Zaktualizowano: 2019, 21 sierpnia

10 wskazówek, jak zachować motywację do regularnych ćwiczeń

10 wskazówek, jak zachować motywację do regularnych ćwiczeń

Jak ćwiczyć regularnie

Ćwiczenia są rzeczywiście trudne i większość ludzi poddaje się wkrótce po ich rozpoczęciu. Nie ma znaczenia, jak to robisz iz jakiego powodu. Dla wszystkich jest jasne, że są one korzystne dla naszego zdrowia. Są ludzie, którym prawie codziennie nie brakuje tego na siłowni. Czasami im zazdrościmy, bo zastanawiamy się, jak to robią. Tyle tylko, że zapominamy, że jesteśmy w stanie dołączyć do takiego zespołu. Oto Tom Holland, guru fitness mieszkający w Connecticut, który dzieli się sprawdzonymi wskazówkami, jak uczynić ćwiczenia nawykiem.

Niech ćwiczenia będą priorytetem każdego ranka

Poranne rozciąganie nie wystarczy. Najwyższy czas, abyś każdego ranka wstawał wcześniej i wykonywał ćwiczenia. Jest to świetny sposób na rozpoczęcie dnia, który według badań przeprowadzonych w University of North Texas. W odniesieniu do badań łatwiej jest dostosować się do harmonogramu rano niż później w ciągu dnia.

Nie spiesz się

Nawyk nie powstaje w ciągu jednego dnia. To wymaga czasu i nigdy nie powinieneś się spieszyć. Daj mu minimum 6 tygodni, lekceważąc kontrowersyjne przekonanie, że wytworzenie się nawyku wymaga 21 nawyków. W przypadku ćwiczeń jest to odpowiedni czas, aby zacząć zauważać zmiany w organizmie. Wyniki zmotywują Cię do trzymania się planu. Pominięcie dnia lub dwóch bez ćwiczeń pokaże różnicę.

Znajdź przyjemne ćwiczenia

Chociaż nie oznacza to, że możesz dopasować wszystkie ćwiczenia, są takie, które nie pasują do Twojej niszy. Nie powinieneś trzymać się jednej formy ćwiczeń. Wypróbowanie różnych może być świetne dla twojego ciała. Nie zajmie dużo czasu, zanim przyzwyczaisz się do różnych stylów. W końcu stanie się to hobby i nawet nie rozpoznasz, że idziesz na siłownię, aby ćwiczyć, ale dla zabawy.

Możesz także chcieć przeczytać - 10 porannych nawyków, które odmienią Twój dzień

Użyj trenera

Jeśli zaczniesz ćwiczyć bez profesjonalnego trenera, możesz zrobić to w niewłaściwy sposób. Może ci to nie przynieść korzyści. Trener zmotywuje, poprowadzi i zainspiruje do dalszych ćwiczeń. Eksperci fitness twierdzą, że nawet jeśli nie stać Cię na zatrudnienie trenera, zaledwie kilka sesji może być pomocnych w Twoim planie treningowym. Holland mówi, że dobry trener pociągnie cię do odpowiedzialności i będzie przy tobie w pilnej potrzebie.

Dołącz do klubu fitness

Dołączenie do klubu fitness to duży krok w kierunku osiągnięcia celu fitness. Znajdziesz ludzi, którzy Cię zmotywują i zaoferują wszelkie potrzebne wsparcie. Według Holland jest to przyczyna sukcesu grup takich jak Weight Watchers i CrossFit. Możesz znaleźć siłownię lub zajęcia fitness, na których każda osoba może Cię zidentyfikować po imieniu. - Rywalizacja z przyjaciółmi, współpracownikami, a nawet współmałżonkiem może zapewnić Ci motywację - mówi Holland.

Szukaj komfortu

Twoim obowiązkiem jest zaplanowanie, kiedy, gdzie i jak będziesz wykonywać ćwiczenia w najwygodniejszy sposób, który pasuje do Twoich codziennych zadań. Nie ma potrzeby pokonywania długich dystansów, gdy jest siłownia. Możesz znaleźć taki w pobliżu miejsca pracy lub domu, w którym wygodnie spędzisz trochę czasu. Dodatkowo, Twój dom może być poligonem do ćwiczeń. Zaplanuj wszystkie działania z wyprzedzeniem, aby uniknąć wszelkich niedogodności.

Możesz także chcieć przeczytać - 5 fantastycznych korzyści zdrowotnych dla Hula Hooping

Wydaj na to

Imprezowanie z gotówką sprawi, że będziesz odpowiedzialny. Przekonuje cię, że faktycznie płacisz za usługę i będziesz pracować nad czerpaniem korzyści. Może nawet zmotywować Cię do cięższej pracy, niż warte są Twoje pieniądze. Z każdym osiągnięciem powinny pojawić się nagrody. Spraw sobie przyjemność lub od czasu do czasu kup nową sukienkę.

Nie idź do skrajności

Jest to częsty błąd, który większość ludzi popełnia po wejściu na plan fitness. Zaleca się uważne przestrzeganie planu ćwiczeń, starając się nie osiągnąć tak wiele w krótkim czasie po rozpoczęciu programu fitness. Poza uszkodzeniem mięśni, przepracowanie może spowodować kontuzję, która może zniechęcić Cię nawet na dłuższy czas. Z pomocą instruktora łatwiej będzie robić postępy w rozsądnym tempie.

Wykorzystaj technologię

Trening każdego ranka może być zabawą dla niektórych osób, ale nie dla wszystkich. Zaleca się korzystanie z technologii, dzięki której można określić, ile mil przejechałeś w ciągu dnia lub ile kalorii spaliłeś. Istnieje kilka aplikacji i programów komputerowych, z których możesz korzystać. Informowanie znajomych o nowych postępach może znacznie pomóc w utrzymaniu Cię w ruchu. Można to zrobić za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Przeczytaj także - 7 popularnych mitów na temat ćwiczeń

Ustaw realistyczne cele

Holland mówi, że większość ludzi, którzy zawodzą w planach treningowych, często stawia nierealistyczne cele, które są zbyt ambitne. Zaleca ustalenie celów, które można osiągnąć i skupienie się na nich podczas ćwiczeń. Nawet jeśli jesteś na kursie odchudzania, nie spodziewaj się, że zrzucisz tyle kilogramów w krótkim czasie.

Autor
Facebook Twitter

Evan Jensen, CPT

Evan Jensen jest znanym amerykańskim dietetykiem, dietetykiem i pisarzem o zdrowiu. Ma tytuł magistra dziennikarstwa, z więcej

Podobne posty

Pokaż wszystkie