Zaktualizowano: 2020, 13 czerwca

Internetowy świat fitness: dlaczego trening w domu może szkodzić branży fitness

Pandemia koronawirusa oznaczała przejście do technologii cyfrowej w branży fitness, ponieważ siłownie są zamykane, a ludzie są zmuszani do ćwiczeń w domu.
Internetowy świat fitness: dlaczego trening w domu może szkodzić branży fitness
Znalezienie czasu na fitness nigdy nie jest łatwe, ale odpowiedź może przynieść trening w domu. (Zdjęcie za pośrednictwem Shutterstock))

Podczas gdy świat każe nam odpocząć i zwolnić, technologia nadal trzyma nas w uścisku, użytecznego sługę, ale niebezpiecznego pana.

Kiedy świat wkracza w globalną fazę dystansu społecznego, pocieszamy się i przypominamy sobie, jak szczęśliwie żyjemy w świecie, w którym mamy technologię, aby pozostać w kontakcie i iść naprzód.

W ciągu ostatnich kilku tygodni ludzie przenosili swoje firmy do internetu z dnia na dzień, publikując nowe inicjatywy i przedsięwzięcia online. Branża fitness, jak większość, zauważyła ogromny wpływ zamknięcia siłowni i studiów[1].

Wielu samozatrudnionych specjalistów w dziedzinie fitness straciło z dnia na dzień główne, aw niektórych przypadkach jedyne źródło dochodu. Niepewność wywołała falę paniki, a branża zareagowała w mgnieniu oka, aby zapewnić ludziom zajęcia online za pośrednictwem platform społecznościowych i aplikacji, które oferują teraz setki opcji ćwiczeń.

Ten nowy trend ćwiczeń online ma wiele zalet, próbując utrzymać ludzi w ruchu i zachowaj formę i zdrowie w tym czasie[2]. Ale prawdopodobnie istnieje również wiele wad, które należy wziąć pod uwagę.

Podczas gdy eksperci fitness i nie tylko publikowanie niekończących się treningów i transmisje na żywo co godzinę, wiele z nich oferuje zajęcia bezpłatne lub po bardzo obniżonej stawce w tym, co stało się nadaktywną konkurencyjną branżą na już nasyconym rynku.

Ponieważ na rynku dominują wielkie marki, sieci siłowni, celebryci i osoby wpływowe, wpływ na małe firmy, studia oraz niezależnych instruktorów i trenerów jest niepokojący.

W rezultacie wielu pracowało za darmo lub za niewielką darowiznę. Te bezpłatne zajęcia postawiły nierealistyczne oczekiwanie, że profesjonaliści fitness powinni pracować za nic, co zmniejsza ich wartość.

W branży, która już i tak jest słabo opłacana, nadal inwestują swój czas, wiedzę, wiedzę i doświadczenie, nie wspominając o poruszaniu się po lukach w ubezpieczeniach i licencjach na muzykę, które stają się o wiele bardziej skomplikowane, gdy przechodzą do trybu online.

Ten nowy trend budzi niepokój nie tylko tych profesjonalistów. Z punktu widzenia konsumenta istnieje wiele kwestii, o których powinieneś wiedzieć przed rozpoczęciem jakiegokolwiek nowego programu ćwiczeń online, bezpłatnie lub w inny sposób.

1. Ryzyko kontuzji

Istotne jest znaczenie badań przesiewowych przed ćwiczeniami i świadomej zgody osób. Ma to na celu zidentyfikowanie tych, którzy mogą mieć schorzenia lub obrażenia, na które ich narażają ryzyko podczas ćwiczeń ale często jest pomijany w świecie fitness online.

Czasami na początku może pojawić się zrzeczenie się odpowiedzialności, które zasadniczo przywraca twoją własność jako uczestnikowi, ale często nie dostosowuje to treningu do określonych potrzeb.

Przy wielu aktualnie dostępnych treningach na żywo lub nagranych wcześniej, należy pamiętać o zwiększonym ryzyku kontuzji. Bez wykwalifikowanego instruktora, uważnie monitorującego technikę, zarządzającego intensywnością i oferującego odpowiednie modyfikacje, zdrowie i bezpieczeństwo uczestników może być poważnie zagrożone.

Zamiast tego rozważ sesje indywidualne i mniejsze prywatne grupy prowadzone przez instruktorów podczas większych sesji grupowych, transmisji na żywo lub wcześniej nagranych treningów, aby upewnić się, że jesteś obserwowany i ćwiczysz bezpiecznie.

2. Wykwalifikowani trenerzy i trenerzy

Upewnij się, że Twój trener, coach lub nauczyciel jest akredytowany. Wiele osób chcąc zdywersyfikować lub dodać sznurki do swoich łuków, zaczęło oferować online fitness i potencjalne programy, do których niekoniecznie mają kwalifikacje lub są ubezpieczeni.

Konieczne jest, aby wybrany usługodawca był akredytowany, a dobrym miejscem do sprawdzenia jest REPS (Register of Exercise Professionals) lub CIMSPA (The Chartered Institute for the Management of Sport and Physical Activity).

3. Zaangażowanie i wyniki

Ćwiczenie w zaciszu własnego domu przez godzinę w teorii brzmi świetnie, jednak w praktyce może być znacznie trudniejsze, nawet podczas oglądania transmisji na żywo lub wcześniej nagranego treningu.

Dużo łatwiej jest być zmotywowanym, gdy ktoś cię obserwuje. Ćwiczenia indywidualne z trenerem lub coachem zapewnią Ci motywację, odpowiedzialność i postępy.

Sprawność fizyczna to nie jeden rozmiar dla wszystkich. Indywidualny program będzie dostosowany do Twoich indywidualnych potrzeb i celów, aby zapewnić, że masz coś do zrobienia i zobaczysz rezultaty.

Wykwalifikowany trener może upewnić się, że nie wykonujesz ćwiczeń ponad swoje możliwości i nie zrobisz postępów zbyt wcześnie, ryzykując wypalenie lub kontuzję, jeśli ćwiczenia nie są wykonywane prawidłowo. Dzieje się tak szczególnie wtedy, gdy rozpoczynasz programy ćwiczeń, w których być może dopiero zaczynasz, bez odpowiedniej znajomości techniki i odpowiedniego nadzoru.

Poświęcenie się coachingowi indywidualnemu oznacza również, że przez godzinę raz lub dwa razy w tygodniu będziesz częściej ćwiczyć bez wymówek.

Na wynos

Pomimo wszystkich pułapek, nigdy nie było lepszego czasu na ćwiczenia w domu. Dedykowany trener lub trener może służyć poprawie Twoich doświadczeń szkoleniowych, a coaching indywidualny online pozwala trenować z preferowanym trenerem lub trenerem bez względu na to, gdzie się znajduje.

Autor
Twitter Instagram

Mariella Murray

Mariella Murray jest wykwalifikowanym instruktorem fitness, specjalistą od mat Pilates na poziomie 3 i wyszkolonym terapeutą alternatywnym od 2008 roku, który

Podobne posty

Pokaż wszystkie