Zaktualizowano: 2020, 11 marca

Dlaczego 15 minut energicznego marszu może uczynić Twój dzień zdrowym

Szybki 15-minutowy, energiczny spacer będzie miał pozytywny wpływ na prawie każdy aspekt Twojego zdrowia.
Dlaczego 15 minut energicznego marszu może uczynić Twój dzień zdrowym
Szybki marsz dla zdrowia i sprawności. Obrazy Shutterstock

Jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy przedstawić Ci ten post gościnny na 15 minut energicznego spaceru od Anity Fernandes i redaktorów EverydayHealth.com. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak 15 minut energicznego marszu może poprawić Twój dzień.

Współczesne życie kojarzy się z szybkim trybem życia i napiętymi harmonogramami. Badania pokazują, że głównym powodem, dla którego ludzie nie ćwiczą, jest brak czasu.

Większość ludzi twierdzi, że po prostu nie mają czasu na codzienne dojazdy do iz siłowni.

Eksperci zalecają około 30 minut umiarkowanej intensywności dziennie, ale nawet jeśli nie jesteś w stanie tego zrobić, nawet prosty 15-minutowy szybki spacer przyniesie kilka krótkoterminowych i długoterminowych korzyści zdrowotnych.

Jak codzienny 15-minutowy szybki spacer może poprawić twoje zdrowie

Nie musisz inwestować dużo czasu i pieniędzy w utrzymanie formy.

Oto, jak codzienny 15-minutowy szybki spacer poprawi twoje zdrowie:

1. Zmniejsza lęk i stres

Według ADA (Anxiety and Depression Association of America) , prosty 10-15 minutowy spacer może pomóc zmniejszyć lęk i stres. Ćwiczenia fizyczne pomagają obniżyć poziom kortyzolu (hormonu stresu), jednocześnie stymulując produkcję endorfin, które w naturalny sposób poprawiają nastrój.

Wiąże się to z podwyższonym poziomem stresu utrzymującym się przez dłuższy czas nadciśnienie, choroba serca, Choroba Alzheimera, cukrzyca i wiele innych, dlatego codzienny 15-minutowy energiczny spacer pomoże zmniejszyć ryzyko ich wystąpienia Warunki.

2. Poprawia funkcje poznawcze

Pieszy ma kilka długoterminowych korzyści dla ogółu zdrowie psychiczne w tym zmniejszone ryzyko zaburzeń poznawczych, takich jak choroba Alzheimera i demencja.

Jednak ostatnie badania dowodzą, że chodzenie ma również krótkoterminowe korzyści dla zdrowia psychicznego, w tym poprawę funkcji poznawczych[1].

Nawet krótki 15-minutowy energiczny spacer przyspieszy krążenie krwi, zmniejszy zmęczenie psychiczne i pobudzi mózg. Możesz iść na spacer w godzinach popołudniowych, aby pomóc sobie w codziennej pracy i poprawić swoje wyniki.

3. Obniża ryzyko otyłości

Światowa epidemia otyłości doprowadziła do drastycznego wzrostu liczby gadżetów odchudzających i akcesoriów do noszenia. Jednak niedawne badanie wykazało, że zaledwie 15 minut codziennego szybkiego marszu może pomóc w zwiększeniu aktywności fizycznej zapobiegać przybieraniu na wadze w większości populacji.

Dzieje się tak, ponieważ spacerując szybkim tempem przez 150 minut spaliłbyś około 15 kalorii, co pomoże zrekompensować nadmiar kalorii spożywanych w ciągu dnia.

Możesz zwiększyć prędkość lub czas chodzenia, aby zwiększyć liczbę spalanych i pokonywanych kalorii otyłość.

4. Poprawia sen

Studia pokazują, że ćwiczenia mogą poprawić jakość snu, ponieważ mają pozytywny wpływ na opóźnienie zasypiania, całkowity czas snu i jego wydajność. W przeciwieństwie do leków nasennych, które często mają skutki uboczne, ćwiczenia poprawiają jakość snu bez żadnych zauważalnych negatywnych skutków.

Idź na szybki 15-minutowy spacer co najmniej 3 godziny przed snem, ponieważ energiczne ćwiczenia tuż przed snem mogą zakłócać cykl snu.

Jeśli cierpisz na bezsenność, możesz zwiększyć prędkość chodzenia, ponieważ ułatwi to zasypianie. Możesz również włączyć do swojej zwykłej diety pokarmy ułatwiające zasypianie, aby poprawić jego wzorzec.

5. Chroni wzrok

Po długim dniu pracy przed komputerem oczy często są zmęczone i suche, a widzenie jest niewyraźne.

Jest to częsty problem, który pojawia się, ponieważ twoje oczy są zmuszone do skupienia się na obiekcie znajdującym się w bliskiej odległości - monitorze przez dłuższy czas, co obciąża mięśnie oczu. Ten typ regularnych obciążeń może również mieć długotrwały wpływ na Twój wzrok.

Niedawne badanie wykazało, że ćwiczenia aerobowe, takie jak szybki marsz, mogą pomóc poprawić wzrok i ogólną poprawę Zdrowie oczu podobnie jak neuroprotekcyjne w przypadku zwyrodnienia siatkówki[2].

6. Zapobiegaj bólowi w dole pleców

Praca siedząca wymaga od pracowników siedzenia przez kilka godzin bez przerwy, więc nie jest to zaskakujące ból pleców stała się główną przyczyną niepełnosprawności na całym świecie. Stres posturalny spowodowany siedzeniem przez dłuższy czas w złej postawie (pozycja zaokrąglona do tyłu) jest najczęstszą przyczyną bólu krzyża.

Badanie wpływu chodzenia na ból w dole pleców wykazało, że uczestnicy, którzy regularnie chodzili, byli mniej narażeni na cierpienie ból dolnej części pleców niż nieaktywnych uczestników.

Odkryli również, że 12-tygodniowa interwencja polegająca na chodzeniu zmniejszyła ból w dolnej części pleców i może być skuteczna w leczeniu bólu krzyża.

Krótkoterminowe korzyści płynące z chodzenia pozwolą Ci cieszyć się zdrowszym dniem, podczas gdy długoterminowe korzyści poprawią ogólne samopoczucie.

Nawet jeśli masz napięty harmonogram, znajdź czas na 15-minutowy szybki spacer pod koniec dnia pracy. Jest to szczególnie ważne, jeśli masz problemy z nadwagą, ponieważ nawet krótki spacer pomoże zapobiec emocjonalnemu jedzeniu.

Co więcej, Twój spacer pomoże obniżyć poziom stresu, co z kolei poprawia trawienie i zapobiega drobnym problemom trawiennym, takim jak nadmiar gazów i wzdęcia.

Jak widać, szybki 15-minutowy energiczny spacer będzie miał pozytywny wpływ na prawie każdy aspekt Twojego zdrowia.

O autorze

Anita Fernandes od ponad dekady dużo pisze na temat zdrowia psychicznego i dobrego samopoczucia. Ma doświadczenie w żywieniu, sprawności fizycznej, zdrowiu publicznym i odchudzaniu, a także publikowała treści dla wielu wiodących cyfrowych wydawców zdrowia. Anita ma wyjątkowe spojrzenie na zdrowy tryb życia i styl życia, ponieważ walczyła i przezwyciężyła zaburzenia odżywiania i otyłość. Dzieli się swoimi doświadczeniami, starając się pomóc innym pokonać fizyczne i psychiczne problemy, które czasami mogą wydawać się nie do przezwyciężenia.

Referencje

[1] Prim Care Companion J Clin Psychiatry. 2006; 8 (2): 106. PMCID: PMC1470658. PMID: 16862239. Ćwiczenia dla zdrowia psychicznego https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1470658/
[2] J Neurosci. 2014 lutego 12; 34 (7): 2406-12. doi: 10.1523 / JNEUROSCI.2062-13.2014. Ćwiczenia aerobowe chronią funkcję i strukturę siatkówki przed zwyrodnieniem siatkówki wywołanym światłem. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24523530/
Autor
Facebook Twitter

Evan Jensen, CPT

Evan Jensen jest znanym amerykańskim dietetykiem, dietetykiem i pisarzem o zdrowiu. Ma tytuł magistra dziennikarstwa, z więcej

Podobne posty

Pokaż wszystkie