Zaktualizowano: 2019, lipiec 6

Antyoksydanty pomagają zachować młodość starych naczyń krwionośnych

Antyoksydanty pomagają zachować młodość starych naczyń krwionośnych

Nowe badania sugerują, że przeciwutleniacze mogą pomóc odmłodzić naczynia krwionośne, zmniejszając ryzyko choroby układu krążenia, który jest zabójcą numer jeden w Stanach Zjednoczonych.

6-tygodniowe badanie kliniczne, testujące stan naczyń krwionośnych

Colorado University przeprowadził sześciotygodniowe badanie kliniczne z udziałem mężczyzn w wieku od 60 do 80 lat i podzielił grupę na pół.

Jedna z grup przyjmowała placebo, a druga połowa przyjmowała 20 mg przeciwutleniaczy dziennie, w tym naturalnie występujący przeciwutleniacz koenzym Q 10, co zostało udowodnione w badaniach w celu bezpośredniej poprawy mitochondriów w komórkach. Celem pracy było zbadanie tętnic pod kątem przepływu krwi.

Badanie wykazało, że tętnice osób, które przyjmowały suplement, poprawiły się o ponad 40 procent, a konkretnie wyniki wykazały naczynia krwionośne przypominające kogoś, kto był o 20 lat młodszy.

Ze względu na radykalną poprawę, to badanie wykazało, że nastąpiło 13% zmniejszenie ryzyka chorób serca u osób, które suplementują przeciwutleniacze.

W przypadku połowy grupy, która przyjmowała placebo, ich tętnice były znacznie sztywniejsze, co wskazuje, że nie było poprawy naczyniowej, takiej jak w grupie, która przyjmowała suplement.

Jak wiek wpływa na nasze naczynia krwionośne?

Naczynia krwionośne

Wraz z wiekiem nasze ciała po prostu nie są w stanie obronić się przed nadmierną produkcją wolnych rodników, tak jak kiedyś, gdy byliśmy młodsi. Naczynia krwionośne z czasem stają się twarde i mają trudności z rozszerzaniem się z powodu naszej ekspozycji na toksyny, które znajdują się w naszym środowisku, kosmetykach, środkach czyszczących lub toksynach w przetworzonej żywności.

Ta ekspozycja wraz z codziennym stresem powoduje stres oksydacyjny w organizmie, który zwiększa produkcję wolnych rodników, co skutkuje zwiększonym ryzykiem chorób serca.

W przeszłości były badania, które wykazały, że suplementy przeciwutleniaczy są nieskuteczne, badania były zbyt szerokie w stosunku do rodzaju suplementu i przeciwutleniacza, a inne badania nie miały konkretnego źródła, na które był ukierunkowany, czyli mitochondriów.

Celowanie w mitochondria jest najlepszym i najbardziej agresywnym sposobem na poprawę zdrowia układu krążenia zmniejszenie szkód spowodowanych przez wolne rodniki i stres oksydacyjny.

Co mogę zrobić, aby wzmocnić działanie suplementu?

Efekty suplementu

Tak, lekarze zalecają zdrową dietę i regularne ćwiczenia Oprócz działań redukujących stres, takich jak medytacja, ale niestety ogólna populacja w większości przypadków po prostu nie jest skłonna do przyjęcia stylu życia w 100%.

Włączenie specyficznego przeciwutleniacza, koenzymu Q 10, który działa na mitochondria, oprócz zmiany stylu życia, zmniejszy ryzyko chorób serca, jednocześnie poprawiając integralność i funkcję naczyń krwionośnych i tętnic.

Zawsze pamiętaj, że nie wszystkie suplementy są sobie równe. Suplement przeciwutleniający zawierający koenzym Q 10 powinien być przebadany, naturalny, farmaceutyczny i suplement diety z linii lekarskiej.

Dzięki temu nie będzie żadnych szkodliwych wypełniaczy, produktów ubocznych lub spoiw, które mogą utrudniać działanie lub nawet wchłanianie suplementu po spożyciu.

Modyfikacje stylu życia w celu zapobiegania chorobom serca

Oprócz suplementacji wspomnianym powyżej suplementem przeciwutleniającym, należy również wprowadzić modyfikacje stylu życia. Włączenie codziennych ćwiczeń do rutyny może wzmocnić mięsień sercowy, jednocześnie równoważąc hormony i wspomagając kontrolę wagi.

Spożywanie dieta bogata w błonnik, ponad 25 gramów dla kobiet i 35 gramów dla mężczyzn, pomaga obniżyć poziom cholesterolu i wiąże się z kwasami żółciowymi we krwi, które zwiększają ryzyko chorób serca. Najlepszym źródłem błonnika są warzywa, niektóre owoce, całe nieprzetworzone zboża i nasiona.

Zapobiegaj chorobom serca

Unikaj napojów zawierających cukier, ponieważ z czasem może to powodować gromadzenie się tłuszczu wokół wątroby i zwiększać ryzyko chorób serca.

Staraj się pić co najmniej połowę masy ciała w uncjach wody alkalicznej wodorotlenkowej dziennie, wykazano, że alkaliczna woda wodorotlenkowa zmniejsza stan zapalny i zmniejsza ryzyko chorób przewlekłych, takich jak choroby serca.

Stress Reduction

Stres jest przyczyną numer jeden zaburzenia snu i zapalenie. Praktykuj codzienne czynności odprężające, takie jak medytacja, joga, Pilates, czyli sztuki walki.

Postaraj się spać co najmniej 7 godzin w nocy, a jeśli okaże się to trudne, spróbuj odłączyć urządzenia cyfrowe na godzinę przed pójściem spać i schłodzić sypialnię, aby zapewnić optymalny sen.

Wnioski

Aby poprawić zdrowie i długowieczność naczyń krwionośnych i serca, przyjmuj suplement antyoksydacyjny zawierający Koenzym Q 10, ćwicz regularnie, śpij minimum 7 godzin na dobę, ćwiczyć działania odprężającei stosuj dietę złożoną z całej nieprzetworzonej żywności.

Kredyty obrazowe
Źródło zdjęcia: shutterstock.com
Inpost Image Credit: shutterstock.com
Autor
Facebook Twitter Instagram

Dr. Biuro Keitha

Dr Kantor od 30 lat jest zwolennikiem naturalnej żywności i zdrowego stylu życia. Jest także członkiem Rady Dyrektorów NAMI.org w G

Podobne posty

Pokaż wszystkie