Zaktualizowano: 2019, lipiec 25

11 głównych powodów, dla których warto wypróbować Yin Yoga jako terapię

Autor By
Zrecenzowany przez Zespół ekspertów CHD
11 głównych powodów, dla których warto wypróbować Yin Yoga jako terapię

Nie trzeba dodawać, że stres wpływa na zdrowie i samopoczucie w ogromnym stopniu. Na podstawie badania Stress in America ogólnie dorośli twierdzą, że pieniądze, praca i obowiązki rodzinne są trzema głównymi źródłami bardzo lub nieco znaczącego stresu. Ponadto wielu z nich uważa, że ​​nie robią wystarczająco dużo, aby zrównoważyć swoje zdrowie psychiczne.

Wiedząc to stres jest zakorzeniony w naszym istnieniu, szukanie terapii jest dla nas naturalne. Niestety, istnieje wiele błędnych przekonań, co to znaczy iść na terapię. Obecnie wydaje nam się, że terapia jest przeznaczona tylko dla tych, u których zdiagnozowano chorobę choroby psychiczne i ciężką depresjęlub potrzebujesz leków. W przypadku niektórych kultur dyskutowanie o potrzebie zabiegów terapeutycznych jest również tematem tabu.

Ale taka jest rzeczywistość: terapia niekoniecznie oznacza przebywanie w gabinecie psychologa na kanapie. Terapia może odnosić się do wszelkich środków aktywności, które mogą pomóc nam złagodzić stłumione emocje, zintegrować nasze uczucia i znaleźć szczęśliwsze ja. Joga Yin, chociaż istnieje od wielu lat, ostatnio znalazła się w centrum uwagi ze względu na jej działanie terapeutyczne, w tym leczenie lęku, przewlekłego bólu i bezsenność. Dla tych, którzy nigdy nie próbowali yin jogi, jest to cicha praktyka, w której można wykonać zestaw prostych pozycji jogi siedzącej przy minimalnym wysiłku mięśniowym od 3 do 5 minut.

Jeśli nadal potrzebujesz przekonywania, oto kilka powodów, dla których warto wypróbować tę praktykę:

1. Jest dostępny dla wszystkich poziomów praktyków

Poziomy praktykujących

W przeciwieństwie do większości innych stylów jogi, joga yin jest dostępna dla osób na każdym poziomie. Pozy Yin są zwykle łatwe do wykonania z wieloma modyfikacjami i odmianami. Doświadczony nauczyciel jogi yin może pomóc ci przyjąć pozycje ukierunkowane na określone części ciała, podczas gdy twoje ciało i umysł odpoczywają.

2. Przechodzisz wielką zmianę i nie masz energii.

Może to być nowa kariera, nowa rodzina lub przeprowadzka do innego kraju. Są szanse, że jesteś już wyczerpany, podejmując te nowe wyzwania i myśl o nich uprawiać jogę przekracza twoje obecne możliwości. Na szczęście joga yin wymaga minimalnego wysiłku mięśniowego. Podstawową ideą jogi yin jest złagodzenie i uwolnienie wszelkiego napięcia ciała i umysłu. Jego działanie uspokajające jest zdumiewające, a większość ludzi czuje się odmłodzona po zajęciach.

3. Doświadczasz ekstremalnych wahań nastroju

Jeśli zauważysz, że byłeś na nastrojowej kolejce górskiej, warto spróbować yin jogi. Joga yin, blisko związana z tradycyjną medycyną chińską, działa jak akupresura, tworząc równowagę w tak zwanych pięciu narządach yin. Pięć narządów yin ma określone kanały energetyczne, które biegną przez całe ciało. Każdy organ ma określone emocje, w tym manię, złość, zmartwienie, smutek i strach, które wyrażane są przez pięć organów yin. Ideą yin jogi jest delikatne uciskanie tych kanałów energetycznych i pomoc w usuwaniu zastoju energii. Wiele osób uważa, że ​​ich wahania nastroju są zastępowane poczuciem luzu po zajęciach jogi yin.

Joga dla informacji o stresie

4. Nie możesz spać w nocy

Uczucie zestresowania często przerywa nasz cykl snu. Nasze myśli nie pozwalają nam spać przez całą noc, pozostawiając nas rzucających się i obracających w przerażeniu. Kiedy nasz układ nerwowy zostaje uruchomiony, organizm uwalnia hormon stresu zwany kortyzolem. Kortyzol aktywuje naszą reakcję walki lub ucieczki, która wywołuje szereg reakcji organizmu, takich jak przyspieszone tętno i podwyższone ciśnienie krwi. Joga Yin pomaga odwrócić ten proces poprzez aktywację przywspółczulnego układu nerwowego, który jest niezbędny do snu.

5. Straciłeś apetyt
Zwykła rekompensata z brak snu wypijać tonę kawy następnego dnia. Kawa nie tylko wysysa energię życiową z naszych narządów wewnętrznych, ale także hamuje apetyt. Ta trylogia o niedożywieniu, wysokiej zawartości kofeiny i bezsenności wiąże nas w spiralę z dala od zdrowia i witalności. Pozycje Yin, takie jak siodło, smok i kot ciągnący za ogon, mogą pomóc przywrócić funkcje żołądka i śledziony, przywracając energię naszemu metabolizmowi.

6. Czujesz się odizolowany lub samotny
Często pośród chaosu czujemy się odizolowani i samotni. Chociaż naszym instynktem jest szukanie pomocy z zewnątrz, zamiast tego możemy spróbować najpierw wejść do środka. Może to zabrzmieć paradoksalnie, ponieważ jak wewnętrznie rozwiązać samotność? Samotność sama w sobie jest uczuciem, które rzutujemy na siebie. Rozmowa z terapeutą lub przyjacielem może pomóc złagodzić niektóre z naszych negatywnych emocji, jednak ulga jest przemijająca i wkrótce znów znajdziemy się w próżni. Pokój, podobnie jak samotność, pochodzi również z wnętrza. W yin jodze zamykasz oczy i powoli odnajdujesz drogę do swojej najgłębszej istoty, w której cisza jest. Dzięki konsekwentnej praktyce joga yin pomoże Ci ponownie poczuć się uziemionym i stabilnym.

Joga na białym tle

7. Masz chroniczny ból ciała

Zespół bólu mięśniowo-powięziowego (MPS) to fantazyjny sposób opisania bólu mięśni. MPS to przewlekła choroba, która atakuje powięź lub tkankę łączną pokrywającą mięśnie. Joga Yin pomaga uwolnić napięcie, szczególnie na poziomie powięzi. W przeciwieństwie do dynamicznych stylów jogi, takich jak Vinyasa czy Ashtanga, w yin jodze pozycje są utrzymywane przez dłuższy czas i wykorzystujemy grawitację, aby uwolnić powięź. Ból zwykle ustępuje po uwolnieniu powięzi.

8. Zgubiłeś się w życiu

Dla nas, milenialsów, nasze czasy nigdy nie były bardziej wypełnione elektronicznie i połączone społecznie. Jeśli nie będziemy ostrożni, media społecznościowe mogą wypaczyć naszą rzeczywistość, tworząc złudzenie, że marzenia mogą się spełnić bez wysiłku, a każdy ma idealne ciało. Kiedy uderza rzeczywistość i zostajemy zdetronizowani z cyrku mediów społecznościowych, dzieje się tak, że zostajemy złamani i zagubieni. Joga Yin pomaga nam odciąć się od zewnętrznych rozmów i pozwala nam słuchać naszej intuicji. Dzięki regularnej praktyce jogi yin możemy odkryć cel naszego życia i znaleźć praktyczne sposoby, aby go osiągnąć.

9. Chcesz zintegrować medytację ze swoim życiem, ale nie wiesz jak

Podobnie jak nauka pływania, rzadko wskakujemy w głęboki koniec i liczymy na najlepsze. Jednak wiele osób, które po raz pierwszy spróbowały medytacji, wskoczyło w głęboki koniec, zniechęciło się i ogłosiło, że rezygnuje. Aby rozpocząć medytację, musimy najpierw zacząć od ćwiczeń na koncentrację. Ćwiczenia te mogą koncentrować się na oddechu lub obrazie mentalnym przez krótki czas. Joga Yin jest doskonałą bramą do rozwoju praktyki medytacyjnej. Kiedy trzymasz pozę yin, spróbuj skupić swoje myśli na jednym obiekcie, takim jak znak OM lub oddech. Wykonując pozycje yin, otwiera się również dolna część pleców i biodra, co jest bardzo pomocne w medytacji siedzącej.

Zintegrowana medytacja

10. Możesz zaoszczędzić pieniądze i ćwiczyć w domu

Bądźmy szczerzy, członkostwo w jodze może być bardzo drogie. Aby bezpiecznie praktykować jogę yin, niekoniecznie musisz chodzić na zajęcia. W przeciwieństwie do vinyasa jogi, w której możesz przewrócić się do góry nogami lub szybko się poruszać, joga Yin jest przeciwieństwem tego, że poruszasz się bardzo wolno, przy minimalnym ryzyku kontuzji. Istnieje wiele bezpłatnych filmów lub witryn internetowych poświęconych yin jodze. Możesz wypróbować je w domu i ćwiczyć ostrożnie.

11. Potrzebujesz ciszy w swoim życiu

Oprócz wszystkich wymienionych korzyści czasami chcemy po prostu ciszy w naszym życiu. Otoczeni elektroniką, ruchem ulicznym i ludźmi nieczęsto siedzimy w ciszy. Kiedy milczymy, często zyskujemy jasność umysłu i wyostrzoną koncentrację. Joga Yin jest zwykle nauczana przy minimalnej rozmowie, podczas której nauczyciel prowadziłby cię do pozycji i pozostawiał w ciszy na pozostały czas tej pozycji. Yin Yoga to niesamowita okazja do uzyskania spokoju, którego wielu z nas rozpaczliwie pragnie.

Wnioski

Oto 10 najważniejszych powodów, dla których warto wypróbować jogę yin jako terapię. Stres jest nieunikniony; tak radzimy sobie ze stresem, aby żyć szczęśliwie i zdrowo. Wypróbuj yin jogę już dziś i zobacz, jak może ona popchnąć Cię w kierunku zdrowia i witalności!

Kredyty obrazowe

Wyróżniony obraz: Shutterstock

Obrazy w postach: Shutterstock i yogabycandance.com

Autor
Facebook Twitter Instagram

Annie Au

Obecnie Annie jest nomadką jogi i podróżuje po całym świecie, w tym w Meksyku, USA, Kanadzie, Tajlandii i na Bali, ucząc jogi. Annie i jej tata

Podobne posty

Pokaż wszystkie