesz zrobić więcej. Musisz zrobić więcej. W chwili, gdy twój umysł myśli: „Gotowe”, instynkt powie: „Dalej”. Wielcy nigdy nie przestają się uczyć ”. - Tim S. Grover Relentless

Wielcy sportowcy oddzielają się od stada. Pracują ciężej, pozostają skupieni i mają wiarę w swoje umiejętności nie tylko wygrywania, ale także wytrwałości, gdy upadną. Nawet osiągając szczyt swojego sportu, każdy sportowiec wie, że nie trwa to wiecznie.

Przejście

Jedną z szans, która może spodobać się byłemu sportowcowi po zakończeniu kariery, jest zostanie trenerem lub trenerem fitness. Jednak może to nie być tak gładkie lub tak łatwe, jak mogłoby się wydawać. Wejście w nową linię pracy przywraca im status „debiutantów”.

Jako były zawodowy zapaśnik, na drodze do zostania profesjonalnym fitnessem na pełny etat przeszedłem przez wiele otwierających oczy doświadczeń. Jestem wielkim zwolennikiem patrzenia na błędy i porażki przez pryzmat możliwości uczenia się.

Poniżej znajduje się kilka typowych przeszkód, z którymi może się spotkać nowicjusz.

1. Trenowałeś w określony sposób;

wykorzystując ulubione ćwiczenia, procedury i formaty, które pokochałeś. Te działały bardzo dobrze dla Ciebie. Nie oznacza to jednak, że są to dobre wybory dla Twoich klientów. Wielu trenerów, nie tylko byli sportowcy, ale generalnie często utknęło w swoich drogach. To, że kochasz to jedno ćwiczenie, sprzęt itp., Nie oznacza, że ​​jest to właściwy wybór dla twojego klienta. Może być! Ale nie zakładaj. Zwłaszcza rozpoczynając współpracę z klientem, zdobądź jego zaufanie i szacunek.

2. Sportowiec kładzie nacisk na swoje zdrowie, sprawność i dobre samopoczucie

W końcu to ich praca! Jednak, wykonywanie może być tylko niewielką częścią życia klienta, na którą składa się również praca, rodzina itp.

Dla niektórych znalezienie czasu na sprawność może być samo w sobie wyzwaniem. To, co byłoby nieistotne dla byłego profesjonalisty, jest często bardzo poważnym problemem dla przeciętnego Joe. Trudno byłoby znaleźć klientów, którzy mogą poświęcić ten sam rodzaj zaangażowania, co zawodowy sportowiec.

Ćwiczenie

Dla niektórych klientów znalezienie czasu na ćwiczenia może być trudne. Obrazy Shutterstock

3. Skuteczni sportowcy są nałogowi

Mogą pozostać zdyscyplinowani i skupić się, patrząc na nagrodę. Te specyficzne cechy, wraz z wieloma innymi, nie są tak oczywiste u typowego bywalca siłowni. Możesz zacząć kwestionować siebie i swoich klientów:

  • „Mój klient anulował kolejną sesję. Myślałem, że chcą schudnąć! ”
  • „Czy mój klient powiedział mi, że wypił za dużo zeszłej nocy? Myślałem, że są oddani ?! ”
  • „Dlaczego mój klient nie może po prostu skupić się na sesji?”
  • „Poinstruowałem klienta, aby przed każdą sesją wałkował piankę i często o tym zapominają. Dlaczego nie może postępować zgodnie z planem? ”

Oto przykłady tego, dlaczego wstępna ocena jest bardzo ważna, aby spotkać się z klientem w miejscu, w którym się znajduje. Okaż empatię i spróbuj znaleźć największe skały: czy to pożywienie? Zaangażowanie? Przećwiczenie? Planowanie? Jeśli trener nie rozwiąże podstawowych problemów, będzie nadal toczył frustrującą, żmudną bitwę.

4. Sportowcy rozumieją znaczenie przygotowania

Włożyli pracę, która pozwala im wyróżniać się podczas określonego wydarzenia lub sezonu. Wielu klientów chce po prostu lepiej wyglądać, czuć się lepiej i lepiej się poruszać. To zupełnie inna mentalność niż przygotowywanie kogoś na konkretny dzień lub sezon.

Wielkim błędem każdego klienta jest brak określenia konkretnego celu. Do Twojej wiadomości - ZAWSZE istnieje cel, nawet dotyczący tych klientów, którzy mówią: „Cóż, nie mam żadnych celów”. Będziesz musiał trochę poszperać, ale ostatecznie przekonasz się, że ta osoba ma jeszcze coś, czego chce się nauczyć.

Trener osobisty

Jako trener fitness powinieneś być pewny swoich umiejętności i kwalifikacji. Obrazy Shutterstock

5. Sportowiec koncentruje się na określonych zestawach umiejętności, które pozwalają mu być na szczycie

Łatwo im zdać sobie sprawę, że jeśli nie mają tych umiejętności, nie mogą optymalnie wykonywać swojej pracy. Wkraczając do branży fitness jako trener, zawsze pojawiają się aktualne i nowe informacje, które mogą dodać cenne narzędzia do ich zestawu narzędzi[1].

Ci sportowcy powinni wykorzystać swoje mocne strony i poprawić swoje słabe ogniwa, wychodząc tam i obserwując szerokie grono prezenterów (nawet tych, którzy sobie zaprzeczają), uczestnicząc w konferencjach, śledząc najnowsze badania i prawdopodobnie i co najważniejsze, znajdując Mentor. Tak jak ten sportowiec prawdopodobnie miał weterana, który pomagał mu jak nowicjusz, tak samo jest tutaj.

Jest tak wiele wspaniałych technik, elementów wyposażenia i certyfikatów, z którymi były sportowiec prawdopodobnie nigdy nie miał styczności. Dla mnie moja metoda szkolenia to połączenie około 15 różnych mentorów, których miałem po drodze, oraz mnóstwo seminariów i warsztatów, w których uczestniczyłem. Miałem zamiar zebrać fragmenty od wszystkich tych ludzi i warsztatów i włączyć je do moich programów szkoleniowych.

Czytaj Dalej: Czy trenerzy w talii są bezpieczni - prawda ujawniona

A Whole New World

Nie oznacza to również, że bycie byłym sportowcem nie ma swoich zalet, jeśli chodzi o szkolenie klientów. Dbałość o szczegóły, motywacja, terminowość i szacunek to tylko niektóre z cech, w których sportowiec podświadomie osiągnie doskonałe wyniki w oparciu o swoje przeszłe doświadczenia.

Sportowcy na wysokim poziomie to szczególna rasa. Zarabiają dużo pieniędzy za uprawianie sportu. Wszystkie drogi w ich życiu prowadzą ich do zdobycia szczytu sportu i pozostania tam. Muszą wnieść te same cechy do swojej nowej pracy, mając właściwe podejście, otwartość na naukę oraz pasję i chęć wspinania się po nowej drabinie zawodowej.

Tak jak ich kariera sportowa miała wzloty i upadki, znaczące momenty i decydujące momenty, skoki w dół, że trening króliczej nory przyniesie więcej tego samego.

Autor
Twitter

Giovanni Roselli

Giovanni Roselli, właściciel i operator Roselli Health & Fitness LLC, jest uznanym w kraju trenerem fitness, autorem i prezenterem. M

Podobne posty

Pokaż wszystkie