Zaktualizowano: 2019, lipiec 21

Czym są ćwiczenia Kettlebell do rzeźbienia ciała?

Czym są ćwiczenia Kettlebell do rzeźbienia ciała?

Miłośnicy kettlebells mają świetny sposób na ćwiczenie swojego ciała. Jeśli nigdy ich nie wypróbowałeś, nadszedł czas, aby również dla Ciebie pracowały. Z kettlebellami łatwo się ćwiczy, a dobrą rzeczą jest to, że ich waga nie jest równomiernie rozłożona. Oznacza to, że mogą ustabilizować mięśnie, pracując wyjątkowo ciężko. Ogólnie rzecz biorąc, Kettlebells rzeźbi Twoje ciało, celując w mięśnie tułowia, ramion, pleców, ramion, pośladków i ud. Cóż za wspaniały sposób na wzmocnienie różnych grup mięśni w twoim ciele!

Oto kilka ćwiczeń z kettlebell, które pomogą wyrzeźbić całe ciało:

1. Wokół Body Pass

Wokół przejścia ciała

Stań na stopach rozstawionych na szerokość barków, nie ruszając bioder. Trzymając kettlebell jednym ramieniem, obracaj nim wokół ciała, zaczynając od jednego kierunku i przechodząc do drugiego. Przekaż kettlebell na drugie ramię przed biodrami i bezpośrednio za biodrami. Powtórz 10 razy, upewniając się, że rdzeń, brzuch i pośladki są napięte i nie poruszają żadną częścią ciała poza ramionami.

2. Zgięty niski 10-12 powtórzeń

Zgięty niski 10-12 powtórzeń

Upewnij się, że stoisz prosto na płaskiej powierzchni, trzymając w ramieniu dzwonek do czajnika. Pochyl się do przodu, aż kettlebell znajdzie się cal nad podłogą, jednocześnie upewniając się, że trzymająca go ręka jest wyprostowana. Nie ruszając żadnej innej części ciała, unieś kettlebell do bioder jak najdalej, a następnie ustaw go w pozycji blisko podłogi. Wykonaj 10 do 12 powtórzeń przed przejściem na drugą rękę i powtórz to samo.

3. Martwy ciąg

Martwy ciąg

Stań z rozstawionymi ramionami, umieszczając kettlebell między nogami z rączką skierowaną do góry. Uginaj się od bioder i chwyć kettlebell rękami. Przed podniesieniem kettlebell upewnij się, że Twoje golenie są ustawione pionowo, a plecy są płaskie i prawie równoległe do podłogi. Ściśnij uchwyt najmocniej jak potrafisz, jednocześnie odciągając ramiona do tyłu. Podnieś kettlebell, nie podciągając się, ale przepychając przez ziemię. Stań prosto i ściśnij pośladki w tej pozycji, zanim wrócisz kettlebell do punktu wyjścia. Wykonaj od 10 do 12 powtórzeń w zestawie.

Stań na szerokość barków, trzymając kettlebell na prawym lub lewym ramieniu. Pochyl się do pozycji kucznej, tak aby kettlebell znalazł się nieco poniżej kolan. Przełóż kettlebell na drugie ramię między nogami. Upewniając się, że żadna inna część ciała nie porusza się poza twoimi rękami, przesuwaj kettlebell z jednej ręki do drugiej, jakbyś tworzył figurę na ziemi i wokół nóg. Wykonaj 10 powtórzeń.

3. Połowa wstań 5 powtórzeń

Połowa wstań 5 powtórzeń

Połóż się płasko na plecach i prawą ręką unieś kettlebell w pionie tak wysoko, jak to tylko możliwe. Upewnij się, że głowa, plecy, pośladki i stopy dotykają podłogi, a nogi są złączone. Obudź górną część ciała, trzymając kettlebell w pozycji siedzącej. Zegnij lewą nogę, aż stopy będą leżeć płasko na podłodze, podczas gdy prawa noga pozostaje nieruchoma. Podeprzyj tułów lewą ręką z palcami skierowanymi do tyłu. Wróć do początku i wykonaj 5 powtórzeń przed przejściem na lewą rękę.

4. Huśtawka

Huśtawka

Stań w pozycji martwego ciągu z kettlebellem lekko przed sobą. Następnie wsuń kettlebell z powrotem między nogi, jakbyś robił środek w piłce nożnej i gwałtownie przesuń biodra do przodu. Załóżmy, że napędzasz kettlebell na pewną odległość przed sobą. Wykonaj od 15 do 20 powtórzeń.

Huśtawka z kettlebell wzmacnia organizm, a także wspomaga spalanie tłuszczu. Koncentruje się na mięśniach tułowia, pośladków i ścięgien podkolanowych.

5. Przysiady przednie

Przysiady z przodu

Stań na szerokość barków i obiema rękami przytrzymaj kettlebell do klatki piersiowej. Przysiadaj, aż uformujesz kolana pod kątem 90 stopni. Przytrzymaj tę pozycję przez ułamek sekundy, zanim powrócisz do pozycji stojącej. Wykonaj od 10 do 15 powtórzeń w każdym zestawie.

6. Wiatrak 5-10 powtórzeń

Wiatrak 5-10 powtórzeń

Jest to dynamiczne ćwiczenie, które ćwiczy ukośne, wzmacnia ramiona i aktywuje biodra. Chwyć kettlebell nad głowę, stojąc ze stopami rozstawionymi na szerokość ramion. Twoje palce powinny być skierowane z dala od kettlebell. Opuść tułów na bok, zginając biodro, trzymając kettlebell na ramieniu. Opuść plecy na płasko i użyj tylnej części pośladków, aby znaleźć przednią nogę. Upewnij się, że trzymasz tylną nogę prosto i przez cały czas nie odrywasz wzroku od kettlebell. Wykonaj 5 do 10 powtórzeń, zmieniając ręce i nogi.

Wnioski

Możesz wykonywać wszystkie te ćwiczenia z kettlebell jeden po drugim, robiąc przerwy po 2 minuty. Aby uzyskać maksymalne korzyści, włącz te treningi dwa lub trzy razy do tygodniowego programu ćwiczeń. Są idealne do wzmocnienia kilku grup mięśni na całym ciele. Kettlebell to najlepszy wybór dla Ciebie i każdego.

Autor
Facebook Twitter

Evan Jensen, CPT

Evan Jensen jest znanym amerykańskim dietetykiem, dietetykiem i pisarzem o zdrowiu. Ma tytuł magistra dziennikarstwa, z więcej

Podobne posty

Pokaż wszystkie