Zaktualizowano: 2019, lipiec 30

Bądź najlepszą wersją siebie - podnieś swoje zdrowie

Bądź najlepszą wersją siebie - podnieś swoje zdrowie

Większość kobiet przyzna się, że są królowymi cardio, jeśli chodzi o ćwiczenia. Podnoszenie ciężarów ma to „męskie” konotacje, ale panie korzyści płynące z treningu siłowego są niesamowite dla naszego organizmu. Odłóż na bok mity o masie ciała, zejdź z orbitreka i wejdź do siłowni.

Trening siłowy pomaga kobietom zredukować tkankę tłuszczową, zwiększyć ich spoczynkową przemianę materii (spalanie kalorii, gdy nie ćwiczę, brzmi dla mnie świetnie), zwiększyć masę kostną (środek zapobiegawczy dla osteoporozy), zmniejszyć utratę mięśni, pomaga zmniejszyć ryzyko kontuzji i pomaga odpierać choroby serca i cukrzyca.

Mężczyźni wolą trening siłowy w przeciwieństwie do cardio. Podnoszenie ciężarów może w rzeczywistości podnieść tętno i przynieść korzyści sercowo-naczyniowe. Ale prawdą jest, że siłownia jest zwykle podzielona na kobiety na maszynach cardio i mężczyzn na siłowni.

Role płciowe uległy zmianie, a kobiety podejmują działania na rzecz swojego zdrowia. Dwadzieścia lat temu na pewno nie pamiętam, żeby moja mama lub babcia kiedykolwiek szła na trening. Spacer po okolicy był dla nich zajęciem, a członkostwo na siłowni dopiero kiełkowało poza Jazzercise dla kobiet.

Trening siłowy polega na zwalczaniu oporu. Można to wykonać z wolnymi ciężarami, takimi jak hantle lub opaski, lub przy użyciu maszyn.
Wolne ciężary są korzystne z wielu powodów. Korzystanie z nich wymaga od ciała stosowania stabilizacji centrowania od części środkowej (rdzenia) w celu skoordynowania wzorców ruchu. Ciało wykonuje wysiłek wielu mięśni jednocześnie, co prowadzi do jednoczesnej pracy większej liczby części ciała.

Dla trenera najważniejsze jest to, że klienci mogą pracować w pełnym zakresie wzorców ruchu z wykorzystaniem wolnych ciężarów. Maszyna porusza się z punktu A do B, co jest z góry określone. Jeśli jednak jestem wyższy, szerszy lub bardziej gibki w niektórych stawach, mój zakres ruchu jest inny niż u osoby obok mnie. Hantle nie wpływają negatywnie na formę.

zdeterminowana kobieta odchudzająca się ćwiczenia domowe 1

Dodając do tych korzyści, istnieje tak wiele różnych rodzajów ćwiczeń z wykorzystaniem wolnych ciężarów, że rzadko można się nudzić lub znaleźć w rutynie stagnację. Hantle są powszechnie dostępne i tańsze od maszyn, co oznacza, że ​​są świetnym dodatkiem do domowej siłowni.

W placówce dostępnych jest również więcej hantli, co oznacza krótszy czas oczekiwania na udostępnienie. W niektórych sklepach można również znaleźć hantle o regulowanym obciążeniu.
Wyzwaniem związanym z wolnymi ciężarami jest to, że technika ćwiczeń może być zagrożona bez odpowiedniego instruktażu. Często widzę, jak klienci wykonują ćwiczenia i używają pleców do pomocy lub próbują modelować coś, co widzieli w telewizji lub w Internecie, ale nie do końca mi się to udaje. Ważne jest, aby uniknąć obrażeń, aby prawidłowo używać obciążników.

Aby uzyskać najlepsze wyniki, naprawdę potrzebujesz różnych wolnych ciężarów. Może to być trudne, ponieważ gdy staniemy się silniejsi i bardziej dopasowani, powinniśmy przejść do następnego wyboru wagi. Nogi wymagają użycia cięższych ciężarów niż ręce. Domowa siłownia wkrótce będzie wymagać więcej, niż początkowo przewidywano.

Maszyny są łatwe do zrozumienia i obsługi. Większość ma obraz na powierzchni, pokazujący, co można zrobić. Cięższe też można podnosić na maszynach. Jako profesjonalny kulturysta naturalny jestem o wiele bezpieczniejszy używając maszyn do podnoszenia ciężarów.

Na przykład, jeśli mogę wykonać prasę do nóg w porównaniu z umieszczaniem wolnych ciężarów na drążku do przysiadów i próbą podciągnięcia go przez głowę, aby położyć go na ramionach, ostatecznie nie używam tyle ciężaru, ile mógłbym z tym drążkiem, ponieważ jest zbyt ciężki, aby go podnieść. Posiadanie „obserwatora” może być przydatne lub partner treningowy.

Maszyny są powszechnie używane przez fizjoterapeutów i używam ich z moimi starszymi klientami. Są stabilne i nie wymagają równowagi ani dodatkowej koordynacji. Budują mięśnie pierwotne i często po kontuzji lub wraz z wiekiem, te podstawowe muszą być ukierunkowane.

młoda kobieta boli plecy ponad 2

Zanik mięśni pojawia się z czasem, więc maszyny mogą pomóc komuś w budowaniu dużych grup mięśni, odbudowie, wzmocnieniu i naprawie, a następnie przejść do innych trudnych ruchów złożonych.

Z drugiej strony, jak wspomniano wcześniej, maszyny pracują w z góry określonej płaszczyźnie ruchu. Są na stałej osi. Część ciała popycha i ciągnie przeciw oporowi. Staje się to wyzwaniem przy próbach modyfikacji lub dostosowania dla tych, którzy są w stanie wykonać ćwiczenie, ale biorąc pod uwagę ustawienie maszyny, korzystanie z niej jest zbyt niewygodne lub bolesne.

Siedzenia i oparcia maszyn są regulowane, ale z pewnością nie ma jednego rozmiaru dla wszystkich, gdy są one produkowane.

Maszyny też są drogie. Jako właściciel studia fitness maszyna w inwestycji. Płatności są możliwe, a wielu, którzy mogą kupić maszynę do użytku domowego, korzysta z płatności. Sprzedają je i wabią nas fantazyjne infomerciale. Pamiętaj tylko, aby w przyszłości nie używać ich jako wieszaka na ubrania w swoim garażu.

Połączenie wolnego ciężaru i maszyn to świetne podejście do treningu siłowego z uwzględnieniem własnych celów. Obie mają swoje plusy i minusy, a kiedy się zmieniamy, rozwijamy i dostosowujemy do potrzeb naszego organizmu, znajdujemy to, co działa najlepiej w danym momencie.

głębokie przysiady widok z boku młoda piękna dziewczyna 3

Może wymagania życiowe oznaczają ćwiczenie w domu z wolnymi ciężarami, może kulturystyka wymaga maszyn, może opaski są najlepsze ze względu na harmonogram podróży…. musimy być elastyczni w naszym podejściu, ale nieugięci co do naszych celów. Na rynku dostępnych jest wiele produktów. Możesz porównać te produkty pod względem ich skuteczności. Przegląd Leptigen może być lepszą opcją do podnoszenia ciężaru.

Czytaj więcej:11 powodów, dla których kobiety muszą uprawiać trening siłowy

Różnorodność motywuje moich klientów i zapewnia im rozrywkę, ponieważ monotonia może odstraszać, zwłaszcza gdy ćwiczenia już nie są uważane przez wszystkich za „zabawne”.
Niezależnie od wybranej metody, pamiętaj o treningu siłowym co najmniej 3 razy w tygodniu, ukierunkowanym zarówno na górną, jak i dolną część ciała.

Nic się nie zmienia, nic się nie zmienia i taka jest rzeczywistość wykonywania tylko cardio. W pewnym momencie osiągniesz plateau. Warto stać się NAJLEPSZĄ wersją siebie, więc wyjdź ze strefy komfortu cardio i podbijając ciężary, wejdź do lepszego, zdrowszego siebie. Użyj odporności, aby oprzeć się złemu zdrowiu.

Kredyty obrazowe
Źródło zdjęcia: shutterstock.com
Inpost Image Credit: shutterstock.com
Autor

Megan Johnson, MA

Megan Johnson McCullough jest głównym trenerem NASM, ma tytuł magistra wychowania fizycznego i zdrowia, obecnie pracuje nad doktoratem

Podobne posty

Pokaż wszystkie