Zaktualizowano: 2019, 1 sierpnia

Poranne, popołudniowe i wieczorne odcinki, które musisz robić

Poranne, popołudniowe i wieczorne odcinki, które musisz robić

Aby organizm funkcjonował prawidłowo, każdy powinien kilka razy dziennie rozciągać się, zwłaszcza osoby, które wykonują minimalny wysiłek fizyczny. Ale może być trudno nadążyć za rutynowym rozciąganiem oprócz wszystkich innych ćwiczeń, które wszyscy wykonujemy każdego dnia. Ale prawda jest taka, że ​​dla dobrego samopoczucia całego ciała (wewnątrz i na zewnątrz) konieczne jest wykonanie kilku dobrych ćwiczeń rozciągających każdego dnia. Najlepiej rano, w południe i wieczorem, zaraz po przebudzeniu, w porze lunchu i tuż przed snem.

Ale co robić? Nie masz czasu. Nie masz miejsca. Po prostu nie wiesz, co robić - nie bój się - tu jesteśmy!

Jako autor mam swobodę wyboru sposobu i rodzaju treści tworzonych na te tematy. Mając to na uwadze, polecam JOGĘ. Zawsze, nie ważne co. Niezależnie od tego, czy jesteś szczurem na siłowni, czy kanapą, istnieją proste (i skomplikowane) pozycje jogi dla każdego. A naprawdę świetne jest to, że nie tylko się rozciągasz, ale jeśli robisz to dobrze, relaksujesz się, medytujesz nawet i ćwiczysz podczas tej samej sesji.

Gdzie zacząć? - rano, po przebudzeniu. Wypij trochę wody, aby energia płynęła. Możesz próbować unikać kawy lub herbaty aż do zakończenia rutyna ćwiczeń, ale niektórzy eksperci zalecają kofeinę przed treningiem. Ale to nie jest trening, chociaż tak powinien być traktowany.

Lubię zaczynać wszystkie sesje jogi od pozycji dziecka. To naprawdę świetne rozciągnięcie, aby przygotować mięśnie do dalszego rozciągania, a także umysł.

Uklęknij na macie, kładąc tułów na biodrach, pochylając się do przodu, popychając ręce do przodu na macie. Trzymaj stopy za sobą. Weź kilka głębokich oddechów (jeśli jesteś początkującym, policz do pięciu, powoli - dłużej, jeśli potrafisz wstrzymać).

Pozycja dziecka

Z pozycji dziecka dość łatwo jest przejść do pozycji kota / krowy. Po prostu unieś tułów i podnieś uda z maty, wyprostowując się na czworakach.

Powoli wdech i wydech, wyginając plecy w kierunku sufitu, a następnie z powrotem w kierunku podłogi. Zawsze staram się wykonać co najmniej 10-20 oddechów w tej pozie. Naprawdę rozciąga kręgosłup i przez resztę dnia poczujesz różnicę.

Ostatni szybki odcinek poranka - pies zwrócony w dół.

Z pozycji kota / krowy z łatwością podnieś kolana, aby balansować teraz całym ciałem na czworakach, ale stopami i dłońmi zamiast kolan i dłoni. Wyginaj pośladki w kierunku sufitu, jednocześnie przyciągając tułów w kierunku ud. Wstrzymaj co najmniej pięć oddechów.

A oto twój poranek! - zajęło to tylko kilka minut. To było łatwe… spróbujmy popołudniowych rozciągań. Popołudnia mogą być szczególnie trudne dla tych z nas, którzy pracują, podróżują i prowadzą zajęte, skomplikowane życie publiczne. Ale oto jeszcze kilka, które możesz wcisnąć w kilka wolnych minut w cichej przestrzeni:

Zakręt do przodu na stojąco jest wysoce zalecany przez fizjoterapeutów na całym świecie. Chodzi o relaks, ale poczujesz głębokie i intensywne rozciąganie ścięgien podkolanowych i górnej części pleców.

 • Zacznij stać prosto i powoli wydychaj powietrze, pochylając się do przodu, angażując mięśnie brzucha. Przyciągnij brodę do klatki piersiowej i rozluźnij ramiona. Postaraj się oprzeć większość ciężaru na palcach, chociaż może to być trochę niewygodne, ale jest to bardzo dobre rozciągnięcie.
 • Możesz pozwolić ramionom zwisać w kierunku podłogi lub dotknąć palcami i dłońmi tak daleko, jak to tylko możliwe. Przytrzymaj przez co najmniej pięć oddechów.

Pozycja wojownika to kolejny mocny fundament Twojej praktyki jogi. Podobny z natury do pozycji dziecka dla czynników medytacyjnych, ale także angażujący mięśnie, które w przeciwnym razie nie zawsze byłyby używane.

 • Stań prosto na macie do jogi i wysuń prawą stopę w prawo tak daleko, jak tylko możesz. Obróć lewą piętę, dociśnij do stóp i unieś tułów.
 • Podnieś ręce do góry, opuść łopatki w kierunku bioder i spójrz w górę na swoje dłonie
 • Przytrzymaj co najmniej pięć oddechów i powoli powróć do pozycji stojącej, zanim powtórzysz ćwiczenie po drugiej stronie.
Pozycja ugięcia do przodu z szerokimi nogami

Jeszcze jeden popołudniowy odcinek naprawdę ujędrnia ramiona i szyję… Pozycja z szerokimi nogami do przodu

 • Z pozycji wojownika możesz łatwo przejść do tej pozycji.
 • Stojąc prosto na macie, załóż ręce za siebie i splataj palce w pięść.
 • Wdychaj i angażuj mięśnie brzucha, odciągając ręce od ramion. Zrób wydech, składając biodra, utrzymując nogi i kręgosłup prosto.
 • Przytrzymaj przez co najmniej pięć oddechów, próbując opuścić ręce w kierunku podłogi. Wstań powoli, aby złagodzić lekkie zawroty głowy.

Wreszcie pora spać, ale nadal czujesz się trochę spięty, może obolały od wydarzeń dnia. Nie masz czasu na kąpiel lub relaksujący masaż przed snem lub po kolacji?… Oczywiście, że nie - więc spróbujmy jeszcze tylko kilka ćwiczeń rozciągających, aby dobrze wypocząć i przygotować się na jutro.

Zacznij od pozycji motyla, która rozciągnie biodra, a tym samym odciąży dolną część ciała.

 • Usiądź na podłodze z ugiętymi kolanami i połącz stopy.
 • Przyciągnij stopy jak najbliżej wewnętrznej strony ud, trzymając je splecione w dłoniach
 • Pochyl się jak najdalej do przodu, wstrzymując oddech przez co najmniej pięć oddechów.

Z pozycji motyla wejdziesz do siedzącego Straddle. Jest to uważane za aktywną pozę, ale pomoże ci lepiej spać.

 • Z pozycji motyla wyprostuj nogi do pozycji okrakiem, zapewniającej dużo miejsca między piętami.
 • Skieruj kolana i palce prosto do góry. Usiądź prosto z wyprostowanym kręgosłupem i przyciągnij tułów w kierunku brzucha.
 • Wyciągnij i przytrzymaj palce stóp i przytrzymaj przez pięć do dziesięciu oddechów.

Na koniec zakończ Child's Pose - Rounding the day

Te „ćwiczenia” zajmują zaledwie kilka chwil z Twojego dnia, a zauważysz korzyści. Włącz jogę!

Możesz także chcieć przeczytać - 10 powodów, dla których warto zacząć się rozciągać od razu!

Podobne posty

Pokaż wszystkie