Zaktualizowano: 2019, lipiec 6

Jakie znaczenie ma codzienne śniadanie?

Jakie znaczenie ma codzienne śniadanie?

Mmmmm…. Śniadanie - ulubiony posiłek dnia, czasem o dowolnej porze dnia na całym świecie. Od dawna zauważono, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia, jednak czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad zjedzeniem większego śniadania? Przy zgiełku pracy, domu i rodziny, żonglowanie obfitym śniadaniem może być trudne.

Tutaj omówimy 12 powodów, dla których obfite śniadanie każdego dnia może być lepsze dla zdrowia.

Dwa lata temu pojawiały się raporty; zalecenie, że być może najlepszym sposobem na utratę wagi może być uczynienie śniadania największym posiłkiem dnia! Sztuczka polega na tym, że duże śniadanie można zbilansować, rezygnując z obiadu i jedząc tylko lekki posiłek obiadowy.

1. Dodatkowo, naukowcy, którzy prowadzili omawiane tutaj badanie, ujawnili również, że ten rodzaj diety może pomóc w takich stanach jak Cukrzyca typu 2. Należy zauważyć, że diety te były rygorystyczne i wymagały spożycia 1400 kalorii dziennie.

2. W oświadczeniu - Alice Mackintosh, konsultant ds. Żywienia w The Food Doctor, mówi, że „te badania pokazują, że nie tylko ilość, ale także czas ma wpływ na stopień utraty wagi. Jest to zgodne z wynikami, które otrzymujemy jako terapeuci żywieniowi, a przy każdym programie odchudzania kluczowe znaczenie ma jedzenie więcej na początku dnia, a mniej pod koniec ”.
To już świetna wiadomość. Powrót do korzyści dla diabetyków -

3. Stosunkowo nowe badanie wykazało, że pacjenci, u których zdiagnozowano cukrzycę (typu 2), mogą odczuwać mniejszą depresję i odczuwać mniejszy ból głodu, gdy spożywają większość kalorii podczas śniadania. Dr Hana Kahleova twierdzi, że obfite śniadanie może być korzystniejsze niż częste podjadanie. Dr Hana była głównym autorem tego badania.

W 2005 roku American Journal of Clinical Nutrition opublikował artykuł stwierdzający, że „kobiety, które pomijają śniadanie, ważą zwykle więcej niż ich odpowiedniki jedzące śniadanie”. Ten sam raport chwali się, że obfite śniadanie może pomóc zaspokoić głód i zapewnić uczucie sytości przez cały poranek. Zasadniczo chodzi o to, że przez resztę dnia będziesz jeść lepsze jedzenie i mniej kalorii, ponieważ Twój żołądek jest tak pełny, że nie masz ochoty jeść wysokokalorycznych przekąsek w ciągu dnia.

jedz wysokokaloryczne przekąski

4. Wszystkie te korzyści związane ze zmniejszeniem masy ciała muszą mieć wpływ na resztę naszego ogólnego stanu zdrowia. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak wysokokaloryczne śniadanie może chronić przed cukrzycą, nadciśnieniem i problemy sercowo-naczyniowe.

Science Daily przedstawił raport, w którym porównano skutki spożycia największego posiłku dnia w porze śniadania i kolacji. Oryginalne badanie zostało przeprowadzone przez American Friends of Tel Aviv University. Odkrycia dostarczyły dowodów, że osoby, które spożywały większe śniadanie, były w stanie łatwiej schudnąć, a także łatwiej było zmniejszyć obwód talii. Ponadto osoby, które spożywały największy posiłek w porze śniadania, odnotowały znaczące obniżenie poziomu glukozy, trójglicerydów i insuliny. To dostarczyło dowodów na to, że większe śniadanie może obniżyć ryzyko wystąpienia wielu chorób, takich jak nadciśnienie, cukrzyca, wysoki poziom cholesterolu i choroby układu krążenia.
Insulina to hormon wytwarzany w trzustce, który reguluje ilość glukozy we krwi. Brak insuliny powoduje cukrzycę.

Glukoza jest zawarta w węglowodanach… prosty cukier, który jest ważnym źródłem energii w żywych organizmach.

Triglicerydy - są znane jako główne składniki różnych form naturalnych olejów i tłuszczów. Podaje się, że wysoki poziom trójglicerydów we krwi może wskazywać na wzrost ryzyko udaru.

Więc podzielmy to trochę bardziej -

5. Mniejsze ryzyko chorób sercowo-naczyniowych

6. Mniejsze ryzyko nadciśnienia

7. Obniżony cholesterol
Wszystko to można przypisać omówionym wcześniej korzyściom związanym z odchudzaniem.
Przechodząc dalej, ważne jest, aby ogólnie pamiętać o innych powodach, dla których warto jeść śniadanie.

8. Energia na cały dzień - zdrowe śniadanie powinno być zbilansowane m.in. pokarmy bogate w przeciwutleniacze i coś z dobrym tłuszczem, jak orzechy lub nasiona. Nie zapomnij o węglowodanach i białkach.

9. Znajdziesz swoje przeciwutleniacze w owocach i warzywach, które są podstawowym źródłem węglowodanów ulepszona pamięć i koncentracja.

Przeciwutleniacze w owocach

10. Według jednego raportu, kalorie, które spożywasz podczas śniadania, mogą zasilić mózg. Uważaj jednak, zbyt dużo kalorii rano może utrudniać koncentrację.

11. Siła - zdrowo spożywając białko podczas śniadania, dostarczasz swoim mięśniom, komórkom i tkankom niezbędnych składników odżywczych, które pomogą Ci budować siłę przez cały dzień.

Wróćmy do odchudzania. Wydaje się, że jest to najbardziej znaczący efekt zjedzenia większego śniadania.

A więc kilka korzyści z utraty wagi -

  • Co najważniejsze - zmniejszone ryzyko zachorowania na niektóre rodzaje raka. Raport z 2010 roku opublikowany na lifeclinic.com wyjaśnia, że ​​różne rodzaje nowotworów są związane z nadwagą ciała. Wyjaśniają również, że u pacjentek nowotwory te obejmują raka piersi, raka okrężnicy, raka pęcherzyka żółciowego, a także raka macicy, jajnika i szyjki macicy. U mężczyzn zgłaszają, że nadwaga prowadzi do zwiększonego ryzyka rozwoju odbytnicy, prostaty i raka jelita grubego. Ten sam raport z 2010 roku sugeruje, że utrata masy ciała poprawia bezdech senny - poważny stan związany z nadwagą.
  • Zapalenie kości i stawów - Ta choroba zwyrodnieniowa dotyczy stawów zlokalizowanych w biodrach, dolnej części pleców i kolanach. Podaje się, że nadwaga może zwiększyć nacisk wywierany na te stawy, co powoduje wzrost ryzyka rozwoju tej specyficznej choroby.
  • Obniż ciśnienie krwi - nadwaga obciąża serce, co może prowadzić do wielu problemów zdrowotnych. Przede wszystkim choroba serca. W raporcie z webMD stwierdza się, że utrata nawet 10 funtów może obniżyć ciśnienie krwi i zacząć zmniejszać napięcie [w sercu].

12. Podsumowując wszystkie te szczegóły, podstawowa idea sprowadza się do tego, że codzienne spożywanie obfitego śniadania może prowadzić do utraty wagi. Wszystkie te inne korzyści są widoczne w przypadku utraty wagi.

W badaniu z 2013 roku przedstawiono wyniki diety 1,400 kalorii podawanej kobietom z nadwagą przez okres 12 tygodni. Podają, że posiłkiem, który zawierał większość kalorii podczas badania, było śniadanie. Druga grupa spożywała najmniej kalorii podczas śniadania.

W ciągu trzech miesięcy uczestnicy z grupy, która spożyła najwięcej kalorii podczas śniadania, schudła nawet dwa razy więcej niż grupa przeciwna. Uczestnicy ci również twierdzili, że przez resztę dnia nie czuli się tak głodni. Badanie podaje również, że poziomy greliny we krwi tych uczestników były znacznie niższe. Grelina to hormon, który wspomaga magazynowanie tłuszczu i pobudza apetyt.

wspomaga magazynowanie tłuszczu

Ponadto podano, że podobne badanie przeprowadzono w 2008 r., W którym kobiety z nadwagą stosowały dietę 1240 kalorii i ponownie większość kalorii była spożywana rano. W stosunku do naprzemiennej grupy w badaniu, również ta grupa kobiet straciła na wadze.

Chodzi o to, że jedzenie więcej rano może pomóc ci jeść mniej przez resztę dnia. Można ponadto zauważyć, że ten nawyk żywieniowy prawdopodobnie poprawi twoje zdrowie na więcej niż jednym poziomie.

Kiedy mówimy o dużym śniadaniu, nie mówimy o dużym bufecie lepkich pączków i innych nadziewanych węglowodanów. Mówimy o dużej ilości białka, węglowodanów i przeciwutleniaczy. Nie jedz fast foodów!

Korzyści ze spożywania większego śniadania (zamiast jedzenia większych posiłków później w ciągu dnia) znacznie przewyższają ryzyko związane z niewłaściwym jedzeniem.

Zawsze pamiętaj, aby omówić swoje potrzeby żywieniowe z lekarzem. Jeśli jesteś pacjentem z cukrzycą, pamiętaj o przestrzeganiu wytycznych żywieniowych ustalonych dla twoich osobistych potrzeb.

Wreszcie, zacznij cieszyć się śniadaniem… Miej więcej energii, zmniejsz ryzyko wystąpienia kilku chorób i schudnij. Doświadcz korzyści i podziel się nimi z nami w komentarzach!

Podobne posty

Pokaż wszystkie