Zaktualizowano: 2019, lipiec 25

Uzależnienia - krótkoterminowa ulga czy długotrwały problem?

Uzależnienia - krótkoterminowa ulga czy długotrwały problem?

Uzależnienia mają wiele kształtów i rozmiarów. Od uzależnienia od substancji do uzależnienia od zachowań. Niektóre nałogi są stosunkowo nieszkodliwe, podczas gdy inne mogą mieć bardzo szkodliwy wpływ na cierpiącego.

Uzależnieni często chcą uniknąć nieprzyjemnych lub bolesnych emocji. Chociaż może to przynieść krótkotrwałą ulgę, osoby uzależnione mogą mieć długotrwałe problemy. Mogą również mieć wiele negatywnych rozmów i ograniczających przekonań.

Wierząc, że nie są w stanie przestać robić tego, czym są, lub biją się szorstkimi słowami. Myślenie, że nie są wystarczająco dobre.

Oto kilka rzeczy, od których ludzie są uzależnieni?

Uzależnienia od żywności

Niektórzy ludzie nie mogą przejść obok czekolady i nie chcą rozerwać opakowania i ugryźć. Lub sięgnij po lody, gdy tylko się poczują. Otyłość stała się pandemią. Utrata masy ciała stała się wielkim biznesem i według doniesień wynosi około 60 miliardów dolarów rocznie.

Istnieje wiele powodów, dla których ludzie przejadają się lub objadają się. Spójrzmy tylko na 2 powody.

Pierwszy powód dotyczy dwóch największych uzależnień na świecie; cukier i sól. Wszystko, co kupujesz, jest wypełnione jedną z tych 2 substancji. Są to 2 rzeczy, których ludzie bardzo często nieświadomie pragną najbardziej i niesamowite jest to, ile kosztują przedmioty codziennego użytku.

Na przykład niektóre główne kawiarnie mają od 20 do 30 łyżeczek cukru w ​​jednej filiżance. To jest zanim dodasz własny cukier. Z drugiej strony, niektóre chleby są tak zasolone, że jedna kromka równa się ilości soli w opakowaniu chipsów. (Nigdy więcej chrupkich kanapek dla mnie.)

Innym powodem przejadania się jest komfortowe jedzenie. Jedzą, kiedy czują się lepiej. Jest więc przywiązanie emocjonalne.

Jednym z rzekomych rozwiązań jest założenie obejścia żołądkowego i opaski żołądkowej. Jest to bardzo często rozwiązanie krótkoterminowe, ponieważ nie rozwiązuje podstawowego problemu.

Jeśli dana osoba nie może już jeść tyle, często zwraca się do czegoś innego, aby poczuć się lepiej. Więc krzyżują uzależnienia z alkoholem, narkotykami lub czymś innym, aby uzyskać taką samą korzyść emocjonalną, jaką dawało im przejadanie się.

Uzależnienie od picia; Nie tylko alkohol

Uzależnienie od picia

Uzależnienie od alkoholu to duży problem na całym świecie. Wszyscy znamy kogoś, kto został dotknięty alkoholem. Uzależnienie od alkoholu może mieć wiele poważnych następstw. Zerwania związku, utrata pracy, wypadki podczas jazdy po pijanemu itp.

W niedawnym badaniu przeprowadzonym przez Fundacja Zdrowia Psychicznego stwierdzili, że 36% mężczyzn w porównaniu do 28% kobiet pije pod wpływem stresu. Uzależnienie od alkoholu może objawiać się na wiele sposobów. Przykład, gdy ktoś często pije w ciągu dnia lub w miejscu pracy.

Lub zwiększona ilość picia lub przez dłuższy czas. Nie oznacza to, że każdy, kto na przykład się upija, stanie się alkoholikiem, ale może to być znak ostrzegawczy.

Napoje takie jak Cola są równie uzależniające. Mówiliśmy już o cukrze jako jednym z największych uzależnień na świecie. Butelka 500 ml coli zawiera około 54 g cukru, podczas gdy butelka Lucozade o tej samej wielkości zawiera 62 g cukru. Spotkałem jedną panią, która piła 6 litrów coli dziennie.

Koks zawiera nie tylko ogromne ilości cukru, ale jest również bardzo żrący. Wiele osób jest uzależnionych od coli i napojów gazowanych, podczas gdy inni uważają, że picie napojów energetyzujących jest lepsze. Jednak często zawierają tyle samo, jeśli nie więcej cukru.

Informacje o leczeniu uzależnień

Palenie

Wiele osób uważa, że ​​palenie uzależnia. Jako hipnoterapeuta zawsze dyskutuję o tym, że papierosy nie uzależniają. Na pewno nie w tradycyjnym znaczeniu tego słowa, ponieważ nie cierpisz z powodu takich samych odstawień, jak w przypadku uzależniającej substancji, takiej jak heroina. Palenie jest bardziej nawykiem niż nałogiem, a mimo to zabija rocznie ponad 15 razy więcej ludzi niż narkotyki.

Presja rówieśników spowodowała, że ​​wielu młodych ludzi zaczęło palić, nie przerywając palenia do końca życia. W dzisiejszych czasach ludzie uważają, że papierosy elektroniczne są bezpieczną alternatywą. Jednak te urządzenia są jeszcze gorsze dla palacza, ponieważ powodują popcorn w płucach. Dzieci są nawet celem obietnicy pysznych smaków.

Seks

Uzależnienie od seksu zostało ujawnione w 2008 roku, kiedy aktor David Duchovny został potraktowany z powodu uzależnienia od seksu. Uzależnienie od seksu ma miejsce, gdy osoba doprowadza to naturalne zachowanie do skrajności i często szkodzi sobie lub innym. Niektórzy uzależnieni od seksu przesadnie pobłażają, podczas gdy inni mogą całkowicie unikać seksu. Wiele reklam, filmów itp. Bombarduje ludność seksem w takiej czy innej formie.

Niektóre filmy pokazują nawet, że dzieci w wieku szkolnym uprawiają seks, sugerując, że w ten sposób ktoś okazuje miłość drugiemu. W ten sposób rozpoczyna się błędne koło i błędne wyobrażenie o tym, czym naprawdę jest seks.

Media społecznościowe

Uzależnienie od mediów społecznościowych

Istnieją teraz grupy, za pomocą których można wspierać ludzi uzależnienie od mediów. Niektóre osoby publikują posty w swoich mediach społecznościowych, a następnie co 30 sekund sprawdzają, czy mają jakieś polubienia, komentarze lub udostępnienia. W niektórych przypadkach naprawdę się złoszczą lub czują się „niedoceniane”, jeśli tego nie robią.

Niektórzy spędzają godziny na swoich platformach społecznościowych, rozmawiając i wchodząc w interakcje z ludźmi, których często nawet nie znają. Mogą mówić rzeczy, które czują się bardziej sobą, gdy są online.

Uzależnienie od wydatków

Uzależnienie od wydatków

Często żartujemy o kobietach, które wydają mnóstwo pieniędzy na buty i torebki, ale to sięga znacznie głębiej i dotyczy zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Niektórzy ludzie mają dług, który wynosi co najmniej połowę, a nawet więcej niż ich miesięczna pensja. Kompulsywne kupowanie rzeczy, których tak naprawdę nie potrzebują. Jednym z powodów jest to, że chcą nadążyć za Jonesami. Innym jest to, że czują się, gdy kupują.

Wiele osób ma kłopoty finansowe z wielu powodów. Brak edukacji finansowej i zrozumienia długu i odsetek. Zniekształcone nieświadome postawy i postrzeganie pieniędzy. Ograniczanie przekonań, że pieniądze są źródłem wszelkiego zła, brudu itp.

Wnioski

Uzależnienie nie zawsze jest łatwe do wykrycia. W wielu przypadkach może to nawet pozostać niezauważone przez bliską rodzinę i przyjaciół. Z drugiej strony, uzależniony często oszukuje się komentarzami typu: „Mogę przestać, kiedy tylko zechcę”. Pierwszy krok do pokonania nałóg to przyznać się, że ma nałóg, a potem chcieć się z nim uporać.

Istnieje wiele rodzajów organizacji i miejsc, które oferują pomoc przy różnego rodzaju uzależnieniach. Ważne jest, aby zajmować się podstawowymi problemami, a nie objawami lub uzależnieniem samym w sobie. W przeciwnym razie uzależniony może łatwo przekroczyć uzależnienie i uzależnić się od czegoś innego.

Kredyty obrazowe

Wyróżniony obraz: Shutterstock

Obrazy wysyłane pocztą: Shutterstock

Autor

Wayne Farrell

Wayne Farrell ma wielką przyjemność i wspaniałą okazję podróżowania po świecie w pogoni za mistrzostwami. Ma szczęście, że może dostarczyć

Podobne posty

Pokaż wszystkie